Fundamenty w Proszowicach

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 450 607 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
566 182 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Proszowicach

Fundamenty Proszowice

Najlepszy Fundament w Proszowicach

11 opinii

Firma DACH-MUS2 MATEUSZ MUSIAŁ świadczy swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy. Skupia się na Klientach z miejscowości Proszowice i z sąsiednich miast. Zapytaj o ofertę już teraz i sprawdź co firma może zaoferować.

"TYMEX" Tymoteusz Gałek - Najlepsze Wzmacnianie Fundamentów Proszowice

"TYMEX" Tymoteusz Gałek

1 opinia

Myślisz, że najlepsze wzmacnianie fundamentów to nieprosty temat? W takim razie nie trać czasu - specjaliści z TYMEX Tymoteusz Gałek poradzą Ci i znajdą uszyte na miarę rozwiązanie. Podejmij decyzję bez zwłoki - zadzwoń i otrzymaj niewiążącą wycenę, która Cię usatysfakcjonuje.

MIRBUD - Perfekcyjne Kopanie Fundamentów Proszowice

Perfekcyjne Kopanie Fundamentów

1 opinia

Perfekcyjne kopanie fundamentów to najważniejszy temat dla tych profesjonalistów - są prawdziwymi ekspertami w branży. Aby otrzymać dopasowaną ofertę skontaktuj się - to Ci się opłaci.

CARBOMAR MARCIN NOWAK - Wyjątkowe Kopanie Fundamentów Proszowice

CARBOMAR MARCIN NOWAK

1 opinia

Starasz się odnaleźć godnego zaufania specjalistę z zakresu wyjątkowego kopania fundamentów z Proszowic do realizacji zaplanowanych działań? Firma CARBOMAR MARCIN NOWAK jest Twoim rozwiązaniem. Podejmij decyzję bez zwłoki - zatelefonuj i otrzymaj niewiążącą ofertę, która Cię usatysfakcjonuje.

BUD-KON usługi Remontowo Budowlane Rusiecki Konrad - Solidne Kopanie Fundamentów Proszowice

BUD-KON usługi Remontowo Budowlane Rusiecki Konrad

3 opinie

Z czystym sumieniem powierz usługę solidnego kopania fundamentów profesjonalistom z firmy BUD-KON usługi Remontowo Budowlane Rusiecki Konrad. Ich praca jest ceniona przez Klientów z Proszowic i przyległych miast. Jeśli chcesz otrzymać szczegółową wycenę skontaktuj się jeszcze dziś - to Ci się opłaci.

Agata Szczepańska - Rewelacyjny Fundament Proszowice

Agata Szczepańska

Gdy szukasz rewelacyjnej ceny usług względem jakości wykonania to profesjonaliści z Agata Szczepańska są dla Ciebie stworzeni. Dłużej nie czekaj i skontaktuj się od razu - gwarancja zadowolenia!

interhaus - Świetny Fundament Proszowice

interhaus

Zaufaj fachowcom w dziedzinie fundamentu i zatrudnij interhaus. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli każdego. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Vikop- Kamil Stępień - Porządna Płyta Fundamentowa Proszowice

Vikop- Kamil Stępień

Jeżeli wciąż potrzebujesz dobrej firmy od płyty fundamentowej to skorzystaj z wieloletniego doświadczenia Vikop- Kamil Stępień. Proszowice i pobliske miasta to główny obszar ich działania. Zdecyduj się szybko - skontaktuj się i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

Kombud sj - Doskonała Płyta Fundamentowa Proszowice

Doskonała Płyta Fundamentowa Proszowice

Chcesz znaleźć godnego uwagi specjalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Kombud sj jest na to skuteczną metodą. Wybierz ich numer, a specjaliści udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania - nie pożałujesz.

Rafał Kurczab RBKN - Najwyższej Klasy Kopanie Fundamentów Proszowice

Najwyższej Klasy Kopanie Fundamentów Proszowice

Myślisz, że rewelacyjny fundament to trudny temat? Nic bardziej mylnego - specjaliści z tej firmy pomogą Ci i znajdą dopasowne rozwiązanie. Już teraz określ na czym Ci zależy i poznaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Najnowsze z 29 zleceń na fundamenty w Proszowicach

Porządne Fundamenty Proszowice

Wykonanie fundamentów dla tego Klienta będzie banalnie łatwe. Zapytanie ma treść - Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 101-200m². Odpowiedz na nie jako specjalista mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Dzięki temu, że realizujesz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Koszyce

2023-01-05 do 2023-01-13

Wyjątkowe Wykonanie Fundamentów Proszowice

Poszukujesz zleceniodawcy jako specjalista od wyjątkowego wykonania fundamentów w miejscowości Proszowice lub w rejonie powiatu? Zadzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów - nie pożałujesz.

 • Proszowice

2022-10-29 do 2022-11-06

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², Ostrów

W przypadku, gdy interesuje Cię zlecenie na rewelacyjne wykonanie fundamentów w rejonie Małopolskiego i świadczysz usługi z najwyższej półki to znalazłeś dobre miejsce. Klient, który napisał zlecenie o treści "Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m²", jest gotowy wybrać ofertę Twojej fachowej firmy. Podejmij decyzję od razu - zadzwoń i otrzymaj prośbę o wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

 • Ostrów

2022-09-06 do 2022-09-14

Solidne Usługi Wykonania Fundamentów Proszowice

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Informacje dodatkowe: Wykonanie fundamentów 10x11 Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Proszowice

2022-08-18 do 2022-08-26

Tanie Konstrukcje Betonowe Proszowice

Ten Klient, który nadal nie znalazł konstrukcji betonowych, choć poszukuje od sam nie wiesz jak dawna, napisał nam zapytanie o treści - Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m². To właśnie Twoja oferta może być rozwiązaniem problemu Zleceniodawcy. Przez to, że realizujesz wymagania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Proszowice

2022-08-18 do 2022-08-26

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Proszowice

Chcesz znaleźć zlecenia jako godny uwagi fachowiec? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Klienta. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania świetnego zapytania o ofertę - skontaktuj się!

 • Proszowice

2022-08-18 do 2022-08-26

Bezkonkurencyjne Konstrukcje Betonowe

Ten Klient, który nadal nie znalazł konstrukcji betonowych, mimo że szuka od dawna, napisał nam ogłoszenie o treści - Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 101-200m². To właśnie Twoja oferta może być wybawieniem z problemu Zlecającego. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby dopasować ofertę do wymagań.

 • Proszowice

2022-08-14 do 2022-08-22

Wyjątkowa Budowa Fundamentów Proszowice

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Kazimierza Wielka

2022-08-15 do 2022-08-23

Staranne Fundamenty

Ten Klient myśli, że staranne fundamenty to skomplikowane zagadnienie. Wysłał zgłoszenie o treści "Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-200m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako specjalista doradzisz mu i znajdziesz najlepsze rozwiązanie. Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Drwinia

2022-12-15 do 2022-12-16

Dobre Konstrukcje Betonowe

Udowodnij Zlecającemu, że równie dobrej oferty konstrukcji betonowych prędko nie znajdzie w miejscowości Świętokrzyskie i okolicy, więc jeśli szuka dobrych konstrukcji betonowych to natychmiast powinien wybrać Twoją Firmę. Umów się na rozmowę jak najszybciej i prześlij ofertę.

 • Skalbmierz

2022-12-27 do 2023-01-04

Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 40m² Informacje dodatkowe: Budynek w kształcie litery L 9m x 4.2 x 3.7m Termin rozpoczęcia prac: 2023-03-1...

 • Zabierzów Bocheński

2022-12-14 do 2022-12-22

Szukam firmy na wykonanie fundamentów, do 100m², Baczków

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Informacje dodatkowe: 10x7. Długość całkowita Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Baczków

2023-02-07 do 2023-02-15
dodano wczoraj o 09:21

Zlecenie na wykonanie fundamentów, do 100m², Ksawerów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Ksawerów

2023-01-26 do 2023-02-03

Korzystne Konstrukcje Betonowe

Doprowadź do tego, że konstrukcje betonowe nie będzie dla Zleceniodawcy kłopotem i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako profesjonalny ekspert z zakresu konstrukcji betonowych znajdź najlepszą ofertę pod zlecenie - Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 101-200m². Wybierz numer teraz i wyślij ofertę - nie będziesz żałować.

 • Polanowice

2023-01-25 do 2023-02-02

Znakomite Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Słomniki

2023-01-20 do 2023-01-28

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 35m², Niepołomice

Klient, który poszukuje pierwszorzędnej usługi wykonania fundamentów powinien zgłosić się do Ciebie i poznać atrakcyjne ceny oraz pozytywne opinie zebrane od Klientów. Ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

 • Niepołomice

2022-08-10 do 2022-08-18

Fantastyczne Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 100m² Termin rozpoczęcia prac: 2023-04-10...

 • Zagórze

2022-09-05 do 2022-09-13

Doskonałej Jakości Fundamenty

Na wypadek jeśli w dalszym ciągu jako profesjonalista od fundamentów poszukujesz Zleceniodawców to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, 112m². Prowadząc firmę jako kompetentny przedsiębiorca z miejscowości Małopolskie z pewnością dasz dowód Klientowi jak wyjątkowa jest Twoja oferta. Nie trać czasu i sporządź wycenę - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

 • Niepołomice

2023-01-08 do 2023-01-08

Dam zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 201-300m², Łysokanie

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 201-300m² Informacje dodatkowe: Projekt indywidualny. Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Łysokanie

2023-01-01 do 2023-01-09

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 50m², Michałowice

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: obiekt handlowo-usługowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 50m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Michałowice

2022-09-12 do 2022-09-20

Solidne Fundamenty

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Michałowice

2022-07-23 do 2022-07-28

Zlecę wykonanie ławy fundamentowej, 40m², Michałowice

Przyjmij zlecenie wyjątkowego wykonania fundamentów o treści "Zlecę wykonanie ławy fundamentowej, 40m²", jako fachowiec z miejscowości Małopolskie. Zadziw klientów swoimi kompetencjami i fachowością. Pokaż, że w okolicy Małopolskiego jesteś jednym z najlepszych. Zapraszamy do zapoznania się ze zleceniem.

 • Michałowice

2022-11-05 do 2022-11-13

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 48m², Pielgrzymowice

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 48m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Pielgrzymowice

2022-08-30 do 2022-09-07

Najwyższej Klasy Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 174m² Informacje dodatkowe: Projekt: https:/www.dobredomy.pl/projekt/oktawianIII/ po badaniach geologicznych...

 • Masłomiąca

2022-12-26 do 2023-01-03

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Węgrzce Wielkie

Poszukiwane są wyjątkowe usługi wykonania fundamentów w dobrej cenie. Zlecenie ma treść - Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m². Jako firma od lat działająca w branży, mająca odpowiednią kadrę do realizacji zleceń z zakresu wykonania fundamentów, zapoznaj się ze szczegółami zlecenia. Szczegółową wycenę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

 • Węgrzce Wielkie

2022-09-28 do 2022-10-06

Konstrukcje Betonowe

Jako firma, która zapewnia bogatą ofertę korzystnych konstrukcji betonowych gwarantując przy tym sympatyczną obsługę, a dla zainteresowanych też usługi dodatkowe, na pewno zaciekawisz tego Zleceniodawcy, który napisał - Dam zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 228m². Przedstaw propozycję temu Zleceniodawcy - skontaktuj się niezwłocznie, nie pożałujesz.

 • Narama

2022-07-25 do 2022-08-02

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Iwanowice Włościańskie

Chcesz przyjąć zlecenie na wykonanie fundamentów, a nie masz Klienta? Odpowiedź na zlecenie o treści Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m² to świetny wybór. Więcej informacji możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

 • Iwanowice Włościańskie

2022-07-29 do 2022-08-06

Perfekcyjne Usługi Wykonania Fundamentów

Przez zapewnianie perfekcyjnej usługi wykonania fundamentów Twoja firma przewyższa konkurentów. Reputacja, którą budujesz powoduje, że jesteś w stanie zadowolić zleceniodawców. Dzięki temu, że spełniasz wymagania najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

 • Boleń

2022-08-23 do 2022-08-31

Perfekcyjne Fundamenty

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Bochnia

2022-10-24 do 2022-10-24

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów