Fundamenty w Kozienicach

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 442 479 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
565 750 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Kozienicach

Fundamenty Kozienice

Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K.

137 opinii

Uwierz na słowo specjalistom w dziedzinie fundamentu i zatrudnij Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K.. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci każdego. Przedstawią Ci dobrą ofertę - skontaktuj się i sprawdź.

Król-Budowy - Profesjonalny Fundament Kozienice

Król-Budowy

5 opinii

Poszukujesz profesjonalistów od fundamentu? Wykorzystaj doświadczenie Król-Budowy. Osobiście dowiesz się za co chwalą ich Klienci. Dopasowaną ofertę otrzymasz po kontakcie.

Nowa Generacja Pracowników - Profesjonalne Kopanie Fundamentów Kozienice

Nowa Generacja Pracowników

4 opinie

Pragniesz znaleźć wartego uwagi profesjonalistę z zakresu profesjonalnego kopania fundamentów z Kozienic do realizacji zaplanowanych działań? Firma Nowa Generacja Pracowników jest do Twojej dyspozycji. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Raf-Trans - Doskonałej Jakości Fundament Kozienice

Doskonałej Jakości Fundament

2 opinie

Zrealizowanie fundamentu będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych specjalistów. Raf-Trans ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zachwyci najbardziej wymagających. Ażeby uzyskać wycenę skontaktuj się dziś - możesz tylko zyskać.

DJK BUDOWNICTWO - Rewelacyjne Fundamenty Kozienice

Rewelacyjne Fundamenty

7 opinii

Planujesz wybrać godnego zaufania partnera do realizacji swoich planów? DJK BUDOWNICTWO jest na to najlepszym rozwiązaniem. Ustal pasujący termin!

PPHU DAWBUD - Solidne Fundamenty Pod Dom Kozienice

Solidne Fundamenty Pod Dom Kozienice

Zaufaj ekspertom w dziedzinie fundamentów pod dom i zatrudnij PPHU DAWBUD. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli wszystkich. Otrzymaj propozycję dopasowaną do Twoich potrzeb i zobacz co firma może zaoferować.

Pro-Bud - Staranny Fundament Kozienice

Staranny Fundament

Planujesz wybrać godnego zaufania profesjonalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Pro-Bud jest na to najlepszym rozwiązaniem. Przedzwoń i poznaj ofertę - nie będziesz żałować.

Marek Wnuk zakład remontowo-budowlany "Wnuczek" - Porządne Ławy Fundamentowe Kozienice

Marek Wnuk zakład remontowo-budowlany "Wnuczek"

Jeśli wciąż poszukujesz dobrej firmy od ław fundamentowych to skorzystaj z kwalifikacji Marek Wnuk zakład remontowo-budowlany Wnuczek. Kozienice - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Szczegółową wycenę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

UTB Kutyła - Najlepsze Wzmacnianie Fundamentów w Kozienicach

Najlepsze Wzmacnianie Fundamentów w Kozienicach

Według Ciebie najlepsze wzmacnianie fundamentów to nieproste zagadnienie? Nic bardziej mylnego - specjaliści z UTB Kutyła posłużą radą i znajdą dostosowane do Twoich potrzeb rozwiązanie. Zadzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów.

Roboty Ziemne Krzysztof Lechański - Solidna Płyta Fundamentowa Kozienice

Solidna Płyta Fundamentowa Kozienice

Myślisz, że solidna płyta fundamentowa to skomplikowane zagadnienie? Oszczędź sobie nerwów - specjaliści z tej firmy udzielą rad i znajdą najlepsze rozwiązanie. Przedstawią Ci dobrą ofertę - zadzwoń i sprawdź.

Najnowsze z 27 zleceń na fundamenty w Kozienicach

Zapytanie o wykonanie fundamentów, do 100m², Kozienice

Usługi wykonania fundamentów w Twoim wykonaniu to autentyczny majstersztyk? Jako idealny partner do powierzenia wykonania fundamentów skontaktuj się w odpowiedzi na zlecenie o treści - Zapytanie o wykonanie fundamentów, do 100m². Zaproponuj termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Kozienice

2022-11-03 do 2022-11-11

Wysokiej Klasy Wykonanie Fundamentów Kozienice

Planujesz przyjąć zlecenie na wykonanie fundamentów, a nie znalazłeś Klienta? Nawiązanie współpracy w odpowiedzi na ogłoszenie o treści Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, do 100m² to wspaniały pomysł. Zadzwoń i prześlij ofertę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

 • Łuczynów

2022-11-01 do 2022-11-09

Dobre Usługi Wykonania Fundamentów Kozienice

Przez zapewnianie dobrej usługi wykonania fundamentów Twoja firma prześciga konkurentów. Sława, którą budujesz sprawia, że jesteś w stanie zadowolić zleceniodawców. Określ co możesz zaoferować i otrzymaj dopasowanego Klienta.

 • Łuczynów

2022-10-30 do 2022-11-07

Porządne Fundamenty Kozienice

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Grabów nad Pilicą

2022-09-30 do 2022-10-08

Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 85m², Magnuszew

Jeśli jesteś fachowcem z wieloletnim stażem i świadczysz usługi z zakresu wykonania fundamentów wykonaj zlecenie, które ma treść - Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 85m² i zostało złożone przez pewnego Zleceniodawcę. Ledwie chwila dzieli Cię od dostania świetnego zapytania o ofertę - zobacz!

 • Magnuszew

2022-08-02 do 2022-08-10

Odpowiednie Konstrukcje Betonowe Kozienice

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Pionki

2023-01-21 do 2023-01-29

Zapotrzebowanie na wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m², Łaskarzew

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Łaskarzew

2022-08-21 do 2022-08-29

Zlecenie na wykonanie fundamentów, do 100m², Policzna

Szukane są świetne usługi wykonania fundamentów w dobrej cenie. Zlecenie ma treść - Zlecenie na wykonanie fundamentów, do 100m². Jako firma od lat działająca w branży, mająca odpowiednią kadrę do realizacji wymagań Klienta z dziedziny fundamentów, poznaj szczegóły zlecenia. Dzięki temu, że spełniasz wymagania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Policzna

2022-09-09 do 2022-09-17

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², Jedlnia-Letnisko

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Jedlnia-Letnisko

2022-09-15 do 2022-09-23

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², Gzowice-Folwark

Zlecający, który potrzebuje najlepszej usługi wykonania fundamentów powinien już dziś zgłosić się do Ciebie i zobaczyć na własne oczy niskie ceny oraz pozytywne opinie zebrane od Klientów. Pokaż propozycję temu Zleceniodawcy - zadzwoń jak najszybciej, nie pożałujesz.

 • Gzowice-Folwark

2022-09-19 do 2022-09-27

Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Korytnica

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Korytnica

2022-08-30 do 2022-09-07

Perfekcyjne Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 47m² Termin rozpoczęcia prac: 2022-09-30...

 • Boska wola

2022-09-26 do 2022-10-04

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 55m², Warka

Dla Zleceniodawcy, który napisał - Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 55m², znalezienie dobrych konstrukcji betonowych może być bardziej skomplikowane niż się oczekiwało, ale Ty będziesz na pewno w stanie mu pomóc w znalezieniu najlepszego rozwiązania. Zadzwoń i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Warka

2023-01-20 do 2023-01-28

Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 56m², Wilga

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 56m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Wilga

2022-10-01 do 2022-10-09

Zlecę wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m², Cyganówka

Chcesz znaleźć zlecenia do wykonania jako dobry specjalista z zakresu wysokiej klasy budowy fundamentów z Twojego rejonu? Pomóż Klientowi wprowadzić w życie plany poznając szczegóły jego zapytania, które brzmi "XYZ". Gorąco zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem.

 • Cyganówka

2023-01-29 do 2023-01-30

Pierwszorzędne Fundamenty

Wykonanie fundamentów dla tego Klienta będzie przyjemnością. Zlecenie ma treść - Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-200m². Odpowiedz na nie jako fachowiec mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które zachwyci najbardziej wymagających. Określ co możesz zaoferować i poznaj dopasowanego Klienta.

 • Jedlińsk

2022-08-03 do 2022-08-11

Perfekcyjne Wykonanie Fundamentów

Jako firma zajmująca się usługami z zakresu wykonania fundamentów przyjmij zlecenie na wykonanie fundamentów. Poznaj szczegóły zapytania - Zapytanie o wykonanie fundamentów, 78m². Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nim, aby stworzyć dopasowaną ofertę.

 • Zwoleń

2022-10-31 do 2022-11-08

Wyjątkowe Wykonanie Fundamentów

Poszukujesz zleceniodawcy jako specjalista od wyjątkowego wykonania fundamentów w miejscowości Zwoleń lub w rejonie powiatu? Zadzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów - nie pożałujesz.

 • Zwoleń

2022-08-29 do 2022-09-06

Wykonanie Fundamentów

Klient napisał "Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 32m²". Wykonaj zadanie najlepszego wykonania fundamentów jako specjalista w tej dziedzinie. Poinformuj Klienta o chęci do wykonania prac z Zwolenia i pobliskich miast. Ustal pasujący termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Zwoleń

2022-09-29 do 2022-10-07

Najwyższej Klasy Wykonanie Fundamentów

Chcesz znaleźć Zlecającego jako godny uwagi profesjonalista z zakresu najwyższej klasy wykonania fundamentów z Mazowieckiego? Pomóż Klientowi wprowadzić w życie plany poznając szczegóły jego zapytania, które brzmi "XYZ". Tylko chwila dzieli Cię od otrzymania świetnego zlecenia - zadzwoń!

 • Kuszlów-Mazowieckie

2022-09-11 do 2022-09-19

Usługi Wykonania Fundamentów

Usługi wykonania fundamentów w Twoim wykonaniu to autentyczny majstersztyk? Jako najlepszy partner do współpracy o treści - Potrzebna ekipa na wykonanie ławy fundamentowej, 1200m². Gorąco zachęcamy do kontaktu.

 • Ryki

2023-02-02 do 2023-02-10
dodano 4 dni temu

Solidne Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 110m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Ryki

2022-07-24 do 2022-08-01

Zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 216m², Oszczywilk

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 216m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Oszczywilk

2022-08-15 do 2022-08-23

Potrzebna ekipa na wykonanie ławy fundamentowej, 137m², Radom

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 137m² Informacje dodatkowe: Chmielniki małe dw 71 Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Radom

2022-08-15 do 2022-08-23

Solidne Fundamenty

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 82m² Informacje dodatkowe: Płyta fundamentowa pod garaż metalowy Termin rozpoczęcia prac: możl...

 • Radom

2022-10-07 do 2022-10-15

Zlecenie na wykonanie fundamentów, do 100m², Radom

Ten Klient potrzebuje specjalisty od fundamentów. Napisał zlecenie o treści - Zlecenie na wykonanie fundamentów, do 100m², chcąc skorzystać z wykwalifikowanej kadry. Ustal pasujący termin od razu!

 • Radom

2022-12-02 do 2022-12-10

Pierwszorzędna Budowa Fundamentów Kozienice

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 234m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Radom

2023-01-07 do 2023-01-15

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów