Fundamenty w Wieliczce

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 457 131 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
566 512 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Wieliczce

Fundamenty Wieliczka

Porządny Fundament Wieliczka

137 opinii

Jeśli szukasz doskonałej ceny usług względem jakości wykonania to specjaliści z Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K. perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Już teraz umów się z nimi na rozmowę i poznaj ofertę.

Krzysztof Ślaga ECO INWEST - Rewelacyjny Fundament Wieliczka

Krzysztof Ślaga ECO INWEST

43 opinie

Uwierz na słowo specjalistom w dziedzinie fundamentu i zatrudnij Krzysztof Ślaga ECO INWEST. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy wszystkich. Skontaktuj się z nimi od razu, aby uzyskać więcej szczegółów.

Parati Sp. z o.o. - Świetny Fundament Wieliczka

Parati Sp. z o.o.

20 opinii

Parati Sp. z o.o. świadczy swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku. Koncentruje się na Klientach z Wieliczki oraz przyległych powiatów. Umów się na rozmowę jak najszybciej, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

Prestige House Sp. z o.o. - Porządne Płyty Betonowe Wieliczka

Prestige House Sp. z o.o.

7 opinii

Przygotowanie płyt betonowych będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych specjalistów. Prestige House Sp. z o.o. ma doświadczenie w branży, które zaspokoi nawet wyjątkowo wymagających. Mają ofertę dla każdego - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

MAR-BAU Marcin Dulik - Doskonałej Jakości Wzmacnianie Fundamentów Wieliczka

Doskonałej Jakości Wzmacnianie Fundamentów

5 opinii

Wykonanie wzmacniania fundamentów będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. MAR-BAU Marcin Dulik ma doświadczenie w branży, które zachwyci najbardziej wymagających. Zadzwoń teraz i poznaj ofertę - nie pożałujesz.

LEGALETT - Perfekcyjne Kopanie Fundamentów Wieliczka

Perfekcyjne Kopanie Fundamentów

5 opinii

Perfekcyjne kopanie fundamentów to najważniejszy temat dla tych profesjonalistów - nie mają sobie równych w tym fachu. Już nie trać czasu i zadzwoń teraz - gwarancja zadowolenia!

PB Konstbud Marian Zawadka - Perfekcyjne Płyty Betonowe Wieliczka

Perfekcyjne Płyty Betonowe Wieliczka

6 opinii

Zrealizowanie płyt betonowych będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. PB Konstbud Marian Zawadka ma doświadczenie w branży, które zaspokoi nawet wyjątkowo wymagających. Mają propozycję dla każdego - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

Stuga - Doskonałej Jakości Fundamenty Wieliczka

Stuga

2 opinie

Wciąż szukasz profesjonalistów od fundamentów? Powierz tę kwestię specjalistom z Stuga. Z pewnością dołączysz do grona zadowolonych Klientów. Więcej informacji możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

sprint -bud - Rewelacyjne Fundamenty w Wieliczce

Rewelacyjne Fundamenty w Wieliczce

1 opinia

Poszukujesz specjalisty od fundamentów? Skorzystaj z doświadczenia sprint -bud. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

Orszulak Budownictwo - Doskonałej Jakości Fundament Wieliczka

Doskonałej Jakości Fundament

1 opinia

Jeżeli szukasz profesjonalistów od fundamentu to powierz tę kwestię specjalistom z Orszulak Budownictwo. Wieliczka to główny obszar ich działania. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania świetnej wyceny - sprawdź!

Najnowsze z 23 zleceń na fundamenty w Wieliczce

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 8555m², Wieliczka

Ten Klient w dalszym ciągu poszukuje specjalisty od fundamentów. Napisał ogłoszenie o treści - Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 8555m², chcąc skorzystać z wykwalifikowanej kadry. Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co masz do zaoferowania.

 • Wieliczka

2023-02-09 do 2023-02-17
dodano 3 godziny temu

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 8555m², Wieliczka

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: budynek użyteczności publicznej Podpiwniczenie: tak Powierzchnia budynku: 8555m² Informacje dodatkowe: Budowa Sądu Rejonowego i Prokuratury Rejonowej w Wieliczce przy ...

 • Wieliczka

2023-02-09 do 2023-02-09

Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, 112m², Niepołomice

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 112m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Niepołomice

2023-01-08 do 2023-01-08

Najwyższej Klasy Wykonanie Fundamentów Wieliczka

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Sławkowice

2023-01-03 do 2023-01-11

Dam zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 201-300m², Łysokanie

Zdecydowanie o wyborze konstrukcji betonowych nie jest prostą sprawą, dlatego nie zwlekaj - jako specjalista udziel rad i dobierz dopasowane rozwiązanie dla Zleceniodawcy, który pisze - Dam zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 201-300m². Gorąco zachęcamy do kontaktu.

 • Łysokanie

2023-01-01 do 2023-01-09

Pierwszorzędna Budowa Fundamentów Wieliczka

Zleceniodawca wprowadził zapytanie "Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, 750m²". Przyjmij usługę pierwszorzędnej budowy fundamentów jako fachowiec w tej branży. Zawiadom o gotowości do wykonania zleceń z Wieliczki i pobliskich miast. Podejmij decyzję bez zwłoki - zatelefonuj i otrzymaj propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

 • Wieliczka

2022-12-28 do 2023-01-05

Profesjonalna Budowa Fundamentów

Ten Klient wprowadził zapytanie "Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 24m²". Zrealizuj zlecenie profesjonalnej budowy fundamentów jako ekspert w tej branży. Poinformuj Klienta o chęci do realizacji zleceń z Wieliczki i przyległych powiatów. Już nie czekaj i poproś o szczegóły - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

 • Wieliczka

2022-12-23 do 2022-12-31

Profesjonalna Budowa Fundamentów

Szukasz pracy jako fachowiec od profesjonalnej budowy fundamentów w miejscowości Wieliczka lub w przyległych powiatach? Określ jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dopasowanego Zleceniodawcę.

 • Wieliczka

2022-12-22 do 2022-12-30

Porządne Fundamenty Wieliczka

Wykonanie fundamentów dla tego Klienta będzie banalnie łatwe. Zapytanie ma treść - Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 40m². Odpowiedz na nie jako specjalista mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Dzięki temu, że realizujesz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Zabierzów Bocheński

2022-12-14 do 2022-12-22

Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 101-200m², Zręczyce

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: tak Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Zręczyce

2022-11-09 do 2022-11-17

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 1600m², Wieliczka

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: budynek wielorodzinny Podpiwniczenie: tak Powierzchnia budynku: 1600m² Informacje dodatkowe: Zlecę wykonanie robót żelbetowych (chudy beton, płyta fundamentowa, ściany...

 • Wieliczka

2022-10-25 do 2022-11-02

Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Informacje dodatkowe: Project w malinowkach 2 Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Wieliczka

2022-10-17 do 2022-10-25

Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, do 100m², Wieliczka

Zlecający, który poszukuje doskonałej usługi wykonania fundamentów powinien koniecznie zgłosić się do specjalisty takiego, jak Ty i zobaczyć na własne oczy atrakcyjne ceny oraz pozytywne opinie zebrane od Klientów. Jeszcze dzisiaj umów się z nim na rozmowę, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Wieliczka

2022-10-13 do 2022-10-21

Szukam firmy na wykonanie fundamentów, do 100m², Wieliczka

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: budynek wielorodzinny Podpiwniczenie: tak Powierzchnia budynku: do 100m² Informacje dodatkowe: Podbicie fundamentów metoda tradycyjna w domu wielorodzinnym w Wieliczce. W razi...

 • Wieliczka

2022-10-07 do 2022-10-15

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Węgrzce Wielkie

Udowodnij Zlecającemu, że lepszej propozycji konstrukcji betonowych szybko nie znajdzie w miejscowości Małopolskie i okolicy, więc jeśli szuka znakomitych konstrukcji betonowych to niezwłocznie powinien poznać Twoją Firmę. Zadzwoń i otrzymaj wstępną prośbę o wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

 • Węgrzce Wielkie

2022-09-28 do 2022-10-06

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 216m², Bodzanów

Zleceniodawca wprowadził zapytanie "Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 216m²". Wykonaj zadanie wyjątkowego wykonania fundamentów jako ekspert w tej dziedzinie. Poinformuj Klienta o chęci do podjęcia prac z Małopolskiego i sąsiednich miast. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz i poznaj dobrego Klienta.

 • Bodzanów

2022-09-10 do 2022-09-18

Pierwszorzędne Usługi Wykonania Fundamentów Wieliczka

Zlecający, który szuka usługi wykonania fundamentów winien niezwłocznie zgłosić się do Ciebie i zobaczyć na własne oczy dobre ceny oraz pozytywne opinie zebrane od Klientów. Skontaktuj się i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Zagórze

2022-09-05 do 2022-09-13

Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 50m², Wieliczka

Doprowadź do tego, że konstrukcje betonowe nie będzie dla Klienta zagadką i skorzysta on z oferty Twojej firmy. Jako profesjonalny znawca z dziedziny konstrukcji betonowych znajdź idealną ofertę pod zlecenie - Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 50m². Aby otrzymać szczegółowe informacje skontaktuj się od razu - naprawdę warto.

 • Wieliczka

2022-09-04 do 2022-09-12

Potrzebna ekipa na wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m², Wieliczka

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Wieliczka

2022-08-31 do 2022-09-08

Znakomite Fundamenty

Na wypadek jeśli w dalszym ciągu jako ekspert od fundamentów szukasz pracy to zainteresuj się zleceniem o treści - Zlecenie na wykonanie fundamentów, do 100m². Prowadząc działalność jako kompetentny przedsiębiorca z Wieliczki na pewno uzasadnisz Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Wieliczka

2022-08-17 do 2022-08-25

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 35m², Niepołomice

Udowodnij Zlecającemu, że lepszej propozycji konstrukcji betonowych nie znajdzie w miejscowości Małopolskie i okolicy, więc jeżeli szuka korzystnych konstrukcji betonowych to koniecznie powinien poznać Twoją Firmę. Zaprezentuj bezkonkurencyjną ofertę dla tego Klienta - nawiąż kontakt już dziś.

 • Niepołomice

2022-08-10 do 2022-08-18

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 172m², Sułków

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 172m² Informacje dodatkowe: powierzchnia zabudowy 218m2 projekt indywidualny dom parterowy, strop żelbetono...

 • Sułków

2022-08-05 do 2022-08-13

Usługi Wykonania Fundamentów

Usługi wykonania fundamentów w Twoim wykonaniu to autentyczny majstersztyk? Jako najlepszy partner do współpracy o treści - Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 200m². Gorąco zachęcamy do kontaktu.

 • Sławkowice

2022-07-26 do 2022-08-03

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów