Fundamenty w Częstochowie

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 9 972 810 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
653 487 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Częstochowie

Fundamenty Częstochowa

Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K.

141 opinii

Jeszcze potrzebujesz dobrej firmy od wzmacniania fundamentów? Wykorzystaj kompetencje Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K.. Zapytaj o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma ma do zaoferowania.

Krzysztof Ślaga ECO INWEST - Pierwszorzędne Wzmacnianie Fundamentów Częstochowa

Pierwszorzędne Wzmacnianie Fundamentów

50 opinii

Jeszcze szukasz dobrej firmy od wzmacniania fundamentów? Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia Krzysztof Ślaga ECO INWEST. Osobiście dowiesz się za co chwalą ich Klienci. Podejmij decyzję bez zwłoki - zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

Osnowa-Bud - Świetne Wzmacnianie Fundamentów w Częstochowie

Świetne Wzmacnianie Fundamentów w Częstochowie

41 opinii

Firma Osnowa-Bud oferuje swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy. Skupia się na Klientach z rejonu Częstochowy i okolic. Ustal pasujący termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

EKO INTECH SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ - Najlepsza Płyta Fundamentowa Częstochowa

Najlepsza Płyta Fundamentowa Częstochowa

27 opinii

Jesteś zdania, że najlepsza płyta fundamentowa to nieproste zagadnienie? Nic bardziej mylnego - fachowcy z tej firmy posłużą radą i znajdą dostosowane do Twoich potrzeb rozwiązanie. Aby otrzymać ofertę skontaktuj się od razu - naprawdę warto.

Prestige House Sp. z o.o. - Doskonałej Jakości Płyty Betonowe Częstochowa

Prestige House Sp. z o.o.

26 opinii

Jeżeli poszukujesz doskonałej jakości wykonywanych usług to eksperci z Prestige House Sp. z o.o. są dla Ciebie idealni. Umów się na rozmowę jeszcze dziś i poznaj ofertę.

InstallSolid - Usługi Budowlane - Fantastyczne Wykonanie Fundamentów Częstochowa

InstallSolid - Usługi Budowlane

24 opinie

InstallSolid - Usługi Budowlane świadczy swoje usługi w bardzo przystępnej cenie. Koncentruje się na Klientach z Częstochowy i okolic. Przedstawią Ci dobrą ofertę, nie pożałujesz.

Lismarc Sp z o.o. Budujemy jak dla siebie - Wysokiej Klasy Kopanie Fundamentów Częstochowa

Wysokiej Klasy Kopanie Fundamentów Częstochowa

18 opinii

Przygotowanie wzmacniania fundamentów będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych ekspertów. Lismarc Sp z o.o. Budujemy jak dla siebie ma doświadczenie w branży, które ustatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

ITB - Perfekcyjne Kopanie Fundamentów Częstochowa

ITB

11 opinii

Po prostu zleć prace dotyczące kopania fundamentów specjalistom firmy ITB z miejscowości Częstochowa. Zadziwią Cię swoimi kwalifikacjami i fachowością. W okolicy Częstochowy są jednymi z najlepszych. Spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Pogotowie Budowlane - Profesjonalny Fundament Częstochowa

Pogotowie Budowlane

9 opinii

Poszukujesz profesjonalistów od fundamentu? Wykorzystaj doświadczenie Pogotowie Budowlane. Osobiście dowiesz się za co chwalą ich Klienci. Dopasowaną ofertę otrzymasz po kontakcie.

Zakład budowlany Dub-Bud Zbigniew Dubiak - Świetny Fundament Częstochowa

Zakład budowlany Dub-Bud Zbigniew Dubiak

7 opinii

Uwierz ekspertom w dziedzinie fundamentu i zatrudnij Zakład budowlany Dub-Bud Zbigniew Dubiak. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Otrzymaj propozycję już teraz i sprawdź co firma może zaoferować.

Najnowsze z 52 zleceń na fundamenty w Częstochowie

Solidne Usługi Wykonania Fundamentów Częstochowa

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Częstochowa

2024-07-20 do 2024-07-28
dodano 2 dni temu

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 71-100m², Częstochowa

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Częstochowa

2024-07-11 do 2024-07-19

Pierwszorzędne Konstrukcje Betonowe Częstochowa

Spraw, że konstrukcje betonowe nie będzie dla Zleceniodawcy skomplikowanym zagadnieniem i skorzysta on z oferty Twojej firmy. Jako wykwalifikowany doradca z branży konstrukcji betonowych stwórz skrojoną na miarę ofertę pod ogłoszenie - Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m². Pokaż propozycję dla tego Klienta - nawiąż współpracę już dziś.

 • Częstochowa

2024-07-04 do 2024-07-12

Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: letniskowy lub rekreacyjny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Częstochowa

2024-07-04 do 2024-07-12

Profesjonalne Fundamenty Częstochowa

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: tak Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Częstochowa

2024-07-01 do 2024-07-09

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 101-150m², Częstochowa

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Częstochowa

2024-07-01 do 2024-07-09

Fachowe Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Częstochowa

2024-06-26 do 2024-07-04

Rewelacyjne Wykonanie Fundamentów Częstochowa

Bądź pewny, że Konsumenci zlecający wykonanie fundamentów są pewni. Prześlij Klientowi dane kontaktowe jako ekspert od wykonania fundamentów. Zdecyduj się szybko - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą ofertę współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

 • Częstochowa

2024-06-24 do 2024-07-02

Perfekcyjne Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Częstochowa

2024-06-23 do 2024-06-23

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 201-300m², Częstochowa

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 201-300m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Częstochowa

2024-06-20 do 2024-06-28

Budowa Fundamentów Częstochowa

Zrealizuj zapytanie dotyczące wysokiej klasy budowy fundamentów od wiarygodnych Konsumentów zainteresowanych zatrudnieniem na terenie Częstochowy. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań - bez wątpienia warto.

 • Częstochowa

2024-06-19 do 2024-06-27

Tanie Usługi Wykonania Fundamentów

Usługi wykonania fundamentów nie mają dla Twojej firmy żadnych tajemnic? Bazując na ponadprzeciętnym doświadczeniu, pokaż chęć, by poradzić każdemu Klientowi w zakresie budowy fundamentów. Poznaj szczegóły zgłoszenia, które brzmi "Zlecenie na wykonanie fundamentów, do 35m²". Określ jaką ofertą dysponujesz i otrzymaj dopasowanego Zleceniodawcę.

 • Częstochowa

2024-06-11 do 2024-06-19

Zlecę wykonanie fundamentów, do 35m², Częstochowa

Zakres prac: powiększenie wjazdu do garażu Rodzaj budynku: handlowo-usługowy Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: do 35m² Informacje dodatkowe: garaż jest murowany, nowe auto ze względu na wymiary nie mieści się w obecnym wjeżd...

 • Częstochowa

2024-06-08 do 2024-06-16

Potrzebna ekipa na wykonanie ławy fundamentowej, 101-150m², Częstochowa

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Częstochowa

2024-06-05 do 2024-06-13

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 36-70m², Częstochowa

Przyjmij usługę rewelacyjnej budowy fundamentów o treści "Zlecenie na wykonanie fundamentów, 36-70m²", jako ekspert z miejscowości Częstochowa. Zyskaj klientów swoimi kwalifikacjami i doświadczeniem. Pokaż, że na terenie Częstochowy jesteś jednym z najlepszych. Zadzwoń i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Częstochowa

2024-06-03 do 2024-06-11

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 101-150m², Częstochowa

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Informacje dodatkowe: Dom w prostokąt, stodoła Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Częstochowa

2024-05-20 do 2024-05-28

Solidne Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Walaszczyki

2024-05-15 do 2024-05-23

Staranne Fundamenty

Nadal jesteś w stanie odpowiedzieć na zapotrzebowanie Zleceniodawcy jako dobra firma od fundamentów. Pozwól Zleceniodawcom skorzystać z Twoich usług i cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Dzięki temu, że realizujesz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

 • Częstochowa

2024-05-06 do 2024-05-14

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m², Częstochowa

W przypadku, gdy wykonujesz zlecenia na fantastyczne wykonanie fundamentów w rejonie Częstochowy i świadczysz usługi z najwyższej półki to trafiłeś w dziesiątkę. Klient, który napisał zapytanie o treści "Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m²", jest gotowy powierzyć zlecone prace specjalistom z Twojej niezawodnej firmy. Żeby otrzymać dokładne informacje skontaktuj się - to Ci się opłaci.

 • Częstochowa

2024-05-04 do 2024-05-04

Rewelacyjne Konstrukcje Betonowe

Powiedz Klientowi, że równie dobrej oferty konstrukcji betonowych szybko nie znajdzie na terenie Częstochowy, więc jeżeli poszukuje rewelacyjnych konstrukcji betonowych to bezzwłocznie powinien wybrać Twoją Firmę. Podejmij decyzję od razu - przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą ofertę współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

 • Częstochowa

2024-05-04 do 2024-05-12

Dobre Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Częstochowa

2024-04-24 do 2024-05-02

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 101-150m², Częstochowa

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Częstochowa

2024-04-23 do 2024-05-01

Pierwszorzędna Budowa Fundamentów

Zleceniodawca wprowadził zapytanie "Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m²". Przyjmij usługę pierwszorzędnej budowy fundamentów jako fachowiec w tej branży. Zawiadom o gotowości do wykonania zleceń z Częstochowy i pobliskich miast. Podejmij decyzję bez zwłoki - zatelefonuj i otrzymaj propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

 • Częstochowa

2024-04-20 do 2024-04-28

Najwyższej Klasy Budowa Fundamentów

Klient wprowadził zapytanie "Szukam firmy na wykonanie fundamentów, do 35m²". Zrealizuj usługę najwyższej klasy budowy fundamentów jako fachowiec w tej dziedzinie. Powiadom Klienta o gotowości do realizacji zleceń z okolic Częstochowy i przyległych powiatów. Już nie zwlekaj i zadzwoń teraz - gwarancja zadowolenia!

 • Częstochowa

2024-04-19 do 2024-04-27

Rewelacyjne Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: Ogrodzenie Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: do 35m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Częstochowa

2024-04-16 do 2024-04-24

Zlecę wykonanie fundamentów, 101-150m², Częstochowa

Jeżeli wykonujesz zlecenia na wysokiej klasy budowa fundamentów w rejonie Częstochowy i oczekujesz rzetelnego klienta to skontaktuj się ze zleceniodawcą. Klient, który napisał zlecenie o treści "Zlecę wykonanie fundamentów, 101-150m²", jest gotowy powierzyć zlecone prace specjalistom z Twojej profesjonalnej firmy. Jeszcze dzisiaj umów się z nim na rozmowę, aby uzyskać więcej informacji.

 • Częstochowa

2024-04-06 do 2024-04-14

Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 71-100m², Częstochowa

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: 2024-09-15...

 • Częstochowa

2024-04-03 do 2024-04-11

Doskonałe Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Częstochowa

2024-03-30 do 2024-04-07

Odpowiednie Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: letniskowy lub rekreacyjny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Częstochowa

2024-03-27 do 2024-04-04

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 101-150m², Nowa Wieś

W przypadku, gdy interesuje Cię zlecenie na rewelacyjne wykonanie fundamentów w rejonie Śląskiego i świadczysz usługi z najwyższej półki to znalazłeś dobre miejsce. Klient, który napisał zlecenie o treści "Zapytanie o wykonanie fundamentów, 101-150m²", jest gotowy wybrać ofertę Twojej fachowej firmy. Podejmij decyzję od razu - zadzwoń i otrzymaj prośbę o wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

 • Nowa wieś

2024-03-26 do 2024-04-03

Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m², Częstochowa

Na wypadek jeśli jeszcze jako profesjonalista od fundamentów poszukujesz zleceń to zainteresuj się zleceniem o treści - Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m². Prowadząc firmę jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca z miejscowości Częstochowa z pewnością dowiedziesz Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dobrego Klienta.

 • Częstochowa

2024-03-24 do 2024-04-01

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów