Fundamenty w Miechowie

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 396 982 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 539 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Miechowie

Fundamenty Miechów

F.H.U. KANADOM

8 opinii

Zrealizowanie fundamentu będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych specjalistów. F.H.U. KANADOM ma indywidualne podejście do każdego klienta, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Przedstawią Ci dobrą ofertę - sprawdź już dziś, nie pożałujesz.

Firma Remontowo-Budowlana BUD-ZAP - Najlepsze Kopanie Fundamentów Miechów

Najlepsze Kopanie Fundamentów Miechów

1 opinia

Od lat pracownicy Firma Remontowo-Budowlana BUD-ZAP wykonują usługi z zakresu najlepszego kopania fundamentów, dzięki temu są gotowi obsłużyć wszystkich Klientów potrzebujących specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz wycenę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

BauRico - Porządny Fundament Miechów

Porządny Fundament Miechów

7 opinii

Jeszcze szukasz profesjonalistów od fundamentu? Powierz tę kwestię specjalistom z BauRico. Dopasowaną ofertę otrzymasz po kontakcie.

MacArt - usługi ogrodnicze - Profesjonalne Fundamenty Pod Dom Miechów

Profesjonalne Fundamenty Pod Dom

2 opinie

Jeżeli szukasz doskonałej ceny usług względem jakości wykonania to specjaliści z MacArt - usługi ogrodnicze są dla Ciebie idealni. Wybierz ich numer, aby uzyskać szczegółowe informacje - naprawdę warto.

Usługi budowlane Damian Łyś - Doskonała Płyta Fundamentowa Miechów

Usługi budowlane Damian Łyś

2 opinie

Jeżeli szukasz rewelacyjnej jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z Usługi budowlane Damian Łyś perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Żeby otrzymać szczegółowe informacje skontaktuj się jeszcze dziś - naprawdę warto.

SOLSCAN Artur Kopeć - Najwyższej Klasy Kopanie Fundamentów Miechów

SOLSCAN Artur Kopeć

8 opinii

Powierz zadanie najlepszego kopania fundamentów fachowcom z firmy SOLSCAN Artur Kopeć. Ich praca jest ceniona przez Klientów z miejscowości Miechów i pobliskich powiatów. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - skontaktuj się i sprawdź.

MAX-TYNK - Wysokiej Klasy Wylewanie Fundamentów Miechów

Wysokiej Klasy Wylewanie Fundamentów

1 opinia

Powierz zadanie wylewania fundamentów ekspertom z miejscowości Miechów. Zdobędą Cię swoimi kwalifikacjami i dokładnością. W okolicy Miechowa są jednymi z najlepszych. Tylko chwila dzieli Cię od dostania świetnej oferty - zadzwoń!

Usługi Budowlane Miech-Bud - Świetny Fundament w Miechowie

Świetny Fundament w Miechowie

Planujesz wybrać wartego uwagi specjalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Usługi Budowlane Miech-Bud jest na to skuteczną metodą. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

Inbud-lock - Najwyższej Klasy Wykonanie Fundamentów Miechów

Inbud-lock

Jeśli nadal potrzebujesz profesjonalistów od fundamentów pod dom to skorzystaj z doświadczenia Inbud-lock. Miechów i okolice - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nimi, aby uzyskać więcej informacji.

Instal-t Artur Wozniak - Doskonałe Kopanie Fundamentów Miechów

Instal-t Artur Wozniak

Po prostu zleć prace dotyczące kopania fundamentów ekspertom z miejscowości Miechów. Zadziwią Cię swoim zaangażowaniem i dokładnością. W okolicy Miechowa są w ścisłej czołówce. Tylko chwila dzieli Cię od uzyskania świetnej wyceny - zadzwoń!

Najnowsze z 30 zleceń na fundamenty w Miechowie

Zapotrzebowanie na wykonanie ławy fundamentowej, 70m², Miechów

Zdecyduj się na zapytanie dotyczące najlepszego wykonania fundamentów od wiarygodnych Zleceniodawców zainteresowanych zatrudnieniem w miejscowości Miechów lub sąsiednim mieście. Dłużej nie zwlekaj i skontaktuj się teraz - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

 • Miechów

2023-01-22 do 2023-01-30
dodano 7 dni temu

Perfekcyjna Budowa Fundamentów Miechów

Planujesz przyjąć zlecenie na budowa fundamentów, a nie masz Klienta? Nawiązanie kontaktu w odpowiedzi na ogłoszenie o treści Zapytanie o wykonanie fundamentów, 101-200m² to dobry wybór. Nie czekaj i zadzwoń od razu - nie zawiedziesz się!

 • Książ Wielki

2022-08-19 do 2022-08-27

Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 101-200m², Polanowice

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: podeślę projekt fundamentów na maila. Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny te...

 • Polanowice

2023-01-25 do 2023-02-02
dodano 4 dni temu

Świetne Fundamenty Miechów

Zlecający szuka doskonałej ceny usług względem jakości wykonania i pisze - Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m². To ogłoszenie perfekcyjnie pasuje do specjalisty takiego, jak Ty. Umów się na rozmowę już teraz, aby uzyskać więcej informacji.

 • Słomniki

2023-01-20 do 2023-01-28

Doskonałe Wykonanie Fundamentów Miechów

Przekonaj się, że Klienci zlecający wykonanie fundamentów są pewni. Prześlij Klientowi dane kontaktowe jako ekspert od wykonania fundamentów. Tylko chwila dzieli Cię od dostania świetnego zlecenia - sprawdź!

 • Narama

2022-07-25 do 2022-08-02

Fantastyczne Wykonanie Fundamentów

Zleceniodawca wprowadził zapytanie "Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m²". Wykonaj zlecenie fantastycznego wykonania fundamentów jako profesjonalista w tej branży. Zadeklaruj gotowość do realizacji prac z okolic Małopolskiego i okolicznych miast. Zaproponuj termin bez zbędnej zwłoki!

 • Iwanowice Włościańskie

2022-07-29 do 2022-08-06

Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 101-200m², Pałecznica

Zleceniodawca szuka dobrej współpracy, pisząc - Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 101-200m². To ogłoszenie perfekcyjnie pasuje do profesjonalisty takiego, jak Ty. Zachęcamy do kontaktu - nie pożałujesz.

 • Pałecznica

2022-07-13 do 2022-07-21

Profesjonalna Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Ksawerów

2023-01-26 do 2023-02-03
dodano 3 dni temu

Szukam firmy na wykonanie ławy fundamentowej, do 100m², Przybysławice

Zlecenie o treści - Szukam firmy na wykonanie ławy fundamentowej, do 100m² jest skierowane do specjalisty, który świadczy swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy oraz koncentruje się na Klientach z Małopolskiego oraz przyległych powiatów. Już teraz umów się z nim na rozmowę i przedstaw ofertę.

 • Przybysławice

2022-08-03 do 2022-08-11

Perfekcyjne Wykonanie Fundamentów

Szukasz pracy jako ekspert od perfekcyjnego wykonania fundamentów w rejonie Małopolskiego lub w pobliskich powiatach? Zapraszamy do zadawania pytań - nie pożałujesz.

 • Owczary

2022-08-25 do 2022-09-02

Profesjonalna Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Sędziszów

2022-10-25 do 2022-11-02

Profesjonalne Fundamenty

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: domek drewniany Podpiwniczenie: tak Powierzchnia budynku: 35m² Informacje dodatkowe: budynek częściowo będzie na z zboczu , mała piwniczka pod częścia budynku Termin ...

 • Wolbrom

2023-01-16 do 2023-01-24

Zapotrzebowanie na wykonanie ławy fundamentowej, 70m², Poręba Dzierżna

Pokaż Zleceniodawcy, że równie dobrej oferty konstrukcji betonowych nie znajdzie na terenie Małopolskiego, więc jeżeli szuka tanich konstrukcji betonowych to koniecznie powinien sprawdzić Twoją Firmę. Jeszcze dziś umów się z nim na rozmowę, aby stworzyć dopasowaną ofertę.

 • Poręba dzierżna

2022-07-26 do 2022-08-03

Perfekcyjne Fundamenty

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Informacje dodatkowe: Domek drewniany 5x5 Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Zabagnie

2022-08-20 do 2022-08-28

Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Sobiesęki

2022-12-01 do 2022-12-09

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 100m², Trzyciąż

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 100m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Trzyciąż

2023-01-19 do 2023-01-27

Konstrukcje Betonowe Miechów

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Skalbmierz

2022-12-27 do 2023-01-04

Szukam firmy na wykonanie ławy fundamentowej, 50m², Klimontów

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: basen Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 50m² Informacje dodatkowe: potrzbeuje wylac basen 50 m2 Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Klimontów

2022-07-14 do 2022-07-22

Usługi Wykonania Fundamentów Miechów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Ostrów

2022-09-06 do 2022-09-14

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 50m², Michałowice

Jako firma, która zapewnia bogatą ofertę opłacalnych konstrukcji betonowych gwarantując przy tym fachową obsługę, a na życzenie także usługi dodatkowe, bez wątpienia zaciekawisz tego Zleceniodawcy, który pisze - Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 50m². Dlatego, że realizujesz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Michałowice

2022-09-12 do 2022-09-20

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 35m², Michałowice

Jeśli w dalszym ciągu jako profesjonalista od fundamentów potrzebujesz pracy to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Zlecenie na wykonanie fundamentów, 35m². Prowadząc firmę jako od lat działający na rynku przedsiębiorca bez wątpienia udowodnisz Klientowi jak dobra jest Twoja oferta. Zachęcamy do zadawania pytań - bez wątpienia warto.

 • Michałowice

2022-07-23 do 2022-07-28

Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: Wykonanie murka oporowego Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 40m² Informacje dodatkowe: Zlecę wykonanie murka oporowego 40 cm wysokośćci 25 cm szerokości i 40 mb...

 • Michałowice

2022-11-05 do 2022-11-13

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 48m², Pielgrzymowice

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 48m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Pielgrzymowice

2022-08-30 do 2022-09-07

Tanie Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 174m² Informacje dodatkowe: Projekt: https:/www.dobredomy.pl/projekt/oktawianIII/ po badaniach geologicznych...

 • Masłomiąca

2022-12-26 do 2023-01-03

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², Maszyce

Jako profesjonalista zaproponuj najlepszą ofertę konstrukcji betonowych. Masz na swoim koncie wiele dobrych referencji od Klientów, którzy poświadczyli o Twoim dużym doświadczeniu. Niewątpliwie zapytanie o treści "Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m²" jest stworzone dla Twojej firmy. Zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - nie będziesz żałować.

 • Maszyce

2022-12-01 do 2022-12-22

Perfekcyjna Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Proszowice

2022-08-18 do 2022-08-26

Najwyższej Klasy Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Proszowice

2022-08-14 do 2022-08-22

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Proszowice

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Informacje dodatkowe: Budynek mieszkalny 10x11 Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Proszowice

2022-08-18 do 2022-08-26

Zapytanie o wykonanie fundamentów, do 100m², Proszowice

Chcesz znaleźć zlecenia do wykonania jako dobry specjalista z zakresu wysokiej klasy budowy fundamentów z Twojego rejonu? Pomóż Klientowi wprowadzić w życie plany poznając szczegóły jego zapytania, które brzmi "XYZ". Gorąco zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem.

 • Proszowice

2022-08-18 do 2022-08-26

Zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, do 100m², Proszowice

Jako doskonały specjalista, który świadczy usługi wykonania fundamentów na wysokim poziomie pomóż osiągnąć cele Klientowi, który jest rzetelny. Określ jaką ofertą dysponujesz i poznaj dopasowanego Zleceniodawcę.

 • Proszowice

2022-10-29 do 2022-11-06

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów