Fundamenty w Kwidzynie

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 456 246 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
566 475 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Kwidzynie

Fundamenty Kwidzyn

Rewelacyjna Izolacja Fundamentów Kwidzyn

4 opinie

Jeżeli szukasz rewelacyjnej izolacji fundamentów w rejonie Kwidzyna i oczekujesz dużego zaangażowania to skorzystaj z wieloletniego doświadczenia Kaschebe. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania świetnej propozycji - zadzwoń!

Firma ogólnobudowlana ŁAP-DOM - Solidny Fundament w Kwidzynie

Solidny Fundament w Kwidzynie

1 opinia

Zrealizowanie fundamentu będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. Firma ogólnobudowlana ŁAP-DOM ma doświadczenie w branży, które zachwyci najbardziej wymagających. Nie trać czasu i skontaktuj się od razu - nie zawiedziesz się!

STAN-BUD Usługi Ogólnobudowlane - Wyjątkowe Wykonanie Fundamentów Kwidzyn

STAN-BUD Usługi Ogólnobudowlane

1 opinia

Jeżeli interesuje Cię wyjątkowe wykonanie fundamentów w rejonie Kwidzyna i poszukujesz najlepszych rozwiązań to wykorzystaj kompetencje STAN-BUD Usługi Ogólnobudowlane. Jeszcze dzisiaj umów się z nimi na rozmowę, aby otrzymać wycenę.

Jan Wyrzykowski - Doskonałej Jakości Fundament Kwidzyn

Doskonałej Jakości Fundament Kwidzyn

1 opinia

Nadal szukasz dobrej firmy od fundamentu? Zaufaj doświadczeniu Jan Wyrzykowski. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnej wyceny - sprawdź!

P.P.H.U. "ALT-PRO" Andrzej Liedtke - Doskonała Płyta Fundamentowa Kwidzyn

Doskonała Płyta Fundamentowa

14 opinii

Chcesz znaleźć godnego uwagi specjalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? P.P.H.U. ALT-PRO Andrzej Liedtke jest na to skuteczną metodą. Wybierz ich numer, a specjaliści udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania - nie pożałujesz.

Perfect-bud jowita hoffman - Solidne Wzmacnianie Fundamentów Kwidzyn

Perfect-bud jowita hoffman

1 opinia

Nadal potrzebujesz specjalisty od wzmacniania fundamentów? Wykorzystaj doświadczenie Perfect-bud jowita hoffman. Zarezerwuj termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Usługi Ogólno-Budowlane Krzysztof Święcki - Świetne Fundamenty Pod Dom Kwidzyn

Świetne Fundamenty Pod Dom

1 opinia

Jesteś zdania, że świetne fundamenty pod dom to skomplikowane zagadnienie? Oszczędź sobie nerwów - fachowcy z Usługi Ogólno-Budowlane Krzysztof Święcki pomogą Ci i znajdą spełniające Twoje wymagania rozwiązanie. Realizują oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów.

p.p Rondo - Najlepsze Wykonanie Fundamentów Kwidzyn

p.p Rondo

3 opinie

Zleć usługę najlepszego wykonania fundamentów fachowcom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z Kwidzyna i przyległych miast. Nie trać czasu - skontaktuj się z nimi, aby otrzymać dopasowaną ofertę.

FUH Omnis Dariusz Liziński - Rewelacyjne Płyty Betonowe Kwidzyn

Rewelacyjne Płyty Betonowe

1 opinia

Jeżeli interesuje Cię wyjątkowe wykonanie fundamentów w rejonie Kwidzyna i poszukujesz najlepszych rozwiązań to wykorzystaj kompetencje FUH Omnis Dariusz Liziński. Jeszcze dzisiaj umów się z nimi na rozmowę, aby otrzymać wycenę.

Tomasz Klimowski - Znakomity Fundament Kwidzyn

Znakomity Fundament

Jeszcze poszukujesz profesjonalistów od płyt betonowych? Skorzystaj z doświadczenia Tomasz Klimowski. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Zdecyduj się szybko - zatelefonuj i otrzymaj propozycję współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

Najnowsze z 26 zleceń na fundamenty w Kwidzynie

Wysokiej Klasy Wykonanie Fundamentów Kwidzyn

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Sadlinki

2023-01-30 do 2023-02-07

Pierwszorzędna Budowa Fundamentów Kwidzyn

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Informacje dodatkowe: Lipinscy lmb46l Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Gardeja

2022-12-07 do 2022-12-15

Potrzebna ekipa na wykonanie ławy fundamentowej, 70m², Rozajny

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Rozajny

2022-11-26 do 2022-12-04

Porządne Fundamenty Kwidzyn

Wykonanie fundamentów dla tego Klienta będzie banalnie łatwe. Zapytanie ma treść - Zlecenie na wykonanie fundamentów, do 100m². Odpowiedz na nie jako specjalista mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Dzięki temu, że realizujesz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Kwidzyn

2022-11-21 do 2022-11-29

Bezkonkurencyjne Konstrukcje Betonowe Kwidzyn

Podjęcie decyzji o wyborze konstrukcji betonowych nie jest łatwą sprawą, dlatego nie zwlekaj - jako fachowiec daj wskazówki i znajdź dostosowane do wymagań rozwiązanie dla Zleceniodawcy, który pisze - Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m². Zaproponuj termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Wandowo

2022-09-27 do 2022-10-05

Świetne Usługi Wykonania Fundamentów Kwidzyn

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: Domek letniskowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Informacje dodatkowe: Domek 10 mx3,5m drewniany Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Prabuty

2022-08-22 do 2022-08-30

Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 50m², Julianowo

Jeżeli jako dobra firma od fundamentów szukasz pracy to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 50m². Prowadząc firmę jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca z rejonu Pomorskiego na pewno dasz dowód Klientowi jak wyjątkowa jest Twoja oferta. Już nie czekaj i zadzwoń teraz - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

 • Julianowo

2022-08-07 do 2022-08-15

Profesjonalne Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 75m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Kwidzyn

2022-08-03 do 2022-08-11

Rewelacyjne Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: obiekt handlowo-usługowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 1100m² Informacje dodatkowe: Market Biedronka w Kwidzynie. 1100m2 powierzchni. Potrzebujemy ekipy do wykonan...

 • Kwidzyn

2022-08-01 do 2022-08-09

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 86m², Sztum

Poszukiwane są wyjątkowe usługi wykonania fundamentów w dobrej cenie. Zlecenie ma treść - Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 86m². Jako firma od lat działająca w branży, mająca odpowiednią kadrę do realizacji zleceń z zakresu wykonania fundamentów, zapoznaj się ze szczegółami zlecenia. Szczegółową wycenę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

 • Sztum

2022-09-29 do 2022-10-07

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², Sztum

Klient napisał zlecenie o treści "Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m²". Jako wiarygodny fachowiec w dziedzinie fundamentów daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Określ jaką ofertą dysponujesz i poznaj dopasowanego Klienta.

 • Sztum

2022-12-29 do 2023-01-06

Zlecę wykonanie fundamentów, 230m², Jordanki

Poszukujesz zleceniodawcy jako ekspert od solidnego wykonania fundamentów w rejonie Pomorskiego lub w przyległych powiatach? Dzięki temu, że realizujesz wymagania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Jordanki

2023-01-29 do 2023-02-06

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 44m², Smętowo Graniczne

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 44m² Informacje dodatkowe: 1 stopa w płycie 50x1m. Termin rozpoczęcia prac: 2023-04-03...

 • Smętowo Graniczne

2023-02-05 do 2023-02-05

Zlecę wykonanie ławy fundamentowej, do 100m², Tabory

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Informacje dodatkowe: Wykonanie podbicia starych fundamentu z kamienia ława fundamentowa i podmurów...

 • Tabory

2023-02-05 do 2023-02-13
dodano 4 dni temu

Rewelacyjne Fundamenty

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 135m² Informacje dodatkowe: Dom w renklodach 4 Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Gręblin

2022-11-08 do 2022-11-10

Najwyższej Klasy Konstrukcje Betonowe

Pokaż Klientowi, że lepszej propozycji konstrukcji betonowych szybko nie znajdzie na terenie Grudziądza, więc jeśli poszukuje najwyższej klasy konstrukcji betonowych to niezwłocznie powinien sprawdzić Twoją Firmę. Skontaktuj się i jako specjalista udziel odpowiedzi na wszystkie pytania - nie będziesz żałować.

 • Grudziądz

2022-10-30 do 2022-11-07

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 160m², Grudziądz

Przyjmij zlecenie doskonałej budowy fundamentów o treści "Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 160m²", jako specjalista z miejscowości Grudziądz. Zadziw klientów swoimi kompetencjami i fachowością. Pokaż, że w okolicy Grudziądza nie masz sobie równych. Dzięki temu, że realizujesz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Grudziądz

2023-01-26 do 2023-02-03

Zapytanie o wykonanie fundamentów, do 100m², Grudziądz

W przypadku, gdy wykonujesz zlecenia na perfekcyjne wykonanie fundamentów w rejonie Grudziądza i zależy Ci na atrakcyjnych warunkach to skontaktuj się ze zleceniodawcą. Klient, który napisał zlecenie o treści "Zapytanie o wykonanie fundamentów, do 100m²", jest gotowy wybrać ofertę Twojej niezawodnej firmy. Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

 • Grudziądz

2022-11-23 do 2022-12-01

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 40m², Grudziądz

Jeżeli jako profesjonalista od fundamentów poszukujesz Klientów to zainteresuj się zleceniem o treści - Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 40m². Prowadząc działalność jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca z rejonu Grudziądza na pewno dowiedziesz Klientowi jak bezkonkurencyjna jest Twoja oferta. Przez to, że realizujesz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Grudziądz

2022-11-02 do 2022-11-10

Świetne Fundamenty

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 140m² Informacje dodatkowe: Ukryty w ciszy M206 Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Malbork

2022-07-25 do 2022-07-25

Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 15m², Malbork

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: budynek wielorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 15m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Malbork

2022-12-11 do 2022-12-19

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 35m², Iława

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Iława

2022-10-09 do 2022-10-17

Doskonałej Jakości Fundamenty

Na wypadek jeśli w dalszym ciągu jako profesjonalista od fundamentów poszukujesz Zleceniodawców to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Zlecę wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m². Prowadząc firmę jako kompetentny przedsiębiorca z miejscowości Iława z pewnością dasz dowód Klientowi jak wyjątkowa jest Twoja oferta. Nie trać czasu i sporządź wycenę - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

 • Iława

2022-08-01 do 2022-08-09

Porządne Fundamenty

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Iława

2022-08-23 do 2022-08-31

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², Stare Pole

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Stare Pole

2022-12-11 do 2022-12-19

Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 100m², Zalewo

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 100m² Informacje dodatkowe: Synezjusz ps Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Zalewo

2023-01-15 do 2023-01-23

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów