Fundamenty w Chojnicach

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 9 267 846 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
630 520 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Chojnicach

Fundamenty Chojnice

Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K.

141 opinii

Chesz znaleźć solidnego fachowca z zakresu perfekcyjnego wylewania fundamentów z Chojnic, który pomoże zrealizować Ci Twoje zlecenie? Firma Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K. jest Twoim rozwiązaniem. Umów się na rozmowę już teraz, aby uzyskać więcej szczegółów.

Globallet - Płyty Fundamentowe - Doskonała Płyta Fundamentowa Chojnice

Globallet - Płyty Fundamentowe

23 opinie

Jeżeli szukasz rewelacyjnej jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z Globallet - Płyty Fundamentowe perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Żeby otrzymać szczegółowe informacje skontaktuj się jeszcze dziś - naprawdę warto.

LEGALETT - Znakomity Fundament Chojnice

LEGALETT

5 opinii

Jeśli w dalszym ciągu szukasz ekspertów od fundamentu to skorzystaj z kwalifikacji LEGALETT. Chojnice i pobliske miasta to teren, na którym koncentrują swoje działania. Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby uzyskać szczegółowe informacje.

BUDIMAL - Staranny Fundament Chojnice

Staranny Fundament Chojnice

1 opinia

Potrzebujesz dobrej firmy od fundamentu? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry BUDIMAL. Osobiście dowiesz się za co chwalą ich Klienci. Zaledwie chwila dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnej propozycji - zobacz!

Firma Budowlana GIERSZEWSKI - Solidna Płyta Fundamentowa Chojnice

Solidna Płyta Fundamentowa

5 opinii

Wciąż szukasz specjalisty od płyty fundamentowej? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry Firma Budowlana GIERSZEWSKI. Jeszcze dziś umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać więcej informacji.

Kompleksowe Usługi Ogólnobudowlane Daniel Chechla - Doskonałe Ławy Fundamentowe Chojnice

Doskonałe Ławy Fundamentowe

10 opinii

Firma Kompleksowe Usługi Ogólnobudowlane Daniel Chechla oferuje swoje usługi. Skupia się na Klientach z rejonu Chojnic i okolic. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnej propozycji - zobacz!

Usługi Budowlane mgr inż. Marcin Kiedrowicz - Świetne Ławy Fundamentowe w Chojnicach

Świetne Ławy Fundamentowe w Chojnicach

3 opinie

W dalszym ciągu potrzebujesz specjalisty od ław fundamentowych? Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia Usługi Budowlane mgr inż. Marcin Kiedrowicz. Spełniają wymagania najbardziej wymagających Klientów.

Usługi remontowo-budowlane - Doskonałej Jakości Fundamenty Chojnice

Usługi remontowo-budowlane

2 opinie

Jeszcze potrzebujesz specjalisty od fundamentów? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry Usługi remontowo-budowlane. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby uzyskać więcej szczegółów.

Łukasz - Profesjonalne Wylewanie Fundamentów Chojnice

Łukasz

1 opinia

Wiele długich lat pracownicy Łukasz wykonują usługi z zakresu profesjonalnego wylewania fundamentów, dzięki temu są stale gotowi obsłużyć każdego Klienta potrzebującego specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Dłużej nie czekaj i skontaktuj się od razu - gwarancja zadowolenia!

Rem Invest Maciej Rekowski - Profesjonalna Płyta Fundamentowa Chojnice

Profesjonalna Płyta Fundamentowa Chojnice

1 opinia

W dalszym ciągu poszukujesz profesjonalistów od płyty fundamentowej? Skorzystaj z doświadczenia Rem Invest Maciej Rekowski. Z pewnością dołączysz do grona zadowolonych Klientów. Umów odpowiedni dla Ciebie termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Najnowsze z 25 zleceń na fundamenty w Chojnicach

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 36-70m², Czersk

Usługi wykonania fundamentów w Twoim wykonaniu to prawdziwy majstersztyk? Jako idealny partner do powierzenia wykonania fundamentów poznaj szczegóły zlecenia, które brzmi - Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 36-70m². Zaprezentuj propozycję temu Klientowi - skontaktuj się jak najszybciej.

 • Czersk

2024-02-05 do 2024-02-13

Zapytanie o wykonanie fundamentów, do 35m², Chojnice

Klient napisał "Zapytanie o wykonanie fundamentów, do 35m²". Przyjmij usługę solidnej budowy fundamentów jako ekspert w tej dziedzinie. Zawiadom o gotowości do realizacji działalności z Chojnic i pobliskich miast. Umów się na rozmowę od razu, aby uzyskać szczegółowe informacje.

 • Chojnice

2024-02-05 do 2024-02-13

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 36-70m², Łąg

Klient poszukuje dobrej jakości wykonywanych usług i pisze - Zapytanie o wykonanie fundamentów, 36-70m². To ogłoszenie jest stworzone dla eksperta takiego, jak Ty. Zadzwoń i wyślij wycenę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

 • Łąg

2024-01-11 do 2024-01-19

Zapotrzebowanie na fundamenty, do 35m², Chojnice

Jako firma zajmująca się usługami z zakresu wykonania fundamentów realizuj zlecenie na wykonanie fundamentów. Poznaj szczegóły zapytania - Zapotrzebowanie na fundamenty, do 35m². Dzięki temu, że realizujesz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Chojnice

2024-01-06 do 2024-01-14

Potrzebna ekipa na wykonanie ławy fundamentowej, 101-150m², Rytel

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 101-150m² Informacje dodatkowe: Wykonanie stanu zerowego Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Rytel

2023-10-01 do 2023-10-09

Doskonałe Konstrukcje Betonowe Chojnice

Doprowadź do tego, że konstrukcje betonowe nie będzie dla Zleceniodawcy trudnością i skorzysta on z oferty Twojej firmy. Jako wykwalifikowany doradca z zakresu konstrukcji betonowych znajdź skrojoną na miarę ofertę pod ogłoszenie - Zapytanie o wykonanie fundamentów, 71-100m². Przedstaw dobrą propozycję temu Klientowi - zadzwoń już dziś, nie pożałujesz.

 • Chojnice

2023-09-08 do 2023-09-16

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 71-100m², Chojnice

Dzięki precyzji wykonania usługi wykonania fundamentów Twoja firma wyróżnia się w swoim rejonie. Reputacja, którą budujesz sprawia, że jesteś w stanie zachwycić Klientów. Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Chojnice

2023-08-26 do 2023-09-03

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 151-200m², Czersk

Zakres prac: szklanki fundamentowe Rodzaj budynku: letniskowy lub rekreacyjny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 151-200m² Informacje dodatkowe: do wykonania szklanki pod halę namiotową oraz przeniesienie namiotu z Tucholi do ...

 • Czersk

2023-08-25 do 2023-09-02

Porządne Fundamenty Chojnice

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: 2024-03-01...

 • Konarzyny

2023-08-17 do 2023-08-25

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, do 35m², Borsk

Zleceniodawca szuka świetnej ceny usług względem jakości wykonania i pisze - Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, do 35m². To zlecenie jest idealne dla specjalisty takiego, jak Ty. Określ jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dobrego Klienta.

 • Borsk

2023-08-08 do 2023-08-16

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 71-100m², Lichnowy

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Lichnowy

2024-02-08 do 2024-02-16

Wykonanie Fundamentów Chojnice

Starasz się odnaleźć Klienta jako solidny specjalista z zakresu perfekcyjnego wykonania fundamentów? Pomóż zrealizować Klientowi zlecenie poznając szczegóły jego zapytania, które ma treść "XYZ". Zdecyduj się od razu - zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

 • Lichnowy

2023-12-03 do 2023-12-11

Konstrukcje Betonowe

Spowoduj, że konstrukcje betonowe nie będzie dla Klienta trudnością i skorzysta on z oferty Twojej firmy. Jako wykwalifikowany specjalista z zakresu konstrukcji betonowych sporządź najlepszą ofertę pod zlecenie - Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m². Szczegółową wycenę prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

 • Trzebuń

2024-02-12 do 2024-02-20

Rewelacyjne Fundamenty

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: garaż lub budynek gospodarczy Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: do 35m² Informacje dodatkowe: dobudówka domu okolo 22m2 Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Człuchów

2024-01-30 do 2024-02-07

Doskonałe Usługi Wykonania Fundamentów Chojnice

Dzięki przykładaniu dużej wagi do realizacji usługi wykonania fundamentów Twoja firma prześciga konkurentów. Reputacja, którą tworzysz sprawia, że jesteś w stanie zachwycić Klientów. Pokaż dopasowaną propozycję temu Klientowi - skontaktuj się jak najszybciej, nie pożałujesz.

 • Śliwice

2023-12-31 do 2024-01-08

Profesjonalne Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: 2024-02-05...

 • Cekcyn

2023-11-01 do 2023-11-09

Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 101-150m², Starzyska

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Starzyska

2023-11-18 do 2023-11-26

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m², Łąkie

Ten Klient jest zdania, że solidne fundamenty to niełatwy temat. Wysłał zgłoszenie o treści "Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako profesjonalista posłużysz mu radą i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Umów się na rozmowę jeszcze dziś.

 • Łąkie

2023-09-04 do 2023-09-05

Budowa Fundamentów Chojnice

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: letniskowy lub rekreacyjny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Przechlewo

2023-12-01 do 2023-12-09

Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 71-100m², Nowa Kiszewa

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: tak Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Nowa kiszewa

2023-11-07 do 2023-11-15

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 36-70m², Lipusz

Zlecenie o treści - Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 36-70m² jest zaadresowane do specjalisty, który świadczy swoje usługi w bardzo przystępnej cenie oraz skupia się na Klientach z Pomorskiego oraz przyległych powiatów. Zadzwoń teraz i wyślij ofertę - naprawdę warto.

 • Lipusz

2023-08-31 do 2023-09-08

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m², Stara Kiszewa

Pragniesz znaleźć Klienta jako godny uwagi fachowiec? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Zleceniodawcy. Przyczyń się do realizacji jego celów. Aby uzyskać dokładne informacje skontaktuj się już teraz - warto.

 • Stara Kiszewa

2024-02-06 do 2024-02-14

Fachowe Usługi Wykonania Fundamentów

Szukasz Klienta jako warty uwagi specjalista od fachowych usług wykonania fundamentów z Pomorskiego? Zrealizuj zaplanowane przez Klienta działania zapoznając się z jego zleceniem, które ma treść "XYZ". Nie czekaj - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą ofertę współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

 • Chwarzno

2023-11-13 do 2023-11-14

Najlepsze Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: Ogród zimowy dobudowanym do domu szkieletowego Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: do 35m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Stara Kiszewa

2023-12-11 do 2023-12-19

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-150m², Lipy

Chcesz przyjąć zlecenie na wykonanie fundamentów, a nie masz Klienta? Odpowiedź na zlecenie o treści Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-150m² to świetny wybór. Więcej informacji możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

 • Lipy

2024-01-04 do 2024-01-12

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów