Fundamenty w Sandomierzu

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 453 832 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
566 348 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Sandomierzu

Fundamenty Sandomierz

Najlepsze Wzmacnianie Fundamentów w Sandomierzu

137 opinii

Według Ciebie najlepsze wzmacnianie fundamentów to nieproste zagadnienie? Nic bardziej mylnego - specjaliści z Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K. posłużą radą i znajdą dostosowane do Twoich potrzeb rozwiązanie. Zadzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów.

Żelbet Tomasz Wołosz - Wysokiej Klasy Wylewanie Fundamentów Sandomierz

Żelbet Tomasz Wołosz

6 opinii

Zleć zadanie wysokiej klasy wylewania fundamentów profesjonalistom z firmy Żelbet Tomasz Wołosz. Ich praca jest ceniona przez Klientów z Sandomierza i przyległych miast. Zapytaj o wycenę dopasowaną do Twoich potrzeb i przekonaj się co firma może Ci zaproponować.

MBhome domy jednorodzinne - Doskonałej Jakości Wzmacnianie Fundamentów Sandomierz

MBhome domy jednorodzinne

6 opinii

Jeszcze potrzebujesz dobrej firmy od wzmacniania fundamentów? Wykorzystaj kompetencje MBhome domy jednorodzinne. Zapytaj o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma ma do zaoferowania.

Nygus Scaffolding Robert Slowik - Pierwszorzędny Fundament Sandomierz

Nygus Scaffolding Robert Slowik

11 opinii

Wciąż potrzebujesz profesjonalistów od fundamentu? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom Nygus Scaffolding Robert Slowik. Z pewnością dołączysz do grona zadowolonych Klientów. Spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów.

SH Construction - Solidna Izolacja Fundamentów Sandomierz

SH Construction

1 opinia

Powierz zadanie solidnej izolacji fundamentów ekspertom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z miejscowości Sandomierz i pobliskich powiatów. Umów się na rozmowę od razu, a otrzymasz ofertę.

F.U. Jan Rawiak - Najwyższej Klasy Wykonanie Fundamentów Sandomierz

F.U. Jan Rawiak

1 opinia

Twoje zadanie będzie zrealizowane dzięki wieloletniemu doświadczeniu tej firmy, która świadczy usługi wykonania fundamentów na wysokim poziomie. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Mar kol - Doskonała Izolacja Fundamentów Sandomierz

Doskonała Izolacja Fundamentów Sandomierz

Po prostu zleć prace dotyczące izolacji fundamentów ekspertom firmy Mar kol z miejscowości Sandomierz. Zadziwią Cię swoim zaangażowaniem i dokładnością. W okolicy Sandomierza są jednymi z najlepszych. Już teraz zadzwoń do nich, aby uzyskać więcej szczegółów.

Jaśki F. U. H Jan Ziółkowski - Świetny Fundament Sandomierz

Świetny Fundament Sandomierz

Nadal szukasz profesjonalistów od fundamentu? Powierz tę kwestię specjalistom z Jaśki F. U. H Jan Ziółkowski. Mają ofertę dla każdego - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

DA WRO-BUD Usługi budowlane - Najlepszy Fundament Sandomierz

DA WRO-BUD Usługi budowlane

Gdy szukasz jakości wykonywanych usług to specjaliści z DA WRO-BUD Usługi budowlane perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Zadzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów - naprawdę warto.

Bartosz Kępa - Doskonałe Fundamenty Sandomierz

Bartosz Kępa

Jeśli szukasz doskonałej ceny usług względem jakości wykonania to eksperci z Bartosz Kępa perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

Najnowsze z 30 zleceń na fundamenty w Sandomierzu

Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, 301-500m², Nowy Kamień

Usługi wykonania fundamentów w wykonaniu Twojej firmy to majstersztyk? Jako idealny partner do powierzenia budowy fundamentów nawiąż współpracę po zapoznaniu się ze zleceniem o treści - Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, 301-500m². Już nie czekaj i zadzwoń teraz - gwarancja zadowolenia!

 • Nowy kamień

2022-11-18 do 2022-11-26

Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, 301-500m², Stary Garbów

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: peron Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 301-500m² Informacje dodatkowe: Dzień dobry, nasza firma jest wykonawca peronów na linii kolejowej nr 25 w województwie...

 • Stary garbów

2022-11-18 do 2022-11-26

Zlecę wykonanie fundamentów, 130m², Koprzywnica

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 130m² Informacje dodatkowe: Cyprysowa14 k2 Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Koprzywnica

2022-08-24 do 2022-08-25

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², Sandomierz

Ten Klient jest zdania, że rewelacyjne fundamenty to niełatwe zagadnienie. Wysłał zgłoszenie o treści "Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako fachowiec doradzisz mu i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

 • Sandomierz

2022-07-24 do 2022-08-01

Wysokiej Klasy Wykonanie Fundamentów Sandomierz

Jako firma zajmująca się usługami z zakresu wykonania fundamentów przyjmij zlecenie na wykonanie fundamentów. Dowiedz się jakie potrzeby ma Klient, który pisze - Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m². Zachęcamy do zadawania pytań.

 • Tarnobrzeg

2023-02-04 do 2023-02-12
dodano 4 dni temu

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 70m², Tarnobrzeg

Jeśli perfekcyjne usługi wykonania fundamentów w najlepszym wydaniu to obszar działania Twojej firmy to skontaktuj się z tym Klientem i pokaż, że chętnie podejmiesz się zlecenia. zainteresowany zgłosił "Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 70m²". Przez to, że spełniasz wymagania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Tarnobrzeg

2022-09-18 do 2022-09-26

Rewelacyjne Fundamenty Sandomierz

Zleceniodawca napisał zlecenie brzmiące "Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 1000m²". Jako rzetelny specjalista w dziedzinie fundamentów daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Żeby poznać więcej informacji skontaktuj się już teraz - warto.

 • Tarnobrzeg

2022-08-09 do 2022-08-10

Pierwszorzędna Budowa Fundamentów Sandomierz

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: peron Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 301-500m² Informacje dodatkowe: Nasza firma jest wykonawca peronów na ...

 • Jasice

2022-12-16 do 2022-12-24

Pierwszorzędna Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Opatów

2023-01-03 do 2023-01-11

Znakomite Usługi Wykonania Fundamentów Sandomierz

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: Przybudówka Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 15m² Informacje dodatkowe: Przybudówka 1 lub 2 pomieszczenia 15 lub 30 m kwadratowych Termin rozpoczęcia prac: w ciągu m...

 • Opatów

2022-09-07 do 2022-09-15

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 101-200m², Grębów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Grębów

2022-11-23 do 2022-12-01

Profesjonalne Fundamenty

Jeżeli nadal jako dobra firma od fundamentów poszukujesz pracy to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Szukam firmy na wykonanie fundamentów, do 100m². Prowadząc działalność jako od lat działający na rynku przedsiębiorca na pewno dowiedziesz Klientowi jak dobra jest Twoja oferta. Umów się na rozmowę od razu, aby uzyskać szczegółowe informacje.

 • Lipnik

2022-08-24 do 2022-09-01

Perfekcyjne Usługi Wykonania Fundamentów

Przez zapewnianie perfekcyjnej usługi wykonania fundamentów Twoja firma przewyższa konkurentów. Reputacja, którą budujesz powoduje, że jesteś w stanie zadowolić zleceniodawców. Dzięki temu, że spełniasz wymagania najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

 • Ćmielów

2022-12-16 do 2022-12-24

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 101-200m², Padew Narodowa

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: Interesuje mnie wykonanie fundamentów w zakresie: - Ławy fundamentowe szalowane i p...

 • Padew Narodowa

2022-12-18 do 2022-12-26

Perfekcyjne Fundamenty

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Informacje dodatkowe: Budynek beż piwnicy około 100m Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Padew Narodowa

2023-01-07 do 2023-01-15

Tanie Konstrukcje Betonowe Sandomierz

Możesz zaoferować korzystną propozycję dotyczącą konstrukcji betonowych? Na pewno pomożesz temu Zleceniodawcy mając w swojej ofercie szeroki wachlarz produktów dopasowanych do jego oczekiwań. Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i zaprezentuj co możesz zaproponować.

 • Stalowa Wola

2022-07-28 do 2022-08-05

Rewelacyjne Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Informacje dodatkowe: 10×10 metrow 2 Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Stalowa Wola

2022-08-18 do 2022-08-26

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 185m², Stalowa Wola

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 185m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Stalowa Wola

2023-01-19 do 2023-01-27

Szukam firmy na wykonanie ławy fundamentowej, do 100m², Staszów

Jako solidny specjalista, który świadczy usługi wykonania fundamentów na wysokim poziomie pomóż osiągnąć cele Klientowi, który jest wiarygodny. Żeby uzyskać więcej informacji skontaktuj się dziś - naprawdę warto.

 • Staszów

2023-01-26 do 2023-02-03

Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, 201-300m², Staszów

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom typu bliźniak lub szeregowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 201-300m² Informacje dodatkowe: 20m * 10,5m Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Staszów

2023-01-26 do 2023-02-03

Rewelacyjna Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Staszów

2022-09-04 do 2022-09-12

Staranne Fundamenty

Ten Klient uważa, że staranne fundamenty to skomplikowane zagadnienie. Wysłał zgłoszenie o treści "Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 30m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako profesjonalista poradzisz mu i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Dopasowaną ofertę prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

 • Stare baraki

2023-02-08 do 2023-02-16
dodano 13 godzin temu

Fantastyczne Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 132m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Ostrowiec Świętokrzyski

2022-09-01 do 2022-09-09

Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, 301-500m², Ostrowiec Świętokrzyski

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: Peron Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 301-500m² Informacje dodatkowe: Dzień dobry, nasza firma jest wykonawca peronów na linii kolejowej nr 25 w województwie...

 • Ostrowiec Świętokrzyski

2022-12-01 do 2022-12-09

Fundamenty

Ten Klient uważa, że pierwszorzędne fundamenty to trudny temat. Wysłał zgłoszenie o treści "Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 101-200m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako fachowiec pomożesz mu i znajdziesz uszyte na miarę rozwiązanie. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dopasowanego Klienta.

 • Ostrowiec Świętokrzyski

2022-10-05 do 2022-10-13

Zlecę wykonanie ławy fundamentowej, 301-500m², Ostrowiec Świętokrzyski

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: peron i dojście do peronu Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 301-500m² Informacje dodatkowe: Nasza firma jest w...

 • Ostrowiec Świętokrzyski

2022-11-30 do 2022-12-08

Najlepsza Budowa Fundamentów

Zrealizuj prace dotyczące najlepszej budowy fundamentów od sprawdzonych Zleceniodawców zainteresowanych zatrudnieniem na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego lub okolicy. Dokładne informacje prześlij po kontakcie.

 • Ostrowiec Świętokrzyski

2022-07-31 do 2022-08-08

Potrzebna ekipa na wykonanie ławy fundamentowej, 900m², Ostrowiec Świętokrzyski

Przyjmij zlecenie fantastycznego wykonania fundamentów o treści "Potrzebna ekipa na wykonanie ławy fundamentowej, 900m²", jako fachowiec z miejscowości Ostrowiec Świętokrzyski. Zyskaj klientów swoimi kwalifikacjami i fachowością. Pokaż, że na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego jesteś jednym z najlepszych. Podejmij decyzję od razu - przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą ofertę współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

 • Ostrowiec Świętokrzyski

2022-11-18 do 2022-11-26

Fantastyczne Wykonanie Fundamentów

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: Peron Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 900m² Informacje dodatkowe: Nasza firma jest wykonawca peronów na lini...

 • Ostrowiec Świętokrzyski

2022-11-09 do 2022-11-17

Wysokiej Klasy Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: budynek użyteczności publicznej Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 201-300m² Informacje dodatkowe: do wykonania fundamenty budynku który będzie łącznikiem pomięd...

 • Połaniec

2022-09-20 do 2022-09-28

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów