Fundamenty w Hrubieszowie

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 434 327 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
565 409 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Hrubieszowie

Fundamenty Hrubieszów

"Stanbud Kompleksowe Inwestycje Budowlane"

3 opinie

Na wypadek jeśli w dalszym ciągu szukasz ekspertów od fundamentów to skorzystaj z wieloletniego doświadczenia Stanbud Kompleksowe Inwestycje Budowlane. Hrubieszów i okolice to główny obszar ich działania. Jeszcze dzisiaj umów się z nimi na rozmowę, aby poznać wycenę.

Giganci Budowa Domów - Staranny Fundament Hrubieszów

Staranny Fundament

2 opinie

Gdy poszukujesz doskonałej ceny usług względem jakości wykonania to eksperci z Giganci Budowa Domów są dla Ciebie idealni. Spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Firma z oferteo - Świetne Wzmacnianie Fundamentów w Hrubieszowie

Świetne Wzmacnianie Fundamentów w Hrubieszowie

3 opinie

Jeżeli szukasz świetnej współpracy to eksperci z Firma z oferteo są dla Ciebie idealni. Mają ofertę dla każdego - zadzwoń i sprawdź.

GRZEGORZ NOWAK NOW-BUD - Porządny Fundament Hrubieszów

GRZEGORZ NOWAK NOW-BUD

1 opinia

Zaufaj specjalistom w dziedzinie fundamentu i zatrudnij GRZEGORZ NOWAK NOW-BUD. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy najbardziej wymagających. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z ofertą - nie pożałujesz.

Systemica - Fantastyczne Wylewanie Fundamentów Hrubieszów

Fantastyczne Wylewanie Fundamentów

1 opinia

Powierz prace dotyczące wylewania fundamentów profesjonalistom firmy Systemica z miejscowości Hrubieszów. Podbiją Cię swoimi kompetencjami i fachowością. W okolicy Hrubieszowa nie mają sobie równych. Zapraszamy do kontaktu - bez wątpienia warto.

Monter - Znakomity Fundament Hrubieszów

Znakomity Fundament

Gdy poszukujesz doskonałej współpracy to eksperci z Monter perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Zaledwie chwila dzieli Cię od otrzymania świetnej wyceny - skontaktuj się od razu!

Paweł Mołczan - Solidne Fundamenty Hrubieszów

Paweł Mołczan

Na wypadek jeśli wciąż poszukujesz ekspertów od fundamentów to skorzystaj z wieloletniego doświadczenia Paweł Mołczan. Hrubieszów i pobliske miasta to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Skontaktuj się z nimi od razu, a otrzymasz ofertę.

P.W. "MAC" Maciej Dziechciowski - Profesjonalny Fundament Hrubieszów

Profesjonalny Fundament Hrubieszów

Wykonanie fundamentu będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych ekspertów. P.W. MAC Maciej Dziechciowski ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Wybierz ich numer, aby otrzymać ofertę - nie pożałujesz.

Mar-bud - Profesjonalne Wzmacnianie Fundamentów Hrubieszów

Mar-bud

Poszukujesz specjalisty od wzmacniania fundamentów? Wykorzystaj kompetencje Mar-bud. Aby otrzymać wycenę skontaktuj się jeszcze dziś - możesz tylko zyskać.

Rafał Ciesielczuk - Perfekcyjne Wzmacnianie Fundamentów Hrubieszów

Perfekcyjne Wzmacnianie Fundamentów Hrubieszów

Na wypadek jeśli w dalszym ciągu szukasz profesjonalistów od wzmacniania fundamentów to skorzystaj z wykwalifikowanej kadry Rafał Ciesielczuk. Hrubieszów i pobliske miasta to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Tylko krok dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnej wyceny - skontaktuj się od razu!

Najnowsze z 26 zleceń na fundamenty w Hrubieszowie

Fundamenty Hrubieszów

Ten Zlecający w dalszym ciągu szuka dobrej firmy od fundamentów. Napisał ogłoszenie o treści - Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 101-200m², chcąc powierzyć tę kwestię specjalistom. Już teraz określ co możesz zaoferować, aby otrzymać dopasowanego Klienta.

 • Komarów-Wieś

2022-12-08 do 2022-12-16

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 24m², Wojsławice

Jeśli bezkonkurencyjna cena i solidna realizacja powierzonych prac to Twoje główne walory jako specjalisty od wykonania fundamentów to zdecyduj się na wykonanie zlecenia - Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 24m². Jeszcze dziś umów się z nim na rozmowę, aby przesłać wycenę.

 • Wojsławice

2023-01-10 do 2023-01-18

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-200m², Wierzbica

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Wierzbica

2022-08-11 do 2022-08-19

Najlepsze Fundamenty

Ten Zleceniodawca w dalszym ciągu szuka specjalisty od fundamentów. Napisał ogłoszenie o treści - Dam zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m², chcąc doświadczonych specjalistów. Już teraz określ jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dobrego Klienta.

 • Rozdoły

2022-09-29 do 2022-10-07

Pierwszorzędne Konstrukcje Betonowe Hrubieszów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Skierbieszów

2023-01-12 do 2023-01-20

Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 101-200m², Tarnawatka-Tartak

Ten Klient uważa, że świetne fundamenty to skomplikowane zagadnienie. Wysłał zapytanie o treści "Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 101-200m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako specjalista udzielisz mu rad i znajdziesz spełniające wymagania Klienta rozwiązanie. Przez to, że spełniasz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Tarnawatka-Tartak

2023-02-01 do 2023-02-09
dodano 4 dni temu

Dobre Konstrukcje Betonowe

Udowodnij Zlecającemu, że równie dobrej oferty konstrukcji betonowych prędko nie znajdzie w miejscowości Zamość i okolicy, więc jeśli szuka dobrych konstrukcji betonowych to natychmiast powinien wybrać Twoją Firmę. Umów się na rozmowę jak najszybciej i prześlij ofertę.

 • Zamość

2022-12-10 do 2022-12-18

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 201-300m², Zamość

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 201-300m² Informacje dodatkowe: wykonanie fundamentów pod zbiorniki i urządzenia technologiczne na oczyszc...

 • Zamość

2022-10-17 do 2022-10-25

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 68m², Zamość

Zleceniodawca poszukuje rewelacyjnej jakości wykonywanych usług i pisze - Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 68m². To ogłoszenie jest stworzone dla eksperta takiego, jak Ty. Nie czekaj i zadzwoń teraz - nie zawiedziesz się!

 • Zamość

2023-01-21 do 2023-01-29

Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 101-200m², Zamość

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Zamość

2022-11-28 do 2022-12-06

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 59m², Zamość

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 59m² Informacje dodatkowe: Plyta fundamentowa na xps wym. 6,3x9,3m Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 mies...

 • Zamość

2023-02-04 do 2023-02-12
dodano wczoraj o 23:03

Profesjonalna Budowa Fundamentów Hrubieszów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Zamość

2022-08-27 do 2022-09-04

Tanie Konstrukcje Betonowe

Spraw, że konstrukcje betonowe nie będzie dla Zleceniodawcy kłopotem i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako profesjonalny pracownik z dziedziny konstrukcji betonowych stwórz skrojoną na miarę ofertę pod zlecenie - Szukam firmy na wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m². Przedłóż dobrą ofertę temu Klientowi - nawiąż współpracę niezwłocznie.

 • Zamość

2022-11-02 do 2022-11-10

Pierwszorzędne Wykonanie Fundamentów Hrubieszów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Tomaszów Lubelski

2023-01-04 do 2023-01-12

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 145m², Dorohusk

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 145m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Dorohusk

2022-09-05 do 2022-09-13

Tanie Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Chełm

2022-08-28 do 2022-09-05

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 70m², Chełm

Szukasz pracy jako fachowiec od najwyższej klasy budowy fundamentów w rejonie Chełma lub w pobliskim rejonie? Określ co możesz zaoferować, aby otrzymać dopasowanego Zleceniodawcę.

 • Chełm

2022-11-21 do 2022-11-29

Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: Murek Oporowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 405m² Informacje dodatkowe: Szukam Wykonawcy do wykonania betonowego murku MIEJSCE BUDOWY - PARK MIEJSKI W CHEŁMIE Do ...

 • Chełm

2022-09-27 do 2022-09-30

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², Chełm

Pragniesz znaleźć Klienta jako godny uwagi fachowiec? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Zleceniodawcy. Przyczyń się do realizacji jego celów. Aby uzyskać dokładne informacje skontaktuj się już teraz - warto.

 • Chełm

2022-09-03 do 2022-09-11

Usługi Wykonania Fundamentów Hrubieszów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 153m² Informacje dodatkowe: Zlecę wykonanie płyty fundamentowej o powierzchni 153m2 Miejscowość: Chełm Ter...

 • Chełm

2022-07-29 do 2022-08-06

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Chełm

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Chełm

2022-08-30 do 2022-09-07

Wysokiej Klasy Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 36m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Chełm

2022-08-05 do 2022-08-13

Wysokiej Klasy Budowa Fundamentów

Usługi wykonania fundamentów w Twoim wykonaniu to istny majstersztyk? Jako idealny partner do powierzenia budowy fundamentów skontaktuj się w odpowiedzi na zlecenie, które ma treść - Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m². Jeśli chcesz uzyskać dopasowanego Klienta skontaktuj się dziś - to Ci się opłaci.

 • Chełm

2022-08-10 do 2022-08-18

Doskonała Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Chełm

2022-12-07 do 2022-12-15

Profesjonalna Budowa Fundamentów

Ten Klient wprowadził zapytanie "Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m²". Zrealizuj zlecenie profesjonalnej budowy fundamentów jako ekspert w tej branży. Poinformuj Klienta o chęci do realizacji zleceń z Lubelskiego i przyległych powiatów. Już nie czekaj i poproś o szczegóły - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

 • Depułtycze królewskie

2022-08-01 do 2022-08-09

Rewelacyjna Budowa Fundamentów

Jeśli bezkonkurencyjna cena i solidna realizacja powierzonych zleceń to Twoje najważniejsze zalety jako eksperta od budowy fundamentów to zrealizuj zlecenie - Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m². Zadzwoń i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Nowy orzechów lubelskie

2022-12-13 do 2022-12-21

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów