Fundamenty w Pszczynie

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 448 142 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
566 046 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Pszczynie

Fundamenty Pszczyna

Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K.

137 opinii

Wciąż szukasz dobrej firmy od płyty fundamentowej? Wykorzystaj doświadczenie Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K.. Mają ofertę dla każdego - zadzwoń i sprawdź, nie pożałujesz.

Krzysztof Ślaga ECO INWEST - Pierwszorzędny Fundament Pszczyna

Pierwszorzędny Fundament Pszczyna

43 opinie

Według Ciebie pierwszorzędny fundament to niełatwe zagadnienie? Oszczędź sobie nerwów - profesjonaliści z tej firmy pomogą Ci i znajdą dostosowane do Twoich wymagań rozwiązanie. Przedzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów - naprawdę warto.

TIK PRO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ - Rewelacyjne Płyty Betonowe Pszczyna

TIK PRO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

28 opinii

Jeszcze poszukujesz profesjonalistów od płyt betonowych? Skorzystaj z doświadczenia TIK PRO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Zdecyduj się szybko - zatelefonuj i otrzymaj propozycję współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

Parati Sp. z o.o. - Solidne Wylewanie Fundamentów Pszczyna

Parati Sp. z o.o.

20 opinii

Powierz usługę wylewania fundamentów ekspertom firmy Parati Sp. z o.o. z miejscowości Pszczyna. Przekonają Cię swoimi kwalifikacjami i dokładnością. W okolicy Pszczyny są w ścisłej czołówce. Spełniają wymagania najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

INTECH - Porządny Fundament Pszczyna

Porządny Fundament

15 opinii

Nadal poszukujesz specjalisty od fundamentu? Skorzystaj z doświadczenia INTECH. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnej wyceny - skontaktuj się od razu!

Prestige House Sp. z o.o. - Profesjonalne Wylewanie Fundamentów Pszczyna

Profesjonalne Wylewanie Fundamentów

7 opinii

Pragniesz znaleźć solidnego profesjonalistę z zakresu profesjonalnego wylewania fundamentów z Twojego rejonu do realizacji zaplanowanych działań? Firma Prestige House Sp. z o.o. jest gotowa Ci pomóc. Zarezerwuj termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

PB Konstbud Marian Zawadka - Doskonałej Jakości Wzmacnianie Fundamentów Pszczyna

Doskonałej Jakości Wzmacnianie Fundamentów Pszczyna

6 opinii

Wykonanie wzmacniania fundamentów będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. PB Konstbud Marian Zawadka ma doświadczenie w branży, które zachwyci najbardziej wymagających. Zadzwoń teraz i poznaj ofertę - nie pożałujesz.

Domy szkieletowe MK - Staranne Fundamenty Pod Dom w Pszczynie

Staranne Fundamenty Pod Dom w Pszczynie

3 opinie

W dalszym ciągu poszukujesz profesjonalistów od fundamentów pod dom? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom Domy szkieletowe MK. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Wellbud - Rewelacyjny Fundament Pszczyna

Rewelacyjny Fundament

4 opinie

Gdy poszukujesz doskonałej jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z Wellbud perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Mają propozycję dla każdego - skontaktuj się i sprawdź.

Janusz Koczar DIGGING - Porządne Fundamenty Pod Dom Pszczyna

Janusz Koczar DIGGING

3 opinie

Powierz usługę wylewania fundamentów ekspertom firmy Janusz Koczar DIGGING z miejscowości Pszczyna. Podbiją Cię swoim zaangażowaniem i rzetelnością. Na terenie Pszczyny są jednymi z najlepszych. Określ na czym Ci zależy, aby otrzymać dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Najnowsze z 25 zleceń na fundamenty w Pszczynie

Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m², Czarków

Ten Klient uważa, że świetne fundamenty to trudny temat. Napisał zgłoszenie o treści "Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako fachowiec pomożesz mu i znajdziesz najlepsze rozwiązanie. Napisz krótko co możesz zaoferować i poznaj dopasowanego Klienta.

 • Czarków

2023-02-02 do 2023-02-10
dodano 5 dni temu

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 101-200m², Góra

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Góra

2023-01-29 do 2023-02-06

Usługi Wykonania Fundamentów Pszczyna

Usługi wykonania fundamentów w Twoim wykonaniu to autentyczny majstersztyk? Jako najlepszy partner do współpracy o treści - Zlecę wykonanie ławy fundamentowej, do 100m². Gorąco zachęcamy do kontaktu.

 • Góra

2023-01-29 do 2023-02-06

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², Pszczyna

Poprzez przykładanie dużej wagi do szczegółów usługi wykonania fundamentów Twoja firma wybija się w branży. Marka, którą budujesz sprawia, że jesteś w stanie spełnić oczekiwania zleceniodawców. Określ co możesz zaoferować i poznaj dopasowanego Zleceniodawcę.

 • Pszczyna

2023-01-18 do 2023-01-26

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 160m², Studzionka

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 160m² Informacje dodatkowe: 9000x1200 mm Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Studzionka

2023-01-03 do 2023-01-11

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 72m², Pszczyna

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 72m² Informacje dodatkowe: Zlecę wykonanie kosztorysu i realizację płyty fundamentowej pod wars...

 • Pszczyna

2022-12-28 do 2023-01-05

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 150m², Wisła Wielka

Jako firma, która zapewnia bogatą ofertę świetnych konstrukcji betonowych gwarantując przy tym dobrą obsługę, a opcjonalnie także usługi dodatkowe, bez wątpienia zaciekawisz tego Klienta, który napisał - Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 150m². Gorąco zachęcamy do kontaktu.

 • Wisła Wielka

2022-12-26 do 2023-01-03

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Miedźna

Szukasz Zlecającego jako godny uwagi profesjonalista z zakresu wysokiej klasy budowy fundamentów? Pomóż zrealizować Klientowi zlecenie poznając szczegóły jego zapytania o treści "XYZ". Umów się na rozmowę od razu, aby uzyskać szczegółowe informacje.

 • Miedźna

2022-12-23 do 2022-12-31

Odpowiednie Konstrukcje Betonowe Pszczyna

Zakres zlecenia: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: hala Powierzchnia: ok. 800m2 Zakres prac: - chudy beton pod fundamenty gr. 10cm, - stopy fundamentowe B30, - przygotowanie i montaż zbrojenia, - izolacje przeciw...

 • Warszowice

2022-12-16 do 2022-12-24

GW zleci wykonanie fundamentów, ok. 800m2, Warszowice

Zakres zlecenia: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: hala Powierzchnia: ok. 800m2 Zakres prac: - chudy beton pod fundamenty gr. 10cm, - stopy fundamentowe B30, - przygotowanie i montaż zbrojenia, - izolacje przeciw...

 • Warszowice

2022-12-06 do 2022-12-14

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 140m², Suszec

Zleceniodawca szuka świetnej ceny usług względem jakości wykonania i pisze - Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 140m². To zapytanie o ofertę jest idealne dla specjalisty takiego, jak Ty. Nie zwlekaj - zatelefonuj i otrzymaj wstępną prośbę o wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

 • Suszec

2022-11-24 do 2022-12-02

Zlecenie na wykonanie fundamentów, do 100m², Pszczyna

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Informacje dodatkowe: chodzi o wymiane istniejacego fundamentu z cegły Termin rozpoczęcia prac: do uzgodn...

 • Pszczyna

2022-11-18 do 2022-11-26

Solidne Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Frydek

2022-11-17 do 2022-11-17

Rewelacyjne Usługi Wykonania Fundamentów

Jako ekspert z branży rewelacyjnych usług wykonania fundamentów i budowy fundamentów, świadczący usługi dla Klientów z Śląskiego i pobliskich miast - przeanalizuj zapytanie o treści "Wykonanie fundamentów, ok. 800m2". Szczegółową wycenę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

 • Warszowice

2022-11-15 do 2022-11-23

Świetne Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Wisła Wielka

2022-11-01 do 2022-11-09

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 350m², Pszczyna

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 350m² Informacje dodatkowe: Wykonanie stóp fundamentowych pod stalową hale garażową o wymiarach 31,5m x...

 • Pszczyna

2022-10-24 do 2022-11-01

Zlecę wykonanie fundamentów, 160m², Studzienice

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 160m² Informacje dodatkowe: dom na parkowej 6 - projekt Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Studzienice

2022-09-25 do 2022-10-03

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 101-200m², Golasowice

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: tak Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: Archon dom w renklodach 20 Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Golasowice

2022-07-30 do 2022-08-07

Doskonała Budowa Fundamentów Pszczyna

Jeśli kusząca cena i solidna realizacja powierzonych zleceń to Twoje najważniejsze mocne strony jako fachowca od budowy fundamentów to wykonaj zlecenie - Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 200m². Już teraz skontaktuj się z nim.

 • Zabrzeg

2022-11-24 do 2022-11-28

Profesjonalne Usługi Wykonania Fundamentów

Pracując w branży usług wykonania fundamentów od kilkunastu lat, głównie na obszarze miejscowości Gostyń, ale także pobliskich miast możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na to zlecenie. Nie trać czasu - umów się z nim na rozmowę.

 • Gostyń

2022-08-15 do 2022-08-23

Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 28m², Gostyń

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: Basen Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 28m² Informacje dodatkowe: Wykop pod basen 1,7x7x4 oraz wykonanie płyty fundamentowej 0,2x 4x7 Termin rozpoczęcia prac...

 • Gostyń

2023-01-07 do 2023-01-07

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 205m², Gostyń

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 205m² Informacje dodatkowe: Spad terenu około 40 cm Termin rozpoczęcia prac: 2022-09-19...

 • Gostyń

2022-08-02 do 2022-08-10

Wykonanie Fundamentów Pszczyna

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Gostyń

2022-08-13 do 2022-08-21

Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 205m², Gostyń

Spraw, że konstrukcje betonowe nie będzie dla Zleceniodawcy skomplikowaną kwestią i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako profesjonalny specjalista z branży konstrukcji betonowych sporządź idealną ofertę pod zlecenie - Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 205m². Zaproponuj termin od razu!

 • Gostyń

2022-08-02 do 2022-08-10

Solidna Budowa Fundamentów

Zdecyduj się na prace dotyczące solidnej budowy fundamentów od sprawdzonych Klientów zainteresowanych zatrudnieniem na terenie Gostynia lub okolicy. Zapytaj o szczegóły zlecenia, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co możesz zaoferować.

 • Gostyń

2022-10-03 do 2022-10-11

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów