Fundamenty w Myślenicach

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 9 968 514 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
653 320 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Myślenicach

Fundamenty Myślenice

Doskonałej Jakości Fundament Myślenice

30 opinii

Zaufaj fachowcom w dziedzinie fundamentu i zatrudnij Biuro Obsługi Budowy Paweł Kobiałka. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli wszystkich. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

LignumHome - Budownictwo Szkieletowe - Staranne Płyty Betonowe Myślenice

Staranne Płyty Betonowe

26 opinii

Jeszcze szukasz profesjonalistów od płyt betonowych? Wykorzystaj kompetencje LignumHome - Budownictwo Szkieletowe. Dodatkowe informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

PETERS BYGG - Solidny Fundament Myślenice

PETERS BYGG

7 opinii

W dalszym ciągu potrzebujesz profesjonalistów od fundamentu? Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia PETERS BYGG. Konkretną wycenę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Muli-Kop Grzegorz Luberda Roboty Ziemne - Solidne Wylewanie Fundamentów Myślenice

Muli-Kop Grzegorz Luberda Roboty Ziemne

3 opinie

Od wielu lat pracownicy Muli-Kop Grzegorz Luberda Roboty Ziemne realizują usługi z zakresu solidnego wylewania fundamentów, dzięki temu są stale gotowi obsłużyć wszystkich Klientów potrzebujących specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Nie trać czasu - skontaktuj się z nimi, aby uzyskać szczegółową wycenę.

Firma remontowo - budowlana BG bud - Świetne Wzmacnianie Fundamentów Myślenice

Świetne Wzmacnianie Fundamentów

2 opinie

Firma Firma remontowo - budowlana BG bud oferuje swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy. Skupia się na Klientach z rejonu Myślenic i okolic. Ustal pasujący termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

P.H.U NEMBUD - Solidne Fundamenty Pod Dom Myślenice

P.H.U NEMBUD

142 opinie

Zaufaj fachowcom w dziedzinie fundamentu i zatrudnij P.H.U NEMBUD. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli wszystkich. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

F.H.U. WARMED Renata Wierciak - Rewelacyjny Fundament Myślenice

Rewelacyjny Fundament Myślenice

41 opinii

Chcesz znaleźć wartego uwagi partnera, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? F.H.U. WARMED Renata Wierciak z Myślenic będzie najszybszą drogą. Zadzwoń i otrzymaj ofertę, która przypadnie Ci do gustu.

F.H.U. "FASTERNET.PL" SZYDLAK JANUSZ - Perfekcyjny Fundament Myślenice

F.H.U. "FASTERNET.PL" SZYDLAK JANUSZ

21 opinii

Planujesz wybrać solidnego partnera do realizacji swoich planów? F.H.U. FASTERNET.PL SZYDLAK JANUSZ z Myślenic jest na to najlepszym rozwiązaniem. Zapraszamy do zadawania pytań - nie będziesz żałować.

Usługi Budowlano-Remontowe Łukasz Woś - Doskonałe Wylewanie Fundamentów Myślenice

Doskonałe Wylewanie Fundamentów

1 opinia

Wiele długich lat pracownicy Usługi Budowlano-Remontowe Łukasz Woś realizują usługi z zakresu wylewania fundamentów, dzięki temu są gotowi obsłużyć wszystkich Klientów potrzebujących specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Mają propozycję dla każdego - skontaktuj się i sprawdź.

FHU SPYREK Łukasz Spyrka Dachy-Budynki od Podstaw - Perfekcyjne Wykonanie Fundamentów w Myślenicach

Perfekcyjne Wykonanie Fundamentów w Myślenicach

2 opinie

Starasz się odnaleźć wartego uwagi fachowca z zakresu perfekcyjnego wykonania fundamentów z Myślenic do realizacji zaplanowanych działań? Firma FHU SPYREK Łukasz Spyrka Dachy-Budynki od Podstaw jest Twoim rozwiązaniem. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z ofertą - to Ci się opłaci.

Najnowsze z 32 zleceń na fundamenty w Myślenicach

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 151-200m², Myślenice

Możesz zaoferować propozycję dotyczącą konstrukcji betonowych? Na pewno pomożesz temu Zleceniodawcy mając w swojej ofercie szeroki wachlarz produktów dopasowanych do jego oczekiwań. Przedłóż dopasowaną propozycję temu Zleceniodawcy - skontaktuj się jak najszybciej.

 • Myślenice

2024-07-16 do 2024-07-24
dodano 4 dni temu

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m², Myślenice

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Myślenice

2024-07-14 do 2024-07-22
dodano 6 dni temu

Zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, do 35m², Tokarnia

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: letniskowy lub rekreacyjny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: do 35m² Informacje dodatkowe: Aktualnie grunt pod fundament wygląda tak jak w załącznikach - ponieważ mia...

 • Tokarnia

2024-07-05 do 2024-07-13

Potrzebna ekipa do wykonania fundamentów, 36-70m², Harbutowice

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Harbutowice

2024-06-24 do 2024-07-02

Perfekcyjna Budowa Fundamentów Myślenice

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Dobczyce

2024-06-17 do 2024-06-25

Fundamenty Myślenice

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 151-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Myślenice

2024-06-06 do 2024-06-14

Dobre Konstrukcje Betonowe Myślenice

Zdecydowanie o wyborze konstrukcji betonowych nie jest prostą sprawą, dlatego nie zwlekaj - jako profesjonalista daj wskazówki i znajdź uszyte na miarę rozwiązanie dla Klienta, który pisze - Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m². Nie trać czasu - umów się z nim na rozmowę, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Sułkowice

2024-06-04 do 2024-06-12

Pierwszorzędne Usługi Wykonania Fundamentów Myślenice

Zlecający, który szuka usługi wykonania fundamentów winien niezwłocznie zgłosić się do Ciebie i zobaczyć na własne oczy dobre ceny oraz pozytywne opinie zebrane od Klientów. Skontaktuj się i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Myślenice

2024-05-24 do 2024-06-01

Konstrukcje Betonowe

Jako firma, która zapewnia bogatą ofertę dobrych konstrukcji betonowych gwarantując przy tym dobrą obsługę, a dla chętnych też usługi dodatkowe, z pewnością przyciągniesz uwagę tego Zleceniodawcy, który napisał - Zapytanie o wykonanie fundamentów, 71-100m². Tylko krok dzieli Cię od otrzymania świetnego zapytania o ofertę - zobacz!

 • Wiśniowa

2024-05-15 do 2024-05-23

Szukam firmy do wykonania fundamentów, do 35m², Brzączowice

Dla Klienta, który pisze - Szukam firmy do wykonania fundamentów, do 35m², znalezienie doskonałych konstrukcji betonowych może być bardziej skomplikowane niż się oczekiwało, ale Twoja firma będzie na 100% w stanie mu pomóc w znalezieniu dobrego rozwiązania. Zdecyduj się szybko - przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą ofertę współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

 • Brzączowice

2024-05-06 do 2024-05-14

Zlecę wykonanie fundamentów, 1m², Sułkowice

Udowodnij Zlecającemu, że lepszej propozycji konstrukcji betonowych nie znajdzie w miejscowości Małopolskie i okolicy, więc jeżeli szuka korzystnych konstrukcji betonowych to koniecznie powinien poznać Twoją Firmę. Zaprezentuj bezkonkurencyjną ofertę dla tego Klienta - nawiąż kontakt już dziś.

 • Sułkowice

2024-04-16 do 2024-04-24

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, do 35m², Myślenice

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: letniskowy lub rekreacyjny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: do 35m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Myślenice

2024-04-07 do 2024-04-15

Doskonała Budowa Fundamentów

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Raciechowice

2024-04-03 do 2024-04-11

Usługi Wykonania Fundamentów

Zlecający, który potrzebuje najwyższej klasy usługi wykonania fundamentów powinien koniecznie zgłosić się do Twojej firmy i poznać atrakcyjne ceny oraz oferowaną jakość. Dokładne informacje możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

 • Dobczyce

2024-04-02 do 2024-04-10

Fundamenty

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Lipnik

2024-04-01 do 2024-04-09

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 101-150m², Lipnik

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Informacje dodatkowe: Zlecę wykonanie kompletnych fundamentów z izolacjami, kanalizacją i podbetonką. Termin rozpo...

 • Lipnik

2024-04-01 do 2024-04-09

Najwyższej Klasy Wykonanie Fundamentów Myślenice

Jeśli oferujesz najwyższej klasy usługi wykonania fundamentów i wykonanie fundamentów na terenie miejscowości Myślenice oraz sąsiednich powiatów to to zapytanie jest zorientowane na Ciebie. Zadzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje - nie pożałujesz.

 • Myślenice

2024-03-26 do 2024-04-03

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-150m², Dobczyce

Ten Klient, który jeszcze nie znalazł konstrukcji betonowych, mimo że poszukuje od wielu dni, wysłał nam ogłoszenie o treści - Zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-150m². To właśnie Twoja oferta może zakończyć problem Zleceniodawcy. Zadzwoń i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Dobczyce

2024-03-21 do 2024-03-29

Najlepsza Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: w zabudowie bliźniaczej Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Myślenice

2024-03-20 do 2024-03-28

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, do 35m², Myślenice

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: letniskowy lub rekreacyjny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: do 35m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Myślenice

2024-03-10 do 2024-03-18

Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, do 35m², Siepraw

Ten Zleceniodawca nadal poszukuje dobrej firmy od fundamentów. Napisał zlecenie o treści - Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, do 35m², chcąc trafić w dobre miejsce. Nie czekaj i zadzwoń teraz - gwarancja zadowolenia!

 • Siepraw

2024-03-03 do 2024-03-11

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, do 35m², Czechówka

Jako profesjonalista zaproponuj najlepszą ofertę konstrukcji betonowych. Masz na swoim koncie wiele dobrych referencji od Klientów, którzy poświadczyli o Twoim dużym doświadczeniu. Niewątpliwie zapytanie o treści "Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, do 35m²" jest stworzone dla Twojej firmy. Zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - nie będziesz żałować.

 • Czechówka

2024-03-03 do 2024-03-11

Usługi Wykonania Fundamentów

Będąc obecnym w branży usług wykonania fundamentów od kilkunastu lat, przede wszystkim na obszarze Małopolskiego, ale także pobliskich powiatów możesz skontaktować się w odpowiedzi na to zlecenie. Dzięki temu, że spełniasz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

 • Dobczyce

2024-03-01 do 2024-03-09

Budowa Fundamentów

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Myślenice

2024-02-14 do 2024-02-22

Porządne Fundamenty

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Informacje dodatkowe: Wykonanie w jak najszybszym terminie Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Kornatka

2024-02-13 do 2024-02-21

Zlecę wykonanie fundamentów, 36-70m², Myślenice

Starasz się odnaleźć Klienta jako warty uwagi fachowiec? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Klienta z Myślenic. Przyczyń się do realizacji jego celów. Przedzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje.

 • Myślenice

2024-02-11 do 2024-02-19

Tanie Konstrukcje Betonowe

Oferujesz korzystną propozycję dotyczącą konstrukcji betonowych? Na pewno pomożesz temu Klientowi mając w swojej ofercie bogaty wybór produktów dopasowanych do jego potrzeb. Zdecyduj się od razu - skontaktuj się i otrzymaj propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

 • Myślenice

2024-02-04 do 2024-02-12

Świetne Fundamenty

Zlecający szuka doskonałej ceny usług względem jakości wykonania i pisze - Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 151-200m². To ogłoszenie perfekcyjnie pasuje do specjalisty takiego, jak Ty. Umów się na rozmowę już teraz, aby uzyskać więcej informacji.

 • Myślenice

2024-02-01 do 2024-02-09

Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 201-300m², Myślenice

Klient wprowadził zapytanie "Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 201-300m²". Przyjmij zlecenie fantastycznej budowy fundamentów jako ekspert w tej branży. Powiadom Klienta o gotowości do realizacji działalności z Myślenic i pobliskich powiatów. Zdecyduj się od razu - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

 • Myślenice

2024-01-27 do 2024-02-04

Perfekcyjna Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Raciechowice

2024-01-24 do 2024-02-01

Tanie Usługi Wykonania Fundamentów

Szukasz Zlecającego jako warty zaufania fachowiec od tanich usług wykonania fundamentów? Pomóż Klientowi wprowadzić w życie plany zapoznając się z jego zleceniem, które ma treść "XYZ". Podejmij decyzję bez zwłoki - przedzwoń i otrzymaj wstępną ofertę współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

 • Myślenice

2024-01-10 do 2024-01-10

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów