Fundamenty

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 8 635 079 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
603 943 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów

Fundamenty

Pierwszorzędny Fundament

27 opinii

Gdy poszukujesz jakości wykonywanych usług to specjaliści z INTECH są dla Ciebie idealni. Spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

MEGATHERM NTB Sp. z o.o. - Fantastyczne Wykonanie Fundamentów

MEGATHERM NTB Sp. z o.o.

12 opinii

MEGATHERM NTB Sp. z o.o. świadczy swoje usługi w bardzo przystępnej cenie. Koncentruje się na Klientach z powiatu Warszawa i okolic. Przedstawią Ci dobrą ofertę, nie pożałujesz.

Termico Janusz Prusiński - Rewelacyjna Izolacja Fundamentów

Rewelacyjna Izolacja Fundamentów

49 opinii

Jeżeli szukasz rewelacyjnej izolacji fundamentów w rejonie powiatu garwolińskiego i oczekujesz dużego zaangażowania to skorzystaj z wieloletniego doświadczenia Termico Janusz Prusiński. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania świetnej propozycji - zadzwoń!

TIK PRO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ - Rewelacyjne Fundamenty

Rewelacyjne Fundamenty

30 opinii

Wciąż szukasz dobrej firmy od fundamentów? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry TIK PRO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Nie czekaj - zatelefonuj i otrzymaj wstępną wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

Prestige House Sp. z o.o. - Wysokiej Klasy Wykonanie Fundamentów

Prestige House Sp. z o.o.

12 opinii

Powierz prace dotyczące wykonania fundamentów specjalistom z miejscowości Nowy Sącz. Podbiją Cię swoim zaangażowaniem i rzetelnością. W okolicy powiatu Nowy Sącz są w ścisłej czołówce. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

"PME" Fundamenty - Znakomite Ławy Fundamentowe

"PME" Fundamenty

14 opinii

W dalszym ciągu potrzebujesz specjalisty od ław fundamentowych? Powierz tę kwestię specjalistom z PME Fundamenty. Osobiście dowiesz się za co chwalą ich Klienci. Dłużej nie trać czasu i poproś o ofertę - gwarancja zadowolenia!

RBUD Przemysław Różycki - Świetny Fundament

Świetny Fundament

7 opinii

Uwierz na słowo specjalistom w dziedzinie fundamentu i zatrudnij RBUD Przemysław Różycki. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli każdego. Jeszcze dzisiaj umów się z nimi na rozmowę.

Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K. - Staranne Ławy Fundamentowe

Staranne Ławy Fundamentowe

140 opinii

Chcesz znaleźć wartego zaufania profesjonalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K. jest na to skuteczną metodą. Przedzwoń i poznaj ofertę - naprawdę warto.

KOST-BUD Usługi ogólnobudowlane - Wyjątkowe Kopanie Fundamentów

KOST-BUD Usługi ogólnobudowlane

5 opinii

Wciąż szukasz profesjonalistów od fundamentu? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom KOST-BUD Usługi ogólnobudowlane. Mają ofertę dla każdego - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

R Klawe Home firma budowlana Robert Klawe - Profesjonalny Fundament

R Klawe Home firma budowlana Robert Klawe

14 opinii

Poszukujesz profesjonalistów od fundamentu? Wykorzystaj doświadczenie R Klawe Home firma budowlana Robert Klawe. Osobiście dowiesz się za co chwalą ich Klienci. Dopasowaną ofertę otrzymasz po kontakcie.

Najnowsze z 6 564 zleceń na fundamenty

Pierwszorzędne Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: letniskowy lub rekreacyjny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: do 35m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Lutowiska

2023-09-27 do 2023-10-05
dodano 1 godzinę temu

Doskonałe Fundamenty

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: Cmentarz w porebie Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 2 Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Poręba

2023-09-27 do 2023-10-05
dodano 1 godzinę temu

Budowa Fundamentów

Chcesz przyjąć zlecenie na budowa fundamentów, a nie masz Klienta? Odpowiedź na ogłoszenie o treści Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 71-100m² to dobry pomysł. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby uzyskać szczegółowe informacje.

 • Łomianki dolne

2023-09-27 do 2023-10-05
dodano 2 godziny temu

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m², Kluszkowce

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: letniskowy lub rekreacyjny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Kluszkowce

2023-09-27 do 2023-10-05
dodano 4 godziny temu

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m², Gryfice

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 36-70m² Informacje dodatkowe: Witam, poproszę o ofertę na wykonanie płyty fundamentowej dla budynku parterowego 11,9m ...

 • Gryfice

2023-09-27 do 2023-10-05
dodano 4 godziny temu

Pierwszorzędne Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Krotoszyn

2023-09-27 do 2023-10-05
dodano 5 godzin temu

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 101-150m², Świerklany

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 101-150m² Informacje dodatkowe: Szkody górnicze kategorii I Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Świerklany

2023-09-27 do 2023-10-05
dodano 7 godzin temu

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 71-100m², Ryczywół

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Ryczywół

2023-09-27 do 2023-10-05
dodano 7 godzin temu

Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Brzeg Dolny

2023-09-27 do 2023-10-05
dodano 8 godzin temu

Porządne Fundamenty

Nadal masz możliwość złożyć ofertę w odpowiedzi na ogłoszenie Zleceniodawcy jako profesjonalista od fundamentów. Pozwól Klientom wykorzystać Twoje kompetencje i dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Zapraszamy do zapoznania się ze zleceniem - nie będziesz żałować.

 • Świdnik

2023-09-27 do 2023-10-05
dodano 9 godzin temu

Zlecenie na wykonanie fundamentów, do 35m², Sosnowiec

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: letniskowy lub rekreacyjny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: do 35m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Sosnowiec

2023-09-27 do 2023-10-05
dodano 12 godzin temu

Perfekcyjna Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Sosnowiec

2023-09-26 do 2023-10-04
dodano wczoraj o 23:45

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 101-150m², Garwolin

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Garwolin

2023-09-26 do 2023-10-04
dodano wczoraj o 23:39

Wysokiej Klasy Budowa Fundamentów

Poszukujesz zleceniodawcy jako ekspert od wysokiej klasy budowy fundamentów w rejonie Wrocławia lub w okolicznych miastach? Ledwie krok dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zapytania o ofertę - skontaktuj się!

 • Wrocław

2023-09-26 do 2023-10-04
dodano wczoraj o 22:25

Rewelacyjne Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Ustroń

2023-09-26 do 2023-10-04
dodano wczoraj o 22:09

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 101-150m², Mińsk Mazowiecki

To zlecenie o treści - Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 101-150m² jest zaadresowane do fachowca, który świadczy swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy oraz skupia się na Klientach z Mińska Mazowieckiego oraz przyległych powiatów. Podejmij decyzję od razu - zatelefonuj i otrzymaj wstępną ofertę współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

 • Mińsk Mazowiecki

2023-09-26 do 2023-10-04
dodano wczoraj o 20:27

Rewelacyjne Konstrukcje Betonowe

Powiedz Klientowi, że równie dobrej oferty konstrukcji betonowych szybko nie znajdzie na terenie Białegostoku, więc jeżeli poszukuje rewelacyjnych konstrukcji betonowych to bezzwłocznie powinien wybrać Twoją Firmę. Podejmij decyzję od razu - przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą ofertę współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

 • Białystok

2023-09-26 do 2023-10-04
dodano wczoraj o 19:47

Wyjątkowe Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Żory

2023-09-26 do 2023-10-04
dodano wczoraj o 19:29

Wyjątkowe Wykonanie Fundamentów

Poszukujesz zleceniodawcy jako specjalista od wyjątkowego wykonania fundamentów w miejscowości Pomorskie lub w rejonie powiatu? Zadzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów - nie pożałujesz.

 • Ustka

2023-09-26 do 2023-10-04
dodano wczoraj o 19:27

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, do 35m², Opole

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: letniskowy lub rekreacyjny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: do 35m² Informacje dodatkowe: Plyta 6x5m Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Opole

2023-09-26 do 2023-10-04
dodano wczoraj o 19:27

Potrzebna ekipa na wykonanie ławy fundamentowej, 101-150m², Orzesze

Dla Zleceniodawcy, który nadesłał zlecenie o treści - Potrzebna ekipa na wykonanie ławy fundamentowej, 101-150m², znalezienie idealnych konstrukcji betonowych jest niełatwe, jednak Ty będziesz na pewno w stanie mu pomóc w znalezieniu adekwatnego rozwiązania. Zapytaj o szczegóły, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaoferować.

 • Orzesze

2023-09-26 do 2023-10-04
dodano wczoraj o 18:55

Perfekcyjne Wykonanie Fundamentów

Jako firma zajmująca się usługami z zakresu wykonania fundamentów przyjmij zlecenie na wykonanie fundamentów. Poznaj szczegóły zapytania - Zapotrzebowanie na fundamenty, 36-70m². Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nim, aby stworzyć dopasowaną ofertę.

 • Aleksandrów Łódzki

2023-09-26 do 2023-10-04
dodano wczoraj o 18:54

Szukam firmy na wykonanie ławy fundamentowej, 101-150m², Suszec

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Suszec

2023-09-26 do 2023-10-04
dodano wczoraj o 18:42

Perfekcyjna Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Orzesze

2023-09-26 do 2023-10-04
dodano wczoraj o 18:37

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 36-70m², Kostrzyn Nad Odrą

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Kostrzyn nad Odrą

2023-09-26 do 2023-10-04
dodano wczoraj o 17:48

Rewelacyjne Usługi Wykonania Fundamentów

Jako ekspert z branży rewelacyjnych usług wykonania fundamentów i budowy fundamentów, świadczący usługi dla Klientów z Małopolskiego i pobliskich miast - przeanalizuj zapytanie o treści "Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 71-100m²". Szczegółową wycenę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

 • Trzebinia

2023-09-26 do 2023-10-04
dodano wczoraj o 15:40

Pierwszorzędna Budowa Fundamentów

W przypadku, gdy wykonujesz zlecenia na pierwszorzędna budowa fundamentów w rejonie Zachodniopomorskiego i świadczysz usługi z najwyższej półki to trafiłeś w dobre miejsce. Klient, który napisał zapytanie o treści "Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 101-150m²", jest gotowy skorzystać z usług Twojej kompetentnej firmy. Dłużej nie czekaj i zadzwoń teraz - gwarancja zadowolenia!

 • Sianów

2023-09-26 do 2023-10-04
dodano wczoraj o 15:26

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m², Gołdap

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 71-100m² Informacje dodatkowe: pod dom zbali Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Gołdap

2023-09-26 do 2023-10-04
dodano wczoraj o 15:10

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m², Gołdap

Jako profesjonalista przedstaw bezkonkurencyjną ofertę konstrukcji betonowych. Masz na swoim koncie wiele dobrych referencji od Klientów, którzy potwierdzili o Twoim dużym doświadczeniu. Bez wątpliwości zlecenie o treści "Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m²" jest idealne dla Ciebie. Umów się na konkretny termin od razu!

 • Gołdap

2023-09-26 do 2023-10-04
dodano wczoraj o 15:07

Zlecę wykonanie fundamentów, 101-150m², Łazy

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Łazy

2023-09-26 do 2023-10-04
dodano wczoraj o 15:01

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m², Gołdap

Nie trać energii i zrealizuj zlecenie na profesjonalne wykonanie fundamentów w Gołdapi. Tylko jeden telefon dzieli Cię od uzyskania świetnego zlecenia - skontaktuj się od razu!

 • Gołdap

2023-09-26 do 2023-10-04
dodano wczoraj o 15:00

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Zobacz specjalistów od fundamentów w dużych miastach

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów