Fundamenty w Gorlicach

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 456 043 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
566 462 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Gorlicach

Fundamenty Gorlice

Najlepszy Fundament

137 opinii

Firma Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K. świadczy swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy. Skupia się na Klientach z miejscowości Gorlice i z sąsiednich miast. Zapytaj o ofertę już teraz i sprawdź co firma może zaoferować.

Prestige House Sp. z o.o. - Fantastyczne Wykonanie Fundamentów Gorlice

Fantastyczne Wykonanie Fundamentów

7 opinii

Pragniesz znaleźć solidnego fachowca z zakresu fantastycznego wykonania fundamentów z Gorlic, który pomoże zrealizować Ci Twoje zlecenie? Firma Prestige House Sp. z o.o. jest gotowa Ci pomóc. Tylko chwila dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnej oferty - zobacz!

SE CONSTRUCTION - Pierwszorzędny Fundament Gorlice

SE CONSTRUCTION

5 opinii

Jeszcze potrzebujesz profesjonalistów od fundamentu? Trafiłeś w dobre miejsce - SE CONSTRUCTION jest do Twoich usług. Dłużej nie trać czasu i zadzwoń od razu - nie zawiedziesz się!

STACH - Rewelacyjne Wykonanie Fundamentów Gorlice

STACH

3 opinie

Chesz znaleźć sprawdzonego specjalistę z zakresu rewelacyjnego wykonania fundamentów, dzięki któremu szybko zrealizujesz swoje cele? Firma STACH jest Twoim rozwiązaniem. Spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Stuga - Perfekcyjne Wzmacnianie Fundamentów Gorlice

Stuga

2 opinie

Zaufaj fachowcom w dziedzinie wzmacniania fundamentów i zatrudnij Stuga. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli najbardziej wymagających. Ledwie chwila dzieli Cię od dostania atrakcyjnej wyceny - zobacz!

STEEL POLAND PRZEMYSLAW GRUCA - Rewelacyjny Fundament w Gorlicach

Rewelacyjny Fundament w Gorlicach

3 opinie

Gdy poszukujesz doskonałej jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z STEEL POLAND PRZEMYSLAW GRUCA perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Mają propozycję dla każdego - skontaktuj się i sprawdź.

Adoks sp. z o.o. sp. k. - Rewelacyjne Fundamenty Pod Dom Gorlice

Adoks sp. z o.o. sp. k.

9 opinii

Gdy poszukujesz doskonałej jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z Adoks sp. z o.o. sp. k. perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Mają propozycję dla każdego - skontaktuj się i sprawdź.

STACH-BUD - Rewelacyjne Fundamenty Gorlice

Rewelacyjne Fundamenty Gorlice

2 opinie

Wciąż szukasz dobrej firmy od fundamentów? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry STACH-BUD. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Nie czekaj - zatelefonuj i otrzymaj wstępną wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

ENERGOBUDMAT - Wyjątkowa Izolacja Fundamentów Gorlice

ENERGOBUDMAT

13 opinii

Starasz się odnaleźć godnego zaufania fachowca z zakresu wyjątkowej izolacji fundamentów, który pomoże wprowadzić w życie Twoje plany? Firma ENERGOBUDMAT jest do Twojej dyspozycji. Zachęcamy do zadawania pytań - to Ci się opłaci.

Apr system - Świetne Płyty Betonowe Gorlice

Świetne Płyty Betonowe Gorlice

2 opinie

Właśnie wybierasz rzetelnego specjalistę do realizacji swoich planów? Apr system z Gorlic będzie najszybszą drogą. Dokładne informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Najnowsze z 26 zleceń na fundamenty w Gorlicach

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 101-200m², Gorlice

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: tak Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Gorlice

2023-01-31 do 2023-02-08

Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Kobylanka

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: wykonanie tarasu Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Kobylanka

2023-01-31 do 2023-02-08

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 50m², Gorlice

Jako specjalista przedstaw bezkonkurencyjną ofertę konstrukcji betonowych. Masz na swoim koncie wiele pozytywnych opinii od Klientów, którzy zapewnili o Twoim przywiązaniu do obowiązków. Bez wątpienia zlecenie o treści "Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 50m²" jest stworzone dla Ciebie. Zaproponuj termin od razu!

 • Gorlice

2023-01-23 do 2023-01-31

Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², Łosie

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Łosie

2023-01-11 do 2023-01-19

Korzystne Konstrukcje Betonowe Gorlice

Doprowadź do tego, że konstrukcje betonowe nie będzie dla Zleceniodawcy kłopotem i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako profesjonalny ekspert z zakresu konstrukcji betonowych znajdź najlepszą ofertę pod zlecenie - Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, do 100m². Wybierz numer teraz i wyślij ofertę - nie będziesz żałować.

 • Gorlice

2023-01-01 do 2023-01-09

Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 1000m², Gorlice

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 1000m² Informacje dodatkowe: Wykonanie fundamentu z posadzką pod 2 hale stalowe Termin rozpoczęcia prac: w ciągu ...

 • Gorlice

2022-12-20 do 2022-12-28

Wysokiej Klasy Budowa Fundamentów Gorlice

Usługi wykonania fundamentów w Twoim wykonaniu to istny majstersztyk? Jako idealny partner do powierzenia budowy fundamentów skontaktuj się w odpowiedzi na zlecenie, które ma treść - Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, do 100m². Jeśli chcesz uzyskać dopasowanego Klienta skontaktuj się dziś - to Ci się opłaci.

 • Uście Gorlickie

2022-11-11 do 2022-11-13

Pierwszorzędna Budowa Fundamentów

W przypadku, gdy wykonujesz zlecenia na pierwszorzędna budowa fundamentów w rejonie Małopolskiego i świadczysz usługi z najwyższej półki to trafiłeś w dobre miejsce. Klient, który napisał zapytanie o treści "Zlecę wykonanie fundamentów, 150m²", jest gotowy skorzystać z usług Twojej kompetentnej firmy. Dłużej nie czekaj i zadzwoń teraz - gwarancja zadowolenia!

 • Klimkówka

2022-11-02 do 2022-11-10

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 140m², Klimkówka

Bądź pewny, że Konsumenci zlecający wykonanie fundamentów są pewni. Prześlij Klientowi dane kontaktowe jako ekspert od wykonania fundamentów. Zdecyduj się szybko - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą ofertę współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

 • Klimkówka

2022-11-01 do 2022-11-09

Solidna Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: 9.35 m x 15.35m Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Stróżówka

2022-08-29 do 2022-09-06

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 35m², Biecz

Zleceniodawca wprowadził zapytanie "Zapytanie o wykonanie fundamentów, 35m²". Wykonaj zlecenie fantastycznego wykonania fundamentów jako profesjonalista w tej branży. Zadeklaruj gotowość do realizacji prac z okolic Małopolskiego i okolicznych miast. Zaproponuj termin bez zbędnej zwłoki!

 • Biecz

2022-08-28 do 2022-09-05

Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m², Moszczenica

Jeśli rewelacyjne usługi wykonania fundamentów na najwyższym poziomie to obszar działania Twojej firmy to złóż ofertę temu Klientowi oraz pokaż, że jesteś gotowy do podjęcia współpracy. Ten składający zapytanie napisał "Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m²". Zaproponuj termin bez zbędnej zwłoki!

 • Moszczenica

2022-08-25 do 2022-08-25

Dam zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m², Lipinki

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: projekt: HIACYNT 5 długość 17,71 m szerokość 15,20 m Termin rozpoczęcia pra...

 • Lipinki

2022-08-02 do 2022-08-10

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 170m², Lipinki

Zrealizuj usługę wyjątkowej budowy fundamentów o treści "Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 170m²", jako fachowiec z miejscowości Małopolskie. Zadziw klientów swoimi kwalifikacjami i dokładnością. Pokaż, że w okolicy Małopolskiego nie masz sobie równych. Umów się na konkretny termin już teraz!

 • Lipinki

2022-08-02 do 2022-08-10

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 301-500m², Gorlice

Powiedz Zlecającemu, że lepszej propozycji konstrukcji betonowych nie znajdzie na terenie Gorlic, więc jeśli poszukuje bezkonkurencyjnych konstrukcji betonowych to koniecznie powinien sprawdzić Twoją Firmę. Przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą ofertę współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

 • Gorlice

2022-07-29 do 2022-08-06

Znakomite Fundamenty Gorlice

Poszukiwane są znakomite usługi wykonania fundamentów w dobrej cenie. Zlecenie brzmi - Zlecę wykonanie ławy fundamentowej, 93m². Jako firma od lat działająca w branży, mająca niezbędne przygotowanie do realizacji wymagań Klienta z dziedziny fundamentów, zapoznaj się ze szczegółami zlecenia. Nie zwlekaj - skontaktuj się i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

 • Krasne potockie

2022-12-30 do 2023-01-07

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Skołyszyn

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Skołyszyn

2022-09-25 do 2022-10-03

Tanie Usługi Wykonania Fundamentów Gorlice

Zlecający, który poszukuje taniej usługi wykonania fundamentów powinien zgłosić się do Ciebie i poznać świetne ceny oraz prace wykonane dla innych Klientów. Nie trać czasu i sporządź wycenę - na pewno będziesz zadowolony!

 • Osobnica

2023-01-13 do 2023-01-21

Najlepsze Wykonanie Fundamentów Gorlice

Przyjmij zadanie najlepszego wykonania fundamentów o treści "Dam zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 47m²", jako fachowiec z miejscowości Podkarpackie. Zyskaj klientów swoimi kompetencjami i doświadczeniem. Pokaż, że na terenie Podkarpackiego jesteś jednym z najlepszych. Napisz krótko co możesz zaoferować i poznaj dopasowanego Klienta.

 • Dębowiec

2023-02-06 do 2023-02-14
dodano 3 dni temu

Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 35m², Pielgrzymka

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: Domek 35 m Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Informacje dodatkowe: Domek 7x 5 wykonanie fundamentu Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Pielgrzymka

2022-08-25 do 2022-09-02

Zlecę wykonanie fundamentów, 70m², Jasło

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 70m² Informacje dodatkowe: Odtworzenie/podbicie fundamentów w istniejącym budynku drewnianym. Wraz z wykonaniem hyd...

 • Jasło

2022-10-15 do 2022-10-23

Wyjątkowa Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Jasło

2023-01-15 do 2023-01-23

Zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 36m², Jasło

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: Wiata fotowoltaiczna Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 36m² Informacje dodatkowe: 4 stopy fundamentowe 50x50x100cm Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Jasło

2022-10-21 do 2022-10-29

Zlecę wykonanie fundamentów, 180m², Jasło

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 180m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Jasło

2023-01-28 do 2023-02-05

Zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 124m², Jasło

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 124m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Jasło

2022-11-04 do 2022-11-12

Odpowiednie Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Łabowa

2022-10-18 do 2022-10-26

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów