Fundamenty w Kartuzach

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 456 404 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
566 487 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Kartuzach

Fundamenty Kartuzy

Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K.

137 opinii

Wybierz Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K. jeśli szukasz właściwych ludzi do profesjonalnego wylewania fundamentów na terenie Kartuz lub okolicy. Zapytaj o wycenę już teraz i zobacz co firma ma do zaoferowania.

M-Bud Michał Lidzbarski - Solidny Fundament Kartuzy

M-Bud Michał Lidzbarski

27 opinii

Firma M-Bud Michał Lidzbarski świadczy swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy. Skupia się na Klientach z miejscowości Kartuzy oraz przyległych powiatów. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Parati Sp. z o.o. - Znakomite Ławy Fundamentowe Kartuzy

Parati Sp. z o.o.

20 opinii

Poszukujesz specjalisty od ław fundamentowych? Powierz tę kwestię specjalistom z Parati Sp. z o.o.. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Wybierz ich numer teraz i poznaj ofertę - nie będziesz żałować.

Globallet - Płyty Fundamentowe - Najlepsze Fundamenty Kartuzy

Globallet - Płyty Fundamentowe

18 opinii

Zrealizowanie fundamentów będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych specjalistów. Globallet - Płyty Fundamentowe ma indywidualne podejście do każdego klienta, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Gorąco zachęcamy do kontaktu - nie będziesz żałować.

Inwes-Bud Obsługa Inwestycji Budowlanych mgr inż. Marek Dargacz - Solidne Płyty Betonowe Kartuzy

Solidne Płyty Betonowe

14 opinii

Według Ciebie solidne płyty betonowe to niełatwy temat? Nic bardziej mylnego - fachowcy z tej firmy pomogą Ci i znajdą spełniające Twoje oczekiwania rozwiązanie. Przedzwoń natychmiast po więcej szczegółów - nie będziesz żałować.

Usługi ogólno-budowlane Krzysztof Piotrowski - Staranne Fundamenty Pod Dom Kartuzy

Staranne Fundamenty Pod Dom Kartuzy

8 opinii

W dalszym ciągu poszukujesz profesjonalistów od fundamentów pod dom? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom Usługi ogólno-budowlane Krzysztof Piotrowski. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

BUILD HOUSE Paweł Mierski - Doskonałej Jakości Wzmacnianie Fundamentów Kartuzy

BUILD HOUSE Paweł Mierski

7 opinii

Zrealizowanie fundamentów będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. BUILD HOUSE Paweł Mierski ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Jeszcze dziś umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać szczegółową wycenę.

Usługi budowlane kamienarskie - Wyjątkowe Wykonanie Fundamentów Kartuzy

Wyjątkowe Wykonanie Fundamentów Kartuzy

9 opinii

Wiele długich lat pracownicy Usługi budowlane kamienarskie świadczą usługi z zakresu wykonania fundamentów, dzięki temu są stale gotowi obsłużyć wszystkich Klientów szukających specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Dłużej nie trać czasu i skontaktuj się od razu - na pewno będziesz zadowolony!

Kaschebe - Staranne Wzmacnianie Fundamentów w Kartuzach

Staranne Wzmacnianie Fundamentów w Kartuzach

4 opinie

Poszukujesz specjalisty od wzmacniania fundamentów? Powierz tę kwestię specjalistom z Kaschebe. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

MICRO-BUD - Solidne Kopanie Fundamentów Kartuzy

Solidne Kopanie Fundamentów

1 opinia

Atrakcyjna cena i godna podziwu realizacja powierzonych zadań to główne cechy firmy MICRO-BUD, której specjalnością jest kopanie fundamentów. Nie trać czasu - zadzwoń do nich i poznaj ofertę.

Najnowsze z 27 zleceń na fundamenty w Kartuzach

Konstrukcje Betonowe Kartuzy

Powiedz Zleceniodawcy, że takiej propozycji konstrukcji betonowych szybko nie znajdzie na terenie Pomorskiego, więc jeśli szuka bezkonkurencyjnych konstrukcji betonowych to bez zbędnej zwłoki powinien sprawdzić Twoją Firmę. Gorąco zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - nie pożałujesz.

 • Gowidlino

2023-02-01 do 2023-02-01

Tanie Usługi Wykonania Fundamentów Kartuzy

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: Domek letniskowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Informacje dodatkowe: Zlecę wykonanie płyty fundamentowej (wg posiadanego projektu) pod domek letniskow...

 • Rąty

2023-01-23 do 2023-01-31

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 150m², Łapino Kartuskie

Chcesz znaleźć zlecenia jako sprawdzony fachowiec? Twoja firma to najlepszy kandydat dla autora zapytania. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Jeszcze dziś umów się z nim na rozmowę, aby stworzyć dopasowaną ofertę.

 • Łapino kartuskie

2023-01-20 do 2023-01-28

Doskonałe Wykonanie Fundamentów Kartuzy

Przekonaj się, że Klienci zlecający wykonanie fundamentów są pewni. Prześlij Klientowi dane kontaktowe jako ekspert od wykonania fundamentów. Tylko chwila dzieli Cię od dostania świetnego zlecenia - sprawdź!

 • Tuchom

2023-01-17 do 2023-01-25

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 35m², Borowiec

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Borowiec

2023-01-12 do 2023-01-20

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 206m², Przodkowo

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 206m² Informacje dodatkowe: Płyta 15,5 m x 8,7 m. Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Przodkowo

2023-01-11 do 2023-01-19

Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 201-300m², Banino

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 201-300m² Informacje dodatkowe: Witam, Poszukuje ekipy to wykonania stanu zero dla domu jednorodzinnego niepodwiczo...

 • Banino

2023-01-11 do 2023-01-19

Bezkonkurencyjne Konstrukcje Betonowe

Podjęcie decyzji o wyborze konstrukcji betonowych nie jest łatwą sprawą, dlatego nie zwlekaj - jako profesjonalista doradź i dobierz spełniające oczekiwania rozwiązanie dla Klienta, który napisał - Zlecenie na wykonanie fundamentów, do 100m². Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby uzyskać szczegółowe informacje.

 • Żukowo

2023-01-02 do 2023-01-10

Pierwszorzędne Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: witam poszukuję firmy do wykonania fundamentu z chudziakiem ocieleni...

 • Somonino

2022-12-26 do 2023-01-03

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-200m², Chwaszczyno

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Chwaszczyno

2022-12-10 do 2022-12-18

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-200m², Tuchom

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: Witam, do zrobienia jest fundamen...

 • Tuchom

2022-12-07 do 2022-12-15

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 70m², Chmielno

Chcesz przyjąć zlecenie na wykonanie fundamentów, a nie znalazłeś Klienta? Odpowiedź na zlecenie o treści Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 70m² to wspaniały pomysł. Skontaktuj się z nimi od razu.

 • Chmielno

2022-11-15 do 2022-11-23

Potrzebna ekipa na wykonanie ławy fundamentowej, 7m², Pępowo

Jeśli perfekcyjne usługi wykonania fundamentów w najlepszym wydaniu to obszar działania Twojej firmy to skontaktuj się z tym Klientem i pokaż, że chętnie podejmiesz się zlecenia. zainteresowany zgłosił "Potrzebna ekipa na wykonanie ławy fundamentowej, 7m²". Przez to, że spełniasz wymagania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Pępowo

2022-11-08 do 2022-11-16

Wyjątkowa Budowa Fundamentów Kartuzy

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 111m² Informacje dodatkowe: Dom na podstawie gotowego projektu o nazwie Zosia (www.dobredomy.pl) Termin ro...

 • Chwaszczyno

2022-11-05 do 2022-11-13

Doskonałe Wykonanie Fundamentów

Usługi wykonania fundamentów nie mają dla Ciebie żadnych tajemnic? Polegając na solidnym doświadczeniu, pokaż chęć, by doradzić każdemu Klientowi w zakresie wykonania fundamentów. Zapoznaj się z treścią zlecenia, które brzmi "Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 101-200m²". Zaledwie krok dzieli Cię od uzyskania świetnego zlecenia - skontaktuj się od razu!

 • Gołubie

2022-10-30 do 2022-11-07

Zlecę wykonanie fundamentów, 101-200m², Tuchom

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom typu bliźniak lub szeregowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Tuchom

2022-10-24 do 2022-11-01

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 238m², Banino

Jeśli jesteś firmą z długoletnią praktyką i świadczysz usługi z zakresu wysokiej klasy budowy fundamentów wykonaj zlecenie, które brzmi - Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 238m² i zostało napisane przez pewnego Zleceniodawcę. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do niego, aby uzyskać więcej informacji.

 • Banino

2022-10-14 do 2022-10-22

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 70m², Rąb

Wybranie konstrukcji betonowych nie jest prostą sprawą, dlatego nie zwlekaj - jako profesjonalista poradź i wybierz spełniające wymagania rozwiązanie dla Zleceniodawcy, który pisze - Zapytanie o wykonanie fundamentów, 70m². Złóż dobrą ofertę dla tego Klienta - nawiąż współpracę niezwłocznie, nie pożałujesz.

 • Rąb

2022-10-14 do 2022-10-22

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Stare Czaple

Nie marnuj energii i wybierz zapytanie o profesjonalna budowa fundamentów w Pomorskim. Tylko jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnego zlecenia - sprawdź!

 • Stare czaple

2022-10-02 do 2022-09-30

Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 25m², Niestępowo

Jeżeli interesuje Cię zlecenie na wysokiej klasy wykonanie fundamentów w rejonie Pomorskiego i świadczysz usługi wysokiej jakości w korzystnej cenie to znalazłeś dobre miejsce. Klient, który napisał zlecenie o treści "Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 25m²", jest gotowy wybrać ofertę Twojej profesjonalnej firmy. Dłużej nie zwlekaj i zadzwoń od razu - na pewno będziesz zadowolony!

 • Niestępowo

2022-09-28 do 2022-10-06

Zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 70m², Kartuzy

Jeśli oferujesz solidne usługi wykonania fundamentów i wykonanie fundamentów na terenie Kartuz oraz sąsiednich powiatów to to ogłoszenie jest skierowane do właśnie Ciebie. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby zaprezentować ofertę.

 • Kartuzy

2022-09-23 do 2022-10-01

Wysokiej Klasy Budowa Fundamentów

Poszukujesz zleceniodawcy jako ekspert od wysokiej klasy budowy fundamentów w rejonie Pomorskiego lub w okolicznych miastach? Ledwie krok dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zapytania o ofertę - skontaktuj się!

 • Hopy

2022-08-29 do 2022-08-31

Zapotrzebowanie na wykonanie ławy fundamentowej, 35m², Gowidlino

Poszukujesz pracy jako fachowiec od wysokiej klasy wykonania fundamentów w miejscowości Pomorskie lub w pobliskich powiatach? Zachęcamy do kontaktu - nie będziesz żałować.

 • Gowidlino

2022-08-25 do 2022-09-02

Wykonanie Fundamentów

Wykonaj zlecenie dotyczące solidnego wykonania fundamentów od pewnych Klientów zainteresowanych zatrudnieniem w miejscowości Kartuzy lub okolicy. Przez to, że realizujesz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Kartuzy

2022-08-25 do 2022-09-02

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 35m², Rąty

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Informacje dodatkowe: Od ekipy oczekuje: 1) wymurowanie (wyrownanie nierownej powierzchni law) pie...

 • Rąty

2022-08-07 do 2022-08-15

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 201-300m², Banino

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 201-300m² Informacje dodatkowe: Zlecę wykonanie fundamentów, powi...

 • Banino

2022-08-05 do 2022-08-13

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 70m², Brodnica Górna

Chcesz znaleźć Klienta jako warty uwagi partner biznesowy? Twoja firma to świetna okazja dla tego Klienta. Przyczyń się do realizacji jego celów. Dlatego, że realizujesz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Brodnica Górna

2022-07-28 do 2022-08-05

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów