Fundamenty we Włodawie

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 434 556 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
565 422 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów we Włodawie

Fundamenty Włodawa

Lider & Parners Sp. z o.o.

11 opinii

Jeżeli poszukujesz doskonałej jakości wykonywanych usług to eksperci z Lider Parners Sp. z o.o. są dla Ciebie idealni. Umów się na rozmowę jeszcze dziś i poznaj ofertę.

Paweł Usługi remontowo budowlane - Świetny Fundament we Włodawie

Świetny Fundament we Włodawie

2 opinie

Uwierz na słowo specjalistom w dziedzinie fundamentu i zatrudnij Paweł Usługi remontowo budowlane. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli każdego. Jeszcze dzisiaj umów się z nimi na rozmowę.

AutoBoss / Polska Korporacja Budowlana sp.z.o.o - Porządny Fundament Włodawa

AutoBoss / Polska Korporacja Budowlana sp.z.o.o

2 opinie

Chcesz znaleźć godnego uwagi partnera, dzięki któremu osiągniesz swój cel? AutoBoss Polska Korporacja Budowlana sp.z.o.o z Włodawy jest na to najlepszym rozwiązaniem. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

F.H.U. HALUS - Staranne Wzmacnianie Fundamentów Włodawa

Staranne Wzmacnianie Fundamentów Włodawa

1 opinia

W dalszym ciągu potrzebujesz profesjonalistów od wzmacniania fundamentów? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom F.H.U. HALUS. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do nich, aby otrzymać dopasowaną ofertę.

BRZOZOWSKI BUDOWNICTWO - Znakomity Fundament Włodawa

BRZOZOWSKI BUDOWNICTWO

Właśnie wybierasz rzetelnego partnera, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? BRZOZOWSKI BUDOWNICTWO jest na to skuteczną metodą. Nie trać czasu - umów się z nimi na rozmowę i poznaj ofertę.

SARA BUD ANDRZEJ MARTYNOWSKI - Wyjątkowa Izolacja Fundamentów Włodawa

SARA BUD ANDRZEJ MARTYNOWSKI

Starasz się odnaleźć godnego zaufania fachowca z zakresu wyjątkowej izolacji fundamentów, który pomoże wprowadzić w życie Twoje plany? Firma SARA BUD ANDRZEJ MARTYNOWSKI jest do Twojej dyspozycji. Zachęcamy do zadawania pytań - to Ci się opłaci.

Adrian Bartosik - Pierwszorzędne Fundamenty Pod Dom Włodawa

Pierwszorzędne Fundamenty Pod Dom Włodawa

Przygotowanie fundamentów pod dom będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych specjalistów. Adrian Bartosik ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do nich, aby otrzymać dopasowaną ofertę.

Trześniak - Świetne Wzmacnianie Fundamentów Włodawa

Świetne Wzmacnianie Fundamentów

Firma Trześniak oferuje swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy. Skupia się na Klientach z rejonu Włodawy i okolic. Ustal pasujący termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

RENOMEX - Najwyższej Klasy Wykonanie Fundamentów Włodawa

Najwyższej Klasy Wykonanie Fundamentów

Zleć zadanie najwyższej klasy wykonania fundamentów fachowcom z firmy RENOMEX. Ich praca jest ceniona przez Klientów z miejscowości Włodawa i pobliskich powiatów. Przedzwoń i otrzymaj wstępną wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

FIRMA BUDOWLANO-REMONTOWA PIOTR TCHÓRZEWSKI - Doskonałe Wzmacnianie Fundamentów Włodawa

Doskonałe Wzmacnianie Fundamentów

Gdy poszukujesz rewelacyjnej współpracy to eksperci z FIRMA BUDOWLANO-REMONTOWA PIOTR TCHÓRZEWSKI perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą - nie pożałujesz.

Najnowsze z 25 zleceń na fundamenty we Włodawie

Rewelacyjne Konstrukcje Betonowe Włodawa

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 82m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Stulno

2023-01-15 do 2023-01-23

Wykonanie Fundamentów Włodawa

Usługi wykonania fundamentów nie mają dla Twojej firmy żadnych tajemnic? Polegając na ponadprzeciętnym doświadczeniu, pokaż chęć, by pomóc każdemu Klientowi w zakresie wykonania fundamentów. Poznaj szczegóły zapytania o treści "Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 67m²". Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Hańsk Pierwszy

2022-12-20 do 2022-12-28

Budowa Fundamentów Włodawa

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 22m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Włodawa

2022-10-04 do 2022-10-12

Świetne Fundamenty Włodawa

Zlecający szuka doskonałej ceny usług względem jakości wykonania i pisze - Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, 56m². To ogłoszenie perfekcyjnie pasuje do specjalisty takiego, jak Ty. Umów się na rozmowę już teraz, aby uzyskać więcej informacji.

 • Maszki k. wojciechowa

2022-09-03 do 2022-09-11

Najwyższej Klasy Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 56m² Informacje dodatkowe: Zlecę prace przy budowie budynku do stanu 0. Zdjecie humusu, wykopy, fundamenty. ...

 • Wojciechów

2022-09-13 do 2022-09-21

Konstrukcje Betonowe

Dla Zlecającego, który pisze - Potrzebna ekipa na wykonanie ławy fundamentowej, 56m², znalezienie tanich konstrukcji betonowych jest trudniejsze niż może się wydawać, ale Twoja firma będzie na sto procent w stanie mu pomóc w znalezieniu adekwatnego produktu. Skontaktuj się, aby uzyskać więcej szczegółów - nie pożałujesz.

 • Wojciechów

2022-09-09 do 2022-09-17

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 35m², Lejno

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Informacje dodatkowe: Płyta ocieplona pod Dom szkieletowy 35m2 plus plyta pod taras 5x7m Termin rozpo...

 • Lejno

2022-12-26 do 2023-01-03

Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 35m², Białka

Pokaż Zleceniodawcy, że równie dobrej oferty konstrukcji betonowych nie znajdzie na terenie Lubelskiego, więc jeżeli szuka tanich konstrukcji betonowych to koniecznie powinien sprawdzić Twoją Firmę. Jeszcze dziś umów się z nim na rozmowę, aby stworzyć dopasowaną ofertę.

 • Białka

2022-10-25 do 2022-11-02

Usługi Wykonania Fundamentów Włodawa

Chcesz znaleźć Klienta jako godny uwagi profesjonalista od solidnych usług wykonania fundamentów z Lubelskiego? Przyczyń się do realizacji celów Klienta poznając szczegóły jego zapytania o treści "XYZ". Zdecyduj się od razu - przedzwoń i otrzymaj prośbę o wycenę, która Cię usatysfakcjonuje.

 • Siedliszcze

2022-12-20 do 2022-12-28

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 301-500m², Siedliszcze

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 301-500m² Informacje dodatkowe: 16 zbrojonych stóp fundamentowych pod halę namiotową Termin rozpoczęci...

 • Siedliszcze

2022-11-15 do 2022-11-23

Pierwszorzędna Budowa Fundamentów

W przypadku, gdy wykonujesz zlecenia na pierwszorzędna budowa fundamentów w rejonie Lubelskiego i świadczysz usługi z najwyższej półki to trafiłeś w dobre miejsce. Klient, który napisał zapytanie o treści "Zlecenie na wykonanie fundamentów, do 100m²", jest gotowy skorzystać z usług Twojej kompetentnej firmy. Dłużej nie czekaj i zadzwoń teraz - gwarancja zadowolenia!

 • Siedliszcze

2023-01-23 do 2023-01-31

Profesjonalne Fundamenty

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 50m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Krasne

2022-08-20 do 2022-08-28

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Krasne

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: Domek letniskiwy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Krasne

2022-10-04 do 2022-10-12

Perfekcyjne Wykonanie Fundamentów

Jeśli oferujesz perfekcyjne usługi wykonania fundamentów i wykonanie fundamentów na terenie miejscowości Lubelskie oraz okolicznych miast to to zapytanie ofertowe jest zorientowane na właśnie Ciebie. Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Okszów

2022-11-14 do 2022-11-22

Korzystne Konstrukcje Betonowe

Doprowadź do tego, że konstrukcje betonowe nie będzie dla Zleceniodawcy kłopotem i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako profesjonalny ekspert z zakresu konstrukcji betonowych znajdź najlepszą ofertę pod zlecenie - Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 35m². Wybierz numer teraz i wyślij ofertę - nie będziesz żałować.

 • Ludwin

2023-01-24 do 2023-02-01

Staranne Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: Dobudowa fundamentów pod domek letniskowy drewniany ze stolbudu Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Informacje dodatkowe: Dobudowanie belki zmacniającej ,dodatkowo ...

 • Ludwin

2023-01-24 do 2023-02-01

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 35m², Rogóźno

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Informacje dodatkowe: Dom letniskowy szkieletowy całoroczny Termin rozpoczęcia prac: 2022-09-22...

 • Rogóźno

2022-07-29 do 2022-08-06

Dam zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 35m2, Rogóźno

Na wypadek jeśli wciąż jako dobra firma od fundamentów potrzebujesz pracy to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Dam zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 35m2. Prowadząc firmę jako od lat działający na rynku przedsiębiorca z Lubelskiego bez wątpienia pokażesz Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Tylko jeden telefon dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnego zlecenia - zadzwoń!

 • Rogóźno

2022-09-19 do 2022-09-27

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 35m², Rozkopaczew

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Rozkopaczew

2022-08-11 do 2022-08-19

Perfekcyjne Wykonanie Fundamentów

Przyjmij zlecenie perfekcyjnego wykonania fundamentów o treści "Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 35m²", jako fachowiec z miejscowości Lubelskie. Zyskaj klientów swoimi kompetencjami i fachowością. Pokaż, że w okolicy Lubelskiego nie masz sobie równych. Żeby uzyskać informacje o budżecie skontaktuj się jeszcze dziś - warto.

 • Ostrów Lubelski

2022-11-13 do 2022-11-21

Pierwszorzędne Konstrukcje Betonowe

Możesz zaoferować godną uwagi propozycję dotyczącą konstrukcji betonowych? Na pewno pomożesz Zleceniodawcy mając w swojej ofercie szeroki wachlarz produktów dopasowanych do jego oczekiwań. Jeśli chcesz otrzymać informacje o budżecie skontaktuj się już teraz - to Ci się opłaci.

 • Ostrów Lubelski

2022-12-16 do 2022-12-24

Konstrukcje Betonowe

Powiedz Zleceniodawcy, że takiej propozycji konstrukcji betonowych szybko nie znajdzie na terenie Parczewa, więc jeśli szuka bezkonkurencyjnych konstrukcji betonowych to bez zbędnej zwłoki powinien sprawdzić Twoją Firmę. Gorąco zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - nie pożałujesz.

 • Parczew

2022-11-04 do 2022-11-12

Perfekcyjna Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: Domek letniskowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Nowy orzechów lubelskie

2022-12-13 do 2022-12-21

Najlepsze Wykonanie Fundamentów

Przyjmij zadanie najlepszego wykonania fundamentów o treści "Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 101m²", jako fachowiec z miejscowości Łęczna. Zyskaj klientów swoimi kompetencjami i doświadczeniem. Pokaż, że na terenie Łęcznej jesteś jednym z najlepszych. Napisz krótko co możesz zaoferować i poznaj dopasowanego Klienta.

 • Łęczna

2022-08-27 do 2022-09-04

Profesjonalne Fundamenty

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 190m² Informacje dodatkowe: Obrys budynku 190m(liczac po zewnątrz) Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 mies...

 • Łęczna

2022-09-07 do 2022-09-15

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów