Fundamenty w Puławach

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 424 345 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
564 911 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Puławach

Fundamenty Puławy

Nowa Generacja Pracowników

4 opinie

Nowa Generacja Pracowników świadczy swoje usługi w bardzo przystępnej cenie. Skupia się na Klientach z rejonu Puław i okolic. Przedzwoń, aby otrzymać ofertę.

Raf-Trans - Najlepsze Ławy Fundamentowe Puławy

Najlepsze Ławy Fundamentowe

2 opinie

Zrealizowanie ław fundamentowych będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych specjalistów. Raf-Trans ma indywidualne podejście do każdego klienta, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

Kambis Usługi Remontowo-Budowlane Kamil Olejarz - Pierwszorzędne Ławy Fundamentowe Puławy

Pierwszorzędne Ławy Fundamentowe Puławy

8 opinii

Według Ciebie pierwszorzędne ławy fundamentowe to niełatwy temat? W takim razie nie trać czasu - profesjonaliści z tej firmy dadzą wskazówki i znajdą dostosowane do Twoich potrzeb rozwiązanie. Skontaktuj się z nimi już teraz i poznaj ofertę.

BILA Usługi Remontowe-Budowlane - Świetne Płyty Betonowe Puławy

Świetne Płyty Betonowe Puławy

2 opinie

Zaufaj specjalistom w dziedzinie płyt betonowych i zatrudnij BILA Usługi Remontowe-Budowlane. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli każdego. Poproś o ofertę już teraz i zobacz co firma ma do zaoferowania.

EKSPERT usługi remontowo-budowlane - Doskonałej Jakości Płyty Betonowe Puławy

EKSPERT usługi remontowo-budowlane

8 opinii

Jeżeli poszukujesz doskonałej jakości wykonywanych usług to eksperci z EKSPERT usługi remontowo-budowlane są dla Ciebie idealni. Umów się na rozmowę jeszcze dziś i poznaj ofertę.

Krisbud - Znakomity Fundament w Puławach

Znakomity Fundament w Puławach

2 opinie

Gdy poszukujesz doskonałej współpracy to eksperci z Krisbud perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Zaledwie chwila dzieli Cię od otrzymania świetnej wyceny - skontaktuj się od razu!

Zakład Betoniarski Sławomir Nowak - Rewelacyjny Fundament Puławy

Zakład Betoniarski Sławomir Nowak

1 opinia

Myślisz, że rewelacyjny fundament to trudny temat? Nic bardziej mylnego - specjaliści z tej firmy pomogą Ci i znajdą dopasowne rozwiązanie. Już teraz określ na czym Ci zależy i poznaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Eko-Bud - Porządny Fundament Puławy

Porządny Fundament

2 opinie

Jeśli szukasz doskonałej ceny usług względem jakości wykonania to specjaliści z Eko-Bud perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Już teraz umów się z nimi na rozmowę i poznaj ofertę.

TERMIC Krzysztof Milczarczyk - Solidne Fundamenty Puławy

TERMIC Krzysztof Milczarczyk

1 opinia

Na wypadek jeśli wciąż poszukujesz ekspertów od fundamentów to skorzystaj z wieloletniego doświadczenia TERMIC Krzysztof Milczarczyk. Puławy i pobliske miasta to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Skontaktuj się z nimi od razu, a otrzymasz ofertę.

Gaz-Bruk Przemysław Łukasik - Pierwszorzędna Izolacja Fundamentów Puławy

Pierwszorzędna Izolacja Fundamentów

1 opinia

Pragniesz znaleźć solidnego specjalistę z zakresu pierwszorzędnej izolacji fundamentów z Twojego rejonu, dzięki któremu szybko zrealizujesz swoje cele? Firma Gaz-Bruk Przemysław Łukasik jest Twoim rozwiązaniem. Zdecyduj się szybko - zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą ofertę, która Cię usatysfakcjonuje.

Najnowsze z 31 zleceń na fundamenty w Puławach

Profesjonalne Fundamenty Puławy

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: tak Powierzchnia budynku: 108m² Informacje dodatkowe: Budowa piwnicy z bloczka betonowego, strop teriva. Wykop i materiał po Naszej stronie. ...

 • Nałęczów

2023-01-31 do 2023-02-08
dodano 2 dni temu

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, do 100m², Wojszyn

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Wojszyn

2023-01-15 do 2023-01-16

Fantastyczne Wykonanie Fundamentów Puławy

Zleceniodawca wprowadził zapytanie "Zlecenie na wykonanie fundamentów, do 100m²". Wykonaj zlecenie fantastycznego wykonania fundamentów jako profesjonalista w tej branży. Zadeklaruj gotowość do realizacji prac z okolic Lubelskiego i okolicznych miast. Zaproponuj termin bez zbędnej zwłoki!

 • Ożarów

2022-12-22 do 2022-12-30

Szukam firmy na wykonanie fundamentów, do 100m², Nałęczów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Informacje dodatkowe: zlecę budowę fundamentu pod dom 48 m2 + tarasy ok 40 m2 Termin rozpoczęcia prac: w ...

 • Nałęczów

2022-12-04 do 2022-12-12

Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 101-200m², Puławy

Jako profesjonalista przedstaw bezkonkurencyjną ofertę konstrukcji betonowych. Masz na swoim koncie wiele dobrych referencji od Klientów, którzy potwierdzili o Twoim dużym doświadczeniu. Bez wątpliwości zlecenie o treści "Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 101-200m²" jest idealne dla Ciebie. Umów się na konkretny termin od razu!

 • Puławy

2022-11-07 do 2022-11-15

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, do 100m², Nałęczów

Usługi wykonania fundamentów w Twoim wykonaniu to autentyczny majstersztyk? Jako idealny partner do powierzenia wykonania fundamentów skontaktuj się w odpowiedzi na zlecenie o treści - Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, do 100m². Zaproponuj termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Nałęczów

2022-11-06 do 2022-11-14

Solidna Budowa Fundamentów Puławy

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Uściąż

2022-09-29 do 2022-08-29

Tanie Usługi Wykonania Fundamentów Puławy

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: Budynek rekreacji indywidualnej Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Informacje dodatkowe: 5x7 wysokość 6.81 Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Kazimierz Dolny

2022-09-29 do 2022-10-07

Profesjonalna Budowa Fundamentów

Ten Klient wprowadził zapytanie "Zlecę wykonanie fundamentów, 101-200m²". Zrealizuj zlecenie profesjonalnej budowy fundamentów jako ekspert w tej branży. Poinformuj Klienta o chęci do realizacji zleceń z Puław i przyległych powiatów. Już nie czekaj i poproś o szczegóły - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

 • Puławy

2022-09-19 do 2022-09-27

Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Kazimierz Dolny

2022-08-07 do 2022-08-07

Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², Kazimierz Dolny

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: Zlece wykonanie plyta fundamentowa pod dom lekki szkieletowy 126m2. Do wyko...

 • Kazimierz Dolny

2022-07-25 do 2022-08-02

Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, 106m², Sadurki

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 106m² Informacje dodatkowe: Projekt domu Atlant 3 PS Powierzchnia użytkowa 106,06 m² Powierzchnia zabudowy 1...

 • Sadurki

2022-07-22 do 2022-07-30

Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 36m², Garbów

Jeśli bezkonkurencyjna cena i solidna realizacja powierzonych prac to Twoje główne walory jako specjalisty od wykonania fundamentów to zdecyduj się na wykonanie zlecenia - Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 36m². Jeszcze dziś umów się z nim na rozmowę, aby przesłać wycenę.

 • Garbów

2022-09-20 do 2022-09-28

Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: tak Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Garbów

2022-07-21 do 2022-07-29

Rewelacyjne Fundamenty

Zleceniodawca napisał zlecenie brzmiące "Zlecę wykonanie fundamentów, 92m²". Jako rzetelny specjalista w dziedzinie fundamentów daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Żeby poznać więcej informacji skontaktuj się już teraz - warto.

 • Garbów

2022-11-07 do 2022-11-15

Rewelacyjne Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Informacje dodatkowe: Wymiary 4 na 7 Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Michów

2023-01-05 do 2023-01-13

Wysokiej Klasy Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: Wykonanie 200 m2 murow oporowych Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny...

 • Janów Lubelski

2023-02-02 do 2023-02-10
dodano 16 godzin temu

Najlepsza Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 1200m² Informacje dodatkowe: Wykonanie fundamentów w następującym zakresie: - prace ziemne i fundamentowe ...

 • Ryki

2023-02-02 do 2023-02-10
dodano 5 godzin temu

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 110m², Ryki

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 110m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Ryki

2022-07-24 do 2022-08-01

Tanie Konstrukcje Betonowe Puławy

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 216m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Oszczywilk

2022-08-15 do 2022-08-23

Zlecenie na wykonanie fundamentów, do 100m², Sarny, Gm. Ułęż

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Informacje dodatkowe: Fundament z kamienia polnego, otoczaka Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w ro...

 • Sarny, gm. Ułęż

2022-11-17 do 2022-11-25

Doskonałe Usługi Wykonania Fundamentów

Dzięki przykładaniu dużej wagi do realizacji usługi wykonania fundamentów Twoja firma prześciga konkurentów. Reputacja, którą tworzysz sprawia, że jesteś w stanie zachwycić Klientów. Pokaż dopasowaną propozycję temu Klientowi - skontaktuj się jak najszybciej, nie pożałujesz.

 • Jastków

2022-10-18 do 2022-10-26

Tanie Usługi Wykonania Fundamentów

Szukasz Zlecającego jako warty zaufania fachowiec od tanich usług wykonania fundamentów? Pomóż Klientowi wprowadzić w życie plany zapoznając się z jego zleceniem, które ma treść "XYZ". Podejmij decyzję bez zwłoki - przedzwoń i otrzymaj wstępną ofertę współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

 • Motycz

2022-09-01 do 2022-09-08

Tanie Usługi Wykonania Fundamentów

Usługi wykonania fundamentów nie mają dla Twojej firmy żadnych tajemnic? Bazując na ponadprzeciętnym doświadczeniu, pokaż chęć, by poradzić każdemu Klientowi w zakresie budowy fundamentów. Poznaj szczegóły zgłoszenia, które brzmi "Zlecę wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m²". Określ jaką ofertą dysponujesz i otrzymaj dopasowanego Zleceniodawcę.

 • Sporniak

2022-09-04 do 2022-09-26

Tanie Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 70m² Informacje dodatkowe: dom szkieletowy Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Motycz

2023-01-07 do 2023-01-15

Perfekcyjna Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 95m² Informacje dodatkowe: APS 340 - nazwa projektu. Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Bełżyce

2023-01-08 do 2023-01-16

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Opole Lubelskie

Wykonanie fundamentów dla tego Zleceniodawcy będzie banalnie łatwe. Ogłoszenie ma treść - Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m². Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający doświadczenie w branży, które zaspokoi najbardziej wymagających. Zaproponuj termin już teraz!

 • Opole Lubelskie

2023-01-30 do 2023-02-07
dodano 3 dni temu

Pierwszorzędne Wykonanie Fundamentów

Jeśli jesteś fachowcem z wieloletnim stażem i świadczysz usługi z zakresu pierwszorzędnego wykonania fundamentów wykonaj zlecenie, które ma treść - Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 40m² i zostało napisane przez pewnego Konsumenta. Zapytaj o szczegóły zlecenia, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co możesz zaproponować.

 • Opole Lubelskie

2022-07-21 do 2022-07-29

Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 35m², Opole Lubelskie

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: Budynek rekreacji indywidualnej Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Opole Lubelskie

2022-10-01 do 2022-10-09

Rewelacyjne Fundamenty

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom letniskowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Policzna

2022-09-09 do 2022-09-17

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 93m², Chodel

Zleceniodawca szuka rewelacyjnej współpracy, pisząc - Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 93m². To zapytanie o ofertę jest idealne dla specjalisty takiego, jak Ty. Już nie czekaj i skontaktuj się od razu - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

 • Chodel

2023-01-02 do 2023-01-10

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów