Fundamenty w Tczewie

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 447 963 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
566 050 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Tczewie

Fundamenty Tczew

Kaschebe

4 opinie

Po prostu zleć usługę wykonania fundamentów specjalistom firmy Kaschebe z miejscowości Tczew. Przekonają Cię swoim zaangażowaniem i rzetelnością. W okolicy Tczewa nie mają sobie równych. Dokładne informacje otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

Globallet - Płyty Fundamentowe - Porządne Fundamenty Pod Dom Tczew

Globallet - Płyty Fundamentowe

18 opinii

Jeśli wciąż poszukujesz profesjonalistów od fundamentów pod dom to skorzystaj z doświadczenia Globallet - Płyty Fundamentowe. Tczew - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Zarezerwuj termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

SZYMBUD BUDOWNICTWO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ - Solidne Wzmacnianie Fundamentów Tczew

Solidne Wzmacnianie Fundamentów Tczew

2 opinie

Jeżeli szukasz doskonałej ceny usług względem jakości wykonania to specjaliści z SZYMBUD BUDOWNICTWO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ są dla Ciebie idealni. Zdecyduj się szybko - zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

VIRTUSDOM - Pierwszorzędne Wylewanie Fundamentów Tczew

VIRTUSDOM

1 opinia

Po prostu zleć prace dotyczące wylewania fundamentów specjalistom firmy VIRTUSDOM z miejscowości Tczew. Zadziwią Cię swoimi kwalifikacjami i doświadczeniem. Na terenie Tczewa są w ścisłej czołówce. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

PHU D.Baran - Znakomite Wzmacnianie Fundamentów Tczew

Znakomite Wzmacnianie Fundamentów Tczew

2 opinie

Powierz usługę wylewania fundamentów fachowcom firmy PHU D.Baran z miejscowości Tczew. Zdobędą Cię swoimi kwalifikacjami i rzetelnością. W okolicy Tczewa są jednymi z najlepszych. Zadzwoń, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

AMJ Konstrukcje Żelbetowe - Najlepsze Ławy Fundamentowe Tczew

AMJ Konstrukcje Żelbetowe

3 opinie

Planujesz wybrać rzetelnego profesjonalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? AMJ Konstrukcje Żelbetowe z Tczewa jest na to skuteczną metodą. Już teraz określ na czym Ci zależy i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

P.H.U.KRIS BUD - Staranne Fundamenty Tczew

Staranne Fundamenty

1 opinia

Według Ciebie staranne fundamenty to nieproste zagadnienie? Oszczędź sobie nerwów - specjaliści z tej firmy pomogą Ci i znajdą najlepsze rozwiązanie. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z ofertą - nie będziesz żałować.

PB HOUSE - Znakomite Płyty Betonowe Tczew

PB HOUSE

2 opinie

Przygotowanie płyt betonowych będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych specjalistów. PB HOUSE ma indywidualne podejście do każdego klienta, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Zadzwoń i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

Globallet Płyty Fundamentowe - Doskonały Fundament w Tczewie

Doskonały Fundament w Tczewie

2 opinie

Gdy poszukujesz ceny usług względem jakości wykonania to specjaliści z Globallet Płyty Fundamentowe perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Żeby uzyskać wycenę skontaktuj się dziś - warto.

Elboss - Perfekcyjna Płyta Fundamentowa Tczew

Elboss

2 opinie

Zaufaj fachowcom w dziedzinie płyty fundamentowej i zatrudnij Elboss. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy najbardziej wymagających. Ustal pasujący termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Najnowsze z 26 zleceń na fundamenty w Tczewie

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 96m², Chynowie

Na wypadek jeśli wciąż jako dobra firma od fundamentów potrzebujesz pracy to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 96m². Prowadząc firmę jako od lat działający na rynku przedsiębiorca z Pomorskiego bez wątpienia pokażesz Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Tylko jeden telefon dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnego zlecenia - zadzwoń!

 • Chynowie

2023-02-01 do 2023-02-09
dodano 6 dni temu

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², Tczew

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: Antares 2 T Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Tczew

2023-01-15 do 2023-01-23

Pierwszorzędne Wykonanie Fundamentów Tczew

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 222m² Informacje dodatkowe: Decyma 5, wysokość 7,52, szerokość 14,75 długość 18, 53. Termin rozpoczęcia pr...

 • Czarlin

2022-11-13 do 2022-11-21

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 135m², Gręblin

Przyjmij zlecenie fantastycznego wykonania fundamentów o treści "Zapytanie o wykonanie fundamentów, 135m²", jako fachowiec z miejscowości Pomorskie. Zyskaj klientów swoimi kwalifikacjami i fachowością. Pokaż, że na terenie Pomorskiego jesteś jednym z najlepszych. Podejmij decyzję od razu - przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą ofertę współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

 • Gręblin

2022-11-08 do 2022-11-10

Wyjątkowa Budowa Fundamentów Tczew

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Informacje dodatkowe: Szalunki, zazbrojenie, wymurowanie z bloczków betonowych. Budynek gospodarcz...

 • Lubiszewo Tczewskie

2022-10-30 do 2022-11-07

Tanie Usługi Wykonania Fundamentów Tczew

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Informacje dodatkowe: Szalunek, zazbrojenie itd. Ława i wymurowanie kostką betonową. Budyn...

 • Lubiszewo Tczewskie

2022-10-30 do 2022-11-07

Dobre Konstrukcje Betonowe Tczew

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 201-300m² Informacje dodatkowe: Zlecę wykonanie zbrojenia płyty fundamentowej w Lisewie Malborskim koło Tc...

 • Tczew

2022-10-16 do 2022-10-24

Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², Starogard Gdański

Klient, który planuje zakup doskonałej usługi wykonania fundamentów musi już dziś zgłosić się do Ciebie i poznać niskie ceny oraz oferowaną jakość. Złóż propozycję dla tego Klienta - skontaktuj się już dziś, nie pożałujesz.

 • Starogard Gdański

2022-10-10 do 2022-10-18

Znakomite Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 158m² Informacje dodatkowe: Dom w faworytkach G2 Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Starogard Gdański

2022-12-27 do 2023-01-04

Rewelacyjne Fundamenty Tczew

Na wypadek jeśli nadal jako dobra firma od fundamentów potrzebujesz pracy to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 42m². Prowadząc działalność jako kompetentny przedsiębiorca z Pomorskiego z pewnością uzasadnisz Klientowi jak dobra jest Twoja oferta. Już nie trać czasu i zadzwoń teraz - gwarancja zadowolenia!

 • Mirowo duże

2023-01-05 do 2023-01-13

Doskonałe Fundamenty

Wykonanie fundamentów dla tego Klienta będzie przyjemnością. Zapytanie ma treść - Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 100m². Odpowiedz na nie jako fachowiec mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zachwyci najbardziej wymagających. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz i otrzymaj dopasowanego Zleceniodawcę.

 • Gołębiewo

2023-02-02 do 2023-02-10
dodano 5 dni temu

Wyjątkowe Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Skarszewy

2022-09-25 do 2022-10-03

Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 115m² Informacje dodatkowe: Dom parterowy Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Skarszewy

2023-01-04 do 2023-01-12

Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 189m² Informacje dodatkowe: 157 m2 uzytkowa, bryla prosta 21 m x 9 m; parterowy dom, wykonanie + projekt pl...

 • Skowarcz

2022-12-19 do 2022-12-27

Szukam firmy na wykonanie ławy fundamentowej, 189m², Skowarcz

Jako firma zajmująca się usługami z zakresu budowy fundamentów wykonaj zlecenie na budowa fundamentów. Zapoznaj się ze zleceniem - Szukam firmy na wykonanie ławy fundamentowej, 189m². Nie trać czasu - umów się z nim na rozmowę, aby stworzyć dopasowaną ofertę.

 • Skowarcz

2022-12-19 do 2022-12-27

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 150m², Kleszczewo

Poprzez przykładanie dużej wagi do szczegółów usługi wykonania fundamentów Twoja firma wybija się w branży. Marka, którą budujesz sprawia, że jesteś w stanie spełnić oczekiwania zleceniodawców. Określ co możesz zaoferować i poznaj dopasowanego Zleceniodawcę.

 • Kleszczewo

2023-02-01 do 2023-02-09
dodano 6 dni temu

Znakomite Fundamenty

Na wypadek jeśli w dalszym ciągu jako ekspert od fundamentów szukasz pracy to zainteresuj się zleceniem o treści - Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 70m². Prowadząc działalność jako kompetentny przedsiębiorca z Pomorskiego na pewno uzasadnisz Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Ełganowo

2022-08-21 do 2022-08-29

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², Grabiny-Zameczek

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: Płyta fundamentowa o powierzchni 125m2 Termin rozpoczęcia prac: do uzgodni...

 • Grabiny-Zameczek

2022-08-04 do 2022-08-12

Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 140m², Malbork

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 140m² Informacje dodatkowe: Ukryty w ciszy M206 Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Malbork

2022-07-25 do 2022-07-25

Najwyższej Klasy Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: budynek wielorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 15m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Malbork

2022-12-11 do 2022-12-19

Najlepsza Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: Letniskowe Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 25m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Gdańsk ul Niwki

2022-11-05 do 2022-11-13

Zapotrzebowanie na wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m², Białachowo

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Białachowo

2022-11-02 do 2022-11-10

Doskonała Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 85m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Lubichowo

2022-08-09 do 2022-08-17

Rewelacyjna Budowa Fundamentów

Jako wieloletni specjalista, który świadczy usługi budowy fundamentów na ponadprzeciętnym poziomie pomóż osiągnąć cele Klientowi, który jest sprawdzony. Już teraz określ co możesz zaoferować, aby otrzymać dopasowanego Zleceniodawcę.

 • Sztum

2022-09-29 do 2022-10-07

Rzetelne Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: 2023-09-01...

 • Sztum

2022-12-29 do 2023-01-06

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 58m², Roszkowo

Jeśli jesteś firmą z długoletnią praktyką i świadczysz usługi z zakresu budowy fundamentów odpowiedz na zapytanie ofertowe, które brzmi - Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 58m² i zostało napisane przez sprawdzonego Klienta. Zadzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów - naprawdę warto.

 • Roszkowo

2023-01-31 do 2023-02-08
dodano 7 dni temu

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów