Fundamenty w Bochni

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 457 499 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
566 521 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Bochni

Fundamenty Bochnia

Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K.

137 opinii

Na wypadek jeśli poszukujesz dobrej firmy od płyt betonowych to wykorzystaj doświadczenie Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K.. Bochnia i okolice to główny obszar ich działania. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Prestige House Sp. z o.o. - Doskonałe Wzmacnianie Fundamentów Bochnia

Doskonałe Wzmacnianie Fundamentów Bochnia

7 opinii

Wciąż poszukujesz dobrej firmy od wzmacniania fundamentów? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry Prestige House Sp. z o.o.. Z pewnością dołączysz do grona zadowolonych Klientów. Mają propozycję dla każdego - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

PB Konstbud Marian Zawadka - Znakomity Fundament Bochnia

PB Konstbud Marian Zawadka

6 opinii

PB Konstbud Marian Zawadka świadczy swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy. Skupia się na Klientach z miejscowości Bochnia i z sąsiednich miast. Nie zwlekaj i skontaktuj się od razu - na pewno będziesz zadowolony!

Sineko Sp. z o.o. Sp. k. - Porządne Ławy Fundamentowe Bochnia

Porządne Ławy Fundamentowe

7 opinii

Gdy szukasz świetnej jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z Sineko Sp. z o.o. Sp. k. są dla Ciebie idealni. Dłużej nie zwlekaj i poproś o ofertę - nie zawiedziesz się!

Sineko sp. z o.o. sp. k. - Wyjątkowe Kopanie Fundamentów w Bochni

Wyjątkowe Kopanie Fundamentów w Bochni

7 opinii

Powierz usługę kopania fundamentów ekspertom z miejscowości Bochnia. Zadziwią Cię swoim zaangażowaniem i doświadczeniem. W okolicy Bochni są w ścisłej czołówce. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnej wyceny - zobacz!

Duo Net Sp. z o.o. - Perfekcyjne Wykonanie Fundamentów Bochnia

Duo Net Sp. z o.o.

2 opinie

Powierz prace dotyczące wykonania fundamentów profesjonalistom z miejscowości Bochnia. Przekonają Cię swoimi kompetencjami i dokładnością. Na terenie Bochni nie mają sobie równych. Dokładne informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

WBC Invest Sp. z o.o. - Pierwszorzędna Płyta Fundamentowa Bochnia

Pierwszorzędna Płyta Fundamentowa

14 opinii

Przygotowanie płyty fundamentowej będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych specjalistów. WBC Invest Sp. z o.o. ma doświadczenie w branży, które zachwyci najbardziej wymagających. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

MK BUD sp. z o.o. - Najlepsze Wykonanie Fundamentów Bochnia

MK BUD sp. z o.o.

3 opinie

Zleć usługę najlepszego wykonania fundamentów fachowcom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z Bochni i przyległych miast. Nie trać czasu - skontaktuj się z nimi, aby otrzymać dopasowaną ofertę.

WOJMARBUD SC. Wojciech Kołodziej Jacak Marek - Perfekcyjne Wzmacnianie Fundamentów Bochnia

WOJMARBUD SC. Wojciech Kołodziej Jacak Marek

2 opinie

Uważasz, że perfekcyjne wzmacnianie fundamentów to trudny temat? Nic bardziej mylnego - fachowcy z WOJMARBUD SC. Wojciech Kołodziej Jacak Marek poradzą Ci i znajdą dostosowane do Twoich potrzeb rozwiązanie. Przedzwoń, a specjaliści udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania - naprawdę warto.

Firma Handlowo Produkcyjno Usługowa ROTOS - Pierwszorzędne Wzmacnianie Fundamentów Bochnia

Pierwszorzędne Wzmacnianie Fundamentów Bochnia

1 opinia

Właśnie wybierasz solidnego profesjonalistę do realizacji swoich planów? Firma Handlowo Produkcyjno Usługowa ROTOS z Bochni jest na to najlepszym rozwiązaniem. Ustal pasujący termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Najnowsze z 26 zleceń na fundamenty w Bochni

Perfekcyjne Fundamenty Bochnia

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Informacje dodatkowe: 10x7. Długość całkowita Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Baczków

2023-02-07 do 2023-02-15
dodano 2 dni temu

Odpowiednie Konstrukcje Betonowe Bochnia

Jako firma, która zapewnia bogatą ofertę odpowiednich konstrukcji betonowych gwarantując przy tym solidną obsługę, a na życzenie też usługi dodatkowe, bez dwóch zdań zaciekawisz tego Klienta, który pisze - Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 35m². Przedstaw propozycję dla tego Klienta - nawiąż współpracę jak najszybciej.

 • Bochnia

2023-02-06 do 2023-02-14
dodano 3 dni temu

Fantastyczne Wykonanie Fundamentów Bochnia

Wykonaj prace dotyczące fantastycznego wykonania fundamentów od sprawdzonych Konsumentów zainteresowanych zatrudnieniem na terenie Bochni lub okolicy. Określ co możesz zaoferować, aby otrzymać dopasowanego Zleceniodawcę.

 • Bochnia

2023-02-05 do 2023-02-13
dodano 4 dni temu

Szukam firmy na wykonanie fundamentów, do 100m², Bochnia

Powiedz Zlecającemu, że lepszej propozycji konstrukcji betonowych nie znajdzie na terenie Bochni, więc jeśli poszukuje bezkonkurencyjnych konstrukcji betonowych to koniecznie powinien sprawdzić Twoją Firmę. Przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą ofertę współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

 • Bochnia

2023-01-30 do 2023-02-07

Rzetelne Usługi Wykonania Fundamentów Bochnia

Zlecający, który szuka rzetelnej usługi wykonania fundamentów musi koniecznie zgłosić się do Twojej firmy i poznać świetne ceny oraz prace wykonane dla innych Klientów. Nie zwlekaj i zadzwoń od razu - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

 • Bochnia

2023-01-27 do 2023-02-04

Bezkonkurencyjne Konstrukcje Betonowe

Podjęcie decyzji o wyborze konstrukcji betonowych nie jest łatwą sprawą, dlatego nie zwlekaj - jako profesjonalista doradź i dobierz spełniające oczekiwania rozwiązanie dla Klienta, który napisał - Zapytanie o wykonanie fundamentów, 110m². Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby uzyskać szczegółowe informacje.

 • Nowy Wiśnicz

2023-01-19 do 2023-01-27

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 91m², Łapanów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 91m² Informacje dodatkowe: fundamenty pod garaz 7X13m. teren wyrownany i ubity, Termin rozpoczęcia pra...

 • Łapanów

2023-01-12 do 2023-01-20

Pierwszorzędna Budowa Fundamentów Bochnia

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: Ekonomiczny 2 Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Rajbrot

2023-01-07 do 2023-01-15

Konstrukcje Betonowe

Powiedz Zleceniodawcy, że takiej propozycji konstrukcji betonowych szybko nie znajdzie na terenie Bochni, więc jeśli szuka bezkonkurencyjnych konstrukcji betonowych to bez zbędnej zwłoki powinien sprawdzić Twoją Firmę. Gorąco zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - nie pożałujesz.

 • Bochnia

2023-01-07 do 2023-01-15

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 126m², Bochnia

Spraw, że konstrukcje betonowe nie będzie dla Klienta zagadką i skorzysta on z oferty Twojej firmy. Jako wykwalifikowany doradca z dziedziny konstrukcji betonowych sporządź najlepszą ofertę pod ogłoszenie - Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 126m². Zapytaj o szczegóły zlecenia, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaproponować.

 • Bochnia

2023-01-07 do 2023-01-15

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 201-300m², Bochnia

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: obiekt handlowo-usługowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 201-300m² Informacje dodatkowe: Powierzchnia pod pałowanie fundamentowe ok 250m2. Proszę o kontakt w...

 • Bochnia

2022-12-28 do 2023-01-05

Wyjątkowa Budowa Fundamentów

Jako ekspert z branży wyjątkowych usług wykonania fundamentów i budowy fundamentów, świadczący usługi dla Klientów z miejscowości Małopolskie i okolicznych powiatów - zapoznaj się ze zleceniem o treści "Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-200m²". Nie trać czasu - umów się z nim na rozmowę i przedstaw ofertę.

 • Drwinia

2022-12-15 do 2022-12-16

Rewelacyjne Fundamenty

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 132m² Informacje dodatkowe: 16 m x 8,2 m Termin rozpoczęcia prac: 2023-04-01...

 • Nowy Wiśnicz

2022-12-09 do 2022-12-17

Wyjątkowa Budowa Fundamentów

Masz zamiar przyjąć zlecenie na budowa fundamentów, a nie masz Klienta? Odpowiedź na zlecenie o treści Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m² to świetny wybór. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej.

 • Bochnia

2022-10-24 do 2022-10-24

Szukam firmy na wykonanie ławy fundamentowej, 128m², Bochnia

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 128m² Informacje dodatkowe: Dom jednorodzinny z pomieszczeniem pod tarasem Dom 8,5x11m Działka z lekkim spad...

 • Bochnia

2022-10-10 do 2022-10-18

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 40m², Buczyna

Podjęcie decyzji o wyborze tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i na pewno Klient, który pisze - "Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 40m²", nie będzie żałował współpracy ze specjalistą takim, jak Ty. Nie zwlekaj i skontaktuj się od razu - gwarancja zadowolenia!

 • Buczyna

2022-09-29 do 2022-10-07

Solidne Fundamenty

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie, bez podpiwniczenia Powierzchnia budynku: 201-300m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Bochnia

2022-09-27 do 2022-10-05

Wykonanie Fundamentów

Klient napisał "Zlecę wykonanie fundamentów, do 100m²". Wykonaj zadanie najlepszego wykonania fundamentów jako specjalista w tej dziedzinie. Poinformuj Klienta o chęci do wykonania prac z Małopolskiego i pobliskich miast. Ustal pasujący termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Żegocina

2022-09-22 do 2022-09-30

Perfekcyjne Fundamenty

Na wypadek jeśli jeszcze jako profesjonalista od fundamentów szukasz Klientów to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, 125m². Prowadząc firmę jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca z rejonu Bochni z pewnością uzasadnisz Klientowi jak bezkonkurencyjna jest Twoja oferta. Dodatkowe informacje możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

 • Bochnia

2022-09-12 do 2022-09-20

Zlecę wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m², Bochnia

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: tak Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Bochnia

2022-08-25 do 2022-09-02

Profesjonalne Usługi Wykonania Fundamentów

Starasz się odnaleźć Zlecającego jako godny zaufania fachowiec od profesjonalnych usług wykonania fundamentów z Bochni? Pomóż zrealizować Klientowi zlecenie poznając szczegóły jego zapytania o treści "XYZ". Dokładne informacje możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

 • Bochnia

2022-08-25 do 2022-09-02

Solidne Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom letniskowy drewniany Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 50m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Łapanów

2022-07-26 do 2022-08-03

Najwyższej Klasy Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 201-300m² Informacje dodatkowe: Projekt indywidualny. Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Łysokanie

2023-01-01 do 2023-01-09

Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, 140m², Okocim

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: tak Powierzchnia budynku: 140m² Informacje dodatkowe: Dom jednorodzinny, częściowo podpiwniczony na dużym spadku terenu - fundamenty s...

 • Okocim

2022-12-27 do 2023-01-04

Zlecę wykonanie fundamentów, 135m², Brzesko

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 135m² Informacje dodatkowe: Zlecę wykonanie fundamentów ławy i ściany fundamentowe lane. Około 60mb ławy. Bez ociep...

 • Brzesko

2022-12-30 do 2023-01-07

Doskonałe Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 40m² Informacje dodatkowe: Budynek w kształcie litery L 9m x 4.2 x 3.7m Termin rozpoczęcia prac: 2023-03-1...

 • Zabierzów Bocheński

2022-12-14 do 2022-12-22

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów