Fundamenty w Lęborku

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 458 552 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
566 584 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Lęborku

Fundamenty Lębork

Design Beton

5 opinii

Powierz usługę wylewania fundamentów ekspertom firmy Design Beton z miejscowości Lębork. Przekonają Cię swoimi kwalifikacjami i dokładnością. W okolicy Lęborka są w ścisłej czołówce. Spełniają wymagania najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

MK-BUD-usługi remontowo budowlane kompleksowe wykończenia wnętrz - Perfekcyjne Płyty Betonowe w Lęborku

Perfekcyjne Płyty Betonowe w Lęborku

9 opinii

Jeżeli szukasz rewelacyjnej współpracy to specjaliści z MK-BUD-usługi remontowo budowlane kompleksowe wykończenia wnętrz perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Żeby uzyskać dopasowaną ofertę skontaktuj się dziś - możesz tylko zyskać.

R.G Invest s.c - Profesjonalna Izolacja Fundamentów Lębork

R.G Invest s.c

5 opinii

Profesjonalna izolacja fundamentów to najważniejszy temat dla tych profesjonalistów - są niekwestionowanym liderem w branży. Zarezerwuj termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Vestabud Marcin Makowski - Solidny Fundament Lębork

Vestabud Marcin Makowski

16 opinii

W dalszym ciągu poszukujesz profesjonalistów od fundamentu? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom Vestabud Marcin Makowski. Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Usługi transportowo sprzętowe Przemysław Babij - Świetny Fundament Lębork

Usługi transportowo sprzętowe Przemysław Babij

1 opinia

Uwierz ekspertom w dziedzinie fundamentu i zatrudnij Usługi transportowo sprzętowe Przemysław Babij. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Otrzymaj propozycję już teraz i sprawdź co firma może zaoferować.

Usługi remontowo-budowlane Robert Kotłowski - Rewelacyjne Płyty Betonowe Lębork

Rewelacyjne Płyty Betonowe Lębork

2 opinie

Zaufaj specjalistom w dziedzinie płyt betonowych i zatrudnij Usługi remontowo-budowlane Robert Kotłowski. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje każdego. Dodatkowe informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

DAN-DOM - Pierwszorzędne Wzmacnianie Fundamentów Lębork

Pierwszorzędne Wzmacnianie Fundamentów Lębork

1 opinia

Zrealizowanie wzmacniania fundamentów będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. DAN-DOM ma indywidualne podejście do każdego klienta, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Ledwie chwila dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnej oferty - skontaktuj się!

Wykończenia wnętrz - Doskonałe Wykonanie Fundamentów Lębork

Wykończenia wnętrz

4 opinie

Nadal szukasz profesjonalistów od fundamentu? Powierz tę kwestię specjalistom z Wykończenia wnętrz. Mają ofertę dla każdego - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

Zakład Remontowo Bbudowlany Mirosław Szymichowski - Solidna Płyta Fundamentowa Lębork

Zakład Remontowo Bbudowlany Mirosław Szymichowski

1 opinia

Zrealizowanie płyty fundamentowej będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. Zakład Remontowo Bbudowlany Mirosław Szymichowski ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zaspokoi najbardziej wymagających. Już teraz określ czego potrzebujesz i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

GOODHAUS - Doskonałe Ławy Fundamentowe Lębork

Doskonałe Ławy Fundamentowe

2 opinie

Jeżeli poszukujesz ceny usług względem jakości wykonania to specjaliści z GOODHAUS perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Jeszcze dziś skontaktuj się z nimi, aby poznać wycenę.

Najnowsze z 26 zleceń na fundamenty w Lęborku

Fundamenty Lębork

Ten Zlecający potrzebuje specjalisty od fundamentów. Napisał zlecenie o treści - Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 120m², chcąc skorzystać z doświadczenia ekspertów. Poproś o więcej informacji, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co możesz zaoferować.

 • Łeba

2023-01-22 do 2023-01-30

Szukam firmy na wykonanie ławy fundamentowej, do 100m², Charbrowo

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Informacje dodatkowe: 11x6 projekt indywidualny Termin rozpoczęcia prac: 2023-06-01...

 • Charbrowo

2023-01-11 do 2023-01-19

Perfekcyjne Wykonanie Fundamentów Lębork

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Wicko

2022-12-21 do 2022-12-29

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Lębork

Ten Zleceniodawca jeszcze potrzebuje profesjonalistów od fundamentów. Napisał ogłoszenie o treści - Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², chcąc skorzystać z doświadczenia ekspertów. Zadzwoń i prześlij ofertę.

 • Lębork

2022-12-16 do 2022-12-24

Wykonanie płyty fundamentowej, ok. 2000m2, Lębork

Jeśli świadczysz wyjątkowe usługi wykonania fundamentów i budowa fundamentów na terenie Lęborka oraz okolicznych miast to to zapytanie jest zorientowane na Ciebie. Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Lębork

2022-12-07 do 2022-12-15

Wysokiej Klasy Budowa Fundamentów Lębork

Zdecyduj się na zapytanie dotyczące wysokiej klasy budowy fundamentów od wiarygodnych Konsumentów zainteresowanych daniem pracy na terenie Lęborka. Już teraz zadzwoń do niego.

 • Lębork

2022-10-27 do 2022-11-04

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 148m², Lębork

Poszukiwane są solidne usługi wykonania fundamentów w dobrej cenie. Zlecenie brzmi - Zlecenie na wykonanie fundamentów, 148m². Jako firma od lat działająca w branży, mająca odpowiednią kadrę do sprostania oczekiwaniom Klientów z dziedziny wykonania fundamentów, poznaj szczegóły zlecenia. Gorąco zachęcamy do kontaktu - nie będziesz żałować.

 • Lębork

2022-10-27 do 2022-11-04

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 76m², Lębork

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 76m² Informacje dodatkowe: Fundamenty pod dom modułowy Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Lębork

2022-08-23 do 2022-08-31

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², Łeba

Jeżeli w dalszym ciągu jako ekspert od fundamentów szukasz Klientów to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m². Prowadząc działalność jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca z Pomorskiego na pewno dowiedziesz Klientowi jak dobra jest Twoja oferta. Tylko jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnego zlecenia - skontaktuj się od razu!

 • Łeba

2022-08-03 do 2022-08-11

Pierwszorzędne Konstrukcje Betonowe Lębork

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Małe gowino

2023-02-01 do 2023-02-09
dodano 8 dni temu

Potrzebna ekipa na wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m², Gowino

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: tak Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: Dom na stoku fundamenty schodkowe Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Gowino

2022-08-14 do 2022-08-22

Perfekcyjna Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Gniewino

2022-10-04 do 2022-10-12

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 96m², Chynowie

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 96m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Chynowie

2023-02-01 do 2023-02-09
dodano 8 dni temu

Znakomite Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: tak Powierzchnia budynku: 40m² Informacje dodatkowe: Interesuje mnie zrobienie piwnicy,wykop jest przygotowany,izolacja. Termin ...

 • Brzyno

2022-12-13 do 2022-12-21

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 35m², Gowidlino

Jeśli atrakcyjna cena i rzetelna realizacja powierzonych zadań to Twoje najważniejsze zalety jako eksperta od wykonania fundamentów to wykonaj zlecenie - Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 35m². Przedłóż wyjątkową ofertę dla tego Klienta - zadzwoń niezwłocznie, nie pożałujesz.

 • Gowidlino

2023-02-01 do 2023-02-01

Zapotrzebowanie na wykonanie ławy fundamentowej, 35m², Gowidlino

Szukasz klienta jako fachowiec od wyjątkowego wykonania fundamentów w rejonie Pomorskiego lub w pobliskich miastach? Zdecyduj się od razu - zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą prośbę o wycenę, która spełni Twoje wymagania.

 • Gowidlino

2022-08-25 do 2022-09-02

Doskonała Budowa Fundamentów

Zrealizuj zlecenie doskonałej budowy fundamentów o treści "Zapytanie o wykonanie fundamentów, 40m²", jako ekspert z miejscowości Pomorskie. Ujmij klientów swoimi kompetencjami i doświadczeniem. Pokaż, że na terenie Pomorskiego jesteś jednym z najlepszych. Dodatkowe informacje możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

 • Bolszewo

2023-01-28 do 2023-02-05

Dam zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 125m², Wejherowo

Klient napisał zlecenie o treści "Dam zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 125m²". Jako zaufany fachowiec w dziedzinie fundamentów daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Złóż wyjątkową propozycję temu Zleceniodawcy - nawiąż kontakt niezwłocznie.

 • Wejherowo

2022-08-02 do 2022-08-10

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 24m², Wejherowo

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: budynek wielorodzinny Podpiwniczenie: tak Powierzchnia budynku: 24m² Informacje dodatkowe: 4 metry ma 8 metrów Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Wejherowo

2022-10-27 do 2022-11-04

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 170m², Wejherowo

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 170m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Wejherowo

2023-01-17 do 2023-01-25

Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, do 100m², Wejherowo

Poszukiwane są solidne usługi wykonania fundamentów w dobrej cenie. Zlecenie brzmi - Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, do 100m². Jako firma z wieloletnim stażem, mająca najlepszych specjalistów do sprostania oczekiwaniom Klientów z dziedziny fundamentów, poznaj szczegóły zlecenia. Dłużej nie czekaj i skontaktuj się teraz - na pewno będziesz zadowolony!

 • Wejherowo

2022-08-08 do 2022-08-16

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 1280m², Szemud

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 1280m² Informacje dodatkowe: Zlecę kompleksowe (roboty ziemne, materiał, robocizna) wykonanie fundamentów pod halę...

 • Szemud

2023-01-12 do 2023-01-20

Profesjonalna Budowa Fundamentów

Zleceniodawca napisał "Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 1280m²". Zrealizuj zlecenie profesjonalnej budowy fundamentów jako profesjonalista w tej branży. Powiadom Klienta o gotowości do podjęcia prac z Pomorskiego i okolicznych powiatów. Zaproponuj termin bez zbędnej zwłoki!

 • Szemud

2022-08-11 do 2022-08-19

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Donimierz

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Informacje dodatkowe: dom szkieletowy Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Donimierz

2022-09-11 do 2022-09-19

Perfekcyjne Fundamenty

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 1280m² Informacje dodatkowe: Zlecę wykonanie fundamentów (stopy i podwaliny) oraz posadzki przemysłowej z p...

 • Szemud

2022-08-11 do 2022-08-19

Świetne Usługi Wykonania Fundamentów Lębork

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 1280m² Informacje dodatkowe: Hala magazynowa o powierzchni 1280 m2 w Szemudzie, pomorskie Termin rozpoczęcia prac...

 • Szemud

2022-08-11 do 2022-08-11

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów