Fundamenty w Skarżysku-Kamiennej

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 429 495 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
565 175 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Skarżysku-Kamiennej

Fundamenty Skarżysko-Kamienna

Profesjonalne Wylewanie Fundamentów Skarżysko-Kamienna

2 opinie

Pragniesz znaleźć solidnego profesjonalistę z zakresu profesjonalnego wylewania fundamentów z Twojego rejonu do realizacji zaplanowanych działań? Firma F.h.u.edbud jest gotowa Ci pomóc. Zarezerwuj termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

R-PRO - Solidne Wzmacnianie Fundamentów Skarżysko-Kamienna

Solidne Wzmacnianie Fundamentów

Jeżeli szukasz doskonałej ceny usług względem jakości wykonania to specjaliści z R-PRO są dla Ciebie idealni. Zdecyduj się szybko - zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

Expert-bud - Doskonałej Jakości Fundament Skarżysko-Kamienna

Doskonałej Jakości Fundament

Jeżeli szukasz profesjonalistów od fundamentu to powierz tę kwestię specjalistom z Expert-bud. Skarżysko-Kamienna to główny obszar ich działania. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania świetnej wyceny - sprawdź!

TRANS L.Krupa P.Krupa - Profesjonalne Wzmacnianie Fundamentów Skarżysko-Kamienna

TRANS L.Krupa P.Krupa

Poszukujesz specjalisty od wzmacniania fundamentów? Wykorzystaj kompetencje TRANS L.Krupa P.Krupa. Aby otrzymać wycenę skontaktuj się jeszcze dziś - możesz tylko zyskać.

BUGAZ - Rewelacyjne Wylewanie Fundamentów Skarżysko-Kamienna

Rewelacyjne Wylewanie Fundamentów Skarżysko-Kamienna

Zleć zadanie wylewania fundamentów fachowcom firmy BUGAZ z miejscowości Skarżysko-Kamienna. Podbiją Cię swoimi kwalifikacjami i dokładnością. W okolicy Skarżyska-Kamiennej nie mają sobie równych. Skontaktuj się i otrzymaj wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

Firma Handlowo Usługowa "Contakt" - Doskonałe Wykonanie Fundamentów Skarżysko-Kamienna

Firma Handlowo Usługowa "Contakt"

Powierz zadanie wykonania fundamentów profesjonalistom firmy Firma Handlowo Usługowa Contakt z miejscowości Skarżysko-Kamienna. Podbiją Cię swoimi kwalifikacjami i doświadczeniem. Na terenie Skarżyska-Kamiennej nie mają sobie równych. Przedzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje.

EXPERT BUDOWLANY - Świetny Fundament w Skarżysku-Kamiennej

Świetny Fundament w Skarżysku-Kamiennej

Na wypadek jeśli potrzebujesz dobrej firmy od fundamentu to skorzystaj z kwalifikacji EXPERT BUDOWLANY. Skarżysko-Kamienna i okolice - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Zachęcamy do zadawania pytań.

Usługi remontowo-budowlane "OL-BUD" - Doskonały Fundament Skarżysko-Kamienna

Doskonały Fundament

Jesteś zdania, że doskonały fundament to nieprosty temat? Oszczędź sobie nerwów - specjaliści z Usługi remontowo-budowlane OL-BUD poradzą Ci i znajdą spełniające Twoje oczekiwania rozwiązanie. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

Ermanos Sp. z o.o. - Najlepsze Wylewanie Fundamentów Skarżysko-Kamienna

Ermanos Sp. z o.o.

Chesz znaleźć solidnego specjalistę z zakresu najlepszego wylewania fundamentów z Twojego rejonu, który pomoże zrealizować Ci Twoje zlecenie? Firma Ermanos Sp. z o.o. jest gotowa Ci pomóc. Nie czekaj - zatelefonuj i otrzymaj wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

Novum uslugi wysokosciowe - Rewelacyjne Kopanie Fundamentów Skarżysko-Kamienna

Rewelacyjne Kopanie Fundamentów

Oddaj sprawę we właściwe ręce i zleć swoje zadanie specjalistom od kopania fundamentów z Skarżyska-Kamiennej. Tylko jeden telefon dzieli Cię od dostania świetnej wyceny - sprawdź!

Najnowsze z 30 zleceń na fundamenty w Skarżysku-Kamiennej

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 120m², Suchedniów

Zleceniodawca szuka rewelacyjnej jakości wykonywanych usług i pisze - Zlecenie na wykonanie fundamentów, 120m². To zapytanie o ofertę jest stworzone dla profesjonalisty takiego, jak Ty. Już teraz zadzwoń do niego, aby uzyskać szczegółowe informacje.

 • Suchedniów

2022-10-14 do 2022-10-22

Rewelacyjna Budowa Fundamentów Skarżysko-Kamienna

Budowa fundamentów to Twoja życiowa pasja? Wykonaj powierzone prace jako jeden z najlepszych w tym fachu. Wyczerpującą ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

 • Zagórze

2022-08-29 do 2022-09-06

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 201-300m², Suchedniów

Zleceniodawca szuka świetnej ceny usług względem jakości wykonania i pisze - Zapytanie o wykonanie fundamentów, 201-300m². To zlecenie jest idealne dla specjalisty takiego, jak Ty. Określ jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dobrego Klienta.

 • Suchedniów

2022-08-21 do 2022-08-29

Najwyższej Klasy Konstrukcje Betonowe Skarżysko-Kamienna

Pokaż Klientowi, że lepszej propozycji konstrukcji betonowych szybko nie znajdzie na terenie Skarżyska-Kamiennej, więc jeśli poszukuje najwyższej klasy konstrukcji betonowych to niezwłocznie powinien sprawdzić Twoją Firmę. Skontaktuj się i jako specjalista udziel odpowiedzi na wszystkie pytania - nie będziesz żałować.

 • Skarżysko-Kamienna

2022-11-30 do 2022-12-08

Zapotrzebowanie na wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m², Zagnańsk

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Zagnańsk

2022-10-02 do 2022-10-10

Znakomite Usługi Wykonania Fundamentów Skarżysko-Kamienna

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 96m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Samsonów

2023-01-29 do 2023-02-06
dodano 5 dni temu

Wyjątkowa Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: Fundamenty pod dom jednorodzinny. Wymiary budynku to 2088x868cm Termin rozp...

 • Długojów

2022-10-10 do 2022-10-18

Porządne Fundamenty Skarżysko-Kamienna

Przygotowanie fundamentów dla tego Klienta będzie banalnie łatwe. Ogłoszenie ma treść - Szukam firmy na wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m². Odpowiedz na nie jako fachowiec mający doświadczenie w branży, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Stąporków

2022-12-10 do 2022-12-18

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 128m², Masłów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 128m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Masłów

2022-08-18 do 2022-08-26

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², Brzezinki

Jeśli bezkonkurencyjna cena i solidna realizacja powierzonych prac to Twoje główne walory jako specjalisty od wykonania fundamentów to zdecyduj się na wykonanie zlecenia - Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m². Jeszcze dziś umów się z nim na rozmowę, aby przesłać wycenę.

 • Brzezinki

2023-01-08 do 2023-01-16

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 201-300m², Masłów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 201-300m² Termin rozpoczęcia prac: 2023-04-10...

 • Masłów

2023-01-10 do 2023-01-18

Zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, do 100m², Jastrząb

Jeśli jesteś fachowcem z wieloletnim stażem i świadczysz usługi z zakresu wykonania fundamentów wykonaj zlecenie, które ma treść - Zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, do 100m² i zostało złożone przez pewnego Zleceniodawcę. Ledwie chwila dzieli Cię od dostania świetnego zapytania o ofertę - zobacz!

 • Jastrząb

2022-08-07 do 2022-08-15

Doskonałe Konstrukcje Betonowe

Podjęcie decyzji o wyborze konstrukcji betonowych nie jest łatwe, dlatego nie zwlekaj - jako profesjonalista daj wskazówki i dobierz dopasowane rozwiązanie dla Klienta, który pisze - Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 137m². Zaprezentuj ofertę dla tego Klienta - nawiąż kontakt niezwłocznie.

 • Przełom

2022-10-05 do 2022-10-13

Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 148m², Cedzyna

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 148m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Cedzyna

2022-09-19 do 2022-09-27

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 165m², Cedzyna

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 165m² Informacje dodatkowe: Szukam ekipy do budowy fundamentów, ławy lane w wykop, ściany murowane z bloczków, ok. ...

 • Cedzyna

2022-12-05 do 2022-12-13

Zapytanie o wykonanie fundamentów, do 100m², Górno

Zlecający, który poszukuje usługi wykonania fundamentów winien koniecznie zgłosić się do Twojej firmy i poznać niskie ceny oraz oferowaną jakość. Nie zwlekaj i zadzwoń od razu - nie zawiedziesz się!

 • Górno

2022-08-29 do 2022-09-06

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 131m², Górno

Na wypadek jeśli jeszcze jako profesjonalista od fundamentów poszukujesz zleceń to zainteresuj się zleceniem o treści - Zlecenie na wykonanie fundamentów, 131m². Prowadząc firmę jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca z miejscowości Świętokrzyskie z pewnością dowiedziesz Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dobrego Klienta.

 • Górno

2023-01-18 do 2023-01-26

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 101-200m², Górno

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Górno

2022-09-20 do 2022-09-22

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 43m², Marzysz Świętokrzyskie

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: Domek drewniany letniskowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 43m² Informacje dodatkowe: Powierzchnia płyty 43m2 + fundamenty punktowe na potrzeby zadaszonego t...

 • Marzysz Świętokrzyskie

2022-09-18 do 2022-09-26

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 301-500m², Kielce

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 301-500m² Informacje dodatkowe: Pilnie potrzeba wylania fundamentów, więcej informacji przekaże na spotkaniu lub te...

 • Kielce

2022-07-27 do 2022-08-04

Porządne Fundamenty

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 114m² Informacje dodatkowe: Wymiar 17m/8.5m Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Kielce

2022-10-14 do 2022-10-22

Rewelacyjne Wykonanie Fundamentów Skarżysko-Kamienna

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: tak Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Kielce

2022-12-12 do 2022-12-20

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 114m², Kielce

Jako solidny specjalista, który świadczy usługi wykonania fundamentów na bardzo wysokim poziomie zrealizuj zadanie powierzone przez Klienta, który jest rzetelny. Już nie trać czasu i poproś o szczegóły - gwarancja zadowolenia!

 • Kielce

2022-10-14 do 2022-10-22

Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 120m², Kielce

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 120m² Informacje dodatkowe: szerokoszć 17m x długość10m Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Kielce

2022-10-20 do 2022-10-20

Fantastyczna Budowa Fundamentów

Upewnij się, że Zleceniodawcy zlecający budowa fundamentów są pewni. Wyślij ofertę jako specjalista od budowy fundamentów. Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Kielce

2022-11-03 do 2022-11-11

Profesjonalna Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Informacje dodatkowe: domku stojącego do Dobudówka Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Kielce

2022-08-09 do 2022-08-17

Najwyższej Klasy Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Informacje dodatkowe: Szukam firmy do wykonania fundamentu pod domek rekreacyjny Termin rozpoczęcia prac: moż...

 • Łomno

2022-11-24 do 2022-12-02

Szukam firmy na wykonanie ławy fundamentowej, 300m², Pawłów

Planujesz wykonać zlecenie na budowa fundamentów, a nie znalazłeś Klienta? Nawiązanie kontaktu w odpowiedzi na zlecenie o treści Szukam firmy na wykonanie ławy fundamentowej, 300m² to dobry pomysł. Zapytaj o szczegóły zlecenia, stwórz dopasowaną ofertę i zaprezentuj co możesz zaoferować.

 • Pawłów

2022-08-27 do 2022-09-04

Korzystne Konstrukcje Betonowe

Spraw, że konstrukcje betonowe nie będzie dla Zleceniodawcy skomplikowaną kwestią i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako wykwalifikowany konsultant z zakresu konstrukcji betonowych sporządź skrojoną na miarę ofertę pod ogłoszenie - Potrzebna ekipa na wykonanie ławy fundamentowej, 40m². Nie czekaj i zadzwoń teraz - gwarancja zadowolenia!

 • Końskie

2022-08-25 do 2022-09-02

Rewelacyjne Usługi Wykonania Fundamentów

Usługi wykonania fundamentów w Twoim wykonaniu to majstersztyk? Jako najlepszy partner do współpracy nawiąż współpracę po zapoznaniu się ze zleceniem, które brzmi - Dam zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 120m². Przedstaw dopasowaną propozycję temu Klientowi - skontaktuj się niezwłocznie.

 • Końskie

2022-12-04 do 2022-12-12

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów