Fundamenty w Cieszynie

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 434 530 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
565 419 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Cieszynie

Fundamenty Cieszyn

Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K.

137 opinii

Na wypadek jeśli nadal potrzebujesz dobrej firmy od fundamentów pod dom to zaufaj wykwalifikowanym pracownikom Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K.. Cieszyn - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Zarezerwuj termin!

Krzysztof Ślaga ECO INWEST - Wyjątkowa Izolacja Fundamentów Cieszyn

Wyjątkowa Izolacja Fundamentów Cieszyn

43 opinie

Krzysztof Ślaga ECO INWEST oferuje swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy. Koncentruje się na Klientach z miejscowości Cieszyn i okolic. Jeszcze dziś umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać szczegółową wycenę.

Osnowa-Bud - Najlepsze Ławy Fundamentowe Cieszyn

Najlepsze Ławy Fundamentowe

40 opinii

Uważasz, że najlepsze ławy fundamentowe to trudny temat? Oszczędź sobie nerwów - specjaliści z Osnowa-Bud dadzą wskazówki i znajdą spełniające Twoje wymagania rozwiązanie. Umów odpowiedni dla Ciebie termin!

INTECH - Najlepsze Kopanie Fundamentów Cieszyn

Najlepsze Kopanie Fundamentów

15 opinii

Od lat pracownicy INTECH wykonują usługi z zakresu najlepszego kopania fundamentów, dzięki temu są gotowi obsłużyć wszystkich Klientów potrzebujących specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz wycenę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Płyty - Rewelacyjny Fundament Cieszyn

Płyty

11 opinii

Jesteś zdania, że rewelacyjny fundament to niełatwy temat? Nic bardziej mylnego - fachowcy z tej firmy pomogą Ci i znajdą dostosowane do Twoich wymagań rozwiązanie. Zadzwoń, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

PB Konstbud Marian Zawadka - Porządna Płyta Fundamentowa Cieszyn

Porządna Płyta Fundamentowa Cieszyn

6 opinii

Jeszcze poszukujesz specjalisty od płyty fundamentowej? Wykorzystaj doświadczenie PB Konstbud Marian Zawadka. Już teraz umów się z nimi na rozmowę, aby otrzymać dopasowaną ofertę.

Domy szkieletowe MK - Znakomity Fundament Cieszyn

Domy szkieletowe MK

3 opinie

Uwierz na słowo ekspertom w dziedzinie fundamentu i zatrudnij Domy szkieletowe MK. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci wszystkich. Nie czekaj - zatelefonuj i otrzymaj wycenę, która spełni Twoje wymagania.

Usługi budowlane Adam Górny - Wyjątkowe Wykonanie Fundamentów Cieszyn

Usługi budowlane Adam Górny

2 opinie

Zleć zadanie wykonania fundamentów ekspertom firmy Usługi budowlane Adam Górny z miejscowości Cieszyn. Przekonają Cię swoimi kompetencjami i rzetelnością. W okolicy Cieszyna są jednymi z najlepszych. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do nich.

Usługi Ogólnobudowlane Ispema - Znakomite Wzmacnianie Fundamentów w Cieszynie

Znakomite Wzmacnianie Fundamentów w Cieszynie

8 opinii

Jeżeli szukasz doskonałej jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z Usługi Ogólnobudowlane Ispema perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję, nie pożałujesz.

Zakład Remontowo Budowlany mgr inż Juroszek Janusz - Świetne Fundamenty Cieszyn

Zakład Remontowo Budowlany mgr inż Juroszek Janusz

2 opinie

Zaufaj specjalistom w dziedzinie fundamentów i zatrudnij Zakład Remontowo Budowlany mgr inż Juroszek Janusz. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli wszystkich. Jeszcze dziś zadzwoń do nich, aby otrzymać wycenę.

Najnowsze z 24 zleceń na fundamenty w Cieszynie

Korzystne Konstrukcje Betonowe Cieszyn

Doprowadź do tego, że konstrukcje betonowe nie będzie dla Zleceniodawcy kłopotem i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako profesjonalny ekspert z zakresu konstrukcji betonowych znajdź najlepszą ofertę pod zlecenie - Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, do 100m². Wybierz numer teraz i wyślij ofertę - nie będziesz żałować.

 • Cieszyn

2023-01-28 do 2023-02-05
dodano 8 dni temu

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 40m², Strumień

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: obiekt handlowo-usługowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 40m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Strumień

2023-01-26 do 2023-02-03

Budowa Fundamentów Cieszyn

Potrzebujesz pracy jako fachowiec od wyjątkowej budowy fundamentów w rejonie Cieszyna lub w pobliskich miastach? Skontaktuj się z nimi już teraz, aby dopasować ofertę do wymagań.

 • Cieszyn

2023-01-15 do 2023-01-23

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 45m², Cieszyn

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: Dobudowa domu Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 45m² Informacje dodatkowe: Dobudowa do domu 45m2 Ławy fundamentowe schodkowe Fundament i płyta Termin rozpoczęcia pra...

 • Cieszyn

2023-01-13 do 2023-01-21

Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 90m², Zebrzydowice

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 90m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Zebrzydowice

2023-01-11 do 2023-01-19

Pierwszorzędne Wykonanie Fundamentów Cieszyn

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 145m² Informacje dodatkowe: mekintoszach 16 mam kupiony ten projekt domu chciałabym dostać wycenę fundamentów. Dom ...

 • Pogórze

2022-12-30 do 2023-01-07

Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 56m², Cieszyn

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 56m² Informacje dodatkowe: sosenka drewniana Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Cieszyn

2022-12-12 do 2022-12-20

Rewelacyjne Wykonanie Fundamentów

Szukasz zlecenia jako ekspert od rewelacyjnego wykonania fundamentów w rejonie Cieszyna lub w pobliskich powiatach? Już teraz zadzwoń do niego, aby uzyskać więcej informacji.

 • Cieszyn

2022-11-14 do 2022-11-22

Szukam firmy na wykonanie fundamentów, do 100m², Skoczów

Jeśli świadczysz świetne usługi wykonania fundamentów i wykonanie fundamentów na terenie Śląskiego oraz przyległych miast to to ogłoszenie jest skierowane do Ciebie. Złóż ofertę dla tego Klienta - skontaktuj się jak najszybciej.

 • Skoczów

2022-11-02 do 2022-11-10

Bezkonkurencyjne Konstrukcje Betonowe

Podjęcie decyzji o wyborze konstrukcji betonowych nie jest łatwą sprawą, dlatego nie zwlekaj - jako fachowiec daj wskazówki i znajdź dostosowane do wymagań rozwiązanie dla Zleceniodawcy, który pisze - Zlecę wykonanie ławy fundamentowej, 540m². Zaproponuj termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Cieszyn

2022-10-24 do 2022-11-01

Pierwszorzędne Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 70m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Brenna

2022-10-21 do 2022-10-29

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Pogwizdów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Informacje dodatkowe: Miejscowości: Pogwizdów, Paniówki, Bębło Termin rozpoczęcia prac: możliwy o...

 • Pogwizdów

2022-10-05 do 2022-10-13

Rewelacyjne Konstrukcje Betonowe

Jako specjalista przedstaw najlepszą ofertę konstrukcji betonowych. Masz na swoim koncie wiele dobrych opinii od Klientów, którzy poświadczyli o Twoim przywiązaniu do obowiązków. Niewątpliwie zapytanie o treści "Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 33m²" jest idealne dla Twojej firmy. Zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - nie będziesz żałować.

 • Goleszów

2022-09-14 do 2022-09-22

Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 101-200m², Wisła

Jeżeli w dalszym ciągu jako ekspert od fundamentów szukasz Klientów to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 101-200m². Prowadząc działalność jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca z Śląskiego na pewno dowiedziesz Klientowi jak dobra jest Twoja oferta. Tylko jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnego zlecenia - skontaktuj się od razu!

 • Wisła

2022-09-12 do 2022-09-20

Fundamenty Cieszyn

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: tak Powierzchnia budynku: 128m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Istebna

2022-09-06 do 2022-09-14

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, do 100m², Wisła

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Wisła

2022-09-05 do 2022-09-13

Odpowiednie Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Informacje dodatkowe: Garaż z częścią gospodarczą 12x8x5 Termin rozpoczęcia prac: w c...

 • Chybie

2022-08-30 do 2022-09-07

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 80m², Cieszyn

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 80m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Cieszyn

2022-08-28 do 2022-09-05

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², Ochaby Wielkie

Wybór tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i na pewno Zleceniodawca, który napisał - "Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m²", nie pożałuje współpracy z profesjonalistą takim, jak Ty. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania świetnego zlecenia - skontaktuj się od razu!

 • Ochaby wielkie

2022-08-10 do 2022-08-18

Wykonanie Fundamentów

Szukane są najlepsze usługi wykonania fundamentów w dobrej cenie. Zlecenie brzmi - Dam zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, do 100m². Jako firma od lat działająca w branży, mająca wykwalifikowanych fachowców do realizacji zleceń z dziedziny wykonania fundamentów, wyraź gotowość do przyjęcia zlecenia. Zaledwie chwila dzieli Cię od dostania świetnego zapytania o ofertę - zobacz!

 • Brenna

2022-08-09 do 2022-08-17

Profesjonalne Fundamenty

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom typu bliźniak lub szeregowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 170m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Cieszyn

2022-08-04 do 2022-08-12

Najwyższej Klasy Wykonanie Fundamentów

Chcesz znaleźć Zlecającego jako godny uwagi profesjonalista z zakresu najwyższej klasy wykonania fundamentów z Śląskiego? Pomóż Klientowi wprowadzić w życie plany poznając szczegóły jego zapytania, które brzmi "XYZ". Tylko chwila dzieli Cię od otrzymania świetnego zlecenia - zadzwoń!

 • Skoczów

2022-08-04 do 2022-08-04

Zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m², Cisownica

Starasz się odnaleźć Klienta jako warty uwagi fachowiec od tanich usług wykonania fundamentów z Śląskiego? Pomóż zrealizować Klientowi zlecenie zapoznając się z jego zleceniem, które ma treść "XYZ". Zaledwie krok dzieli Cię od otrzymania świetnego zapytania o ofertę - skontaktuj się od razu!

 • Cisownica

2022-07-24 do 2022-08-01

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 20m², Brenna

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: Ogrodzenie Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 20m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Brenna

2022-07-23 do 2022-07-31

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów