Fundamenty w Nowym Dworze Gdańskim

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 723 943 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
577 007 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Nowym Dworze Gdańskim

Fundamenty Nowy Dwór Gdański

Najlepszy Fundament

138 opinii

Gdy szukasz doskonałej ceny usług względem jakości wykonania to eksperci z Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K. są dla Ciebie stworzeni. Ażeby uzyskać szczegółową wycenę skontaktuj się dziś - możesz tylko zyskać.

Parati Sp. z o.o. - Doskonałe Kopanie Fundamentów Nowy Dwór Gdański

Parati Sp. z o.o.

20 opinii

Wiele długich lat pracownicy firmy Parati Sp. z o.o. świadczą usługi z zakresu doskonałego kopania fundamentów, dzięki temu są gotowi obsłużyć każdego Klienta potrzebującego specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Konkretną wycenę otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

Globallet - Płyty Fundamentowe - Rewelacyjny Fundament Nowy Dwór Gdański

Rewelacyjny Fundament Nowy Dwór Gdański

18 opinii

Chcesz znaleźć wartego uwagi partnera, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Globallet - Płyty Fundamentowe z Nowego Dworu Gdańskiego będzie najszybszą drogą. Zadzwoń i otrzymaj ofertę, która przypadnie Ci do gustu.

Uslugi minikoparką Dariusz Bernasiński KOPDAR - Świetne Fundamenty Pod Dom w Nowym Dworze Gdańskim

Świetne Fundamenty Pod Dom w Nowym Dworze Gdańskim

5 opinii

Jesteś zdania, że świetne fundamenty pod dom to skomplikowane zagadnienie? Oszczędź sobie nerwów - fachowcy z Uslugi minikoparką Dariusz Bernasiński KOPDAR pomogą Ci i znajdą spełniające Twoje wymagania rozwiązanie. Realizują oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów.

A.R.BUD Adam Rynkowski - Rewelacyjne Fundamenty Nowy Dwór Gdański

Rewelacyjne Fundamenty

3 opinie

Poszukujesz specjalisty od fundamentów? Skorzystaj z doświadczenia A.R.BUD Adam Rynkowski. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

Firma Handlowo Usługowa Paweł Krupiński - Pierwszorzędny Fundament Nowy Dwór Gdański

Pierwszorzędny Fundament

1 opinia

Wciąż poszukujesz profesjonalistów od fundamentu? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom Firma Handlowo Usługowa Paweł Krupiński. Spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Smartflow Sp. z o.o. - Porządne Fundamenty Pod Dom Nowy Dwór Gdański

Smartflow Sp. z o.o.

4 opinie

Wciąż potrzebujesz dobrej firmy od fundamentów pod dom? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry Smartflow Sp. z o.o.. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki!

AS Bud - Doskonała Płyta Fundamentowa Nowy Dwór Gdański

AS Bud

5 opinii

Jeśli jeszcze szukasz dobrej firmy od fundamentu to wykorzystaj doświadczenie AS Bud. Nowy Dwór Gdański to główny obszar ich działania. Konkretną wycenę otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

PB Sopata - Rewelacyjne Wzmacnianie Fundamentów Nowy Dwór Gdański

Rewelacyjne Wzmacnianie Fundamentów Nowy Dwór Gdański

1 opinia

Jeszcze poszukujesz dobrej firmy od wzmacniania fundamentów? Wykorzystaj kompetencje PB Sopata. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Już nie zwlekaj i skontaktuj się od razu - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Biszkont Bud - Pierwszorzędne Wylewanie Fundamentów Nowy Dwór Gdański

Biszkont Bud

2 opinie

Po prostu zleć prace dotyczące wylewania fundamentów specjalistom firmy Biszkont Bud z miejscowości Nowy Dwór Gdański. Zadziwią Cię swoimi kwalifikacjami i doświadczeniem. Na terenie Nowego Dworu Gdańskiego są w ścisłej czołówce. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Najnowsze z 28 zleceń na fundamenty w Nowym Dworze Gdańskim

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 35m², Sztutowo

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: budynek użyteczności publicznej Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Sztutowo

2023-03-07 do 2023-03-15

Solidna Budowa Fundamentów Nowy Dwór Gdański

Pragniesz znaleźć Klienta jako godny zaufania specjalista? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Zleceniodawcy. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Umów się na rozmowę jeszcze dziś.

 • Stegna

2023-03-05 do 2023-03-13

Fundamenty Nowy Dwór Gdański

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Nowy Dwór Gdański

2023-03-05 do 2023-03-13

Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², Drewnica

To zlecenie o treści - Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m² jest zaadresowane do fachowca, który świadczy swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy oraz skupia się na Klientach z Pomorskiego oraz przyległych powiatów. Podejmij decyzję od razu - zatelefonuj i otrzymaj wstępną ofertę współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

 • Drewnica

2023-02-22 do 2023-03-02

Konstrukcje Betonowe Nowy Dwór Gdański

Ten Zleceniodawca, który w dalszym ciągu nie znalazł konstrukcji betonowych, mimo że próbuje znaleźć od wielu dni, zgłosił nam zapytanie o treści - Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 178m². To właśnie Twoja oferta może zakończyć problem Klienta. Zachęcamy do kontaktu - nie pożałujesz.

 • Żuławki

2023-01-02 do 2023-01-10

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 35m², Nowy Dwór Gdański

Jeśli jesteś firmą z długoletnią praktyką i świadczysz usługi z zakresu budowy fundamentów odpowiedz na zapytanie ofertowe, które brzmi - Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 35m² i zostało napisane przez sprawdzonego Klienta. Zadzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów - naprawdę warto.

 • Nowy Dwór Gdański

2022-10-21 do 2022-10-29

Fundamenty

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Informacje dodatkowe: Wymiary domku to 5×7m Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Rybina

2022-09-27 do 2022-10-05

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², Leszkowy

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Leszkowy

2023-03-05 do 2023-03-13

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-200m², Cedry Małe

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: Witam, Proszę o wycenę usługi wykonania fundamentu tradycyjnego tj: -wykop -ławy -...

 • Cedry małe

2023-03-13 do 2023-03-21

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 77m², Wiślinka

Ten Klient myśli, że świetne fundamenty to niełatwe zagadnienie. Napisał zlecenie o treści "Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 77m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako profesjonalista poradzisz mu i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Podejmij decyzję bez zwłoki - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą prośbę o wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

 • Wiślinka

2022-11-30 do 2022-12-08

Znakomite Usługi Wykonania Fundamentów Nowy Dwór Gdański

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 201-300m² Informacje dodatkowe: Proszę o wycenę zrobienia płyty fundamentowej. 200m2, 8 osi budynku. Termi...

 • Wiślinka

2023-01-16 do 2023-01-24

Perfekcyjna Budowa Fundamentów

Planujesz przyjąć zlecenie na budowa fundamentów, a nie masz Klienta? Nawiązanie kontaktu w odpowiedzi na ogłoszenie o treści Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 201-300m² to dobry wybór. Nie czekaj i zadzwoń od razu - nie zawiedziesz się!

 • Wiślinka

2023-02-21 do 2023-02-24

Solidne Fundamenty

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Stare Pole

2022-12-11 do 2022-12-19

Budowa Fundamentów

Usługi wykonania fundamentów w wykonaniu Twojej firmy to majstersztyk? Jako idealny partner do powierzenia budowy fundamentów skontaktuj się w odpowiedzi na zlecenie, które brzmi - Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 15m². Nie trać czasu - zadzwoń do niego, aby uzyskać więcej informacji.

 • Malbork

2022-12-11 do 2022-12-19

Profesjonalne Wykonanie Fundamentów Nowy Dwór Gdański

Wybór tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i na pewno Zleceniodawca, który napisał - "Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m²", nie będzie żałował współpracy ze specjalistą takim, jak Ty. Przedzwoń i prześlij ofertę - nie będziesz żałować.

 • Malbork

2023-03-23 do 2023-03-23

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 136m², Rokitnica

Klient wprowadził zapytanie "Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 136m²". Przyjmij zlecenie fantastycznej budowy fundamentów jako ekspert w tej branży. Powiadom Klienta o gotowości do realizacji działalności z Pomorskiego i pobliskich powiatów. Zdecyduj się od razu - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

 • Rokitnica

2022-09-25 do 2022-10-03

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 120m², Wocławy

Doprowadź do tego, że konstrukcje betonowe nie będzie dla Zleceniodawcy zagadką i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako profesjonalny konsultant z zakresu konstrukcji betonowych sporządź skrojoną na miarę ofertę pod ogłoszenie - Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 120m². Zdecyduj się od razu - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą prośbę o wycenę, która Cię usatysfakcjonuje.

 • Wocławy

2022-09-15 do 2022-09-16

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 150m², Przejazdowo

Jako firma zajmująca się usługami z zakresu budowy fundamentów wykonaj zlecenie na budowa fundamentów. Zapoznaj się ze zleceniem - Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 150m². Nie trać czasu - umów się z nim na rozmowę, aby stworzyć dopasowaną ofertę.

 • Przejazdowo

2022-10-06 do 2022-10-14

Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 90m², Bystra

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 90m² Informacje dodatkowe: w malinowkach 11 oze Termin r...

 • Bystra

2022-10-08 do 2022-10-16

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 150m², Wocławy

Jeśli bezkonkurencyjna cena i godna podziwu realizacja powierzonych zleceń to Twoje główne cechy jako specjalisty od wykonania fundamentów to odpowiedz na zapytanie ofertowe - Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 150m². Zapraszamy do zadawania pytań - to Ci się opłaci.

 • Wocławy

2022-10-25 do 2022-10-26

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Elbląg

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Elbląg

2022-12-08 do 2022-12-16

Wysokiej Klasy Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Elbląg

2023-01-15 do 2023-01-23

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 201-300m², Elbląg

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 201-300m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Elbląg

2023-03-26 do 2023-04-03
dodano 4 dni temu

Usługi Wykonania Fundamentów

Zlecający, który potrzebuje najwyższej klasy usługi wykonania fundamentów powinien koniecznie zgłosić się do Twojej firmy i poznać atrakcyjne ceny oraz oferowaną jakość. Dokładne informacje możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

 • Elbląg

2022-10-14 do 2022-10-22

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 540m², Elbląg

Przyjmij zlecenie fantastycznego wykonania fundamentów o treści "Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 540m²", jako fachowiec z miejscowości Elbląg. Zyskaj klientów swoimi kwalifikacjami i fachowością. Pokaż, że na terenie Elbląga jesteś jednym z najlepszych. Podejmij decyzję od razu - przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą ofertę współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

 • Elbląg

2023-01-27 do 2023-01-28

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Elbląg

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Elbląg

2023-02-13 do 2023-02-21

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², Elbląg

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: 10 metrów długi 7 -8metrów szeroki Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia...

 • Elbląg

2022-11-16 do 2022-11-24

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 120m², Elbląg

Na wypadek jeśli nadal jako profesjonalista od fundamentów potrzebujesz Klientów to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 120m². Prowadząc firmę jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca z Elbląga z pewnością dowiedziesz Klientowi jak wyjątkowa jest Twoja oferta. Podejmij decyzję od razu - przedzwoń i otrzymaj propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

 • Elbląg

2023-01-13 do 2023-01-21

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów