Fundamenty w Krakowie

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 9 843 014 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
649 181 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Krakowie

Fundamenty Kraków

Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K.

141 opinii

Zleć zadanie wysokiej klasy wylewania fundamentów profesjonalistom z firmy Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K.. Ich praca jest ceniona przez Klientów z Krakowa i przyległych miast. Zapytaj o wycenę dopasowaną do Twoich potrzeb i przekonaj się co firma może Ci zaproponować.

Krzysztof Ślaga ECO INWEST - Znakomity Fundament Kraków

Znakomity Fundament

50 opinii

Jeżeli szukasz dobrej współpracy to specjaliści z Krzysztof Ślaga ECO INWEST są dla Ciebie idealni. Realizują wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Osnowa-Bud - Perfekcyjne Kopanie Fundamentów Kraków

Osnowa-Bud

41 opinii

Po prostu zleć prace dotyczące kopania fundamentów specjalistom firmy Osnowa-Bud z miejscowości Kraków. Zadziwią Cię swoimi kwalifikacjami i fachowością. W okolicy Krakowa są jednymi z najlepszych. Spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

DIGGER-TRANS Damian Kowalczyk - Doskonałe Wzmacnianie Fundamentów Kraków

Doskonałe Wzmacnianie Fundamentów Kraków

35 opinii

Wciąż poszukujesz dobrej firmy od wzmacniania fundamentów? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry DIGGER-TRANS Damian Kowalczyk. Z pewnością dołączysz do grona zadowolonych Klientów. Mają propozycję dla każdego - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

LignumHome - Budownictwo Szkieletowe - Najlepsze Fundamenty Pod Dom Kraków

LignumHome - Budownictwo Szkieletowe

26 opinii

Jeśli w dalszym ciągu szukasz ekspertów od fundamentów pod dom to skorzystaj z wieloletniego doświadczenia LignumHome - Budownictwo Szkieletowe. Kraków i pobliske miasta to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do nich, aby poznać wycenę.

Prestige House Sp. z o.o. - Pierwszorzędne Fundamenty Kraków

Prestige House Sp. z o.o.

23 opinie

Chcesz znaleźć godnego uwagi specjalistę do realizacji swoich planów? Prestige House Sp. z o.o. jest na to najlepszym rozwiązaniem. Mają propozycję dla każdego - sprawdź już dziś.

"PME" Fundamenty - Staranny Fundament Kraków

Staranny Fundament Kraków

17 opinii

Gdy szukasz dobrej jakości wykonywanych usług to specjaliści z PME Fundamenty są dla Ciebie stworzeni. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, a otrzymasz ofertę.

Lismarc Sp z o.o. Budujemy jak dla siebie - Porządny Fundament Kraków

Lismarc Sp z o.o. Budujemy jak dla siebie

18 opinii

Zaufaj specjalistom w dziedzinie fundamentu i zatrudnij Lismarc Sp z o.o. Budujemy jak dla siebie. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy najbardziej wymagających. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z ofertą - nie pożałujesz.

MAR-BAU Marcin Dulik - Najlepsze Fundamenty w Krakowie

Najlepsze Fundamenty w Krakowie

6 opinii

Zaufaj specjalistom w dziedzinie fundamentów i zatrudnij MAR-BAU Marcin Dulik. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli najbardziej wymagających. Zapraszamy do kontaktu - to Ci się opłaci.

PB Konstbud Marian Zawadka - Profesjonalny Fundament Kraków

PB Konstbud Marian Zawadka

6 opinii

Gdy poszukujesz jakości wykonywanych usług to specjaliści z PB Konstbud Marian Zawadka są dla Ciebie stworzeni. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz wycenę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Najnowsze z 111 zleceń na fundamenty w Krakowie

Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, do 35m², Kraków

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: basen kąpielowy Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: do 35m² Informacje dodatkowe: Dzień dobry, potrzebuję wykonać płytę podłogową basenu, rozmiar wykopu to 4x7m, kamie...

 • Kraków

2024-06-25 do 2024-07-03
dodano wczoraj o 18:40

Bezkonkurencyjne Konstrukcje Betonowe Kraków

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Kraków

2024-06-22 do 2024-06-30
dodano 4 dni temu

Zlecę wykonanie fundamentów, do 35m², Kraków

Zlecający poszukuje świetnej współpracy i pisze - Zlecę wykonanie fundamentów, do 35m². To zlecenie jest stworzone dla specjalisty takiego, jak Ty. Zachęcamy do kontaktu - nie pożałujesz.

 • Kraków

2024-06-22 do 2024-06-30
dodano 4 dni temu

Porządne Fundamenty Kraków

Zakres prac: ocieplenie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: tak Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Informacje dodatkowe: Poszukuję wykonawcy kompleksowej naprawy fundamentów. Dom o obwodzie 50m, częściowo podpiwniczony. Fundam...

 • Kraków

2024-06-21 do 2024-06-29
dodano 5 dni temu

Świetne Usługi Wykonania Fundamentów Kraków

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Kraków

2024-06-21 do 2024-06-29
dodano 5 dni temu

Profesjonalna Budowa Fundamentów Kraków

Zakres prac: na gruncie Rodzaj budynku: letniskowy lub rekreacyjny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Kraków

2024-06-18 do 2024-06-26
dodano 8 dni temu

Doskonałe Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: osiedle domów Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Informacje dodatkowe: Zlecę wykonanie fundamentów na ławach wraz z wykopami - osiedle domów jednorodzinnych (...

 • Kraków

2024-06-17 do 2024-06-25

Potrzebna ekipa do wykonania fundamentów, 71-100m², Kraków

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Kraków

2024-06-16 do 2024-06-16

Rewelacyjne Fundamenty

Zakres prac: Podbicie fundamentów wg. projektu + wyrównanie poziomu Rodzaj budynku: w zabudowie bliźniaczej Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Informacje dodatkowe: Witam szukam firmy która zrealizuje mi podbicie fun...

 • Kraków

2024-06-14 do 2024-06-22

Tanie Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: handlowo-usługowy Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 350 Informacje dodatkowe: Płyta fundamentowa grubości 35cm. poziom spodu płyty -1,30 względem zera budynku. Zbroj...

 • Kraków

2024-06-12 do 2024-06-20

Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, 151-200m², Kraków

Usługi wykonania fundamentów w wykonaniu Twojej firmy to prawdziwy majstersztyk? Jako idealny partner do powierzenia budowy fundamentów nawiąż współpracę po zapoznaniu się ze zleceniem o treści - Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, 151-200m². Dzięki temu, że realizujesz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Kraków

2024-06-11 do 2024-06-19

Rewelacyjna Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: letniskowy lub rekreacyjny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: do 35m² Informacje dodatkowe: Mini koparką zebrać darń i wywieźć. Z desek ustawić szalunek 8m x 2m. Wyko...

 • Kraków

2024-06-06 do 2024-06-14

Rewelacyjne Fundamenty

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Kraków

2024-05-28 do 2024-06-05

Świetne Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: Pali metalowe Rodzaj budynku: garaż lub budynek gospodarczy Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: do 35m² Informacje dodatkowe: Dobudówka 2.5m na 7 m wysokość 2,5 m szkieletowy płyty OSB SIP- paneli Termin rozpoczę...

 • Kraków

2024-05-28 do 2024-06-05

Najlepsze Wykonanie Fundamentów Kraków

Przyjmij zadanie najlepszego wykonania fundamentów o treści "Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 101-150m²", jako fachowiec z miejscowości Kraków. Zyskaj klientów swoimi kompetencjami i doświadczeniem. Pokaż, że na terenie Krakowa jesteś jednym z najlepszych. Napisz krótko co możesz zaoferować i poznaj dopasowanego Klienta.

 • Kraków

2024-05-23 do 2024-05-31

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 201-300m², Kraków

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: w zabudowie szeregowej Piwnica: tak Powierzchnia zabudowy: 201-300m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Kraków

2024-05-23 do 2024-05-31

Solidna Budowa Fundamentów

Zakres prac: Ławy plus fundamenty Rodzaj budynku: handlowo-usługowy Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 2000 Informacje dodatkowe: Fundamenty +murowanie lub kompleksowo cała budowa. Termin rozpoczęcia prac: w ciągu ...

 • Kraków

2024-05-21 do 2024-05-29

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 36-70m², Kraków

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: letniskowy lub rekreacyjny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Kraków

2024-05-21 do 2024-05-29

Zlecę wykonanie fundamentów, 101-150m², Kraków

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: 2024-09-01...

 • Kraków

2024-05-19 do 2024-05-27

Usługi Wykonania Fundamentów

Zleceniodawca, który potrzebuje usługi wykonania fundamentów musi zgłosić się do Ciebie i zobaczyć na własne oczy świetne ceny oraz oferowaną jakość. Dzięki temu, że spełniasz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

 • Kraków

2024-05-19 do 2024-05-27

Fundamenty

Ten Zlecający potrzebuje specjalisty od fundamentów. Napisał zlecenie o treści - Potrzebna ekipa do wykonania fundamentów, 101-150m², chcąc skorzystać z doświadczenia ekspertów. Poproś o więcej informacji, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co możesz zaoferować.

 • Kraków

2024-05-18 do 2024-05-26

Pierwszorzędne Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Piwnica: tak Powierzchnia zabudowy: 2139 Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Kraków

2024-05-17 do 2024-05-25

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, do 35m², Kraków

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: garaż lub budynek gospodarczy Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: do 35m² Informacje dodatkowe: Proszę o wycenę wykonania płyty/wylewki betonowej pod garaż blaszany. G...

 • Kraków

2024-05-16 do 2024-05-24

Fachowe Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Informacje dodatkowe: Rysunki w zał. Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Kraków

2024-05-15 do 2024-05-23

Najwyższej Klasy Budowa Fundamentów

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Kraków

2024-05-13 do 2024-05-21

Potrzebna ekipa do wykonania fundamentów, 10m², Kraków

Ten Klient w dalszym ciągu poszukuje specjalisty od fundamentów. Napisał ogłoszenie o treści - Potrzebna ekipa do wykonania fundamentów, 10m², chcąc skorzystać z wykwalifikowanej kadry. Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co masz do zaoferowania.

 • Kraków

2024-05-11 do 2024-05-19

Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: tak Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Kraków

2024-05-07 do 2024-05-15

Perfekcyjne Fundamenty

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: tak Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Informacje dodatkowe: rozpoczęcie budowy za miesiąc. Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Kraków

2024-05-07 do 2024-05-15

Bezkonkurencyjne Konstrukcje Betonowe

Podjęcie decyzji o wyborze konstrukcji betonowych nie jest łatwą sprawą, dlatego nie zwlekaj - jako fachowiec daj wskazówki i znajdź dostosowane do wymagań rozwiązanie dla Zleceniodawcy, który pisze - Zlecę wykonanie fundamentów, 101-150m². Zaproponuj termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Kraków

2024-05-07 do 2024-05-07

Zapotrzebowanie na fundamenty, do 35m², Kraków

Oszczędź czas i wybierz zapytanie o pierwszorzędne wykonanie fundamentów z Krakowa. Przez to, że spełniasz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Kraków

2024-05-06 do 2024-05-14

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m², Kraków

Na wypadek jeśli jeszcze jako profesjonalista od fundamentów poszukujesz zleceń to zainteresuj się zleceniem o treści - Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m². Prowadząc firmę jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca z miejscowości Kraków z pewnością dowiedziesz Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dobrego Klienta.

 • Kraków

2024-04-29 do 2024-05-07

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów