Fundamenty w Rzeszowie

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 445 086 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
565 956 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Rzeszowie

Fundamenty Rzeszów

Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K.

137 opinii

Uważasz, że profesjonalna płyta fundamentowa to skomplikowany temat? W takim razie nie trać czasu - profesjonaliści z tej firmy dadzą wskazówki i znajdą spełniające Twoje oczekiwania rozwiązanie. Zarezerwuj termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

P H U Krzysztof Mendroń usługi Minikoparką - Doskonałe Fundamenty Pod Dom Rzeszów

P H U Krzysztof Mendroń usługi Minikoparką

14 opinii

P H U Krzysztof Mendroń usługi Minikoparką oferuje swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Koncentruje się na Klientach z rejonu Rzeszowa i z sąsiednich miast. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

ZelBet Group Rzeszów sp. z o.o. - Staranne Wzmacnianie Fundamentów Rzeszów

Staranne Wzmacnianie Fundamentów Rzeszów

7 opinii

W dalszym ciągu potrzebujesz profesjonalistów od wzmacniania fundamentów? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom ZelBet Group Rzeszów sp. z o.o.. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do nich, aby otrzymać dopasowaną ofertę.

Mateo - Doskonałe Ławy Fundamentowe Rzeszów

Doskonałe Ławy Fundamentowe

7 opinii

Jeżeli poszukujesz ceny usług względem jakości wykonania to specjaliści z Mateo perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Jeszcze dziś skontaktuj się z nimi, aby poznać wycenę.

Usługi Budowlane Rafał Dziedzic - Porządne Ławy Fundamentowe Rzeszów

Porządne Ławy Fundamentowe

7 opinii

Planujesz wybrać godnego zaufania partnera, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Usługi Budowlane Rafał Dziedzic z Rzeszowa jest na to najlepszym rozwiązaniem. Poproś o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i zobacz co firma może zaoferować.

Prestige House Sp. z o.o. - Znakomite Fundamenty Pod Dom Rzeszów

Znakomite Fundamenty Pod Dom Rzeszów

7 opinii

Prestige House Sp. z o.o. oferuje swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy. Skupia się na Klientach z miejscowości Rzeszów oraz przyległych powiatów. Dłużej nie trać czasu i skontaktuj się teraz - na pewno będziesz zadowolony!

LEGALETT POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALN - Rewelacyjne Fundamenty Rzeszów

Rewelacyjne Fundamenty

5 opinii

Wciąż szukasz dobrej firmy od fundamentów? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry LEGALETT POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALN. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Nie czekaj - zatelefonuj i otrzymaj wstępną wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

AFIKO - Świetne Płyty Betonowe w Rzeszowie

Świetne Płyty Betonowe w Rzeszowie

2 opinie

Właśnie wybierasz rzetelnego specjalistę do realizacji swoich planów? AFIKO z Rzeszowa będzie najszybszą drogą. Dokładne informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

MarGrand House - Najlepsze Wzmacnianie Fundamentów Rzeszów

Najlepsze Wzmacnianie Fundamentów

2 opinie

Według Ciebie najlepsze wzmacnianie fundamentów to nieproste zagadnienie? Nic bardziej mylnego - specjaliści z MarGrand House posłużą radą i znajdą dostosowane do Twoich potrzeb rozwiązanie. Zadzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów.

Ravbuild - Wyjątkowa Izolacja Fundamentów Rzeszów

Wyjątkowa Izolacja Fundamentów

1 opinia

Po prostu zleć zadanie izolacji fundamentów profesjonalistom z miejscowości Rzeszów. Przekonają Cię swoimi kwalifikacjami i rzetelnością. W okolicy Rzeszowa są jednymi z najlepszych. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą - to Ci się opłaci.

Najnowsze z 23 zleceń na fundamenty w Rzeszowie

Tanie Konstrukcje Betonowe Rzeszów

Spraw, że konstrukcje betonowe nie będzie dla Zleceniodawcy kłopotem i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako profesjonalny pracownik z dziedziny konstrukcji betonowych stwórz skrojoną na miarę ofertę pod zlecenie - Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 201-300m². Przedłóż dobrą ofertę temu Klientowi - nawiąż współpracę niezwłocznie.

 • Rzeszów

2023-02-04 do 2023-02-12
dodano 3 dni temu

Profesjonalna Budowa Fundamentów Rzeszów

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom typu bliźniak lub szeregowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 140m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Rzeszów

2023-01-30 do 2023-02-07
dodano 8 dni temu

Konstrukcje Betonowe

Jesteś w stanie zaoferować korzystną propozycję dotyczącą konstrukcji betonowych? Na pewno pomożesz Zleceniodawcy mając w swojej ofercie bogaty wybór produktów dopasowanych do jego wymagań. Żeby otrzymać informacje o budżecie skontaktuj się już teraz - możesz tylko zyskać.

 • Rzeszów

2023-02-02 do 2023-02-02

Profesjonalna Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 40m² Informacje dodatkowe: Garaz dwustanowiskowydach dwudpadowy Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 mie...

 • Rzeszów

2023-01-23 do 2023-01-31

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 112m², Rzeszów

Wybór tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i na pewno Zleceniodawca, który zleca - "Zlecenie na wykonanie fundamentów, 112m²", nie będzie żałował współpracy z profesjonalistą z Twojej firmy. Zadzwoń teraz i wyślij ofertę - nie pożałujesz.

 • Rzeszów

2023-01-21 do 2023-01-29

Znakomite Usługi Wykonania Fundamentów Rzeszów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 170m² Informacje dodatkowe: Wyszukany 64 wariant2 Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Rzeszów

2023-01-14 do 2023-01-22

Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 66m², Rzeszów

Będąc obecnym w branży usług wykonania fundamentów od kilku lat, przede wszystkim na obszarze Rzeszowa, ale także przyległych miast możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na to zlecenie. Złóż dobrą ofertę temu Zleceniodawcy - skontaktuj się niezwłocznie, nie pożałujesz.

 • Rzeszów

2022-12-05 do 2022-12-13

Profesjonalne Fundamenty Rzeszów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: Projekt domu to Ariel 4 Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Rzeszów

2022-12-03 do 2022-12-11

Doskonała Budowa Fundamentów

Zrealizuj zlecenie doskonałej budowy fundamentów o treści "Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m²", jako ekspert z miejscowości Rzeszów. Ujmij klientów swoimi kompetencjami i doświadczeniem. Pokaż, że na terenie Rzeszowa jesteś jednym z najlepszych. Dodatkowe informacje możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

 • Rzeszów

2022-12-03 do 2022-12-11

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 101-200m², Rzeszów

Usługi wykonania fundamentów w Twoim wykonaniu to autentyczny majstersztyk? Jako idealny partner do powierzenia wykonania fundamentów skontaktuj się w odpowiedzi na zlecenie o treści - Zapytanie o wykonanie fundamentów, 101-200m². Zaproponuj termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Rzeszów

2022-11-09 do 2022-11-17

Doskonałe Wykonanie Fundamentów Rzeszów

Chcesz znaleźć Klienta jako sprawdzony profesjonalista? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Klienta z Rzeszowa. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Dzięki temu, że spełniasz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

 • Rzeszów

2022-10-31 do 2022-11-08

Idealne Konstrukcje Betonowe

Oferujesz godną uwagi propozycję dotyczącą konstrukcji betonowych? Na pewno pomożesz temu Klientowi mając w swojej ofercie bogaty wybór produktów dopasowanych do jego wymagań. Jeśli chcesz uzyskać informacje o budżecie skontaktuj się - warto.

 • Rzeszów

2022-10-12 do 2022-10-20

Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 101-200m², Rzeszów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: tak Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: Budowa domu jednorodzinnego Rzeszów, podkarpackie Jaki dom chcesz zbudować? partero...

 • Rzeszów

2022-10-10 do 2022-10-18

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 115m², Rudna Mała

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 115m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Rudna mała

2022-10-08 do 2022-10-08

Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Rzeszów

2022-10-07 do 2022-10-15

Porządne Fundamenty

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Rzeszów

2022-09-14 do 2022-09-22

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 1000m², Rzeszów

To zapytanie o treści - Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 1000m² jest skierowane do fachowca, który oferuje swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy oraz koncentruje się na Klientach z rejonu Rzeszowa i z sąsiednich miast. Nie trać czasu i sporządź wycenę - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

 • Rzeszów

2022-09-13 do 2022-09-21

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Rzeszów

Jeśli usługi wykonania fundamentów nie mają dla Ciebie żadnych tajemnic to ten Klient jest dla Twojej firmy. Bazując na swoim solidnym doświadczeniu, pokaż chęć, by pomóc każdemu Klientowi w zakresie wykonania fundamentów. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nim, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Rzeszów

2022-09-09 do 2022-09-17

Wysokiej Klasy Wykonanie Fundamentów

Planujesz przyjąć zlecenie na wykonanie fundamentów, a nie znalazłeś Klienta? Nawiązanie współpracy w odpowiedzi na ogłoszenie o treści Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m² to wspaniały pomysł. Zadzwoń i prześlij ofertę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

 • Rzeszów

2022-09-06 do 2022-09-14

Zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 301-500m², Rzeszów

Zapytanie o treści - Zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 301-500m² jest zaadresowane do specjalisty, który oferuje swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji oraz skupia się na Klientach z Rzeszowa oraz przyległych powiatów. Jeszcze dziś skontaktuj się z nim, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Rzeszów

2022-08-17 do 2022-08-25

Najwyższej Klasy Wykonanie Fundamentów

Chcesz wykonać zlecenie na wykonanie fundamentów, a nie masz Klienta? Nawiązanie kontaktu w odpowiedzi na ogłoszenie o treści Zlecę wykonanie ławy fundamentowej, 180m² to doskonały pomysł. Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co masz do zaoferowania.

 • Rzeszów

2022-08-09 do 2022-08-17

Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, 70m², Rzeszów

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 70m² Termin rozpoczęcia prac: 2023-06-05...

 • Rzeszów

2022-08-06 do 2022-08-14

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², Rzeszów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: Prostokąt 9mx14m. Budynek dwupoziomowy. Złe warunki geologiczne. Termin ro...

 • Rzeszów

2022-08-01 do 2022-08-09

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów