Fundamenty w Biłgoraju

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 434 272 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
565 408 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Biłgoraju

Fundamenty Biłgoraj

Wyjątkowa Izolacja Fundamentów w Biłgoraju

4 opinie

Po prostu zleć zadanie izolacji fundamentów profesjonalistom z miejscowości Biłgoraj. Przekonają Cię swoimi kwalifikacjami i rzetelnością. W okolicy Biłgoraju są jednymi z najlepszych. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą - to Ci się opłaci.

P.U.B. Roman Głowala - Solidne Płyty Betonowe Biłgoraj

Solidne Płyty Betonowe Biłgoraj

7 opinii

Według Ciebie solidne płyty betonowe to niełatwy temat? Nic bardziej mylnego - fachowcy z tej firmy pomogą Ci i znajdą spełniające Twoje oczekiwania rozwiązanie. Przedzwoń natychmiast po więcej szczegółów - nie będziesz żałować.

K.E.S Projekt - Znakomity Fundament Biłgoraj

Znakomity Fundament

2 opinie

W dalszym ciągu szukasz specjalisty od fundamentu? Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia K.E.S Projekt. Już teraz określ czego potrzebujesz i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

TM-BUD s.c. - Znakomita Płyta Fundamentowa Biłgoraj

Znakomita Płyta Fundamentowa

1 opinia

Firma TM-BUD s.c. świadczy swoje usługi w bardzo przystępnej cenie. Koncentruje się na Klientach z Biłgoraju i okolic. Ustal pasujący termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

RENOWA usługi ciesielsko-dekarskie i remontowo-budowlane - Perfekcyjne Wylewanie Fundamentów Biłgoraj

RENOWA usługi ciesielsko-dekarskie i remontowo-budowlane

1 opinia

Chesz znaleźć solidnego fachowca z zakresu perfekcyjnego wylewania fundamentów z Biłgoraju, który pomoże zrealizować Ci Twoje zlecenie? Firma RENOWA usługi ciesielsko-dekarskie i remontowo-budowlane jest Twoim rozwiązaniem. Umów się na rozmowę już teraz, aby uzyskać więcej szczegółów.

Firma remontowo-budowlana MAGBUD Beata Magdziarz - Pierwszorzędne Kopanie Fundamentów Biłgoraj

Pierwszorzędne Kopanie Fundamentów Biłgoraj

1 opinia

Zleć prace dotyczące kopania fundamentów ekspertom firmy Firma remontowo-budowlana MAGBUD Beata Magdziarz z miejscowości Biłgoraj. Urzekną Cię swoim zaangażowaniem i doświadczeniem. W okolicy Biłgoraju nie mają sobie równych. Określ czego potrzebujesz i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Fun-Mur - Perfekcyjny Fundament Biłgoraj

Perfekcyjny Fundament

Wciąż poszukujesz dobrej firmy od fundamentu? Skorzystaj z kwalifikacji Fun-Mur. Z pewnością dołączysz do grona zadowolonych Klientów. Podejmij decyzję bez zwłoki - zatelefonuj i otrzymaj wstępną wycenę, która Cię usatysfakcjonuje.

Usługi Budowlane Przemysław Mazur - Pierwszorzędna Izolacja Fundamentów Biłgoraj

Pierwszorzędna Izolacja Fundamentów

Zleć prace dotyczące izolacji fundamentów fachowcom firmy Usługi Budowlane Przemysław Mazur z miejscowości Biłgoraj. Przekonają Cię swoimi kompetencjami i fachowością. Na terenie Biłgoraju nie mają sobie równych. Zdecyduj się szybko - zatelefonuj i otrzymaj wstępną ofertę, która spełni Twoje wymagania.

Pols Brand - Solidne Ławy Fundamentowe Biłgoraj

Pols Brand

Jeżeli szukasz doskonałej ceny usług względem jakości wykonania to profesjonaliści z Pols Brand są dla Ciebie idealni. Więcej informacji możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

Geomap usługi geodezyjne - Profesjonalna Izolacja Fundamentów Biłgoraj

Geomap usługi geodezyjne

Kusząca cena i godna podziwu realizacja powierzonych zadań to główne atuty firmy, której specjalnością jest izolacja fundamentów. Zadzwoń natychmiast po więcej szczegółów - nie będziesz żałować.

Najnowsze z 26 zleceń na fundamenty w Biłgoraju

Usługi Wykonania Fundamentów Biłgoraj

Zleceniodawca, który potrzebuje usługi wykonania fundamentów musi zgłosić się do Ciebie i zobaczyć na własne oczy świetne ceny oraz oferowaną jakość. Dzięki temu, że spełniasz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

 • Biłgoraj

2023-01-17 do 2023-01-25

Pierwszorzędne Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Józefów

2022-11-03 do 2022-11-11

Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, do 100m², Aleksandrów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Aleksandrów

2022-10-24 do 2022-10-24

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 64m², Biłgoraj

Zaoszczędź sobie kłopotów i wybierz zapytanie o wysokiej klasy budowa fundamentów w Biłgoraju. Przedzwoń jeszcze dzisiaj.

 • Biłgoraj

2022-10-05 do 2022-10-13

Doskonałe Wykonanie Fundamentów Biłgoraj

Usługi wykonania fundamentów nie mają dla Ciebie żadnych tajemnic? Polegając na solidnym doświadczeniu, pokaż chęć, by doradzić każdemu Klientowi w zakresie wykonania fundamentów. Zapoznaj się z treścią zlecenia, które brzmi "Zlecenie na wykonanie fundamentów, 70m²". Zaledwie krok dzieli Cię od uzyskania świetnego zlecenia - skontaktuj się od razu!

 • Szczebrzeszyn

2022-08-30 do 2022-09-07

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 70m², Radecznica

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 70m² Informacje dodatkowe: rozpoczęcie budowy domu jednorodzinnego 70m2 w połowie listopada - wykopanie i wylanie f...

 • Radecznica

2022-08-30 do 2022-09-07

Solidne Fundamenty Biłgoraj

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Chrzanów

2022-11-19 do 2022-11-27

Profesjonalna Budowa Fundamentów Biłgoraj

Szukasz pracy jako fachowiec od profesjonalnej budowy fundamentów w miejscowości Lubelskie lub w przyległych powiatach? Określ jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dopasowanego Zleceniodawcę.

 • Krasnobród

2023-01-31 do 2023-02-08
dodano 5 dni temu

Zapytanie o wykonanie fundamentów, do 100m², Cieplice

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Cieplice

2022-12-14 do 2022-12-22

Świetne Fundamenty

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 120m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Zamość

2022-12-10 do 2022-12-18

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 201-300m², Zamość

Pragniesz znaleźć Klienta jako godny uwagi fachowiec? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Zleceniodawcy. Przyczyń się do realizacji jego celów. Aby uzyskać dokładne informacje skontaktuj się już teraz - warto.

 • Zamość

2022-10-17 do 2022-10-25

Doskonałe Konstrukcje Betonowe Biłgoraj

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: Domek letniskowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 68m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Zamość

2023-01-21 do 2023-01-29

Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 101-200m², Zamość

Jeśli świadczysz wyjątkowe usługi wykonania fundamentów i budowa fundamentów na terenie Zamościa oraz okolicznych miast to to zapytanie jest zorientowane na Ciebie. Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Zamość

2022-11-28 do 2022-12-06

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 59m², Zamość

Klient napisał zlecenie o treści "Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 59m²". Jako wiarygodny fachowiec w dziedzinie fundamentów daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Określ jaką ofertą dysponujesz i poznaj dopasowanego Klienta.

 • Zamość

2023-02-04 do 2023-02-12
dodano wczoraj o 23:03

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Zamość

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Zamość

2022-08-27 do 2022-09-04

Tanie Usługi Wykonania Fundamentów

Usługi wykonania fundamentów nie mają dla Ciebie żadnych tajemnic? Polegając na doskonałym doświadczeniu, pokaż chęć, by pomóc każdemu Klientowi. Przeanalizuj szczegóły zapytania, które ma treść "Szukam firmy na wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m²". Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby zaprezentować ofertę.

 • Zamość

2022-11-02 do 2022-11-10

Wykonanie Fundamentów

Najlepsze wykonanie fundamentów to Twoja życiowa pasja? Wykonaj zapytanie jako jeden z najlepszych w tej dziedzinie. Umów się na rozmowę od razu, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Nowa Sarzyna

2023-01-06 do 2023-01-14

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 101-200m², Cieszanów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: 2023-05-25...

 • Cieszanów

2022-08-18 do 2022-08-26

Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 101-200m², Tarnawatka-Tartak

Szukasz klienta jako fachowiec od wyjątkowego wykonania fundamentów w rejonie Lubelskiego lub w pobliskich miastach? Zdecyduj się od razu - zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą prośbę o wycenę, która spełni Twoje wymagania.

 • Tarnawatka-Tartak

2023-02-01 do 2023-02-09
dodano 4 dni temu

Zapytanie o wykonanie fundamentów, do 100m², Nowosielec

Ten Klient uważa, że rewelacyjne fundamenty to skomplikowany temat. Napisał zgłoszenie o treści "Zapytanie o wykonanie fundamentów, do 100m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako specjalista udzielisz mu rad i znajdziesz dopasowane rozwiązanie. Dzięki temu, że spełniasz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

 • Nowosielec

2022-08-08 do 2022-08-16

Profesjonalna Budowa Fundamentów

Zleceniodawca napisał "Szukam firmy na wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m²". Zrealizuj zlecenie profesjonalnej budowy fundamentów jako profesjonalista w tej branży. Powiadom Klienta o gotowości do podjęcia prac z Lubelskiego i okolicznych powiatów. Zaproponuj termin bez zbędnej zwłoki!

 • Izbica

2022-10-31 do 2022-11-08

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², Izbica

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Izbica

2022-10-31 do 2022-11-08

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 101-200m², Pysznica

Szukane są dobre usługi wykonania fundamentów w dobrej cenie. Zlecenie brzmi - Zapytanie o wykonanie fundamentów, 101-200m². Jako firma od lat działająca w branży, mająca niezbędne przygotowanie do realizacji zleceń z zakresu budowy fundamentów, wyraź gotowość do przyjęcia zlecenia. Przez to, że spełniasz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Pysznica

2022-08-11 do 2022-08-19

Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Rozdoły

2022-09-29 do 2022-10-07

Świetne Konstrukcje Betonowe

Zdecydowanie o wyborze konstrukcji betonowych nie jest łatwą sprawą, dlatego nie zwlekaj - jako specjalista poradź i znajdź spełniające wymagania rozwiązanie dla Zleceniodawcy, który pisze - Zlecenie na wykonanie fundamentów, do 100m². Zapytaj o szczegóły, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co możesz zaoferować.

 • Tomaszów Lubelski

2023-01-04 do 2023-01-12

Zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 70m², Sobieska Wola Pierwsza

Przygotowanie fundamentów dla tego Klienta będzie banalnie łatwe. Zlecenie ma treść - Zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 70m². Odpowiedz na nie jako ekspert mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zaspokoi najbardziej wymagających. Przedłóż wyjątkową ofertę temu Zleceniodawcy - skontaktuj się już dziś, nie pożałujesz.

 • Sobieska wola pierwsza

2022-12-17 do 2022-12-25

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów