Fundamenty w Kielcach

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 453 832 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
566 348 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Kielcach

Fundamenty Kielce

Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K.

137 opinii

Szukasz specjalistów od wysokiej klasy wykonania fundamentów w miejscowości Kielce lub w przyległych powiatach? Żeby poznać ofertę skontaktuj się dziś - naprawdę warto.

Global Company 24 Bartłomiej Sienkiewicz - Świetny Fundament Kielce

Global Company 24 Bartłomiej Sienkiewicz

30 opinii

Jeżeli wciąż poszukujesz profesjonalistów od fundamentu to skorzystaj z doświadczenia Global Company 24 Bartłomiej Sienkiewicz. Kielce i okolice - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Zapytaj o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i przekonaj się co firma może Ci zaproponować.

Parati Sp. z o.o. - Perfekcyjne Kopanie Fundamentów Kielce

Perfekcyjne Kopanie Fundamentów Kielce

20 opinii

Pragniesz znaleźć godnego zaufania fachowca z zakresu perfekcyjnego kopania fundamentów z Kielc, dzięki któremu szybko zrealizujesz swoje cele? Firma Parati Sp. z o.o. jest gotowa Ci pomóc. Realizują oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

PPHU ''ORION'' STAWSKI KRZYSZTOF - Najlepszy Fundament Kielce

PPHU ''ORION'' STAWSKI KRZYSZTOF

12 opinii

Właśnie wybierasz wartego zaufania specjalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? PPHU ORION STAWSKI KRZYSZTOF z Kielc będzie najszybszą drogą. Zapytaj o ofertę już teraz i przekonaj się co firma może Ci zaproponować.

Salwa Budownictwo - Pierwszorzędny Fundament Kielce

Pierwszorzędny Fundament

4 opinie

Jeśli jeszcze szukasz dobrej firmy od fundamentu to wykorzystaj doświadczenie Salwa Budownictwo. Kielce to główny obszar ich działania. Konkretną wycenę otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

INWESTA - Pierwszorzędne Wzmacnianie Fundamentów Kielce

INWESTA

3 opinie

Wciąż potrzebujesz specjalisty od wzmacniania fundamentów? Wykorzystaj kompetencje INWESTA. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Zaledwie krok dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnej propozycji - sprawdź!

Stuga - Świetne Ławy Fundamentowe Kielce

Świetne Ławy Fundamentowe

2 opinie

Na wypadek jeśli w dalszym ciągu poszukujesz ekspertów od ław fundamentowych to powierz tę kwestię specjalistom z Stuga. Kielce i pobliske miasta to główny obszar ich działania. Zarezerwuj termin bez zbędnej zwłoki!

Usługi Remontowo - Budowlane Maciej Maciejski - Znakomity Fundament Kielce

Znakomity Fundament Kielce

2 opinie

Gdy poszukujesz doskonałej współpracy to eksperci z Usługi Remontowo - Budowlane Maciej Maciejski perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Zaledwie chwila dzieli Cię od otrzymania świetnej wyceny - skontaktuj się od razu!

POMPY CIEPŁA KIELCE - Porządny Fundament Kielce

POMPY CIEPŁA KIELCE

1 opinia

Wykonanie fundamentu będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych ekspertów. POMPY CIEPŁA KIELCE ma indywidualne podejście do każdego klienta, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Zaledwie chwila dzieli Cię od dostania świetnej wyceny - sprawdź!

Ar_inwestycje - Znakomite Wzmacnianie Fundamentów w Kielcach

Znakomite Wzmacnianie Fundamentów w Kielcach

2 opinie

Jeżeli szukasz doskonałej jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z Ar_inwestycje perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję, nie pożałujesz.

Najnowsze z 27 zleceń na fundamenty w Kielcach

Świetne Usługi Wykonania Fundamentów Kielce

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: tak Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Kielce

2022-12-12 do 2022-12-20

Fundamenty Kielce

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 165m² Informacje dodatkowe: Szukam ekipy do budowy fundamentów, ławy lane w wykop, ściany murowane z bloczków, ok. ...

 • Cedzyna

2022-12-05 do 2022-12-13

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², Kielce

W przypadku, gdy wykonujesz zlecenia na fantastyczne wykonanie fundamentów w rejonie Kielc i świadczysz usługi z najwyższej półki to trafiłeś w dziesiątkę. Klient, który napisał zapytanie o treści "Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m²", jest gotowy powierzyć zlecone prace specjalistom z Twojej niezawodnej firmy. Żeby otrzymać dokładne informacje skontaktuj się - to Ci się opłaci.

 • Kielce

2022-11-03 do 2022-11-11

Dobre Konstrukcje Betonowe Kielce

Udowodnij Zlecającemu, że równie dobrej oferty konstrukcji betonowych prędko nie znajdzie w miejscowości Kielce i okolicy, więc jeśli szuka dobrych konstrukcji betonowych to natychmiast powinien wybrać Twoją Firmę. Umów się na rozmowę jak najszybciej i prześlij ofertę.

 • Kielce

2022-10-20 do 2022-10-20

Fundamenty

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 114m² Informacje dodatkowe: 17m/9m wymiary budynku Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Kielce

2022-10-14 do 2022-10-22

Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 114m², Kielce

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 114m² Informacje dodatkowe: Wymiar 17m/8.5m Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Kielce

2022-10-14 do 2022-10-22

Dobre Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 148m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Cedzyna

2022-09-19 do 2022-09-27

Rewelacyjne Fundamenty

Zleceniodawca napisał zlecenie brzmiące "Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 35m²". Jako rzetelny specjalista w dziedzinie fundamentów daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Żeby poznać więcej informacji skontaktuj się już teraz - warto.

 • Kielce

2022-08-09 do 2022-08-17

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 301-500m², Kielce

Jeśli jesteś firmą z długoletnią praktyką i realizujesz usługi z zakresu wykonania fundamentów zdecyduj się na wykonanie zlecenia, które ma treść - Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 301-500m² i zostało napisane przez sprawdzonego Klienta. Zadzwoń i dowiedz się więcej.

 • Kielce

2022-07-27 do 2022-08-04

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 43m², Marzysz Świętokrzyskie

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: Domek drewniany letniskowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 43m² Informacje dodatkowe: Powierzchnia płyty 43m2 + fundamenty punktowe na potrzeby zadaszonego t...

 • Marzysz Świętokrzyskie

2022-09-18 do 2022-09-26

Najwyższej Klasy Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 128m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Masłów

2022-08-18 do 2022-08-26

Budowa Fundamentów Kielce

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Brzezinki

2023-01-08 do 2023-01-16

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 201-300m², Masłów

Potrzebujesz zleceniodawcy jako fachowiec od fantastycznej budowy fundamentów w miejscowości Świętokrzyskie lub w przyległych powiatach? Zaledwie krok dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnego zlecenia - zobacz!

 • Masłów

2023-01-10 do 2023-01-18

Profesjonalne Fundamenty

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Piekoszów

2022-11-20 do 2022-11-28

Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 125m², Piekoszów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 125m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Piekoszów

2022-11-20 do 2022-11-28

Zapotrzebowanie na wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m², Zagnańsk

Pragniesz znaleźć zlecenia jako godny uwagi fachowiec od starannych usług wykonania fundamentów z Świętokrzyskiego? Pomóż Klientowi wprowadzić w życie plany poznając szczegóły jego zapytania, które brzmi "XYZ". Określ jaką ofertą dysponujesz i poznaj dobrego Zleceniodawcę.

 • Zagnańsk

2022-10-02 do 2022-10-10

Fundamenty

Próbujesz znaleźć zlecenie do wykonania jako warty uwagi specjalista? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Klienta. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Dodatkowe informacje prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

 • Samsonów

2023-01-29 do 2023-02-06

Zlecę wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m², Długojów

Jako doskonały specjalista, który świadczy usługi wykonania fundamentów na wysokim poziomie pomóż osiągnąć cele Klientowi, który jest rzetelny. Określ jaką ofertą dysponujesz i poznaj dopasowanego Zleceniodawcę.

 • Długojów

2022-10-10 do 2022-10-18

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-200m², Morawica

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: 10,50/15,00 Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Morawica

2022-09-05 do 2022-09-13

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 101-200m², Chęciny

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: budynek użyteczności publicznej Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Chęciny

2022-09-08 do 2022-09-16

Zapytanie o wykonanie fundamentów, do 100m², Górno

Jako fachowiec działający na terenie Świętokrzyskiego i świadczący rozmaite usługi wykonania fundamentów poznaj potrzeby zleceniodawcy, który zgłosił zapytanie o treści "Zapytanie o wykonanie fundamentów, do 100m²". Dlatego, że spełniasz wymagania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Górno

2022-08-29 do 2022-09-06

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 131m², Górno

Zrealizowanie fundamentów z tego zlecenia będzie dziecinnie proste. Zlecenie ma treść - Zlecenie na wykonanie fundamentów, 131m². Odpowiedz na nie jako ekspert mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zaspokoi najbardziej wymagających. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nim i przedstaw ofertę.

 • Górno

2023-01-18 do 2023-01-26

Świetne Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Górno

2022-09-20 do 2022-09-22

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-200m², Daleszyce

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: tak Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Daleszyce

2022-09-05 do 2022-09-13

Zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m², Strawczyn

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: Poszukuję firmy zajmującej się wykonaniem pali fundamentowych. Termin rozpo...

 • Strawczyn

2022-11-16 do 2022-11-24

Budowa Fundamentów

Masz zamiar przyjąć zlecenie na budowa fundamentów, a nie masz Klienta? Nawiązanie kontaktu w odpowiedzi na ogłoszenie o treści Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 140m² to wspaniały wybór. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby dopasować ofertę do wymagań.

 • Strawczyn

2022-09-21 do 2022-09-29

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 137m², Przełom

Jeśli jesteś firmą z długoletnią praktyką i świadczysz usługi z zakresu wysokiej klasy budowy fundamentów wykonaj zlecenie, które brzmi - Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 137m² i zostało napisane przez pewnego Zleceniodawcę. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do niego, aby uzyskać więcej informacji.

 • Przełom

2022-10-05 do 2022-10-13

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów