Fundamenty w Rzeszowie

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 9 972 877 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
653 489 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Rzeszowie

Fundamenty Rzeszów

Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K.

141 opinii

Uważasz, że profesjonalna płyta fundamentowa to skomplikowany temat? W takim razie nie trać czasu - profesjonaliści z tej firmy dadzą wskazówki i znajdą spełniające Twoje oczekiwania rozwiązanie. Zarezerwuj termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Krzysztof Ślaga ECO INWEST - Doskonałe Fundamenty Pod Dom Rzeszów

Krzysztof Ślaga ECO INWEST

50 opinii

Krzysztof Ślaga ECO INWEST oferuje swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Koncentruje się na Klientach z rejonu Rzeszowa i z sąsiednich miast. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Osnowa-Bud - Staranne Wzmacnianie Fundamentów Rzeszów

Staranne Wzmacnianie Fundamentów Rzeszów

41 opinii

W dalszym ciągu potrzebujesz profesjonalistów od wzmacniania fundamentów? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom Osnowa-Bud. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do nich, aby otrzymać dopasowaną ofertę.

Prestige House Sp. z o.o. - Doskonałe Ławy Fundamentowe Rzeszów

Doskonałe Ławy Fundamentowe

26 opinii

Jeżeli poszukujesz ceny usług względem jakości wykonania to specjaliści z Prestige House Sp. z o.o. perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Jeszcze dziś skontaktuj się z nimi, aby poznać wycenę.

Lismarc Sp z o.o. Budujemy jak dla siebie - Porządne Ławy Fundamentowe Rzeszów

Porządne Ławy Fundamentowe

18 opinii

Planujesz wybrać godnego zaufania partnera, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Lismarc Sp z o.o. Budujemy jak dla siebie z Rzeszowa jest na to najlepszym rozwiązaniem. Poproś o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i zobacz co firma może zaoferować.

Usługowy Zakład Murarski - Znakomite Fundamenty Pod Dom Rzeszów

Znakomite Fundamenty Pod Dom Rzeszów

5 opinii

Usługowy Zakład Murarski oferuje swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy. Skupia się na Klientach z miejscowości Rzeszów oraz przyległych powiatów. Dłużej nie trać czasu i skontaktuj się teraz - na pewno będziesz zadowolony!

Ravbuild - Rewelacyjne Fundamenty Rzeszów

Rewelacyjne Fundamenty

1 opinia

Wciąż szukasz dobrej firmy od fundamentów? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry Ravbuild. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Nie czekaj - zatelefonuj i otrzymaj wstępną wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

MarGrand House - Świetne Płyty Betonowe w Rzeszowie

Świetne Płyty Betonowe w Rzeszowie

2 opinie

Właśnie wybierasz rzetelnego specjalistę do realizacji swoich planów? MarGrand House z Rzeszowa będzie najszybszą drogą. Dokładne informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

SUEZ IZOLACJE BUDOWLANE Sp. z o.o. - Najlepsze Wzmacnianie Fundamentów Rzeszów

Najlepsze Wzmacnianie Fundamentów

1 opinia

Według Ciebie najlepsze wzmacnianie fundamentów to nieproste zagadnienie? Nic bardziej mylnego - specjaliści z SUEZ IZOLACJE BUDOWLANE Sp. z o.o. posłużą radą i znajdą dostosowane do Twoich potrzeb rozwiązanie. Zadzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów.

Eneo Sp. z o.o. - Wyjątkowa Izolacja Fundamentów Rzeszów

Wyjątkowa Izolacja Fundamentów

2 opinie

Po prostu zleć zadanie izolacji fundamentów profesjonalistom z miejscowości Rzeszów. Przekonają Cię swoimi kwalifikacjami i rzetelnością. W okolicy Rzeszowa są jednymi z najlepszych. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą - to Ci się opłaci.

Najnowsze z 75 zleceń na fundamenty w Rzeszowie

Dam zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 201-300m², Rzeszów

Jako profesjonalista zaproponuj najlepszą ofertę konstrukcji betonowych. Masz na swoim koncie wiele dobrych referencji od Klientów, którzy poświadczyli o Twoim dużym doświadczeniu. Niewątpliwie zapytanie o treści "Dam zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 201-300m²" jest stworzone dla Twojej firmy. Zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - nie będziesz żałować.

 • Rzeszów

2024-07-18 do 2024-07-26
dodano 4 dni temu

Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m², Rzeszów

Ten Klient, który jeszcze nie znalazł konstrukcji betonowych, mimo że poszukuje od wielu dni, wysłał nam ogłoszenie o treści - Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m². To właśnie Twoja oferta może zakończyć problem Zleceniodawcy. Zadzwoń i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Rzeszów

2024-07-01 do 2024-07-09

Pierwszorzędne Wykonanie Fundamentów Rzeszów

Jeśli jesteś fachowcem z wieloletnim stażem i świadczysz usługi z zakresu pierwszorzędnego wykonania fundamentów wykonaj zlecenie, które ma treść - Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m² i zostało napisane przez pewnego Konsumenta. Zapytaj o szczegóły zlecenia, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co możesz zaproponować.

 • Rzeszów

2024-07-01 do 2024-07-09

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m², Rzeszów

Jeśli bezkonkurencyjna cena i solidna realizacja powierzonych prac to Twoje główne walory jako specjalisty od wykonania fundamentów to zdecyduj się na wykonanie zlecenia - Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m². Jeszcze dziś umów się z nim na rozmowę, aby przesłać wycenę.

 • Rzeszów

2024-06-26 do 2024-07-04

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 600m², Rzeszów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Piwnica: tak Powierzchnia zabudowy: 600 Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Rzeszów

2024-06-25 do 2024-07-03

Konstrukcje Betonowe Rzeszów

Ten Zleceniodawca, który w dalszym ciągu nie znalazł konstrukcji betonowych, mimo że próbuje znaleźć od wielu dni, zgłosił nam zapytanie o treści - Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, do 35m². To właśnie Twoja oferta może zakończyć problem Klienta. Zachęcamy do kontaktu - nie pożałujesz.

 • Rzeszów

2024-06-25 do 2024-07-03

Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m², Rzeszów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Rzeszów

2024-06-24 do 2024-07-02

Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 71-100m², Rzeszów

Szukasz zlecenia jako sprawdzony fachowiec od profesjonalnych usług wykonania fundamentów? Zrealizuj zaplanowane przez Klienta działania poznając szczegóły jego zapytania, które brzmi "XYZ". Jeszcze dziś zadzwoń do niego, aby uzyskać szczegółowe informacje.

 • Rzeszów

2024-06-14 do 2024-06-22

Pierwszorzędne Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Rzeszów

2024-06-12 do 2024-06-20

Staranne Fundamenty Rzeszów

Wykonanie fundamentów dla tego Klienta będzie dziecinnie proste. Zapytanie ma treść - Zapytanie o wykonanie fundamentów, do 35m². Odpowiedz na nie jako specjalista mający doświadczenie w branży, które zachwyci najbardziej wymagających. Aby otrzymać więcej informacji skontaktuj się dziś - naprawdę warto.

 • Rzeszów

2024-06-12 do 2024-06-20

Odpowiednie Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Rzeszów

2024-06-10 do 2024-06-18

Wysokiej Klasy Budowa Fundamentów Rzeszów

Poszukujesz zleceniodawcy jako ekspert od wysokiej klasy budowy fundamentów w rejonie Rzeszowa lub w okolicznych miastach? Ledwie krok dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zapytania o ofertę - skontaktuj się!

 • Rzeszów

2024-06-09 do 2024-06-17

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 151-200m², Rzeszów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: w zabudowie szeregowej Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 151-200m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Rzeszów

2024-06-07 do 2024-06-15

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 36-70m², Rzeszów

Wykonanie fundamentów dla tego Klienta będzie dziecinnie proste. Zapytanie ma treść - Zapytanie o wykonanie fundamentów, 36-70m². Odpowiedz na nie jako specjalista mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Wybierz numer i jako specjalista udziel odpowiedzi na wszystkie pytania - nie będziesz żałować.

 • Rzeszów

2024-06-03 do 2024-06-11

Rewelacyjne Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 151-200m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Rzeszów

2024-06-02 do 2024-06-10

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 101-150m², Rzeszów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Rzeszów

2024-06-02 do 2024-06-10

Zlecę wykonanie fundamentów, 36-70m², Rzeszów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Rzeszów

2024-06-02 do 2024-06-10

Najwyższej Klasy Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Informacje dodatkowe: wg projektu 145 m2 powierzchnia zabudowy, projekt domu ze strony Archon dom pod glediczją...

 • Rzeszów

2024-05-31 do 2024-06-08

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 71-100m², Rzeszów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Rzeszów

2024-05-29 do 2024-06-06

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 101-150m², Rzeszów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Rzeszów

2024-05-27 do 2024-06-04

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m², Rzeszów

Spraw, że konstrukcje betonowe nie będzie dla Zleceniodawcy skomplikowaną kwestią i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako profesjonalny specjalista z branży konstrukcji betonowych sporządź idealną ofertę pod zlecenie - Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m². Zaproponuj termin od razu!

 • Rzeszów

2024-05-23 do 2024-05-31

Usługi Wykonania Fundamentów Rzeszów

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: letniskowy lub rekreacyjny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: do 35m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Rzeszów

2024-05-22 do 2024-05-30

Zlecę wykonanie fundamentów, 71-100m², Rzeszów

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: 2025-03-31...

 • Rzeszów

2024-05-15 do 2024-05-23

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 71-100m², Rzeszów

Chcesz znaleźć zlecenia jako warty uwagi fachowiec od najwyższej klasy usług wykonania fundamentów z Rzeszowa? Pomóż Klientowi wprowadzić w życie plany zapoznając się z jego zleceniem o treści "XYZ". Tylko chwila dzieli Cię od dostania atrakcyjnego zapytania o ofertę - sprawdź!

 • Rzeszów

2024-05-14 do 2024-05-22

Fantastyczne Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Rzeszów

2024-05-08 do 2024-05-16

Wykonanie Fundamentów

Jako solidny specjalista, który świadczy usługi wykonania fundamentów na bardzo dobrym poziomie wykonaj zlecenie od Klienta, który jest sprawdzony. Podejmij decyzję od razu - zatelefonuj i otrzymaj propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

 • Rzeszów

2024-05-06 do 2024-05-14

Zapytanie o wykonanie fundamentów, do 35m², Rzeszów

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Piwnica: tak Powierzchnia zabudowy: do 35m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Rzeszów

2024-05-04 do 2024-05-12

Perfekcyjne Fundamenty

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Rzeszów

2024-04-28 do 2024-05-06

Szukam firmy do wykonania fundamentów, do 35m², Rzeszów

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: do 35m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Rzeszów

2024-04-26 do 2024-05-04

Tanie Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Rzeszów

2024-04-26 do 2024-05-04

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, do 35m², Rzeszów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: letniskowy lub rekreacyjny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: do 35m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Rzeszów

2024-04-25 do 2024-05-03

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów