Fundamenty w Zawierciu

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 723 924 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
577 006 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Zawierciu

Fundamenty Zawiercie

Doskonałe Kopanie Fundamentów w Zawierciu

138 opinii

Konkurencyjna cena i solidna realizacja powierzonych prac to główne zalety przedsiębiorcy, którego specjalnością jest kopanie fundamentów. Otrzymaj propozycję już teraz i zobacz co firma może zaoferować.

Global Company 24 Bartłomiej Sienkiewicz - Świetny Fundament Zawiercie

Świetny Fundament Zawiercie

30 opinii

Na wypadek jeśli potrzebujesz dobrej firmy od fundamentu to skorzystaj z kwalifikacji Global Company 24 Bartłomiej Sienkiewicz. Zawiercie i okolice - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Zachęcamy do zadawania pytań.

Installsolid - Wyjątkowe Kopanie Fundamentów Zawiercie

Wyjątkowe Kopanie Fundamentów

23 opinie

Powierz usługę kopania fundamentów ekspertom z miejscowości Zawiercie. Zadziwią Cię swoim zaangażowaniem i doświadczeniem. W okolicy Zawiercia są w ścisłej czołówce. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnej wyceny - zobacz!

Parati Sp. z o.o. - Porządny Fundament Zawiercie

Parati Sp. z o.o.

20 opinii

Na wypadek jeśli potrzebujesz dobrej firmy od fundamentu to trafiłeś w dobre miejsce - Parati Sp. z o.o. jest do Twoich usług. Zawiercie i pobliske miasta to teren, na którym koncentrują swoje działania. Zadzwoń jeszcze dzisiaj.

Płyty - Znakomite Wzmacnianie Fundamentów Zawiercie

Znakomite Wzmacnianie Fundamentów Zawiercie

11 opinii

Jeżeli szukasz doskonałej jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z Płyty perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję, nie pożałujesz.

KOMPLEKSOWE USŁUGI OGÓLNOBUDOWLANE MARIUSZ MUCHA - Doskonały Fundament Zawiercie

KOMPLEKSOWE USŁUGI OGÓLNOBUDOWLANE MARIUSZ MUCHA

8 opinii

Jeśli w dalszym ciągu poszukujesz profesjonalistów od fundamentu to powierz tę kwestię specjalistom z KOMPLEKSOWE USŁUGI OGÓLNOBUDOWLANE MARIUSZ MUCHA. Zawiercie i pobliske miasta - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Jeśli chcesz uzyskać ofertę skontaktuj się jeszcze dziś - naprawdę warto.

Prestige House Sp. z o.o. - Porządne Fundamenty Pod Dom Zawiercie

Prestige House Sp. z o.o.

7 opinii

Chcesz znaleźć wartego uwagi specjalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Prestige House Sp. z o.o. z Zawiercia będzie najszybszą drogą. Realizują wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów.

LEGALETT - Profesjonalne Płyty Betonowe Zawiercie

LEGALETT

5 opinii

Na wypadek jeśli poszukujesz dobrej firmy od płyt betonowych to wykorzystaj doświadczenie LEGALETT. Zawiercie i okolice to główny obszar ich działania. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

PB Konstbud Marian Zawadka - Profesjonalny Fundament Zawiercie

PB Konstbud Marian Zawadka

6 opinii

Wykonanie fundamentu będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych fachowców. PB Konstbud Marian Zawadka ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zachwyci nawet wyjątkowo wymagających. Nie trać czasu i zadzwoń od razu - nie zawiedziesz się!

MAR-KAR - Rewelacyjny Fundament Zawiercie

Rewelacyjny Fundament

2 opinie

Myślisz, że profesjonalny fundament to niełatwe zagadnienie? Nic bardziej mylnego - profesjonaliści z MAR-KAR dadzą wskazówki i znajdą spełniające Twoje wymagania rozwiązanie. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej oferty - skontaktuj się!

Najnowsze z 24 zleceń na fundamenty w Zawierciu

Szukam firmy na wykonanie ławy fundamentowej, 150m², Poręba

Jeśli świadczysz wyjątkowe usługi wykonania fundamentów i budowa fundamentów na terenie Śląskiego oraz okolicznych miast to to zapytanie jest zorientowane na Ciebie. Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Poręba

2023-03-27 do 2023-03-27

Zlecenie na wykonanie fundamentów, do 100m², Zawiercie

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Zawiercie

2023-03-22 do 2023-03-30

Najlepsza Budowa Fundamentów Zawiercie

Jeśli konkurencyjna cena i solidna realizacja powierzonych prac to Twoje najważniejsze mocne strony jako fachowca od budowy fundamentów to zrealizuj zlecenie - Szukam firmy na wykonanie fundamentów, do 100m². Przedzwoń natychmiast po więcej szczegółów - nie pożałujesz.

 • Pilica

2023-03-20 do 2023-03-28

Konstrukcje Betonowe Zawiercie

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 63m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Kroczyce

2023-02-23 do 2023-03-03

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, do 100m², Poręba

Zleceniodawca napisał zgłoszenie o treści "Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, do 100m²". Jako rzetelny ekspert w dziedzinie fundamentów wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co możesz zaproponować.

 • Poręba

2023-02-18 do 2023-02-20

Zlecenie na wykonanie fundamentów, do 100m², Żarnowiec

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: tak Powierzchnia budynku: do 100m² Informacje dodatkowe: 10x10m2 dom w malinowkach Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Żarnowiec

2023-02-15 do 2023-02-23

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 119m², Poręba

Podjęcie decyzji o wyborze tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i na pewno Klient, który zleca - "Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 119m²", nie pożałuje współpracy z doradcą takim, jak Ty. Dlatego, że realizujesz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Poręba

2023-02-10 do 2023-02-10

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, do 100m², Pilica

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Informacje dodatkowe: 11 na 8 m Tradycyjnie fundamenty 50/30 Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny te...

 • Pilica

2023-01-28 do 2023-02-05

Zlecenie na wykonanie fundamentów, do 100m², Zawiercie

Zleceniodawca napisał "Zlecenie na wykonanie fundamentów, do 100m²". Przyjmij zadanie rewelacyjnego wykonania fundamentów jako profesjonalista w tej dziedzinie. Poinformuj Klienta o chęci do wykonania działalności z okolic Zawiercia i sąsiednich miast. Zdecyduj się szybko - zadzwoń i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

 • Zawiercie

2023-01-19 do 2023-01-27

Idealne Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: 12 na 8 metrów Tradycyjnie fundamenty Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Pilica

2023-01-04 do 2023-01-12

Zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 6954m², Zawiercie

Szukasz pracy jako fachowiec od najwyższej klasy budowy fundamentów w rejonie Zawiercia lub w pobliskim rejonie? Określ co możesz zaoferować, aby otrzymać dopasowanego Zleceniodawcę.

 • Zawiercie

2022-12-16 do 2022-12-24

Szukam firmy na wykonanie fundamentów, do 100m², Łazy

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Łazy

2022-11-27 do 2022-12-05

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², Zawiercie

To zapytanie o treści - Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m² jest skierowane do fachowca, który oferuje swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy oraz koncentruje się na Klientach z rejonu Zawiercia i z sąsiednich miast. Nie trać czasu i sporządź wycenę - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

 • Zawiercie

2022-11-26 do 2022-12-04

Rzetelne Usługi Wykonania Fundamentów Zawiercie

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Łazy

2022-11-22 do 2022-11-30

Profesjonalne Wykonanie Fundamentów Zawiercie

Upewnij się, że Klienci zlecający wykonanie fundamentów są rzetelni. Wyślij ofertę jako specjalista od wykonania fundamentów. Aby poznać dokładne informacje skontaktuj się dziś - naprawdę warto.

 • Chruszczobród

2022-11-19 do 2022-11-27

Fundamenty Zawiercie

Jeszcze masz możliwość odpowiedzieć na ogłoszenie Zlecającego jako dobra firma od fundamentów. Pozwól Klientom skorzystać z Twoich usług oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do niego.

 • Zawiercie

2022-11-13 do 2022-11-21

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 301-500m², Łazy

Udowodnij Zlecającemu, że lepszej propozycji konstrukcji betonowych szybko nie znajdzie w miejscowości Śląskie i okolicy, więc jeśli szuka znakomitych konstrukcji betonowych to niezwłocznie powinien poznać Twoją Firmę. Zadzwoń i otrzymaj wstępną prośbę o wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

 • Łazy

2022-11-10 do 2022-11-18

Fantastyczne Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 152m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Zawiercie

2022-11-08 do 2022-11-16

Potrzebna ekipa na wykonanie ławy fundamentowej, do 100m², Pilica

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Pilica

2022-10-05 do 2022-10-13

Zapotrzebowanie na wykonanie ławy fundamentowej, do 100m², Mitręga

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Mitręga

2022-09-20 do 2022-09-28

Fantastyczne Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Myszków

2022-10-16 do 2022-10-24

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 501m², Myszków

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 501m² Informacje dodatkowe: Wykonanie dwóch fundamentów pod maszyny przemysłowe. Termin rozpoczęcia prac: najbliż...

 • Myszków

2023-02-22 do 2023-03-02

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 35m², Myszków

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Informacje dodatkowe: Wymiary budynku 7m na 5m,dom szkieletowy całoroczny z antresola Termin rozpoczę...

 • Myszków

2022-12-27 do 2023-01-04

Zlecę wykonanie fundamentów, do 100m², Myszków

Wybranie konstrukcji betonowych nie jest prostą sprawą, dlatego nie zwlekaj - jako profesjonalista poradź i wybierz spełniające wymagania rozwiązanie dla Zleceniodawcy, który pisze - Zlecę wykonanie fundamentów, do 100m². Złóż dobrą ofertę dla tego Klienta - nawiąż współpracę niezwłocznie, nie pożałujesz.

 • Myszków

2023-02-19 do 2023-02-27

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów