Fundamenty w Olkuszu

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 9 943 442 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
652 372 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Olkuszu

Fundamenty Olkusz

Porządne Ławy Fundamentowe w Olkuszu

50 opinii

Gdy szukasz świetnej jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z Krzysztof Ślaga ECO INWEST są dla Ciebie idealni. Dłużej nie zwlekaj i poproś o ofertę - nie zawiedziesz się!

EKO INTECH SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ - Wysokiej Klasy Wylewanie Fundamentów Olkusz

EKO INTECH SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

27 opinii

Chcesz znaleźć sprawdzonego profesjonalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? EKO INTECH SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ jest na to najlepszym rozwiązaniem. Jeszcze dzisiaj umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać więcej szczegółów.

Lismarc Sp z o.o. Budujemy jak dla siebie - Pierwszorzędne Wzmacnianie Fundamentów Olkusz

Lismarc Sp z o.o. Budujemy jak dla siebie

18 opinii

Wciąż potrzebujesz specjalisty od wzmacniania fundamentów? Wykorzystaj kompetencje Lismarc Sp z o.o. Budujemy jak dla siebie. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Zaledwie krok dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnej propozycji - sprawdź!

PB Konstbud Marian Zawadka - Najlepsze Ławy Fundamentowe Olkusz

Najlepsze Ławy Fundamentowe

6 opinii

Uważasz, że najlepsze ławy fundamentowe to trudny temat? Oszczędź sobie nerwów - specjaliści z PB Konstbud Marian Zawadka dadzą wskazówki i znajdą spełniające Twoje wymagania rozwiązanie. Umów odpowiedni dla Ciebie termin!

F.h.u. Mirex - Solidny Fundament Olkusz

F.h.u. Mirex

3 opinie

Uważasz, że najlepsze ławy fundamentowe to trudny temat? Oszczędź sobie nerwów - specjaliści z F.h.u. Mirex dadzą wskazówki i znajdą spełniające Twoje wymagania rozwiązanie. Umów odpowiedni dla Ciebie termin!

Dominik Kula - Najwyższej Klasy Wykonanie Fundamentów Olkusz

Dominik Kula

4 opinie

Twoje zadanie będzie zrealizowane dzięki wieloletniemu doświadczeniu tej firmy, która świadczy usługi wykonania fundamentów na wysokim poziomie. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

KAM-SPRZĘT-BUD Kamil Koryczan - Profesjonalne Wylewanie Fundamentów Olkusz

Profesjonalne Wylewanie Fundamentów Olkusz

3 opinie

Nie marnuj energii i zleć prace tym zawodowcom w kwestii wylewania fundamentów z miejscowości Olkusz. Jeszcze dziś zadzwoń do nich, aby otrzymać ofertę.

MAD-BUD MARCIN MADEJ - Znakomity Fundament Olkusz

MAD-BUD MARCIN MADEJ

1 opinia

Firma MAD-BUD MARCIN MADEJ oferuje swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku. Koncentruje się na Klientach z rejonu Olkusza i okolic. Dodatkowe informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Magdalena Curyło - Wyjątkowa Izolacja Fundamentów Olkusz

Magdalena Curyło

2 opinie

Atrakcyjna cena i solidna realizacja powierzonych zadań to najważniejsze zalety firmy, której specjalnością jest izolacja fundamentów. Otrzymaj propozycję już teraz i sprawdź co firma ma do zaoferowania.

Marek Łukaszewicz - Porządne Płyty Betonowe Olkusz

Porządne Płyty Betonowe Olkusz

2 opinie

Jeżeli poszukujesz jakości wykonywanych usług to eksperci z Marek Łukaszewicz perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Nie trać czasu - umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Najnowsze z 25 zleceń na fundamenty w Olkuszu

Usługi Wykonania Fundamentów Olkusz

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: Hala magazynowa Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Informacje dodatkowe: Potrzebuję wykonać fundament pod halę (garaż) z płyt warstwowych, wymiary to 6x12m T...

 • Chechło

2024-06-25 do 2024-07-03

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 71-100m², Bukowno

Zakres prac: stan zero budynku Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: 2024-09-23...

 • Bukowno

2024-05-20 do 2024-05-28

Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, 101-150m², Olkusz

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: garaż lub budynek gospodarczy Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Informacje dodatkowe: Pilne na już Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Olkusz

2024-05-15 do 2024-05-23

Zlecę wykonanie fundamentów, 101-150m², Klucze

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: tak Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: 2026-04-20...

 • Klucze

2024-05-13 do 2024-05-19

Bezkonkurencyjne Konstrukcje Betonowe Olkusz

Podjęcie decyzji o wyborze konstrukcji betonowych nie jest łatwą sprawą, dlatego nie zwlekaj - jako profesjonalista doradź i dobierz spełniające oczekiwania rozwiązanie dla Klienta, który napisał - Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 36-70m². Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby uzyskać szczegółowe informacje.

 • Olkusz

2024-05-11 do 2024-05-19

Potrzebna ekipa na wykonanie ławy fundamentowej, 101-150m², Wolbrom

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Informacje dodatkowe: trzeba będzie zrobić szalunki z uwagi na piaszczystą ziemie Termin rozpoczęcia prac: ...

 • Wolbrom

2024-05-09 do 2024-05-17

Potrzebna ekipa na wykonanie ławy fundamentowej, 101-150m², Olkusz

Jako doskonały specjalista, który świadczy usługi budowy fundamentów na najwyższym poziomie zrealizuj zadanie powierzone przez Klienta, który jest rzetelny. Ustal pasujący termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Olkusz

2024-05-07 do 2024-05-15

Rewelacyjne Wykonanie Fundamentów Olkusz

W przypadku, gdy interesuje Cię zlecenie na rewelacyjne wykonanie fundamentów w rejonie Olkusza i oczekujesz rzetelnego klienta to trafiłeś w dobre miejsce. Klient, który napisał zapytanie o treści "Zapotrzebowanie na wykonanie ławy fundamentowej, 740m²", jest gotowy wybrać ofertę Twojej kompetentnej firmy. Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Olkusz

2024-05-06 do 2024-05-14

Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 101-150m², Olkusz

Jeśli jesteś firmą z długoletnią praktyką i realizujesz usługi z zakresu wykonania fundamentów zdecyduj się na wykonanie zlecenia, które ma treść - Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 101-150m² i zostało napisane przez sprawdzonego Klienta. Zadzwoń i dowiedz się więcej.

 • Olkusz

2024-04-21 do 2024-04-29

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 36-70m², Olkusz

Ten Zleceniodawca nadal szuka dobrej firmy od fundamentów. Napisał zlecenie o treści - Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 36-70m², chcąc powierzyć tę kwestię specjalistom. Zachęcamy do zadawania pytań - bez wątpienia warto.

 • Olkusz

2024-04-08 do 2024-04-16

Potrzebna ekipa do wykonania fundamentów, 201-300m², Olkusz

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 201-300m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Olkusz

2024-04-07 do 2024-04-15

Zapotrzebowanie na wykonanie ławy fundamentowej, 151-200m², Zagórowa

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 151-200m² Informacje dodatkowe: Poszukuje wykonawcy fundamentu domu o wymiarach 11.5x 8m trzeba zrobić ławę, izolacje ...

 • Zagórowa

2024-03-25 do 2024-04-02

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 36-70m², Klucze

Pokaż Zlecającemu, że lepszej oferty konstrukcji betonowych nie znajdzie na terenie Małopolskiego, więc jeśli poszukuje opłacalnych konstrukcji betonowych to bez wahania powinien sprawdzić Twoją Firmę. Zaprezentuj dopasowaną propozycję temu Zleceniodawcy - zadzwoń już dziś.

 • Klucze

2024-03-21 do 2024-03-29

Rzetelne Usługi Wykonania Fundamentów

Dzięki precyzji wykonania usługi wykonania fundamentów Twoja firma przewyższa konkurentów. Renoma, którą budujesz sprawia, że jesteś w stanie spełnić oczekiwania odbiorców. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nim, aby uzyskać więcej informacji.

 • Bolesław

2024-03-19 do 2024-03-27

Potrzebna ekipa do wykonania fundamentów, 71-100m², Bolesław

To zapytanie o treści - Potrzebna ekipa do wykonania fundamentów, 71-100m² jest skierowane do fachowca, który oferuje swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy oraz koncentruje się na Klientach z rejonu Małopolskiego i z sąsiednich miast. Nie trać czasu i sporządź wycenę - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

 • Bolesław

2024-03-11 do 2024-03-19

Potrzebna ekipa do wykonania fundamentów, 71-100m², Klucze

Jeżeli realizujesz zlecenia na najlepsza budowa fundamentów w rejonie Małopolskiego i szukasz najlepszych zleceń to znalazłeś dobre miejsce. Klient, który napisał zlecenie o treści "Potrzebna ekipa do wykonania fundamentów, 71-100m²", jest gotowy skorzystać z usług Twojej doświadczonej firmy. Konkretną wycenę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

 • Klucze

2024-02-25 do 2024-03-04

Perfekcyjne Fundamenty Olkusz

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Olkusz

2024-02-11 do 2024-02-19

Najlepsze Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Klucze

2024-02-06 do 2024-02-14

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 101-150m², Wolbrom

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Informacje dodatkowe: Szukam wykonawcy płyty fundamentowej zgodnie z projektem. Maksymalny termin realizacj...

 • Wolbrom

2024-02-04 do 2024-02-12

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 71-100m², Klucze

Będąc w branży usług wykonania fundamentów od wielu lat, głównie na obszarze miejscowości Małopolskie, ale także pobliskich powiatów możesz skontaktować się w odpowiedzi na to zlecenie. Ustal pasujący termin już teraz!

 • Klucze

2024-01-18 do 2024-01-26

Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 151-200m², Olkusz

Zleceniodawca napisał zgłoszenie o treści "Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 151-200m²". Jako rzetelny ekspert w dziedzinie fundamentów wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co możesz zaproponować.

 • Olkusz

2024-01-16 do 2024-01-24

Opłacalne Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Informacje dodatkowe: To będą 3 budynki, 3 płyty każda około 40 m2 Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 mies...

 • Olkusz

2024-01-14 do 2024-01-22

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 71-100m², Gołaczewy

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Gołaczewy

2024-01-08 do 2024-01-16

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m², Olkusz

Usługi wykonania fundamentów w wykonaniu Twojej firmy to prawdziwy majstersztyk? Jako idealny partner do powierzenia budowy fundamentów nawiąż współpracę po zapoznaniu się ze zleceniem o treści - Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m². Dzięki temu, że realizujesz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Olkusz

2024-01-06 do 2024-01-14

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 151-200m², Wolbrom

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 151-200m² Informacje dodatkowe: Dom jednorodzinny z zabudowanym garazem Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmow...

 • Wolbrom

2024-01-02 do 2024-01-10

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów