Fundamenty w Przasnyszu

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 401 916 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 806 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Przasnyszu

Fundamenty Przasnysz

Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K.

137 opinii

Jeszcze potrzebujesz dobrej firmy od wzmacniania fundamentów? Wykorzystaj kompetencje Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K.. Zapytaj o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma ma do zaoferowania.

S-BUD Usługi Ogólnobudowlane Sylwester Adamkiewicz - Wysokiej Klasy Kopanie Fundamentów Przasnysz

S-BUD Usługi Ogólnobudowlane Sylwester Adamkiewicz

3 opinie

Starasz się odnaleźć solidnego specjalistę z zakresu wysokiej klasy kopania fundamentów z Przasnysza, który pomoże zrealizować Ci Twoje zlecenie? Firma S-BUD Usługi Ogólnobudowlane Sylwester Adamkiewicz jest do Twojej dyspozycji. Dłużej nie czekaj i skontaktuj się od razu - gwarancja zadowolenia!

RENOMAR - Najwyższej Klasy Wykonanie Fundamentów Przasnysz

Najwyższej Klasy Wykonanie Fundamentów Przasnysz

1 opinia

Zleć zadanie najwyższej klasy wykonania fundamentów fachowcom z firmy RENOMAR. Ich praca jest ceniona przez Klientów z miejscowości Przasnysz i pobliskich powiatów. Przedzwoń i otrzymaj wstępną wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

MARCIN ZABOROWSKI Bob bud - Profesjonalny Fundament Przasnysz

Profesjonalny Fundament Przasnysz

1 opinia

Wykonanie fundamentu będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych ekspertów. MARCIN ZABOROWSKI Bob bud ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Wybierz ich numer, aby otrzymać ofertę - nie pożałujesz.

MBB - Doskonałe Fundamenty Przasnysz

MBB

1 opinia

Jeśli szukasz doskonałej ceny usług względem jakości wykonania to eksperci z MBB perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

Daniel Kuciński - Pierwszorzędna Izolacja Fundamentów Przasnysz

Daniel Kuciński

3 opinie

Po prostu zleć prace dotyczące izolacji fundamentów profesjonalistom firmy Daniel Kuciński z miejscowości Przasnysz. Urzekną Cię swoimi kompetencjami i fachowością. W okolicy Przasnysza są w ścisłej czołówce. Jeszcze dziś zadzwoń do nich, aby uzyskać więcej informacji.

Zakład Budowlany s.c. Daniel i Józef Boćkowscy - Najlepsze Fundamenty w Przasnyszu

Najlepsze Fundamenty w Przasnyszu

Zaufaj specjalistom w dziedzinie fundamentów i zatrudnij Zakład Budowlany s.c. Daniel i Józef Boćkowscy. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli najbardziej wymagających. Zapraszamy do kontaktu - to Ci się opłaci.

USŁUGI OGÓLNOBUDOWLANE Wilga Karol - Doskonałe Kopanie Fundamentów Przasnysz

USŁUGI OGÓLNOBUDOWLANE Wilga Karol

Po prostu zleć prace dotyczące kopania fundamentów ekspertom z miejscowości Przasnysz. Zadziwią Cię swoim zaangażowaniem i dokładnością. W okolicy Przasnysza są w ścisłej czołówce. Tylko chwila dzieli Cię od uzyskania świetnej wyceny - zadzwoń!

Artur Wójcik - Doskonałej Jakości Fundamenty Przasnysz

Artur Wójcik

Wciąż szukasz profesjonalistów od fundamentów? Powierz tę kwestię specjalistom z Artur Wójcik. Z pewnością dołączysz do grona zadowolonych Klientów. Więcej informacji możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

Usługi Remotowo - Budowlane Daniel Tabaka - Doskonały Fundament Przasnysz

Usługi Remotowo - Budowlane Daniel Tabaka

Właśnie wybierasz sprawdzonego specjalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Usługi Remotowo - Budowlane Daniel Tabaka z Przasnysza jest na to skuteczną metodą. Zapraszamy do kontaktu - nie pożałujesz.

Najnowsze z 28 zleceń na fundamenty w Przasnyszu

Fundamenty Przasnysz

Jeszcze masz możliwość odpowiedzieć na ogłoszenie Zlecającego jako dobra firma od fundamentów. Pozwól Klientom skorzystać z Twoich usług oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do niego.

 • Przasnysz

2022-12-18 do 2022-12-19

Najwyższej Klasy Budowa Fundamentów Przasnysz

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 300m² Informacje dodatkowe: Hala łukowa 12m szerokość i 25m długości Termin rozpoczęcia prac: ...

 • Przasnysz

2022-11-04 do 2022-11-12

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 116m², Grądy

Doprowadź do tego, że konstrukcje betonowe nie będzie dla Klienta problemem i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako wykwalifikowany ekspert z branży konstrukcji betonowych stwórz skrojoną na miarę ofertę pod ogłoszenie - Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 116m². Zaprezentuj dopasowaną ofertę temu Zleceniodawcy - nawiąż współpracę jak najszybciej, nie pożałujesz.

 • Grądy

2022-09-04 do 2022-09-12

Rewelacyjne Wykonanie Fundamentów Przasnysz

Szukasz zlecenia jako ekspert od rewelacyjnego wykonania fundamentów w rejonie Mazowieckiego lub w pobliskich powiatach? Już teraz zadzwoń do niego, aby uzyskać więcej informacji.

 • Krubki-Górki

2022-11-28 do 2022-12-06

Solidne Fundamenty

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Termin rozpoczęcia prac: 2023-04-03...

 • Czubajowizna

2022-12-23 do 2022-12-31

Fundamenty

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 30m² Informacje dodatkowe: Wykonanie płyty betonowej 30m2 grubości 30cm zbrojona jedną siatką 12mm w środk...

 • Ciechanów

2022-09-28 do 2022-10-06

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-200m², Ciechanów

Wybranie konstrukcji betonowych nie jest prostą sprawą, dlatego nie zwlekaj - jako profesjonalista poradź i wybierz spełniające wymagania rozwiązanie dla Zleceniodawcy, który pisze - Zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-200m². Złóż dobrą ofertę dla tego Klienta - nawiąż współpracę niezwłocznie, nie pożałujesz.

 • Ciechanów

2023-01-05 do 2023-01-13

Wyjątkowe Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Janowiec Kościelny

2022-12-22 do 2022-12-30

Zlecę wykonanie fundamentów, 150m², Mława

Zleceniodawca napisał zgłoszenie o treści "Zlecę wykonanie fundamentów, 150m²". Jako rzetelny ekspert w dziedzinie fundamentów wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co możesz zaproponować.

 • Mława

2022-09-21 do 2022-09-29

Wykonanie Fundamentów

Starasz się odnaleźć Klienta jako solidny specjalista z zakresu perfekcyjnego wykonania fundamentów? Pomóż zrealizować Klientowi zlecenie poznając szczegóły jego zapytania, które ma treść "XYZ". Zdecyduj się od razu - zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

 • Magnuszew mały

2022-08-31 do 2022-09-08

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Malużyn

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Malużyn

2022-12-05 do 2022-12-13

Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, do 100m², Iłowo-Osada

Zleceniodawca szuka świetnej ceny usług względem jakości wykonania i pisze - Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, do 100m². To zapytanie o ofertę jest idealne dla specjalisty takiego, jak Ty. Nie zwlekaj - zatelefonuj i otrzymaj wstępną prośbę o wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

 • Iłowo-Osada

2023-01-09 do 2023-01-17

Wykonanie Fundamentów

Wykonaj zlecenie dotyczące solidnego wykonania fundamentów od pewnych Klientów zainteresowanych zatrudnieniem w miejscowości Warmińsko-mazurskie lub okolicy. Przez to, że realizujesz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Jabłonka

2022-08-04 do 2022-08-12

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 201-300m², Nidzica

Jeśli jesteś firmą z długoletnią praktyką i świadczysz usługi z zakresu budowy fundamentów odpowiedz na zapytanie ofertowe, które brzmi - Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 201-300m² i zostało napisane przez sprawdzonego Klienta. Zadzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów - naprawdę warto.

 • Nidzica

2022-07-14 do 2022-07-22

Perfekcyjne Usługi Wykonania Fundamentów Przasnysz

Przez zapewnianie perfekcyjnej usługi wykonania fundamentów Twoja firma przewyższa konkurentów. Reputacja, którą budujesz powoduje, że jesteś w stanie zadowolić zleceniodawców. Dzięki temu, że spełniasz wymagania najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

 • Nidzica

2022-09-11 do 2022-09-19

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Pułtusk

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Pułtusk

2023-01-15 do 2023-01-23

Staranne Fundamenty

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: fundament pod płot Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 100m² Informacje dodatkowe: wykonanie fundamentu pod płot i zamontowanie w nim słupków stalowych Termin rozpoczęc...

 • Pułtusk

2022-09-06 do 2022-09-14

Idealne Konstrukcje Betonowe Przasnysz

Oferujesz godną uwagi propozycję dotyczącą konstrukcji betonowych? Na pewno pomożesz temu Klientowi mając w swojej ofercie bogaty wybór produktów dopasowanych do jego wymagań. Jeśli chcesz uzyskać informacje o budżecie skontaktuj się - warto.

 • Pułtusk

2022-08-16 do 2022-08-16

Najlepsza Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 41m² Informacje dodatkowe: Drewniany domek rekreacyjny, 8x5 Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozm...

 • Pułtusk

2022-08-16 do 2022-08-24

Porządne Fundamenty

Klient napisał zlecenie brzmiące "Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, do 100m²". Jako rzetelny specjalista w dziedzinie fundamentów daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Zapraszamy do zapoznania się ze zleceniem - to Ci się opłaci.

 • Pułtusk

2023-01-03 do 2023-01-11

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Pułtusk

Ten Klient jest zdania, że solidne fundamenty to niełatwy temat. Wysłał zgłoszenie o treści "Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako profesjonalista posłużysz mu radą i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Umów się na rozmowę jeszcze dziś.

 • Pułtusk

2023-01-05 do 2023-01-13

Konstrukcje Betonowe

Jako specjalista przedstaw bezkonkurencyjną ofertę konstrukcji betonowych. Masz na swoim koncie wiele pozytywnych referencji od Klientów, którzy zapewnili o Twoim profesjonalnym podejściu do pracy. Niewątpliwie zapytanie o treści "Zlecenie na wykonanie fundamentów, 301-500m²" jest stworzone dla Ciebie. Szczegółową ofertę prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

 • Ostrołęka

2022-10-25 do 2022-11-02

Fantastyczne Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 120m² Informacje dodatkowe: Miodowniki 2 Termin rozpoczęcia prac: 2023-09-01...

 • Ostrołęka

2022-12-29 do 2023-01-06

Dobre Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Ostrołęka

2022-12-29 do 2023-01-06

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 70m², Ostrołęka

Nie trać energii i zrealizuj zlecenie na profesjonalne wykonanie fundamentów w Ostrołęce. Tylko jeden telefon dzieli Cię od uzyskania świetnego zlecenia - skontaktuj się od razu!

 • Ostrołęka

2022-11-05 do 2022-11-13

Zapytanie o wykonanie fundamentów, do 100m², Nowe Miasto

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Informacje dodatkowe: Dzień dobry, poszukuję firmy do zrobienia fundamentu, domek całoroczny 6mx7m (fundam...

 • Nowe Miasto

2022-07-22 do 2022-07-30

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Działdowo

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: 2023-10-10...

 • Działdowo

2022-10-10 do 2022-10-18

Profesjonalna Budowa Fundamentów

Ten Klient wprowadził zapytanie "Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 40m²". Zrealizuj zlecenie profesjonalnej budowy fundamentów jako ekspert w tej branży. Poinformuj Klienta o chęci do realizacji zleceń z Warmińsko-mazurskiego i przyległych powiatów. Już nie czekaj i poproś o szczegóły - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

 • Małszewo

2022-09-03 do 2022-09-11

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów