Fundamenty w Chrzanowie

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 9 973 806 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
653 493 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Chrzanowie

Fundamenty Chrzanów

Doskonałe Ławy Fundamentowe

50 opinii

Jeżeli poszukujesz ceny usług względem jakości wykonania to specjaliści z Krzysztof Ślaga ECO INWEST perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Jeszcze dziś skontaktuj się z nimi, aby poznać wycenę.

EKO INTECH SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ - Pierwszorzędne Wylewanie Fundamentów Chrzanów

EKO INTECH SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

27 opinii

Po prostu zleć prace dotyczące wylewania fundamentów specjalistom firmy EKO INTECH SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z miejscowości Chrzanów. Zadziwią Cię swoimi kwalifikacjami i doświadczeniem. Na terenie Chrzanowa są w ścisłej czołówce. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

PB Konstbud Marian Zawadka - Profesjonalny Fundament Chrzanów

PB Konstbud Marian Zawadka

6 opinii

Poszukujesz profesjonalistów od fundamentu? Wykorzystaj doświadczenie PB Konstbud Marian Zawadka. Osobiście dowiesz się za co chwalą ich Klienci. Dopasowaną ofertę otrzymasz po kontakcie.

F.P.W. "Miś" - Solidna Izolacja Fundamentów Chrzanów

F.P.W. "Miś"

2 opinie

Powierz zadanie solidnej izolacji fundamentów ekspertom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z miejscowości Chrzanów i pobliskich powiatów. Umów się na rozmowę od razu, a otrzymasz ofertę.

Arcy-dom Sp. z o.o. - Profesjonalne Wylewanie Fundamentów Chrzanów

Profesjonalne Wylewanie Fundamentów

1 opinia

Nie marnuj energii i zleć prace tym zawodowcom w kwestii wylewania fundamentów z miejscowości Chrzanów. Jeszcze dziś zadzwoń do nich, aby otrzymać ofertę.

Ideabud Sp. z o.o. - Staranne Wzmacnianie Fundamentów w Chrzanowie

Staranne Wzmacnianie Fundamentów w Chrzanowie

19 opinii

Poszukujesz specjalisty od wzmacniania fundamentów? Powierz tę kwestię specjalistom z Ideabud Sp. z o.o.. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Al-Bud - Porządny Fundament Chrzanów

Porządny Fundament Chrzanów

11 opinii

Nadal poszukujesz specjalisty od fundamentu? Skorzystaj z doświadczenia Al-Bud. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnej wyceny - skontaktuj się od razu!

Kon Bud - Profesjonalna Izolacja Fundamentów Chrzanów

Kon Bud

2 opinie

Profesjonalna izolacja fundamentów to najważniejszy temat dla tych profesjonalistów - są niekwestionowanym liderem w branży. Zarezerwuj termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

USŁUGI BUDOWLANE =STAHEL= - Rewelacyjne Fundamenty Chrzanów

Rewelacyjne Fundamenty Chrzanów

2 opinie

Wciąż szukasz dobrej firmy od fundamentów? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry USŁUGI BUDOWLANE STAHEL. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Nie czekaj - zatelefonuj i otrzymaj wstępną wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

QHG - Znakomity Fundament Chrzanów

QHG

1 opinia

QHG świadczy swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy. Skupia się na Klientach z miejscowości Chrzanów i z sąsiednich miast. Nie zwlekaj i skontaktuj się od razu - na pewno będziesz zadowolony!

Najnowsze z 28 zleceń na fundamenty w Chrzanowie

Doskonałe Wykonanie Fundamentów Chrzanów

Chcesz znaleźć Klienta jako sprawdzony profesjonalista? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Klienta z Małopolskiego. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Dzięki temu, że spełniasz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

 • Poręba Żegoty

2024-07-09 do 2024-07-17

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 36-70m², Trzebinia

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Trzebinia

2024-07-01 do 2024-07-09

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, do 35m², Żarki

Jeśli atrakcyjna cena i rzetelna realizacja powierzonych zadań to Twoje najważniejsze zalety jako eksperta od wykonania fundamentów to wykonaj zlecenie - Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, do 35m². Przedłóż wyjątkową ofertę dla tego Klienta - zadzwoń niezwłocznie, nie pożałujesz.

 • Żarki

2024-06-30 do 2024-07-08

Staranne Fundamenty Chrzanów

Poszukiwane są staranne usługi wykonania fundamentów w dobrej cenie. Zlecenie ma treść - Zapytanie o wykonanie fundamentów, 20m². Jako firma z wieloletnim stażem, mająca wykwalifikowanych fachowców do realizacji wymagań Klienta z dziedziny fundamentów, wyraź gotowość do przyjęcia zlecenia. Jeśli chcesz poznać Klienta skontaktuj się już teraz - możesz tylko zyskać.

 • Chrzanów

2024-06-12 do 2024-06-20

Zlecę wykonanie fundamentów, 71-100m², Babice

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: tak Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Babice

2024-06-09 do 2024-06-17

Fachowe Usługi Wykonania Fundamentów Chrzanów

Zakres prac: Drenaż i odprowadzenie deszczówki Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: tak Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Informacje dodatkowe: montaż drenażu wokół domu, odprowadzenie deszczówki do zbiornika Orientacyjna da...

 • Chrzanów

2024-06-07 do 2024-06-15

Fundamenty

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: letniskowy lub rekreacyjny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: do 35m² Informacje dodatkowe: Typowa płyta fundamentowa pod dom szkieletowy z drewna 5x7 plus bloki pod ...

 • Brodła

2024-06-06 do 2024-06-14

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 54m², Psary

Ten Klient uważa, że świetne fundamenty to skomplikowane zagadnienie. Wysłał zapytanie o treści "Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 54m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako specjalista udzielisz mu rad i znajdziesz spełniające wymagania Klienta rozwiązanie. Przez to, że spełniasz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Psary

2024-05-30 do 2024-06-07

Zlecę wykonanie fundamentów, 36-70m², Libiąż

Świadcząc usługi wykonania fundamentów od lat, przede wszystkim na obszarze miejscowości Małopolskie, ale także okolicznych powiatów możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na to zlecenie. Zadzwoń i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Libiąż

2024-05-07 do 2024-05-15

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, do 35m², Trzebinia

To zlecenie o treści - Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, do 35m² jest zaadresowane do fachowca, który świadczy swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy oraz skupia się na Klientach z Małopolskiego oraz przyległych powiatów. Podejmij decyzję od razu - zatelefonuj i otrzymaj wstępną ofertę współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

 • Trzebinia

2024-05-07 do 2024-05-14

Doskonałe Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Informacje dodatkowe: Witam. Jakie przybliżony koszt płyty fundamentowej 50 m² (10x5) cały materiał po mojej ...

 • Chrzanów

2024-04-17 do 2024-04-25

Potrzebna ekipa na wykonanie ławy fundamentowej, 71-100m², Chrzanów

Jeśli w dalszym ciągu jako profesjonalista od fundamentów potrzebujesz pracy to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Potrzebna ekipa na wykonanie ławy fundamentowej, 71-100m². Prowadząc firmę jako od lat działający na rynku przedsiębiorca bez wątpienia udowodnisz Klientowi jak dobra jest Twoja oferta. Zachęcamy do zadawania pytań - bez wątpienia warto.

 • Chrzanów

2024-04-11 do 2024-04-17

Pierwszorzędne Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: letniskowy lub rekreacyjny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: do 35m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Chrzanów

2024-04-07 do 2024-04-15

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, do 35m², Alwernia

Poszukiwane są wyjątkowe usługi wykonania fundamentów w dobrej cenie. Zlecenie ma treść - Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, do 35m². Jako firma od lat działająca w branży, mająca odpowiednią kadrę do realizacji zleceń z zakresu wykonania fundamentów, zapoznaj się ze szczegółami zlecenia. Szczegółową wycenę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

 • Alwernia

2024-03-13 do 2024-03-21

Najwyższej Klasy Wykonanie Fundamentów

Chcesz wykonać zlecenie na wykonanie fundamentów, a nie masz Klienta? Nawiązanie kontaktu w odpowiedzi na ogłoszenie o treści Zlecenie na wykonanie fundamentów, 71-100m² to doskonały pomysł. Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co masz do zaoferowania.

 • Kwaczała

2024-03-04 do 2024-03-12

Rewelacyjne Fundamenty

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: tak Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Informacje dodatkowe: Od 50 do 80 m( kwadratowych ) Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Libiąż

2024-02-22 do 2024-03-01

Doskonałe Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Libiąż

2024-02-21 do 2024-02-29

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 71-100m², Nieporaz

Poszukiwane są solidne usługi wykonania fundamentów w dobrej cenie. Zlecenie brzmi - Zlecenie na wykonanie fundamentów, 71-100m². Jako firma od lat działająca w branży, mająca odpowiednią kadrę do sprostania oczekiwaniom Klientów z dziedziny wykonania fundamentów, poznaj szczegóły zlecenia. Gorąco zachęcamy do kontaktu - nie będziesz żałować.

 • Nieporaz

2024-01-18 do 2024-01-26

Dam zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, do 35m², Chrzanów

Poszukiwane są pierwszorzędne usługi wykonania fundamentów w dobrej cenie. Zlecenie ma treść - Dam zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, do 35m². Jako firma od lat działająca w branży, mająca najlepszych specjalistów do realizacji wymagań Klienta z zakresu fundamentów, wyraź gotowość do przyjęcia zlecenia. Zaproponuj termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Chrzanów

2024-01-08 do 2024-01-16

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m², Tenczynek

Ten Zleceniodawca, który w dalszym ciągu nie znalazł konstrukcji betonowych, pomimo że próbuje znaleźć od kilku tygodni, zgłosił nam zlecenie o treści - Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m². To właśnie Twoja oferta może pomóc rozwiązać problem Zleceniodawcy. Skontaktuj się, aby uzyskać szczegółowe informacje - nie będziesz żałować.

 • Tenczynek

2024-01-29 do 2024-02-06

Szukam firmy do wykonania fundamentów, do 35m², Tenczynek

Zakres prac: Fundament słupkowy Rodzaj budynku: letniskowy lub rekreacyjny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: do 35m² Termin rozpoczęcia prac: 2024-05-31...

 • Tenczynek

2024-05-07 do 2024-05-15

Profesjonalne Fundamenty

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Tenczynek

2024-06-19 do 2024-06-27

Szukam firmy na wykonanie ławy fundamentowej, 71-100m², Przeciszów

Przyjmij zlecenie doskonałej budowy fundamentów o treści "Szukam firmy na wykonanie ławy fundamentowej, 71-100m²", jako specjalista z miejscowości Małopolskie. Zadziw klientów swoimi kompetencjami i fachowością. Pokaż, że w okolicy Małopolskiego nie masz sobie równych. Dzięki temu, że realizujesz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Przeciszów

2024-01-11 do 2024-01-19

Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 151-200m², Podolsze

Jeśli oferujesz solidne usługi wykonania fundamentów i wykonanie fundamentów na terenie Małopolskiego oraz sąsiednich powiatów to to ogłoszenie jest skierowane do właśnie Ciebie. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby zaprezentować ofertę.

 • Podolsze

2024-03-07 do 2024-03-08

Zapytanie o wykonanie fundamentów, do 35m², Krzeszowice

Zakres prac: Izolacja ścian Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: do 35m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Krzeszowice

2024-01-25 do 2024-02-02

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-150m², Krzeszowice

Starasz się odnaleźć Klienta jako warty uwagi partner biznesowy? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Zleceniodawcy z Małopolskiego. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Zaprezentuj dobrą propozycję dla tego Klienta - nawiąż współpracę już dziś.

 • Krzeszowice

2024-04-27 do 2024-05-05

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 101-150m², Krzeszowice

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Informacje dodatkowe: Zlecę wykonanie fundamentów wg Projektu „Dom w idaredach 11 (G2A)” (https:/www.archon.pl/proj...

 • Krzeszowice

2024-04-22 do 2024-04-30

Znakomite Konstrukcje Betonowe Chrzanów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: garaż lub budynek gospodarczy Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Informacje dodatkowe: Zlecę wykonanie płyty wylewki pod garaż dustaniwiskowy zapraszam do skł...

 • Krzeszowice

2024-01-06 do 2024-01-14

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów