Fundamenty w Pucku

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 402 190 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 828 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Pucku

Fundamenty Puck

Najwyższej Klasy Wykonanie Fundamentów

137 opinii

Zleć zadanie najwyższej klasy wykonania fundamentów fachowcom z firmy Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K.. Ich praca jest ceniona przez Klientów z miejscowości Puck i pobliskich powiatów. Przedzwoń i otrzymaj wstępną wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

M-Bud Michał Lidzbarski - Pierwszorzędny Fundament Puck

M-Bud Michał Lidzbarski

27 opinii

Jeszcze potrzebujesz profesjonalistów od fundamentu? Trafiłeś w dobre miejsce - M-Bud Michał Lidzbarski jest do Twoich usług. Dłużej nie trać czasu i zadzwoń od razu - nie zawiedziesz się!

Parati Sp. z o.o. - Świetny Fundament Puck

Świetny Fundament Puck

20 opinii

Na wypadek jeśli potrzebujesz dobrej firmy od fundamentu to skorzystaj z kwalifikacji Parati Sp. z o.o.. Puck i okolice - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Zachęcamy do zadawania pytań.

Globallet - Płyty Fundamentowe - Najlepsze Ławy Fundamentowe Puck

Globallet - Płyty Fundamentowe

18 opinii

Planujesz wybrać rzetelnego profesjonalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Globallet - Płyty Fundamentowe z Pucka jest na to skuteczną metodą. Już teraz określ na czym Ci zależy i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

LEGALETT POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALN - Porządna Płyta Fundamentowa Puck

LEGALETT POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALN

5 opinii

Gdy szukasz jakości wykonywanych usług to eksperci z LEGALETT POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALN są dla Ciebie stworzeni. Żeby uzyskać wycenę skontaktuj się już teraz - naprawdę warto.

Kaschebe - Rewelacyjny Fundament w Pucku

Rewelacyjny Fundament w Pucku

4 opinie

Jeżeli poszukujesz doskonałej współpracy to eksperci z Kaschebe są dla Ciebie idealni. Określ czego potrzebujesz i poznaj dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

BUDOWNICTWO ENERGOOSZCZĘDNE DEYAL - Pierwszorzędne Fundamenty Pod Dom Puck

Pierwszorzędne Fundamenty Pod Dom Puck

3 opinie

Przygotowanie fundamentów pod dom będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych specjalistów. BUDOWNICTWO ENERGOOSZCZĘDNE DEYAL ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do nich, aby otrzymać dopasowaną ofertę.

KINDOR - Profesjonalny Fundament Puck

KINDOR

1 opinia

Jeszcze poszukujesz specjalisty od płyty fundamentowej? Wykorzystaj doświadczenie KINDOR. Już teraz umów się z nimi na rozmowę, aby otrzymać dopasowaną ofertę.

Bud-Max - Porządny Fundament Puck

Bud-Max

1 opinia

Gdy szukasz doskonałej ceny usług względem jakości wykonania to specjaliści z Bud-Max perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Spełniają oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

skawAB - Usługi budowlane www.skawab.com - Solidny Fundament Puck

skawAB - Usługi budowlane www.skawab.com

13 opinii

Uwierz specjalistom w dziedzinie fundamentu i zatrudnij skawAB - Usługi budowlane www.skawab.com. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli wszystkich. Aby otrzymać wycenę skontaktuj się już teraz - naprawdę warto.

Najnowsze z 23 zleceń na fundamenty w Pucku

Fundamenty Puck

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Informacje dodatkowe: Witam potrzebuje płytę fundamentową pod garaż blaszany 35 m2 miejsco...

 • Mieroszyno

2023-01-20 do 2023-01-28

Pierwszorzędna Budowa Fundamentów Puck

W przypadku, gdy wykonujesz zlecenia na pierwszorzędna budowa fundamentów w rejonie Pomorskiego i świadczysz usługi z najwyższej półki to trafiłeś w dobre miejsce. Klient, który napisał zapytanie o treści "Zapotrzebowanie na wykonanie ławy fundamentowej, 201-300m²", jest gotowy skorzystać z usług Twojej kompetentnej firmy. Dłużej nie czekaj i zadzwoń teraz - gwarancja zadowolenia!

 • Karwieńskie błoto drugie

2023-01-10 do 2023-01-18

Zlecę wykonanie fundamentów, 201-300m², Karwieńskie Błoto Drugie

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 201-300m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Karwieńskie błoto drugie

2023-01-02 do 2023-01-10

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 40m², Brzyno

W przypadku, gdy interesuje Cię zlecenie na najlepsza budowa fundamentów w rejonie Pomorskiego i świadczysz usługi z najwyższej półki to skontaktuj się ze zleceniodawcą. Klient, który napisał zapytanie o treści "Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 40m²", jest gotowy powierzyć zlecone prace specjalistom z Twojej niezawodnej firmy. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz i poznaj dopasowanego Klienta.

 • Brzyno

2022-12-13 do 2022-12-21

Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 101-200m², Mieroszyno

Dla Zleceniodawcy, który napisał - Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 101-200m², znalezienie dobrych konstrukcji betonowych może być bardziej skomplikowane niż się oczekiwało, ale Ty będziesz na pewno w stanie mu pomóc w znalezieniu najlepszego rozwiązania. Zadzwoń i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Mieroszyno

2022-11-28 do 2022-12-06

Porządne Fundamenty

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Mrzezino

2022-11-25 do 2022-12-03

Staranne Fundamenty

Wykonanie fundamentów dla tego Klienta będzie dziecinnie proste. Zapytanie ma treść - Zlecę wykonanie ławy fundamentowej, 195m². Odpowiedz na nie jako specjalista mający doświadczenie w branży, które zachwyci najbardziej wymagających. Aby otrzymać więcej informacji skontaktuj się dziś - naprawdę warto.

 • Mrzezino

2022-11-23 do 2022-12-01

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 42m², Karwieńskie Błoto Pierwsze

Doprowadź do tego, że konstrukcje betonowe nie będzie dla Klienta tajemnicą i skorzysta on z oferty Twojej firmy. Jako wykwalifikowany pracownik z zakresu konstrukcji betonowych sporządź skrojoną na miarę ofertę pod zlecenie - Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 42m². Zapytaj o szczegóły, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co możesz zaproponować.

 • Karwieńskie błoto pierwsze

2022-11-23 do 2022-12-01

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 120m², Puck

Szukane są solidne usługi wykonania fundamentów w dobrej cenie. Zlecenie ma treść - Zlecenie na wykonanie fundamentów, 120m². Jako firma od lat działająca w branży, mająca wykwalifikowanych fachowców do sprostania oczekiwaniom Klientów z zakresu fundamentów, zapoznaj się ze szczegółami zlecenia. Ustal pasujący termin już teraz!

 • Puck

2022-11-15 do 2022-11-23

Budowa Fundamentów

Jeśli atrakcyjna cena i solidna realizacja powierzonych zadań to Twoje główne zalety jako fachowca od budowy fundamentów to zdecyduj się na wykonanie zlecenia - Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 228m². Napisz krótko co możesz zaoferować i poznaj dobrego Zleceniodawcę.

 • Osłonino

2022-11-12 do 2022-11-20

Profesjonalne Usługi Wykonania Fundamentów Puck

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: W jabłonkach 2 Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Kosakowo

2022-11-06 do 2022-11-14

Najwyższej Klasy Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 150m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Kosakowo

2022-11-06 do 2022-11-14

Najwyższej Klasy Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 30m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Puck

2022-10-31 do 2022-11-08

Odpowiednie Konstrukcje Betonowe Puck

Jako firma, która zapewnia bogatą ofertę odpowiednich konstrukcji betonowych gwarantując przy tym solidną obsługę, a na życzenie też usługi dodatkowe, bez dwóch zdań zaciekawisz tego Klienta, który pisze - Zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, do 100m². Przedstaw propozycję dla tego Klienta - nawiąż współpracę jak najszybciej.

 • Połchowo

2022-09-28 do 2022-10-06

Profesjonalne Fundamenty

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 201-300m² Informacje dodatkowe: wykonanie 15 stóp pod słupy hali stalowej wraz z podwalinami prefabrykowany...

 • Kosakowo

2022-09-28 do 2022-10-06

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 70m², Połchowo

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 70m² Informacje dodatkowe: Dom szkieletowy Z87d Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Połchowo

2022-09-26 do 2022-10-04

Rewelacyjna Budowa Fundamentów

Jeśli bezkonkurencyjna cena i solidna realizacja powierzonych zleceń to Twoje najważniejsze zalety jako eksperta od budowy fundamentów to zrealizuj zlecenie - Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 101-200m². Zadzwoń i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Kosakowo

2022-09-20 do 2022-09-28

Znakomite Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: budynek użyteczności publicznej Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 600m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Chłapowo pomorskie

2022-09-16 do 2022-09-24

Perfekcyjne Fundamenty

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 146m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Puck

2022-09-11 do 2022-09-19

Konstrukcje Betonowe

Jesteś w stanie zaoferować korzystną propozycję dotyczącą konstrukcji betonowych? Na pewno pomożesz Zleceniodawcy mając w swojej ofercie bogaty wybór produktów dopasowanych do jego wymagań. Żeby otrzymać informacje o budżecie skontaktuj się już teraz - możesz tylko zyskać.

 • Puck

2022-09-09 do 2022-09-10

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², Puck

Chcesz znaleźć zlecenia jako warty uwagi fachowiec od najwyższej klasy usług wykonania fundamentów z Pucka? Pomóż Klientowi wprowadzić w życie plany zapoznając się z jego zleceniem o treści "XYZ". Tylko chwila dzieli Cię od dostania atrakcyjnego zapytania o ofertę - sprawdź!

 • Puck

2022-08-22 do 2022-08-30

Doskonałej Jakości Fundamenty

Wykonanie fundamentów dla tego Zleceniodawcy będzie przyjemnością. Zapytanie ma treść - Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 150m². Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zaspokoi najbardziej wymagających. Jeśli chcesz poznać dopasowanego Klienta skontaktuj się - możesz tylko zyskać.

 • Władysławowo (Jastrzębia Góra)

2022-08-16 do 2022-08-24

Wysokiej Klasy Wykonanie Fundamentów Puck

Jako firma zajmująca się usługami z zakresu wykonania fundamentów przyjmij zlecenie na wykonanie fundamentów. Dowiedz się jakie potrzeby ma Klient, który pisze - Szukam firmy na wykonanie ławy fundamentowej, 600m². Zachęcamy do zadawania pytań.

 • Jastrzębia Góra

2022-07-18 do 2022-07-26

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów