Fundamenty w Nowym Sączu

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 9 969 076 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
653 343 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Nowym Sączu

Fundamenty Nowy Sącz

Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K.

141 opinii

Wciąż potrzebujesz dobrej firmy od fundamentów pod dom? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K.. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki!

Prestige House Sp. z o.o. - Rewelacyjne Ławy Fundamentowe Nowy Sącz

Prestige House Sp. z o.o.

26 opinii

Zrealizowanie ław fundamentowych będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych specjalistów. Prestige House Sp. z o.o. ma doświadczenie w branży, które zaspokoi najbardziej wymagających. Szczegółową wycenę otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

"PME" Fundamenty - Solidne Fundamenty Pod Dom Nowy Sącz

Solidne Fundamenty Pod Dom

17 opinii

Zaufaj ekspertom w dziedzinie fundamentów pod dom i zatrudnij PME Fundamenty. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli wszystkich. Otrzymaj propozycję dopasowaną do Twoich potrzeb i zobacz co firma może zaoferować.

Robert Piwowarczyk Firma ogólno-budowlana - Świetny Fundament Nowy Sącz

Robert Piwowarczyk Firma ogólno-budowlana

9 opinii

Uwierz ekspertom w dziedzinie fundamentu i zatrudnij Robert Piwowarczyk Firma ogólno-budowlana. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Otrzymaj propozycję już teraz i sprawdź co firma może zaoferować.

Stabil Blicharz Spółka Jawna - Profesjonalne Wylewanie Fundamentów Nowy Sącz

Stabil Blicharz Spółka Jawna

1 opinia

Wiele długich lat pracownicy Stabil Blicharz Spółka Jawna wykonują usługi z zakresu profesjonalnego wylewania fundamentów, dzięki temu są stale gotowi obsłużyć każdego Klienta potrzebującego specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Dłużej nie czekaj i skontaktuj się od razu - gwarancja zadowolenia!

GF SYSTEM - Profesjonalne Fundamenty Pod Dom w Nowym Sączu

Profesjonalne Fundamenty Pod Dom w Nowym Sączu

1 opinia

Chcesz znaleźć wartego uwagi partnera do realizacji swoich planów? GF SYSTEM z Nowego Sącza jest na to najlepszym rozwiązaniem. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby uzyskać więcej informacji.

NANO HOUSE BUDOWNICTWO - Rewelacyjne Fundamenty Nowy Sącz

NANO HOUSE BUDOWNICTWO

14 opinii

Jeżeli szukasz świetnej współpracy to eksperci z NANO HOUSE BUDOWNICTWO są dla Ciebie idealni. Mają ofertę dla każdego - zadzwoń i sprawdź.

DMA - DOMY, MODUŁY, APARTAMENTY MIECZYSŁAW SZKARŁAT - Rewelacyjny Fundament Nowy Sącz

Rewelacyjny Fundament Nowy Sącz

1 opinia

Chcesz znaleźć wartego uwagi partnera, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? DMA - DOMY MODUŁY APARTAMENTY MIECZYSŁAW SZKARŁAT z Nowego Sącza będzie najszybszą drogą. Zadzwoń i otrzymaj ofertę, która przypadnie Ci do gustu.

SPECKOP - Najwyższej Klasy Wykonanie Fundamentów Nowy Sącz

Najwyższej Klasy Wykonanie Fundamentów Nowy Sącz

2 opinie

Zleć zadanie najwyższej klasy wykonania fundamentów fachowcom z firmy SPECKOP. Ich praca jest ceniona przez Klientów z miejscowości Nowy Sącz i pobliskich powiatów. Przedzwoń i otrzymaj wstępną wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

Prestige House sp. z o.o. - Staranny Fundament Nowy Sącz

Prestige House sp. z o.o.

26 opinii

Zaufaj fachowcom w dziedzinie fundamentu i zatrudnij Prestige House sp. z o.o.. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli wszystkich. Przedstawią Ci dobrą ofertę - sprawdź już dziś, nie pożałujesz.

Najnowsze z 34 zleceń na fundamenty w Nowym Sączu

Pierwszorzędne Fundamenty Nowy Sącz

Wykonanie fundamentów dla tego Klienta będzie przyjemnością. Zlecenie ma treść - Szukam firmy do wykonania fundamentów, 151-200m². Odpowiedz na nie jako fachowiec mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które zachwyci najbardziej wymagających. Określ co możesz zaoferować i poznaj dopasowanego Klienta.

 • Nowy Sącz

2024-07-18 do 2024-07-26
dodano 3 dni temu

Perfekcyjna Budowa Fundamentów Nowy Sącz

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Nowy Sącz

2024-07-12 do 2024-07-20

Zapotrzebowanie na fundamenty, 71-100m², Nowy Sącz

Ten Klient, który jeszcze nie znalazł konstrukcji betonowych, mimo że poszukuje od wielu dni, wysłał nam ogłoszenie o treści - Zapotrzebowanie na fundamenty, 71-100m². To właśnie Twoja oferta może zakończyć problem Zleceniodawcy. Zadzwoń i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Nowy Sącz

2024-06-27 do 2024-07-05

Rewelacyjna Budowa Fundamentów

Zakres prac: wylewka z pianobetonu Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Informacje dodatkowe: Wykonanie, na chudziaku, wylewki pianobetonowej grubości 8-9 cm. Termin rozpoczęcia prac: w ...

 • Nowy Sącz

2024-06-24 do 2024-07-02

Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 71-100m², Nowy Sącz

Zlecenie o treści - Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 71-100m² jest zaadresowane do specjalisty, który świadczy swoje usługi w bardzo przystępnej cenie oraz skupia się na Klientach z Nowego Sącza oraz przyległych powiatów. Zadzwoń teraz i wyślij ofertę - naprawdę warto.

 • Nowy Sącz

2024-06-12 do 2024-06-20

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m², Nowy Sącz

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Nowy Sącz

2024-06-12 do 2024-06-20

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, do 35m², Nowy Sącz

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: garaż lub budynek gospodarczy Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: do 35m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Nowy Sącz

2024-05-29 do 2024-06-06

Potrzebna ekipa do wykonania fundamentów, 36-70m², Nowy Sącz

Podjęcie decyzji o wyborze tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i na pewno Klient, który pisze - "Potrzebna ekipa do wykonania fundamentów, 36-70m²", nie będzie żałował współpracy ze specjalistą takim, jak Ty. Nie zwlekaj i skontaktuj się od razu - gwarancja zadowolenia!

 • Nowy Sącz

2024-05-20 do 2024-05-28

Zapotrzebowanie na fundamenty, 201-300m², Nowy Sącz

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 201-300m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Nowy Sącz

2024-05-20 do 2024-05-20

Perfekcyjna Budowa Fundamentów

Perfekcyjna budowa fundamentów to Twoja życiowa pasja? Wykonaj zapytanie jako doświadczony fachowiec w tej dziedzinie. Konkretną wycenę możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

 • Nowy Sącz

2024-05-06 do 2024-05-07

Porządne Fundamenty

Nadal masz możliwość złożyć ofertę w odpowiedzi na ogłoszenie Zleceniodawcy jako profesjonalista od fundamentów. Pozwól Klientom wykorzystać Twoje kompetencje i dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Zapraszamy do zapoznania się ze zleceniem - nie będziesz żałować.

 • Nowy Sącz

2024-05-06 do 2024-05-14

Pierwszorzędna Budowa Fundamentów

W przypadku, gdy wykonujesz zlecenia na pierwszorzędna budowa fundamentów w rejonie Nowego Sącza i świadczysz usługi z najwyższej półki to trafiłeś w dobre miejsce. Klient, który napisał zapytanie o treści "Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 151-200m²", jest gotowy skorzystać z usług Twojej kompetentnej firmy. Dłużej nie czekaj i zadzwoń teraz - gwarancja zadowolenia!

 • Nowy Sącz

2024-04-24 do 2024-05-02

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 101-150m², Nowy Sącz

Jeżeli w dalszym ciągu jako ekspert od fundamentów szukasz Klientów to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Zapytanie o wykonanie fundamentów, 101-150m². Prowadząc działalność jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca z Nowego Sącza na pewno dowiedziesz Klientowi jak dobra jest Twoja oferta. Tylko jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnego zlecenia - skontaktuj się od razu!

 • Nowy Sącz

2024-04-23 do 2024-05-01

Solidne Wykonanie Fundamentów Nowy Sącz

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Nowy Sącz

2024-04-23 do 2024-05-01

Zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 101-150m², Nowy Sącz

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Informacje dodatkowe: https:/www.tooba.pl/projekt-domu-Gryfice-3m-TMP-831 Termin rozpoczęcia prac: w ciągu ...

 • Nowy Sącz

2024-04-20 do 2024-04-28

Najlepsza Budowa Fundamentów

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 62 Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Nowy Sącz

2024-04-11 do 2024-04-19

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 71-100m², Nowy Sącz

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Nowy Sącz

2024-04-11 do 2024-04-19

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, do 35m², Nowy Sącz

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: garaż lub budynek gospodarczy Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: do 35m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Nowy Sącz

2024-04-05 do 2024-04-13

Wykonanie Fundamentów

Szukane są najlepsze usługi wykonania fundamentów w dobrej cenie. Zlecenie brzmi - Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-150m². Jako firma od lat działająca w branży, mająca wykwalifikowanych fachowców do realizacji zleceń z dziedziny wykonania fundamentów, wyraź gotowość do przyjęcia zlecenia. Zaledwie chwila dzieli Cię od dostania świetnego zapytania o ofertę - zobacz!

 • Nowy Sącz

2024-04-05 do 2024-04-13

Porządne Fundamenty

Klient napisał zlecenie brzmiące "Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 101-150m²". Jako rzetelny specjalista w dziedzinie fundamentów daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Zapraszamy do zapoznania się ze zleceniem - to Ci się opłaci.

 • Nowy Sącz

2024-04-05 do 2024-04-13

Rewelacyjne Konstrukcje Betonowe Nowy Sącz

Powiedz Klientowi, że równie dobrej oferty konstrukcji betonowych szybko nie znajdzie na terenie Nowego Sącza, więc jeżeli poszukuje rewelacyjnych konstrukcji betonowych to bezzwłocznie powinien wybrać Twoją Firmę. Podejmij decyzję od razu - przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą ofertę współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

 • Nowy Sącz

2024-03-29 do 2024-04-06

Fundamenty

Przygotowanie fundamentów z tego zlecenia będzie banalnie łatwe. Zlecenie ma treść - Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m². Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaoferować.

 • Nowy Sącz

2024-03-27 do 2024-04-04

Profesjonalne Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Nowy Sącz

2024-03-22 do 2024-03-30

Profesjonalne Usługi Wykonania Fundamentów Nowy Sącz

Pracując w branży usług wykonania fundamentów od kilkunastu lat, głównie na obszarze miejscowości Nowy Sącz, ale także pobliskich miast możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na to zlecenie. Nie trać czasu - umów się z nim na rozmowę.

 • Nowy Sącz

2024-03-21 do 2024-03-29

Zlecę wykonanie fundamentów, 71-100m², Nowy Sącz

Jeśli konkurencyjna cena i rzetelna realizacja powierzonych zadań to Twoje najważniejsze walory jako eksperta od wykonania fundamentów to zrealizuj zlecenie - Zlecę wykonanie fundamentów, 71-100m². Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Nowy Sącz

2024-03-07 do 2024-03-15

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 101-150m², Nowy Sącz

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Nowy Sącz

2024-03-05 do 2024-03-13

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, do 35m², Nowy Sącz

Pokaż Zleceniodawcy, że równie dobrej oferty konstrukcji betonowych nie znajdzie na terenie Nowego Sącza, więc jeżeli szuka tanich konstrukcji betonowych to koniecznie powinien sprawdzić Twoją Firmę. Jeszcze dziś umów się z nim na rozmowę, aby stworzyć dopasowaną ofertę.

 • Nowy Sącz

2024-02-19 do 2024-02-27

Zlecę wykonanie fundamentów, 151-200m², Nowy Sącz

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: tak Powierzchnia zabudowy: 151-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Nowy Sącz

2024-02-17 do 2024-02-25

Znakomite Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Nowy Sącz

2024-02-03 do 2024-02-11

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 36-70m², Nowy Sącz

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Informacje dodatkowe: Chcę zorientować się w terminach, cenach i zakresach ofert na wykonanie fundamentów. Mały domek...

 • Nowy Sącz

2024-01-30 do 2024-02-07

Świetne Usługi Wykonania Fundamentów

Usługi wykonania fundamentów nie mają dla Twojej firmy żadnych tajemnic? Polegając na solidnym doświadczeniu, pokaż chęć, by pomóc każdemu Klientowi w zakresie budowy fundamentów. Poznaj szczegóły zlecenia, które brzmi "Zapytanie o wykonanie fundamentów, 71-100m²". Umów się na rozmowę od razu.

 • Nowy Sącz

2024-01-27 do 2024-02-04

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów