Fundamenty w Człuchowie

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 426 725 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
565 048 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Człuchowie

Fundamenty Człuchów

Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K.

137 opinii

Zrealizowanie wzmacniania fundamentów będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych ekspertów. Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K. ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zachwyci najbardziej wymagających. Przedstawią Ci dobrą ofertę.

DREWBUD Bartosz Kowal - Znakomite Płyty Betonowe Człuchów

DREWBUD Bartosz Kowal

2 opinie

Przygotowanie płyt betonowych będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych specjalistów. DREWBUD Bartosz Kowal ma indywidualne podejście do każdego klienta, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Zadzwoń i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

MIR-BUD - Świetny Fundament w Człuchowie

Świetny Fundament w Człuchowie

2 opinie

Planujesz wybrać wartego uwagi specjalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? MIR-BUD jest na to skuteczną metodą. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

P.P.H.U Maxima - Perfekcyjna Płyta Fundamentowa Człuchów

Perfekcyjna Płyta Fundamentowa

4 opinie

Zrealizowanie płyty fundamentowej będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. P.P.H.U Maxima ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zachwyci najbardziej wymagających. Umów się na rozmowę od razu, a otrzymasz ofertę.

SAN-BUD - Rewelacyjne Fundamenty Pod Dom Człuchów

SAN-BUD

2 opinie

Zaufaj ekspertom w dziedzinie fundamentów pod dom i zatrudnij SAN-BUD. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli wszystkich. Umów się na rozmowę już teraz, aby otrzymać ofertę.

Bauterm sp. z o.o, - Znakomite Ławy Fundamentowe Człuchów

Bauterm sp. z o.o,

1 opinia

Poszukujesz specjalisty od ław fundamentowych? Powierz tę kwestię specjalistom z Bauterm sp. z o.o. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Wybierz ich numer teraz i poznaj ofertę - nie będziesz żałować.

Nor-bud Zielińska Małgorzata - Znakomity Fundament Człuchów

Znakomity Fundament Człuchów

1 opinia

W dalszym ciągu szukasz specjalisty od fundamentu? Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia Nor-bud Zielińska Małgorzata. Już teraz określ czego potrzebujesz i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

FHU ANEX KRZYSZTOF POPOWNIAK - Doskonałej Jakości Fundament Człuchów

Doskonałej Jakości Fundament Człuchów

Jeżeli jeszcze potrzebujesz profesjonalistów od fundamentu to powierz tę kwestię specjalistom z FHU ANEX KRZYSZTOF POPOWNIAK. Człuchów to teren, na którym koncentrują swoje działania. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą - bez wątpienia warto.

Przedsiebiorstwo Budowlane - Rewelacyjna Płyta Fundamentowa Człuchów

Rewelacyjna Płyta Fundamentowa

W dalszym ciągu szukasz profesjonalistów od płyty fundamentowej? Zaufaj doświadczeniu Przedsiebiorstwo Budowlane. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Nie zwlekaj - zadzwoń i otrzymaj niezobowiązującą ofertę, która Cię usatysfakcjonuje.

Obsluga Inwestycji Budowlanych Piotr Ciechacki - Staranne Wzmacnianie Fundamentów Człuchów

Obsluga Inwestycji Budowlanych Piotr Ciechacki

Zaufaj fachowcom w dziedzinie wzmacniania fundamentów i zatrudnij Obsluga Inwestycji Budowlanych Piotr Ciechacki. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy każdego. Zapytaj o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma może Ci zaproponować.

Najnowsze z 25 zleceń na fundamenty w Człuchowie

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Koczała

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Koczała

2022-12-26 do 2023-01-03

Pierwszorzędne Wykonanie Fundamentów Człuchów

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Niesiłowo

2022-09-21 do 2022-09-29

Solidna Budowa Fundamentów Człuchów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: budynek wielorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 310m² Informacje dodatkowe: budynek 13,7m szerokości, 22,6m długości. Pospółka, folia, ocieplenie XPS12...

 • Chojnice

2022-10-13 do 2022-10-21

Solidne Usługi Wykonania Fundamentów Człuchów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 74m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Pordenowo

2022-08-27 do 2022-09-04

Profesjonalne Usługi Wykonania Fundamentów

Starasz się odnaleźć Zlecającego jako godny zaufania fachowiec od profesjonalnych usług wykonania fundamentów z Wielkopolskiego? Pomóż zrealizować Klientowi zlecenie poznając szczegóły jego zapytania o treści "XYZ". Dokładne informacje możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

 • Okonek

2022-10-01 do 2022-10-09

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 72m², Szczecinek

Jeśli perfekcyjne usługi wykonania fundamentów w najlepszym wydaniu to obszar działania Twojej firmy to skontaktuj się z tym Klientem i pokaż, że chętnie podejmiesz się zlecenia. zainteresowany zgłosił "Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 72m²". Przez to, że spełniasz wymagania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Szczecinek

2022-12-29 do 2023-01-06

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, do 100m², Szczecinek

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Szczecinek

2022-10-31 do 2022-11-08

Potrzebna ekipa na wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m², Szczecinek

Chcesz znaleźć zlecenia jako sprawdzony fachowiec? Twoja firma to najlepszy kandydat dla autora zapytania. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Jeszcze dziś umów się z nim na rozmowę, aby stworzyć dopasowaną ofertę.

 • Szczecinek

2022-08-20 do 2022-08-22

Rewelacyjna Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Szczecinek

2022-11-16 do 2022-11-24

Świetne Konstrukcje Betonowe Człuchów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Informacje dodatkowe: Szukam osoby, która postawi bloczki fundamentowe wg projektu pod...

 • Szczecinek

2022-08-16 do 2022-08-24

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², Szczecinek

W przypadku, gdy interesuje Cię zlecenie na rewelacyjne wykonanie fundamentów w rejonie Szczecinka i świadczysz usługi z najwyższej półki to znalazłeś dobre miejsce. Klient, który napisał zlecenie o treści "Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m²", jest gotowy wybrać ofertę Twojej fachowej firmy. Podejmij decyzję od razu - zadzwoń i otrzymaj prośbę o wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

 • Szczecinek

2022-10-24 do 2022-11-01

Potrzebna ekipa na wykonanie ławy fundamentowej, 450m², Szczecinek

Zlecający poszukuje doskonałej ceny usług względem jakości wykonania, pisząc - Potrzebna ekipa na wykonanie ławy fundamentowej, 450m². To ogłoszenie perfekcyjnie pasuje do profesjonalisty takiego, jak Ty. Zdecyduj się od razu - przedzwoń i otrzymaj ofertę współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

 • Szczecinek

2023-01-13 do 2023-01-21

Perfekcyjne Wykonanie Fundamentów

Szukasz pracy jako ekspert od perfekcyjnego wykonania fundamentów w rejonie Sępólna Krajeńskiego lub w pobliskich powiatach? Zapraszamy do zadawania pytań - nie pożałujesz.

 • Sępólno Krajeńskie

2022-08-11 do 2022-08-19

Zlecę wykonanie fundamentów, do 100m², Sępólno Krajeńskie

Pokaż Zleceniodawcy, że równie dobrej oferty konstrukcji betonowych nie znajdzie na terenie Sępólna Krajeńskiego, więc jeżeli szuka tanich konstrukcji betonowych to koniecznie powinien sprawdzić Twoją Firmę. Jeszcze dziś umów się z nim na rozmowę, aby stworzyć dopasowaną ofertę.

 • Sępólno Krajeńskie

2022-09-19 do 2022-09-27

Wysokiej Klasy Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: Ganek, Wiatrołap Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 10m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Wilcze laski

2022-10-10 do 2022-10-18

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Złotów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Złotów

2022-12-29 do 2023-01-06

Dobre Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 120m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Złotów

2023-01-22 do 2023-01-30

Rewelacyjne Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom typu bliźniak lub szeregowy Podpiwniczenie: tak Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Jastrowie

2022-11-05 do 2022-11-13

Szukam firmy na wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m², Tuchola

Zdecydowanie o wyborze konstrukcji betonowych nie jest prostą sprawą, dlatego nie zwlekaj - jako specjalista udziel rad i dobierz dopasowane rozwiązanie dla Zleceniodawcy, który pisze - Szukam firmy na wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m². Gorąco zachęcamy do kontaktu.

 • Tuchola

2022-11-17 do 2022-11-25

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 35m², Tuchola

Klient napisał zgłoszenie o treści "Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 35m²". Jako wiarygodny fachowiec w dziedzinie fundamentów wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Przedstaw dobrą ofertę dla tego Klienta - zadzwoń już dziś.

 • Tuchola

2022-09-18 do 2022-09-26

Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Tuchola

2023-01-15 do 2023-01-23

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 130m², Tuchomie

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 130m² Informacje dodatkowe: Pochyla2023 Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Tuchomie

2023-02-01 do 2023-02-09
dodano 2 dni temu

Zapotrzebowanie na wykonanie ławy fundamentowej, 98m², Więcbork

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 98m² Informacje dodatkowe: https:/www.archon.pl/projekty-domow/projekt-dom-w-kostrzewach-md532••••••• fb Te...

 • Więcbork

2023-01-25 do 2023-02-02

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-200m², Więcbork

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: tak Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Więcbork

2022-11-21 do 2022-11-29

Fundamenty Człuchów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: tak Powierzchnia budynku: 107m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Legbąd

2022-08-26 do 2022-09-03

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów