Fundamenty w Brzesku

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 424 436 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
564 918 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Brzesku

Fundamenty Brzesko

Rewelacyjna Izolacja Fundamentów Brzesko

3 opinie

Jeżeli szukasz rewelacyjnej izolacji fundamentów w rejonie Brzeska i oczekujesz dużego zaangażowania to skorzystaj z wieloletniego doświadczenia Usługi Remontowo-Budowlane Dariusz Piwowarczyk. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania świetnej propozycji - zadzwoń!

HAB-KRIS - Wysokiej Klasy Kopanie Fundamentów w Brzesku

Wysokiej Klasy Kopanie Fundamentów w Brzesku

3 opinie

Już od kilku lat pracownicy firmy HAB-KRIS wykonują usługi z zakresu wysokiej klasy kopania fundamentów, dzięki temu są gotowi obsłużyć każdego Klienta szukającego specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Żeby otrzymać ofertę skontaktuj się dziś - to Ci się opłaci.

Zakład budowlany Lucjan Serafin - Doskonałej Jakości Wzmacnianie Fundamentów Brzesko

Doskonałej Jakości Wzmacnianie Fundamentów

1 opinia

Wykonanie wzmacniania fundamentów będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. Zakład budowlany Lucjan Serafin ma doświadczenie w branży, które zachwyci najbardziej wymagających. Zadzwoń teraz i poznaj ofertę - nie pożałujesz.

Prywatna - Świetne Ławy Fundamentowe Brzesko

Świetne Ławy Fundamentowe

1 opinia

W dalszym ciągu potrzebujesz specjalisty od ław fundamentowych? Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia Prywatna. Spełniają wymagania najbardziej wymagających Klientów.

brak firmy - Profesjonalny Fundament Brzesko

Profesjonalny Fundament Brzesko

2 opinie

Nadal potrzebujesz specjalisty od fundamentu? Powierz tę kwestię specjalistom z brak firmy. Tylko krok dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnej propozycji - sprawdź!

DAWBUD - Świetny Fundament Brzesko

Świetny Fundament

2 opinie

Potrzebujesz specjalisty od fundamentu? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom DAWBUD. Określ na czym Ci zależy i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

ART-COM usługi ogólnobudowlane ,Kamieniarstwo - Doskonałej Jakości Płyty Betonowe Brzesko

ART-COM usługi ogólnobudowlane ,Kamieniarstwo

8 opinii

Jeżeli poszukujesz doskonałej jakości wykonywanych usług to eksperci z ART-COM usługi ogólnobudowlane Kamieniarstwo są dla Ciebie idealni. Umów się na rozmowę jeszcze dziś i poznaj ofertę.

Instal-project - Wyjątkowe Wylewanie Fundamentów Brzesko

Wyjątkowe Wylewanie Fundamentów

2 opinie

Starasz się odnaleźć solidnego fachowca z zakresu wyjątkowego wylewania fundamentów z Brzeska, który pomoże wprowadzić w życie Twoje plany? Firma Instal-project jest Twoim rozwiązaniem. Poproś o ofertę już teraz i przekonaj się co firma może Ci zaproponować.

Firma Remontowo-Budowlana "DOM-System" - Znakomity Fundament Brzesko

Firma Remontowo-Budowlana "DOM-System"

7 opinii

Właśnie wybierasz rzetelnego partnera, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Firma Remontowo-Budowlana DOM-System jest na to skuteczną metodą. Nie trać czasu - umów się z nimi na rozmowę i poznaj ofertę.

Maciej Strąg MAS-BUD - Doskonała Płyta Fundamentowa Brzesko

Maciej Strąg MAS-BUD

1 opinia

Właśnie wybierasz solidnego profesjonalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Maciej Strąg MAS-BUD z Brzeska będzie najszybszą drogą. Aby poznać szczegółową wycenę skontaktuj się od razu - możesz tylko zyskać.

Najnowsze z 30 zleceń na fundamenty w Brzesku

Wyjątkowa Budowa Fundamentów Brzesko

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Sufczyn

2023-01-27 do 2023-02-04
dodano 6 dni temu

Porządne Fundamenty Brzesko

Wciąż masz możliwość odpowiedzieć na zapotrzebowanie Zlecającego jako profesjonalista od fundamentów. Pozwól Klientom wykorzystać Twoje kompetencje oraz dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Dłużej nie trać czasu i poproś o szczegóły - na pewno będziesz zadowolony!

 • Czchów

2023-01-25 do 2023-02-02
dodano 8 dni temu

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 135m², Dębno

Zlecenie o treści - Zlecenie na wykonanie fundamentów, 135m² jest zaadresowane do specjalisty, który świadczy swoje usługi w bardzo przystępnej cenie oraz skupia się na Klientach z Małopolskiego oraz przyległych powiatów. Zadzwoń teraz i wyślij ofertę - naprawdę warto.

 • Dębno

2022-12-30 do 2023-01-07

Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 135m² Informacje dodatkowe: Zlecę wykonanie fundamentów ławy i ściany fundamentowe lane. Około 60mb ławy. Bez ociep...

 • Brzesko

2022-12-30 do 2023-01-07

Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, 140m², Okocim

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: tak Powierzchnia budynku: 140m² Informacje dodatkowe: Dom jednorodzinny, częściowo podpiwniczony na dużym spadku terenu - fundamenty s...

 • Okocim

2022-12-27 do 2023-01-04

Zapotrzebowanie na wykonanie ławy fundamentowej, do 100m², Bębło

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Informacje dodatkowe: Budynek ma wymiary 4.8 x 16 m Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Bębło

2022-09-23 do 2022-10-01

Rewelacyjne Konstrukcje Betonowe Brzesko

Jako specjalista przedstaw najlepszą ofertę konstrukcji betonowych. Masz na swoim koncie wiele dobrych opinii od Klientów, którzy poświadczyli o Twoim przywiązaniu do obowiązków. Niewątpliwie zapytanie o treści "Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m²" jest idealne dla Twojej firmy. Zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - nie będziesz żałować.

 • Wierzchowie

2022-10-11 do 2022-10-19

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 80m², Wojnicz

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 80m² Informacje dodatkowe: płyta betonowa, 80m, zbrojona pod zbiorniki Termin rozpoczęcia prac: możliwy o...

 • Wojnicz

2022-10-04 do 2022-10-12

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 132m², Nowy Wiśnicz

Wykonanie fundamentów dla tego Klienta będzie dziecinnie proste. Zapytanie ma treść - Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 132m². Odpowiedz na nie jako specjalista mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Wybierz numer i jako specjalista udziel odpowiedzi na wszystkie pytania - nie będziesz żałować.

 • Nowy Wiśnicz

2022-12-09 do 2022-12-17

Fundamenty

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 110m² Informacje dodatkowe: Wymiary budynku: 16,78 x 7,87 m. Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Nowy Wiśnicz

2023-01-19 do 2023-01-27

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Bochnia

Jeżeli interesuje Cię zlecenie na wysokiej klasy wykonanie fundamentów w rejonie Bochni i świadczysz usługi wysokiej jakości w korzystnej cenie to znalazłeś dobre miejsce. Klient, który napisał zlecenie o treści "Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m²", jest gotowy wybrać ofertę Twojej profesjonalnej firmy. Dłużej nie zwlekaj i zadzwoń od razu - na pewno będziesz zadowolony!

 • Bochnia

2022-10-24 do 2022-10-24

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 201-300m², Bochnia

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: obiekt handlowo-usługowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 201-300m² Informacje dodatkowe: Powierzchnia pod pałowanie fundamentowe ok 250m2. Proszę o kontakt w...

 • Bochnia

2022-12-28 do 2023-01-05

Zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 126m², Bochnia

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 126m² Informacje dodatkowe: Poszukujemy firmy do wykonania fundamentów na przełomie kwietnia/maja. Zależy na...

 • Bochnia

2023-01-27 do 2023-02-04
dodano 6 dni temu

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 201-300m², Bochnia

Klient napisał zgłoszenie o treści "Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 201-300m²". Jako wiarygodny fachowiec w dziedzinie fundamentów wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Przedstaw dobrą ofertę dla tego Klienta - zadzwoń już dziś.

 • Bochnia

2022-09-27 do 2022-10-05

Szukam firmy na wykonanie ławy fundamentowej, 128m², Bochnia

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 128m² Informacje dodatkowe: Dom jednorodzinny z pomieszczeniem pod tarasem Dom 8,5x11m Działka z lekkim spad...

 • Bochnia

2022-10-10 do 2022-10-18

Zlecę wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m², Bochnia

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: tak Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Bochnia

2022-08-25 do 2022-09-02

Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, 125m², Bochnia

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 125m² Informacje dodatkowe: Dom o powierzchni 124m2 + taras 24m2 z pomieszczeniem pod nim. Fundament schodko...

 • Bochnia

2022-09-12 do 2022-09-20

Staranne Fundamenty

Jeszcze możesz nawiązać kontakt w odpowiedzi na zapytanie Zleceniodawcy jako specjalista od fundamentów. Pozwól Zleceniodawcom skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników i cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Dłużej nie trać czasu i sporządź wycenę - na pewno będziesz zadowolony!

 • Bochnia

2023-01-07 do 2023-01-15

Zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 124m², Bochnia

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: tak Powierzchnia budynku: 124m² Informacje dodatkowe: Dom o powierzchni około 120m2 + taras z pomieszczeniem pod nim. Fundament schod...

 • Bochnia

2022-07-21 do 2022-07-29

Fundamenty

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: tak Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: budynek częściowo podpiwniczony (tylko pod tarasem) Termin rozpoczęcia prac...

 • Bochnia

2022-08-25 do 2022-09-02

Fantastyczne Wykonanie Fundamentów Brzesko

Zleceniodawca wprowadził zapytanie "Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 126m²". Wykonaj zlecenie fantastycznego wykonania fundamentów jako profesjonalista w tej branży. Zadeklaruj gotowość do realizacji prac z okolic Bochni i okolicznych miast. Zaproponuj termin bez zbędnej zwłoki!

 • Bochnia

2023-01-07 do 2023-01-15

Szukam firmy na wykonanie fundamentów, do 100m², Bochnia

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Bochnia

2023-01-30 do 2023-02-07
dodano 3 dni temu

Zlecenie na wykonanie fundamentów, do 100m², Bogumiłowice

Ten Zleceniodawca, który w dalszym ciągu nie znalazł konstrukcji betonowych, pomimo że próbuje znaleźć od kilku tygodni, zgłosił nam zlecenie o treści - Zlecenie na wykonanie fundamentów, do 100m². To właśnie Twoja oferta może pomóc rozwiązać problem Zleceniodawcy. Skontaktuj się, aby uzyskać szczegółowe informacje - nie będziesz żałować.

 • Bogumiłowice

2022-10-17 do 2022-10-25

Najwyższej Klasy Konstrukcje Betonowe

Jesteś w stanie zaoferować korzystną propozycję dotyczącą konstrukcji betonowych? Na pewno pomożesz temu Zleceniodawcy mając w swojej ofercie bogaty wybór produktów dopasowanych do jego oczekiwań. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania atrakcyjnego zapytania o ofertę - sprawdź!

 • Rajbrot

2023-01-07 do 2023-01-15

Najwyższej Klasy Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 30m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Swiebodzin malopolskie

2022-09-04 do 2022-09-12

Staranne Fundamenty

Ten Klient myśli, że staranne fundamenty to skomplikowane zagadnienie. Wysłał zgłoszenie o treści "Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 56m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako specjalista doradzisz mu i znajdziesz najlepsze rozwiązanie. Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Rychwałd

2022-12-04 do 2022-12-12

Rewelacyjne Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 56m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Pleśna

2023-01-02 do 2023-01-10

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-200m², Drwinia

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: Dom w złoci A Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Drwinia

2022-12-15 do 2022-12-16

Pierwszorzędna Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: fundamenty pod witacze Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Informacje dodatkowe: do wykonania 10 fundamentów - stopy betonowe pod 10szt witaczy rozmiar stopy b...

 • Żegocina

2022-09-22 do 2022-09-30

Tanie Usługi Wykonania Fundamentów Brzesko

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 40m² Informacje dodatkowe: Fundamenty lane z betonu pod niewielki domek modułowy o wym. 5m x 8m. Głębokość fundamen...

 • Buczyna

2022-09-29 do 2022-10-07

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów