Fundamenty w Starogardzie Gdańskim

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 408 234 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 887 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Starogardzie Gdańskim

Fundamenty Starogard Gdański

Najlepszy Fundament Starogard Gdański

137 opinii

Zrealizowanie fundamentu będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych specjalistów. Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K. ma doświadczenie w branży, które zaspokoi najbardziej wymagających. Mają propozycję dla każdego - zadzwoń i sprawdź, nie pożałujesz.

Globallet - Płyty Fundamentowe - Doskonałe Kopanie Fundamentów Starogard Gdański

Globallet - Płyty Fundamentowe

18 opinii

Oddaj sprawę we właściwe ręce i zleć prace specjalistom od kopania fundamentów z Starogardu Gdańskiego. Już teraz umów się z nimi na rozmowę, aby otrzymać wycenę.

Inwes-Bud Obsługa Inwestycji Budowlanych mgr inż. Marek Dargacz - Świetne Ławy Fundamentowe Starogard Gdański

Inwes-Bud Obsługa Inwestycji Budowlanych mgr inż. Marek Dargacz

14 opinii

Uwierz fachowcom w dziedzinie ław fundamentowych i zatrudnij Inwes-Bud Obsługa Inwestycji Budowlanych mgr inż. Marek Dargacz. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje wszystkich. Przedzwoń, a specjaliści udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania - nie będziesz żałować.

MEGATHERM NTB Sp. z o.o. - Rewelacyjne Fundamenty Starogard Gdański

MEGATHERM NTB Sp. z o.o.

12 opinii

Właśnie wybierasz wartego uwagi profesjonalistę do realizacji swoich planów? MEGATHERM NTB Sp. z o.o. jest na to najlepszym rozwiązaniem. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

Krzysztof Kosecki - Staranny Fundament Starogard Gdański

Krzysztof Kosecki

6 opinii

Jeszcze szukasz profesjonalistów od fundamentu? Wykorzystaj doświadczenie Krzysztof Kosecki. Zadzwoń, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

LEGALETT POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALN - Profesjonalny Fundament Starogard Gdański

LEGALETT POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALN

5 opinii

Poszukujesz profesjonalistów od fundamentu? Wykorzystaj doświadczenie LEGALETT POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALN. Osobiście dowiesz się za co chwalą ich Klienci. Dopasowaną ofertę otrzymasz po kontakcie.

Kaschebe - Perfekcyjny Fundament Starogard Gdański

Perfekcyjny Fundament Starogard Gdański

4 opinie

Wciąż poszukujesz specjalisty od fundamentu? Trafiłeś w dobre miejsce - Kaschebe jest do Twoich usług. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Roboty ziemne Czaja Tomasz - Świetne Wzmacnianie Fundamentów Starogard Gdański

Roboty ziemne Czaja Tomasz

2 opinie

Nadal szukasz profesjonalistów od wzmacniania fundamentów? Skorzystaj z kwalifikacji Roboty ziemne Czaja Tomasz. Zadzwoń, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

KOMPLEKSOWE USLUGI BUDOWLANE KAMIL TOPOROWSKI - Doskonały Fundament w Starogardzie Gdańskim

Doskonały Fundament w Starogardzie Gdańskim

1 opinia

Zaufaj specjalistom w dziedzinie fundamentu i zatrudnij KOMPLEKSOWE USLUGI BUDOWLANE KAMIL TOPOROWSKI. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje każdego. Szczegółową wycenę otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

Poldmar Daniel Zakrzewski - Perfekcyjne Fundamenty Pod Dom Starogard Gdański

Poldmar Daniel Zakrzewski

2 opinie

Poszukujesz specjalisty od fundamentów pod dom? Skorzystaj z doświadczenia Poldmar Daniel Zakrzewski. Ażeby poznać więcej informacji skontaktuj się jeszcze dziś - to Ci się opłaci.

Najnowsze z 28 zleceń na fundamenty w Starogardzie Gdańskim

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 42m², Mirowo Duże

To zlecenie o treści - Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 42m² jest zaadresowane do fachowca, który świadczy swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy oraz skupia się na Klientach z Pomorskiego oraz przyległych powiatów. Podejmij decyzję od razu - zatelefonuj i otrzymaj wstępną ofertę współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

 • Mirowo duże

2023-01-05 do 2023-01-13

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 115m², Skarszewy

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 115m² Informacje dodatkowe: Dom parterowy Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Skarszewy

2023-01-04 do 2023-01-12

Solidne Usługi Wykonania Fundamentów Starogard Gdański

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 158m² Informacje dodatkowe: Dom w faworytkach G2 Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Starogard Gdański

2022-12-27 do 2023-01-04

Solidne Usługi Wykonania Fundamentów

Szukane są solidne usługi wykonania fundamentów w dobrej cenie. Zlecenie ma treść - Zapotrzebowanie na wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m². Jako firma od lat działająca w branży, mająca wykwalifikowanych fachowców do realizacji zleceń z dziedziny fundamentów, poznaj szczegóły zlecenia. Zaproponuj termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Białachowo

2022-11-02 do 2022-11-10

Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², Starogard Gdański

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: niepodpiwniczony Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Starogard Gdański

2022-10-10 do 2022-10-18

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 101-200m², Skarszewy

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Skarszewy

2022-09-25 do 2022-10-03

Zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 85m², Lubichowo

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 85m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Lubichowo

2022-08-09 do 2022-08-17

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 135m², Gręblin

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 135m² Informacje dodatkowe: Dom w renklodach 4 Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Gręblin

2022-11-08 do 2022-11-10

Znakomite Konstrukcje Betonowe Starogard Gdański

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Informacje dodatkowe: Zabudowa 35 m² Projekt Danmar 35 Termin rozpoczęcia prac: 2023-05-0...

 • Nowe polaszki

2023-01-30 do 2023-02-07
dodano wczoraj o 15:48

Rzetelne Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Liniewo

2023-01-18 do 2023-01-26

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 70m², Liniewo

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 70m² Informacje dodatkowe: https:/www.extradom.pl/projekt-domu-dino-murowana-beton-komorkowy-KRD2662?source-perfo=s...

 • Liniewo

2022-10-01 do 2022-10-09

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 78m², Śliwice

Wybranie konstrukcji betonowych nie jest łatwe, dlatego nie zwlekaj - jako fachowiec doradź i wybierz najlepsze rozwiązanie dla Zleceniodawcy, który napisał - Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 78m². Podejmij decyzję bez zwłoki - skontaktuj się i otrzymaj wstępną ofertę współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

 • Śliwice

2023-01-15 do 2023-01-23

Perfekcyjne Fundamenty Starogard Gdański

Zlecający napisał zgłoszenie o treści "Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 35m²". Jako rzetelny specjalista w dziedzinie fundamentów daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Dzięki temu, że spełniasz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Rosochatka

2022-10-26 do 2022-11-03

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 70m², Czersk

To zapytanie o treści - Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 70m² jest skierowane do fachowca, który oferuje swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy oraz koncentruje się na Klientach z rejonu Pomorskiego i z sąsiednich miast. Nie trać czasu i sporządź wycenę - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

 • Czersk

2022-10-05 do 2022-10-13

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 90m², Czersk

Będąc obecnym w branży usług wykonania fundamentów od kilku lat, przede wszystkim na obszarze Pomorskiego, ale także przyległych miast możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na to zlecenie. Złóż dobrą ofertę temu Zleceniodawcy - skontaktuj się niezwłocznie, nie pożałujesz.

 • Czersk

2023-01-27 do 2023-02-04
dodano 4 dni temu

Wykonanie Fundamentów Starogard Gdański

Wykonaj zlecenie dotyczące solidnego wykonania fundamentów od pewnych Klientów zainteresowanych zatrudnieniem w miejscowości Pomorskie lub okolicy. Przez to, że realizujesz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Czersk

2023-01-17 do 2023-01-25

Porządne Fundamenty

Nadal masz możliwość złożyć ofertę w odpowiedzi na ogłoszenie Zleceniodawcy jako profesjonalista od fundamentów. Pozwól Klientom wykorzystać Twoje kompetencje i dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Zapraszamy do zapoznania się ze zleceniem - nie będziesz żałować.

 • Ełganowo

2022-08-21 do 2022-08-29

Pierwszorzędne Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Informacje dodatkowe: Szalunek, zazbrojenie itd. Ława i wymurowanie kostką betonową. Budyn...

 • Lubiszewo Tczewskie

2022-10-30 do 2022-11-07

Tanie Usługi Wykonania Fundamentów

Jeśli tanie usługi wykonania fundamentów w najlepszym wydaniu to pole działania Twojej firmy to prześlij ofertę temu Klientowi i pokaż, że chętnie podejmiesz się zlecenia. Ten Klient zgłosił "Zapytanie o wykonanie fundamentów, 35m²". Gorąco zachęcamy do kontaktu - nie pożałujesz.

 • Lubiszewo Tczewskie

2022-10-30 do 2022-11-07

Pierwszorzędna Budowa Fundamentów Starogard Gdański

Zleceniodawca wprowadził zapytanie "Dam zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 6m²". Przyjmij usługę pierwszorzędnej budowy fundamentów jako fachowiec w tej branży. Zawiadom o gotowości do wykonania zleceń z Pomorskiego i pobliskich miast. Podejmij decyzję bez zwłoki - zatelefonuj i otrzymaj propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

 • Karsin

2022-11-14 do 2022-11-22

Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Wielki Klincz

2022-11-02 do 2022-11-10

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-200m², Kaczki

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Kaczki

2022-07-19 do 2022-07-27

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², Tczew

Zlecający poszukuje doskonałej ceny usług względem jakości wykonania, pisząc - Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m². To ogłoszenie perfekcyjnie pasuje do profesjonalisty takiego, jak Ty. Zdecyduj się od razu - przedzwoń i otrzymaj ofertę współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

 • Tczew

2023-01-15 do 2023-01-23

Najwyższej Klasy Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 201-300m² Informacje dodatkowe: Zlecę wykonanie zbrojenia płyty fundamentowej w Lisewie Malborskim koło Tc...

 • Tczew

2022-10-16 do 2022-10-24

Zapotrzebowanie na wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m², Stara Huta

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: Witam,poszukuje kogoś kto zrobi stan zero dla projektu , przy alabastrowej 6...

 • Stara huta

2023-01-02 do 2023-01-10

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Pomlewo

Ten Klient uważa, że świetne fundamenty to skomplikowane zagadnienie. Wysłał zapytanie o treści "Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, do 100m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako specjalista udzielisz mu rad i znajdziesz spełniające wymagania Klienta rozwiązanie. Przez to, że spełniasz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Pomlewo

2022-12-31 do 2023-01-08

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 208m², Gromadzin

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 208m² Informacje dodatkowe: Sielanka 4 Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Gromadzin

2022-07-17 do 2022-07-25

Wykonanie Fundamentów

Jako solidny specjalista, który świadczy usługi wykonania fundamentów na bardzo dobrym poziomie wykonaj zlecenie od Klienta, który jest sprawdzony. Podejmij decyzję od razu - zatelefonuj i otrzymaj propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

 • Przywidz

2022-08-14 do 2022-08-22

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów