Fundamenty w Gdańsku

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 8 911 779 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
614 682 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Gdańsku

Fundamenty Gdańsk

Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K.

140 opinii

Na wypadek jeśli wciąż potrzebujesz ekspertów od fundamentu to wykorzystaj kompetencje Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K.. Gdańsk i okolice to teren, na którym koncentrują swoje działania. Spełniają wymagania najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

KDE Construction - Doskonałe Ławy Fundamentowe Gdańsk

Doskonałe Ławy Fundamentowe Gdańsk

43 opinie

Jeżeli poszukujesz ceny usług względem jakości wykonania to specjaliści z KDE Construction perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Jeszcze dziś skontaktuj się z nimi, aby poznać wycenę.

Parati Sp. z o.o. - Rewelacyjne Wykonanie Fundamentów Gdańsk

Parati Sp. z o.o.

24 opinie

Konkurencyjna cena i rzetelna realizacja powierzonych zadań to główne walory przedsiębiorcy, którego specjalnością jest wykonanie fundamentów. Dłużej nie zwlekaj i zadzwoń od razu - na pewno będziesz zadowolony!

Globallet - Płyty Fundamentowe - Świetna Płyta Fundamentowa Gdańsk

Globallet - Płyty Fundamentowe

23 opinie

Wykonanie płyty fundamentowej będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. Globallet - Płyty Fundamentowe ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Nie zwlekaj - przedzwoń i otrzymaj ofertę, która na pewno Ci się spodoba.

LEGALETT - Solidne Fundamenty Pod Dom Gdańsk

LEGALETT

5 opinii

Zrealizowanie fundamentów pod dom będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych specjalistów. LEGALETT ma indywidualne podejście do każdego klienta, które ustatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Realizują oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Kaschebe - Rewelacyjne Kopanie Fundamentów Gdańsk

Rewelacyjne Kopanie Fundamentów Gdańsk

4 opinie

Oddaj sprawę we właściwe ręce i zleć swoje zadanie specjalistom od kopania fundamentów z Gdańska. Tylko jeden telefon dzieli Cię od dostania świetnej wyceny - sprawdź!

"ZEUS" Budownictwo - Solidne Płyty Betonowe w Gdańsku

Solidne Płyty Betonowe w Gdańsku

3 opinie

Według Ciebie solidne płyty betonowe to niełatwy temat? Nic bardziej mylnego - fachowcy z tej firmy pomogą Ci i znajdą spełniające Twoje oczekiwania rozwiązanie. Przedzwoń natychmiast po więcej szczegółów - nie będziesz żałować.

BUDOWNICTWO ENERGOOSZCZĘDNE DEYAL - Najlepsze Wykonanie Fundamentów Gdańsk

BUDOWNICTWO ENERGOOSZCZĘDNE DEYAL

3 opinie

Zleć usługę najlepszego wykonania fundamentów fachowcom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z Gdańska i przyległych miast. Nie trać czasu - skontaktuj się z nimi, aby otrzymać dopasowaną ofertę.

Firma Usługowo-Handlowa ADMAR Mariusz Olszewski - Wyjątkowe Kopanie Fundamentów Gdańsk

Firma Usługowo-Handlowa ADMAR Mariusz Olszewski

2 opinie

Powierz prace dotyczące kopania fundamentów specjalistom z miejscowości Gdańsk. Zadziwią Cię swoim zaangażowaniem i dokładnością. W okolicy Gdańska nie mają sobie równych. Nie czekaj i skontaktuj się od razu - gwarancja zadowolenia!

Szach-Dom - Pierwszorzędny Fundament Gdańsk

Szach-Dom

2 opinie

Zrealizowanie fundamentu będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. Szach-Dom ma indywidualne podejście do każdego klienta, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Realizują wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów.

Najnowsze z 51 zleceń na fundamenty w Gdańsku

Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 101-150m², Gdańsk

Jako specjalista zaproponuj bezkonkurencyjną ofertę konstrukcji betonowych. Masz na swoim koncie wiele pozytywnych opinii od Klientów, którzy zapewnili o Twoim profesjonalnym podejściu do pracy. Bez wątpienia zlecenie o treści "Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 101-150m²" jest idealne dla Twojej firmy. Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Gdańsk

2023-11-30 do 2023-12-08
dodano 2 dni temu

Pierwszorzędne Fundamenty Gdańsk

Zrealizowanie fundamentów dla tego Klienta będzie dziecinnie proste. Ogłoszenie ma treść - Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, do 35m². Odpowiedz na nie jako fachowiec mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Dodatkowe informacje możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

 • Gdańsk

2023-11-07 do 2023-11-15

Dobre Konstrukcje Betonowe Gdańsk

Zakres prac: płyta fundamentowa +mikropale Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Informacje dodatkowe: planuje w 2024 r rozpocząć budowę. Wstępnie założyłem sobie powierzchnię zabudo...

 • Gdańsk

2023-11-06 do 2023-11-14

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 3500m², Gdańsk

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 3500 Informacje dodatkowe: Wykop około 7000m3 Oferta na wykop wraz z utylizacją cena za m3 Plus oferta na roz...

 • Gdańsk

2023-10-31 do 2023-11-08

Pierwszorzędne Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: garaż lub budynek gospodarczy Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 490 Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Gdańsk

2023-10-30 do 2023-11-07

Najwyższej Klasy Wykonanie Fundamentów Gdańsk

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Gdańsk

2023-10-27 do 2023-11-04

Szukam firmy do wykonania fundamentów, 800m², Gdańsk

Ten Zleceniodawca, który wciąż nie znalazł konstrukcji betonowych, choć próbuje znaleźć od sam nie wiesz jak dawna, napisał nam ogłoszenie o treści - Szukam firmy do wykonania fundamentów, 800m². To właśnie Twoja oferta może pomóc rozwiązać problem Zleceniodawcy. Przez to, że spełniasz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

 • Gdańsk

2023-10-25 do 2023-10-29

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 201-300m², Otomin

Zakres prac: Murki oporowe, wylewka pod ogrodzenie działki Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 201-300m² Informacje dodatkowe: jestem zainteresowany wykonaniem murków oporowych i wylewki pod ogrod...

 • Otomin

2023-10-24 do 2023-11-01

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 71-100m², Gdańsk

Zlecający poszukuje świetnej współpracy i pisze - Zlecenie na wykonanie fundamentów, 71-100m². To zlecenie jest stworzone dla specjalisty takiego, jak Ty. Zachęcamy do kontaktu - nie pożałujesz.

 • Gdańsk

2023-10-21 do 2023-10-29

Potrzebna ekipa na wykonanie ławy fundamentowej, 151-200m², Gdańsk

Usługi wykonania fundamentów nie mają dla Twojej firmy żadnych tajemnic? Opierając się na wieloletnim doświadczeniu, pokaż chęć, by pomóc każdemu Klientowi w zakresie budowy fundamentów. Poznaj szczegóły zlecenia o treści "Potrzebna ekipa na wykonanie ławy fundamentowej, 151-200m²". Podejmij decyzję bez zwłoki - zatelefonuj i otrzymaj propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

 • Gdańsk

2023-10-20 do 2023-10-28

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 101-150m², Gdańsk

To zapytanie o treści - Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 101-150m² jest zaadresowane do fachowca, który świadczy swoje usługi dbając o szczegóły i zadowolenie Klientów oraz koncentruje się na Klientach z rejonu Gdańska i z sąsiednich miast. Zapraszamy do kontaktu - nie będziesz żałować.

 • Gdańsk

2023-10-19 do 2023-10-27

Fundamenty

Ten Klient uważa, że pierwszorzędne fundamenty to trudny temat. Wysłał zgłoszenie o treści "Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 101-150m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako fachowiec pomożesz mu i znajdziesz uszyte na miarę rozwiązanie. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dopasowanego Klienta.

 • Gdańsk

2023-10-19 do 2023-10-27

Budowa Fundamentów Gdańsk

Wykonaj usługę pierwszorzędnej budowy fundamentów o treści "Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, 71-100m²", jako profesjonalista z miejscowości Gdańsk. Zdobądź klientów swoimi kompetencjami i doświadczeniem. Pokaż, że w okolicy Gdańska jesteś jednym z najlepszych. Już teraz umów się z nim na rozmowę i przedstaw ofertę.

 • Gdańsk

2023-10-16 do 2023-10-24

Zapotrzebowanie na fundamenty, do 35m², Gdańsk

Zleceniodawca napisał zgłoszenie o treści "Zapotrzebowanie na fundamenty, do 35m²". Jako rzetelny ekspert w dziedzinie fundamentów wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co możesz zaproponować.

 • Gdańsk

2023-10-15 do 2023-10-23

Zlecę wykonanie fundamentów, 201-300m², Otomin

Zakres prac: Murki oporowe i wylewka pod ogrodzenie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 201-300m² Informacje dodatkowe: Wykonanie: murków oporowych z lanego betonu na szalunku, wylewki pod ogrodzen...

 • Otomin

2023-10-10 do 2023-10-18

Staranne Usługi Wykonania Fundamentów Gdańsk

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Gdańsk

2023-09-28 do 2023-09-28

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 101-150m², Gdańsk

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 101-150m² Informacje dodatkowe: https:/www.archon.pl/projekty-domow/projekt-dom-w-orliczkach-g2-m62c22021bab51?fbclid=...

 • Gdańsk

2023-09-25 do 2023-10-03

Potrzebna ekipa na wykonanie ławy fundamentowej, 71-100m², Gdańsk

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Gdańsk

2023-09-22 do 2023-09-30

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, do 35m², Gdańsk

Świadcząc usługi wykonania fundamentów od lat, szczególnie na obszarze miejscowości Gdańsk, ale także okolicznych powiatów możesz skontaktować się w odpowiedzi na to zlecenie. Już teraz określ jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dobrego Klienta.

 • Gdańsk

2023-09-22 do 2023-09-30

Najlepsze Fundamenty

Chcesz znaleźć Zleceniodawcę jako warty uwagi fachowiec? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla autora zapytania z Gdańska. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Tylko jeden telefon dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnego zlecenia - skontaktuj się od razu!

 • Gdańsk

2023-09-15 do 2023-09-23

Tanie Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Gdańsk

2023-09-05 do 2023-09-13

Staranne Fundamenty

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: 2024-04-04...

 • Gdańsk

2023-09-03 do 2023-09-11

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 101-150m², Gdańsk

Zleceniodawca wprowadził zapytanie "Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 101-150m²". Przyjmij usługę doskonałego wykonania fundamentów jako ekspert w tej dziedzinie. Poinformuj Klienta o chęci do realizacji zleceń z Gdańska i przyległych powiatów. Określ jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dobrego Zleceniodawcę.

 • Gdańsk

2023-09-01 do 2023-09-09

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m², Gdańsk

Poszukujesz zleceniodawcy jako fachowiec od perfekcyjnej budowy fundamentów w rejonie Gdańska lub w okolicznych miastach? Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

 • Gdańsk

2023-08-26 do 2023-09-03

Profesjonalna Budowa Fundamentów

Klient napisał "Zlecenie na wykonanie fundamentów, 1000m²". Zrealizuj zadanie profesjonalnej budowy fundamentów jako ekspert w tej dziedzinie. Zadeklaruj gotowość do realizacji prac z okolic Gdańska i sąsiednich powiatów. Umów odpowiedni dla Ciebie termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Gdańsk

2023-08-25 do 2023-09-02

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 151-200m², Gdańsk

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 151-200m² Informacje dodatkowe: Działka 2100 m2 Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Gdańsk

2023-08-20 do 2023-08-28

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-150m², Leźno

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Leźno

2023-08-18 do 2023-08-26

Rewelacyjne Fundamenty

Na wypadek jeśli nadal jako dobra firma od fundamentów potrzebujesz pracy to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Zlecenie na wykonanie fundamentów, 36-70m². Prowadząc działalność jako kompetentny przedsiębiorca z Gdańska z pewnością uzasadnisz Klientowi jak dobra jest Twoja oferta. Już nie trać czasu i zadzwoń teraz - gwarancja zadowolenia!

 • Gdańsk

2023-08-15 do 2023-08-15

Budowa Fundamentów

Chcesz przyjąć zlecenie na budowa fundamentów, a nie masz Klienta? Odpowiedź na ogłoszenie o treści Potrzebna ekipa na wykonanie ławy fundamentowej, 201-300m² to dobry pomysł. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby uzyskać szczegółowe informacje.

 • Jankowo gdańskie

2023-08-14 do 2023-08-22

Tanie Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 101-150m² Informacje dodatkowe: szkieletowy z poddaszem uzytkowym bez piwnicy, czaple Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 ...

 • Czaple

2023-08-09 do 2023-08-17

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 101-150m², Gdańsk

Wybór tego zlecenia da Ci same korzyści i na pewno Klient, który napisał - "Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 101-150m²", nie będzie żałował współpracy z doradcą takim, jak Ty. Zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - nie pożałujesz.

 • Gdańsk

2023-08-01 do 2023-08-09

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów