Fundamenty w Bytowie

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 389 778 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 181 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Bytowie

Fundamenty Bytów

Pierwszorzędna Płyta Fundamentowa

6 opinii

Uważasz, że pierwszorzędna płyta fundamentowa to niełatwe zagadnienie? Oszczędź sobie nerwów - specjaliści z tej firmy pomogą Ci i znajdą spełniające Twoje wymagania rozwiązanie. Zapraszamy do zadawania pytań - nie pożałujesz.

Ireneusz Kremin - Profesjonalne Wzmacnianie Fundamentów Bytów

Ireneusz Kremin

2 opinie

Poszukujesz specjalisty od wzmacniania fundamentów? Wykorzystaj kompetencje Ireneusz Kremin. Aby otrzymać wycenę skontaktuj się jeszcze dziś - możesz tylko zyskać.

Usługi ogólnobudowlane - Świetne Wzmacnianie Fundamentów Bytów

Świetne Wzmacnianie Fundamentów

1 opinia

Według Ciebie świetne wzmacnianie fundamentów to nieprosty temat? Oszczędź sobie nerwów - profesjonaliści z Usługi ogólnobudowlane posłużą radą i znajdą dostosowane do Twoich wymagań rozwiązanie. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Robert Rybak TD - Doskonałej Jakości Płyta Fundamentowa Bytów

Doskonałej Jakości Płyta Fundamentowa Bytów

4 opinie

Firma Robert Rybak TD oferuje swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Koncentruje się na Klientach z Bytowa i okolic. Żeby otrzymać szczegółową wycenę skontaktuj się - warto.

USŁUGI OGÓLNOBUDOWLANE KWARTUS - Perfekcyjny Fundament w Bytowie

Perfekcyjny Fundament w Bytowie

1 opinia

W dalszym ciągu poszukujesz specjalisty od fundamentu? Skorzystaj z doświadczenia USŁUGI OGÓLNOBUDOWLANE KWARTUS. Osobiście dowiesz się za co chwalą ich Klienci. Mają propozycję dla każdego, nie pożałujesz.

Kambruk Rafał sylka - Solidne Wykonanie Fundamentów Bytów

Kambruk Rafał sylka

Pragniesz znaleźć wartego zaufania fachowca z zakresu solidnego wykonania fundamentów, dzięki któremu szybko zrealizujesz swoje cele? Firma Kambruk Rafał sylka jest Twoim rozwiązaniem. Szczegółową wycenę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

Przedsiębiorstwo Produkcji Materiałów Budowlanych sp.z.o.o - Doskonały Fundament Bytów

Przedsiębiorstwo Produkcji Materiałów Budowlanych sp.z.o.o

Jeśli w dalszym ciągu poszukujesz profesjonalistów od fundamentu to powierz tę kwestię specjalistom z Przedsiębiorstwo Produkcji Materiałów Budowlanych sp.z.o.o. Bytów i pobliske miasta - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Jeśli chcesz uzyskać ofertę skontaktuj się jeszcze dziś - naprawdę warto.

Mateusz Fiszka - Porządne Fundamenty Pod Dom Bytów

Mateusz Fiszka

Poszukujesz profesjonalistów od fundamentów pod dom? Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia Mateusz Fiszka. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Usługi Ogólnobudowlane - Doskonałe Płyty Betonowe Bytów

Usługi Ogólnobudowlane

Firma Usługi Ogólnobudowlane świadczy swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy. Skupia się na Klientach z Bytowa i z sąsiednich miast. Ażeby uzyskać szczegółowe informacje skontaktuj się od razu - naprawdę warto.

Gospodarstwo Rolne Karol Łangowski - Rewelacyjny Fundament Bytów

Rewelacyjny Fundament Bytów

Gdy poszukujesz doskonałej jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z Gospodarstwo Rolne Karol Łangowski perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Mają propozycję dla każdego - skontaktuj się i sprawdź.

Najnowsze z 26 zleceń na fundamenty w Bytowie

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 35m², Struszewo

Zleceniodawca szuka rewelacyjnej jakości wykonywanych usług i pisze - Zapytanie o wykonanie fundamentów, 35m². To zapytanie o ofertę jest stworzone dla profesjonalisty takiego, jak Ty. Już teraz zadzwoń do niego, aby uzyskać szczegółowe informacje.

 • Struszewo

2022-11-16 do 2022-11-24

Profesjonalne Fundamenty Bytów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Bytów

2022-11-09 do 2022-11-09

Rewelacyjne Fundamenty

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: obiekt handlowo-usługowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Gostkowo

2022-08-16 do 2022-08-24

Budowa Fundamentów Bytów

Upewnij się, że Klienci zlecający budowa fundamentów są rzetelni. Prześlij Klientowi dane kontaktowe jako profesjonalista od budowy fundamentów. Żeby uzyskać Klienta skontaktuj się już teraz - możesz tylko zyskać.

 • Dobieszewo

2022-10-04 do 2022-10-12

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 35m², Lipusz

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: domek letniskowy 35m2 Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Informacje dodatkowe: Prosta plyta fundamentowa w ksztalcie prostokata 9x4m. Zadnych udziwnien. Je...

 • Lipusz

2022-12-07 do 2022-12-15

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 56m², Lipusz

W przypadku, gdy interesuje Cię zlecenie na rewelacyjne wykonanie fundamentów w rejonie Pomorskiego i świadczysz usługi z najwyższej półki to znalazłeś dobre miejsce. Klient, który napisał zlecenie o treści "Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 56m²", jest gotowy wybrać ofertę Twojej fachowej firmy. Podejmij decyzję od razu - zadzwoń i otrzymaj prośbę o wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

 • Lipusz

2022-11-19 do 2022-11-27

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Koczała

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Koczała

2022-12-26 do 2023-01-03

Fundamenty

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Niesiłowo

2022-09-21 do 2022-09-29

Rewelacyjne Fundamenty

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Gowidlino

2022-08-25 do 2022-09-02

Wysokiej Klasy Wykonanie Fundamentów Bytów

Bądź pewny, że Konsumenci zlecający wykonanie fundamentów są sprawdzeni. Skontaktuj się z nim jako profesjonalista od wykonania fundamentów. Jeśli chcesz otrzymać więcej informacji skontaktuj się - naprawdę warto.

 • Olpuch

2023-01-15 do 2023-01-23

Tanie Konstrukcje Betonowe Bytów

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 60m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Kościerzyna

2022-11-09 do 2022-11-17

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 63m², Słupsk

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 63m² Informacje dodatkowe: W11szkielet drewniany, 7x9 m. Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Słupsk

2022-09-19 do 2022-09-22

Zapotrzebowanie na wykonanie ławy fundamentowej, 130m², Słupsk

Jeśli usługi wykonania fundamentów nie mają dla Twojej firmy żadnych tajemnic to ten Klient jest właśnie dla Ciebie. Bazując na swoim ponadprzeciętnym doświadczeniu, pokaż chęć, by pomóc każdemu Klientowi w zakresie budowy fundamentów. Zaproponuj termin już teraz!

 • Słupsk

2022-11-06 do 2022-11-14

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Słupsk

Zleceniodawca szuka rewelacyjnej współpracy, pisząc - Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m². To zapytanie o ofertę jest idealne dla specjalisty takiego, jak Ty. Już nie czekaj i skontaktuj się od razu - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

 • Słupsk

2022-08-01 do 2022-08-09

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², Słupsk

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Słupsk

2022-11-21 do 2022-11-29

Znakomite Konstrukcje Betonowe

Zdecydowanie o wyborze konstrukcji betonowych nie jest prostą sprawą, dlatego nie zwlekaj - jako fachowiec pomóż i znajdź dopasowane rozwiązanie dla Zleceniodawcy, który napisał - Zapytanie o wykonanie fundamentów, do 100m². Zapytaj o szczegóły zlecenia, stwórz dopasowaną ofertę i zaprezentuj co możesz zaoferować.

 • Słupsk

2023-01-17 do 2023-01-18

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 301-500m², Słupsk

Zleceniodawca wprowadził zapytanie "Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 301-500m²". Wykonaj zadanie wyjątkowego wykonania fundamentów jako ekspert w tej dziedzinie. Poinformuj Klienta o chęci do podjęcia prac z Słupska i sąsiednich miast. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz i poznaj dobrego Klienta.

 • Słupsk

2023-01-19 do 2023-01-27
dodano 8 dni temu

Najlepsza Budowa Fundamentów

To zlecenie o treści - Zlecenie na wykonanie fundamentów, do 100m² jest skierowane do fachowca, który świadczy swoje usługi dbając o szczegóły i zadowolenie Klientów oraz koncentruje się na Klientach z rejonu Słupska i z sąsiednich miast. Zaprezentuj bezkonkurencyjną ofertę temu Zleceniodawcy - zadzwoń jak najszybciej, nie pożałujesz.

 • Słupsk

2022-09-23 do 2022-10-01

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 201-300m², Słupsk

Ten Klient myśli, że świetne fundamenty to niełatwe zagadnienie. Napisał zlecenie o treści "Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 201-300m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako profesjonalista poradzisz mu i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Podejmij decyzję bez zwłoki - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą prośbę o wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

 • Słupsk

2022-08-31 do 2022-09-08

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 1500m², Słupsk

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: budynek użyteczności publicznej Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 1500m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Słupsk

2022-10-15 do 2022-10-23

Pierwszorzędne Usługi Wykonania Fundamentów Bytów

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: Wiata garazowa Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 6m² Informacje dodatkowe: 4 stopy fundamentowe o wymiarach 50x50x100cm Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zar...

 • Karsin

2022-11-14 do 2022-11-22

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Gałęzinowo

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Informacje dodatkowe: Projekt " dom w kostrzewach 9e" budynek wydłuzony o 50cm , 14m×9.60m Termin...

 • Gałęzinowo

2022-07-23 do 2022-07-31

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 101-200m², Gołubie

Ten Klient potrzebuje specjalisty od fundamentów. Napisał zlecenie o treści - Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 101-200m², chcąc skorzystać z wykwalifikowanej kadry. Ustal pasujący termin od razu!

 • Gołubie

2022-10-30 do 2022-11-07

Zapotrzebowanie na wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m², Wielki Klincz

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Wielki Klincz

2022-11-02 do 2022-11-10

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, do 100m², Sławno

Zleceniodawca napisał "Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, do 100m²". Przyjmij zadanie rewelacyjnego wykonania fundamentów jako profesjonalista w tej dziedzinie. Poinformuj Klienta o chęci do wykonania działalności z okolic Sławna i sąsiednich miast. Zdecyduj się szybko - zadzwoń i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

 • Sławno

2022-11-15 do 2022-11-23

Najwyższej Klasy Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: Domek Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 25m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Sławno

2023-01-06 do 2023-01-14

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów