Fundamenty w Lublinie

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 9 319 233 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
631 985 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Lublinie

Fundamenty Lublin

Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K.

141 opinii

Zaufaj fachowcom w dziedzinie wzmacniania fundamentów i zatrudnij Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K.. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy każdego. Zapytaj o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma może Ci zaproponować.

Termico Janusz Prusiński - Pierwszorzędne Ławy Fundamentowe Lublin

Pierwszorzędne Ławy Fundamentowe Lublin

50 opinii

Uważasz, że pierwszorzędne ławy fundamentowe to skomplikowane zagadnienie? Nic bardziej mylnego - fachowcy z Termico Janusz Prusiński dadzą wskazówki i znajdą dostosowane do Twoich wymagań rozwiązanie. Zachęcamy do kontaktu - bez wątpienia warto.

Lismarc Sp z o.o. Budujemy jak dla siebie - Porządny Fundament Lublin

Porządny Fundament Lublin

14 opinii

Jeszcze szukasz profesjonalistów od fundamentu? Powierz tę kwestię specjalistom z Lismarc Sp z o.o. Budujemy jak dla siebie. Dopasowaną ofertę otrzymasz po kontakcie.

Muro Maciej Tetla - Profesjonalna Izolacja Fundamentów Lublin

Muro Maciej Tetla

12 opinii

Zatrudnij Muro Maciej Tetla jeśli potrzebujesz odpowiednich ludzi do profesjonalnej izolacji fundamentów w miejscowości Lublin lub sąsiednim mieście. Dokładne informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

MEGATHERM NTB Sp. z o.o. - Doskonałe Kopanie Fundamentów Lublin

MEGATHERM NTB Sp. z o.o.

12 opinii

Zleć usługę doskonałego kopania fundamentów profesjonalistom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z miejscowości Lublin i pobliskich powiatów. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

Usługi Budowlane inż. Tomasz Grzegórski - Profesjonalny Fundament Lublin

Profesjonalny Fundament

7 opinii

Nadal potrzebujesz specjalisty od fundamentu? Powierz tę kwestię specjalistom z Usługi Budowlane inż. Tomasz Grzegórski. Tylko krok dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnej propozycji - sprawdź!

G.P.-Bud - Najlepsze Płyty Betonowe Lublin

Najlepsze Płyty Betonowe

5 opinii

W dalszym ciągu potrzebujesz profesjonalistów od płyt betonowych? Wykorzystaj doświadczenie G.P.-Bud. Poproś o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma ma do zaoferowania.

"Stanbud Kompleksowe Inwestycje Budowlane" - Rewelacyjna Płyta Fundamentowa w Lublinie

Rewelacyjna Płyta Fundamentowa w Lublinie

3 opinie

Myślisz, że rewelacyjna płyta fundamentowa to niełatwe zagadnienie? W takim razie nie trać czasu - specjaliści z tej firmy posłużą radą i znajdą dopasowne rozwiązanie. Więcej informacji możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

PITTBUD - Staranny Fundament Lublin

Staranny Fundament

2 opinie

Jeszcze szukasz dobrej firmy od fundamentu? Wykorzystaj kompetencje PITTBUD. Osobiście dowiesz się za co chwalą ich Klienci. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do nich, aby uzyskać więcej szczegółów.

SARA BUD ANDRZEJ MARTYNOWSKI - Rewelacyjne Fundamenty Lublin

SARA BUD ANDRZEJ MARTYNOWSKI

2 opinie

Jeżeli szukasz świetnej współpracy to eksperci z SARA BUD ANDRZEJ MARTYNOWSKI są dla Ciebie idealni. Mają ofertę dla każdego - zadzwoń i sprawdź.

Najnowsze z 38 zleceń na fundamenty w Lublinie

Zlecę wykonanie ławy fundamentowej, 71-100m², Dominów

Jako solidny specjalista, który świadczy usługi wykonania fundamentów na bardzo wysokim poziomie zrealizuj zadanie powierzone przez Klienta, który jest rzetelny. Już nie trać czasu i poproś o szczegóły - gwarancja zadowolenia!

 • Dominów

2024-03-03 do 2024-03-11
dodano wczoraj o 22:33

Bezkonkurencyjne Konstrukcje Betonowe Lublin

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: tak Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Lublin

2024-02-16 do 2024-02-16

Szukam firmy na wykonanie ławy fundamentowej, 71-100m², Lublin

Potrzebujesz klienta jako specjalista od najlepszego wykonania fundamentów w miejscowości Lublin lub na terenie Lublina? Skontaktuj się z nimi od razu.

 • Lublin

2024-02-14 do 2024-02-22

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 101-150m², Lublin

W przypadku, gdy wykonujesz zlecenia na rewelacyjna budowa fundamentów w rejonie Lublina i szukasz najlepszych zleceń to znalazłeś dobre miejsce. Klient, który napisał zlecenie o treści "Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 101-150m²", jest gotowy wybrać ofertę Twojej doświadczonej firmy. Przez to, że spełniasz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Lublin

2024-02-13 do 2024-02-21

Doskonała Budowa Fundamentów Lublin

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: do 35m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Lublin

2024-02-12 do 2024-02-20

Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Lublin

2024-02-07 do 2024-02-15

Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, 151-200m², Lublin

Przygotowanie fundamentów dla tego Klienta będzie dziecinnie proste. Zapytanie ma treść - Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, 151-200m². Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający doświadczenie w branży, które zaspokoi najbardziej wymagających. Złóż bezkonkurencyjną propozycję dla tego Klienta - zadzwoń niezwłocznie, nie pożałujesz.

 • Lublin

2024-02-04 do 2024-02-12

Najlepsza Budowa Fundamentów

Planujesz wykonać zlecenie na budowa fundamentów, a nie znalazłeś Klienta? Nawiązanie kontaktu w odpowiedzi na zlecenie o treści Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 151-200m² to dobry pomysł. Dłużej nie zwlekaj i zadzwoń teraz - nie zawiedziesz się!

 • Lublin

2024-02-04 do 2024-02-12

Wykonanie Fundamentów Lublin

Usługi wykonania fundamentów nie mają dla Twojej firmy żadnych tajemnic? Polegając na ponadprzeciętnym doświadczeniu, pokaż chęć, by pomóc każdemu Klientowi w zakresie wykonania fundamentów. Poznaj szczegóły zapytania o treści "Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 101-150m²". Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Lublin

2024-01-31 do 2024-02-08

Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, 101-150m², Kliny

Jeśli atrakcyjna cena i rzetelna realizacja powierzonych zadań to Twoje najważniejsze zalety jako eksperta od wykonania fundamentów to wykonaj zlecenie - Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, 101-150m². Przedłóż wyjątkową ofertę dla tego Klienta - zadzwoń niezwłocznie, nie pożałujesz.

 • Kliny

2024-01-24 do 2024-02-01

Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, do 35m², Żabia Wola

Wybór tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i na pewno Zleceniodawca, który zleca - "Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, do 35m²", nie będzie żałował współpracy z profesjonalistą z Twojej firmy. Zadzwoń teraz i wyślij ofertę - nie pożałujesz.

 • Żabia wola

2024-01-21 do 2024-01-29

Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 101m², Lublin

Spowoduj, że konstrukcje betonowe nie będzie dla Klienta problemem i skorzysta on z oferty Twojej firmy. Jako doświadczony znawca z zakresu konstrukcji betonowych znajdź najlepszą ofertę pod zlecenie - Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 101m². Ledwie chwila dzieli Cię od dostania świetnego zapytania o ofertę - skontaktuj się od razu!

 • Lublin

2024-01-17 do 2024-01-25

Solidne Fundamenty Lublin

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Lublin

2024-01-15 do 2024-01-23

Pierwszorzędne Wykonanie Fundamentów

Jeśli jesteś fachowcem z wieloletnim stażem i świadczysz usługi z zakresu pierwszorzędnego wykonania fundamentów wykonaj zlecenie, które ma treść - Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, do 35m² i zostało napisane przez pewnego Konsumenta. Zapytaj o szczegóły zlecenia, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co możesz zaproponować.

 • Lublin

2024-01-09 do 2024-01-17

Wysokiej Klasy Budowa Fundamentów

Jeśli jesteś firmą z długoletnią praktyką i wykonujesz usługi z zakresu wysokiej klasy budowy fundamentów zdecyduj się na wykonanie zlecenia, które brzmi - Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 151-200m² i zostało napisane przez sprawdzonego Konsumenta. Pokaż dopasowaną propozycję dla tego Klienta - nawiąż współpracę niezwłocznie.

 • Lublin

2024-01-08 do 2024-01-16

Zlecę wykonanie fundamentów, 71-100m², Lublin

Ten Zleceniodawca jeszcze szuka dobrej firmy od fundamentów. Napisał ogłoszenie o treści - Zlecę wykonanie fundamentów, 71-100m², chcąc doświadczonych specjalistów. Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaproponować.

 • Lublin

2024-01-07 do 2024-01-15

Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 101-150m², Lublin

Doprowadź do tego, że konstrukcje betonowe nie będzie dla Klienta skomplikowaną kwestią i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako doświadczony konsultant z dziedziny konstrukcji betonowych stwórz idealną ofertę pod zlecenie - Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 101-150m². Ustal pasujący termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Lublin

2024-01-06 do 2024-01-14

Perfekcyjne Fundamenty

Na wypadek jeśli jeszcze jako profesjonalista od fundamentów szukasz Klientów to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m². Prowadząc firmę jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca z rejonu Lublina z pewnością uzasadnisz Klientowi jak bezkonkurencyjna jest Twoja oferta. Dodatkowe informacje możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

 • Lublin

2024-01-06 do 2024-01-14

Staranne Fundamenty

Nadal jesteś w stanie odpowiedzieć na zapotrzebowanie Zleceniodawcy jako dobra firma od fundamentów. Pozwól Zleceniodawcom skorzystać z Twoich usług i cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Dzięki temu, że realizujesz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

 • Lublin

2024-01-03 do 2024-01-11

Doskonałe Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: letniskowy lub rekreacyjny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Łuszczów drugi

2023-12-18 do 2023-12-26

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m², Lublin

Zleceniodawca szuka rewelacyjnej jakości wykonywanych usług i pisze - Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m². To zapytanie o ofertę jest stworzone dla profesjonalisty takiego, jak Ty. Już teraz zadzwoń do niego, aby uzyskać szczegółowe informacje.

 • Lublin

2023-12-18 do 2023-12-26

Solidna Budowa Fundamentów

Pragniesz znaleźć Klienta jako godny zaufania specjalista? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Zleceniodawcy. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Umów się na rozmowę jeszcze dziś.

 • Lublin

2023-11-12 do 2023-11-20

Świetne Usługi Wykonania Fundamentów Lublin

Usługi wykonania fundamentów nie mają dla Twojej firmy żadnych tajemnic? Polegając na solidnym doświadczeniu, pokaż chęć, by pomóc każdemu Klientowi w zakresie budowy fundamentów. Poznaj szczegóły zlecenia, które brzmi "Dam zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 36-70m²". Umów się na rozmowę od razu.

 • Lublin

2023-11-08 do 2023-11-16

Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, 201-300m², Lublin

Jako firma zajmująca się usługami z zakresu wykonania fundamentów realizuj zlecenie na wykonanie fundamentów. Poznaj szczegóły zapytania - Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, 201-300m². Dzięki temu, że realizujesz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Lublin

2023-11-04 do 2023-11-12

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 201-300m², Lublin

Klient, który planuje zakup doskonałej usługi wykonania fundamentów musi już dziś zgłosić się do Ciebie i poznać niskie ceny oraz oferowaną jakość. Złóż propozycję dla tego Klienta - skontaktuj się już dziś, nie pożałujesz.

 • Lublin

2023-11-02 do 2023-11-10

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 71-100m², Lublin

Wybierz zapytanie dotyczące najwyższej klasy budowy fundamentów od sprawdzonych Zleceniodawców zainteresowanych daniem pracy na terenie Lublina lub okolicy. Dłużej nie zwlekaj i zadzwoń od razu - gwarancja zadowolenia!

 • Lublin

2023-11-02 do 2023-11-10

Potrzebna ekipa na wykonanie ławy fundamentowej, 101-150m², Lublin

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Lublin

2023-10-31 do 2023-11-08

Solidna Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Lublin

2023-10-26 do 2023-11-03

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 201-300m², Lublin

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 201-300m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Lublin

2023-10-17 do 2023-10-25

Rewelacyjne Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: handlowo-usługowy Piwnica: tak Powierzchnia budynku: 151-200m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Lublin

2023-09-26 do 2023-10-04

Dam zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 101-150m², Lublin

Usługi wykonania fundamentów w wykonaniu Twojej firmy to prawdziwy majstersztyk? Jako idealny partner do powierzenia budowy fundamentów nawiąż współpracę po zapoznaniu się ze zleceniem o treści - Dam zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 101-150m². Dzięki temu, że realizujesz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Lublin

2023-09-11 do 2023-09-19

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów