Fundamenty w Bieruniu

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 448 196 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
566 046 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Bieruniu

Fundamenty Bieruń

Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K.

137 opinii

Właśnie wybierasz sprawdzonego specjalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K. z Bierunia jest na to najlepszym rozwiązaniem. Zarezerwuj termin już teraz!

Krzysztof Ślaga ECO INWEST - Profesjonalne Wylewanie Fundamentów Bieruń

Profesjonalne Wylewanie Fundamentów Bieruń

43 opinie

Zaoszczędź pieniądze i powierz twoje zadanie specjalistom od wylewania fundamentów z Bierunia. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Parati Sp. z o.o. - Staranne Fundamenty Pod Dom Bieruń

Parati Sp. z o.o.

20 opinii

Uwierz specjalistom w dziedzinie fundamentów pod dom i zatrudnij Parati Sp. z o.o.. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje wszystkich. Spełniają oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

ASKORP - Profesjonalny Fundament Bieruń

ASKORP

9 opinii

Wykonanie fundamentu będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych fachowców. ASKORP ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zachwyci nawet wyjątkowo wymagających. Nie trać czasu i zadzwoń od razu - nie zawiedziesz się!

GoWin Tomasz Gowin - Rewelacyjny Fundament w Bieruniu

Rewelacyjny Fundament w Bieruniu

8 opinii

Gdy poszukujesz doskonałej jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z GoWin Tomasz Gowin perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Mają propozycję dla każdego - skontaktuj się i sprawdź.

LEGALETT POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALN - Doskonały Fundament Bieruń

LEGALETT POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALN

5 opinii

Właśnie wybierasz sprawdzonego specjalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? LEGALETT POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALN z Bierunia jest na to skuteczną metodą. Zapraszamy do kontaktu - nie pożałujesz.

Usługi Wielobranżowe Jan-Bud Walusza Jan - Wyjątkowa Izolacja Fundamentów Bieruń

Usługi Wielobranżowe Jan-Bud Walusza Jan

4 opinie

Starasz się odnaleźć godnego zaufania fachowca z zakresu wyjątkowej izolacji fundamentów, który pomoże wprowadzić w życie Twoje plany? Firma Usługi Wielobranżowe Jan-Bud Walusza Jan jest do Twojej dyspozycji. Zachęcamy do zadawania pytań - to Ci się opłaci.

PB Konstbud Marian Zawadka - Najlepszy Fundament Bieruń

PB Konstbud Marian Zawadka

6 opinii

Zaufaj specjalistom w dziedzinie fundamentu i zatrudnij PB Konstbud Marian Zawadka. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje każdego. Szczegółową wycenę otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

Wellbud - Perfekcyjne Kopanie Fundamentów Bieruń

Perfekcyjne Kopanie Fundamentów Bieruń

4 opinie

Perfekcyjne kopanie fundamentów to najważniejszy temat dla tych profesjonalistów - są prawdziwymi ekspertami w branży. Aby otrzymać dopasowaną ofertę skontaktuj się - to Ci się opłaci.

RKO Budownictwo - Rewelacyjne Fundamenty Pod Dom Bieruń

RKO Budownictwo

2 opinie

Zaufaj ekspertom w dziedzinie fundamentów pod dom i zatrudnij RKO Budownictwo. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli wszystkich. Umów się na rozmowę już teraz, aby otrzymać ofertę.

Najnowsze z 30 zleceń na fundamenty w Bieruniu

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Chełm Śląski

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Informacje dodatkowe: Dom Drewniany Z75 Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Chełm Śląski

2023-01-20 do 2023-01-23

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 114m², Bojszowy

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 114m² Informacje dodatkowe: Wymiary 7x12 Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Bojszowy

2023-01-09 do 2023-01-17

Budowa Fundamentów Bieruń

Chcesz przyjąć zlecenie na budowa fundamentów, a nie masz Klienta? Odpowiedź na ogłoszenie o treści Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 101-200m² to dobry pomysł. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby uzyskać szczegółowe informacje.

 • Bieruń

2022-12-25 do 2023-01-02

Rewelacyjne Konstrukcje Betonowe Bieruń

Powiedz Klientowi, że równie dobrej oferty konstrukcji betonowych szybko nie znajdzie na terenie Śląskiego, więc jeżeli poszukuje rewelacyjnych konstrukcji betonowych to bezzwłocznie powinien wybrać Twoją Firmę. Podejmij decyzję od razu - przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą ofertę współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

 • Bojszowy

2022-12-03 do 2022-12-11

Fundamenty Bieruń

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Bieruń

2022-11-16 do 2022-11-24

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 172m², Bieruń

Jeśli usługi wykonania fundamentów nie mają dla Ciebie żadnych tajemnic to to ogłoszenie jest właśnie dla Twojej firmy. Opierając się na swoim wieloletnim doświadczeniu, pokaż chęć, by doradzić każdemu Klientowi. Już teraz skontaktuj się z nim, aby wysłać szczegółową wycenę.

 • Bieruń

2022-10-30 do 2022-11-07

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 116m², Lędziny

Jako solidny specjalista, który świadczy usługi wykonania fundamentów na wysokim poziomie pomóż osiągnąć cele Klientowi, który jest wiarygodny. Żeby uzyskać więcej informacji skontaktuj się dziś - naprawdę warto.

 • Lędziny

2022-10-07 do 2022-10-15

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 237m², Bojszowy

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 237m² Informacje dodatkowe: 237,65 m2 zabudowy Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Bojszowy

2022-10-04 do 2022-10-12

Rewelacyjne Wykonanie Fundamentów Bieruń

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 170m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Lędziny

2022-09-17 do 2022-09-25

Usługi Wykonania Fundamentów Bieruń

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Lędziny

2022-09-05 do 2022-09-13

Tanie Usługi Wykonania Fundamentów

Jeśli tanie usługi wykonania fundamentów w najlepszym wydaniu to pole działania Twojej firmy to prześlij ofertę temu Klientowi i pokaż, że chętnie podejmiesz się zlecenia. Ten Klient zgłosił "Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 140m²". Gorąco zachęcamy do kontaktu - nie pożałujesz.

 • Bojszowy nowe

2022-08-08 do 2022-08-16

Świetne Fundamenty

Ten Klient w dalszym ciągu poszukuje specjalisty od fundamentów. Napisał ogłoszenie o treści - Dam zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 201-300m², chcąc skorzystać z doświadczenia ekspertów. Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co możesz zaoferować.

 • Babice

2022-09-27 do 2022-10-05

Odpowiednie Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Babice

2022-11-14 do 2022-11-11

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 88m², Międzyrzecze Dolne

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 88m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Międzyrzecze dolne

2023-01-06 do 2023-01-06

Świetne Fundamenty

Zlecający szuka doskonałej ceny usług względem jakości wykonania i pisze - Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m². To ogłoszenie perfekcyjnie pasuje do specjalisty takiego, jak Ty. Umów się na rozmowę już teraz, aby uzyskać więcej informacji.

 • Brzeszcze

2022-11-18 do 2022-11-26

Pierwszorzędne Konstrukcje Betonowe

Możesz zaoferować godną uwagi propozycję dotyczącą konstrukcji betonowych? Na pewno pomożesz Zleceniodawcy mając w swojej ofercie szeroki wachlarz produktów dopasowanych do jego oczekiwań. Jeśli chcesz otrzymać informacje o budżecie skontaktuj się już teraz - to Ci się opłaci.

 • Brzeszcze

2022-09-22 do 2022-09-30

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 90m², Oświęcim

Zdecyduj się na zlecenie dotyczące solidnej budowy fundamentów od wiarygodnych zainteresowanych zatrudnieniem na terenie Oświęcimia. Jeszcze dzisiaj umów się z nim na rozmowę, aby stworzyć dopasowaną ofertę.

 • Oświęcim

2022-08-30 do 2022-08-31

Fundamenty

Ten Zlecający w dalszym ciągu szuka dobrej firmy od fundamentów. Napisał ogłoszenie o treści - Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 45m², chcąc powierzyć tę kwestię specjalistom. Już teraz określ co możesz zaoferować, aby otrzymać dopasowanego Klienta.

 • Oświęcim

2022-10-04 do 2022-10-12

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 156m², Oświęcim

Przyjmij zlecenie wyjątkowego wykonania fundamentów o treści "Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 156m²", jako fachowiec z miejscowości Oświęcim. Zadziw klientów swoimi kompetencjami i fachowością. Pokaż, że w okolicy Oświęcimia jesteś jednym z najlepszych. Zapraszamy do zapoznania się ze zleceniem.

 • Oświęcim

2022-10-18 do 2022-10-19

Tanie Konstrukcje Betonowe

Spraw, że konstrukcje betonowe nie będzie dla Zleceniodawcy kłopotem i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako profesjonalny pracownik z dziedziny konstrukcji betonowych stwórz skrojoną na miarę ofertę pod zlecenie - Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 3000m². Przedłóż dobrą ofertę temu Klientowi - nawiąż współpracę niezwłocznie.

 • Oświęcim

2023-01-04 do 2023-01-12

Rewelacyjne Fundamenty

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: tak Powierzchnia budynku: 162m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Oświęcim

2022-09-11 do 2022-09-19

Zlecenie na wykonanie fundamentów, do 100m², Oświęcim

Jeśli bezkonkurencyjna cena i godna podziwu realizacja powierzonych zleceń to Twoje główne cechy jako specjalisty od wykonania fundamentów to odpowiedz na zapytanie ofertowe - Zlecenie na wykonanie fundamentów, do 100m². Zapraszamy do zadawania pytań - to Ci się opłaci.

 • Oświęcim

2023-01-19 do 2023-01-27

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², Oświęcim

Szukane są rzetelne usługi wykonania fundamentów w dobrej cenie. Zlecenie brzmi - Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m². Jako firma od lat działająca w branży, mająca najlepszych specjalistów do sprostania oczekiwaniom Klientów z dziedziny fundamentów, wyraź gotowość do przyjęcia zlecenia. Zdecyduj się szybko - przedzwoń i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

 • Oświęcim

2023-01-23 do 2023-01-31

Fundamenty

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 80m² Informacje dodatkowe: Opaska żelbetonowa wzmacniająca fundament, budynek 9x9 m Termin rozpoczęcia prac: możli...

 • Oświęcim

2022-09-14 do 2022-09-22

Znakomite Konstrukcje Betonowe

Dla Klienta, który pisze - Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², znalezienie znakomitych konstrukcji betonowych może być niełatwe, jednak pracownicy Twojej firmy będą na 100% w stanie mu pomóc w znalezieniu najlepszego produktu. Zapraszamy do zapoznania się ze zleceniem - bez wątpienia warto.

 • Tychy

2023-01-29 do 2023-02-06

Dobre Usługi Wykonania Fundamentów

Zleceniodawca, który potrzebuje dobrej usługi wykonania fundamentów winien zgłosić się do Twojej firmy i zobaczyć na własne oczy niskie ceny oraz pozytywne opinie zebrane od Klientów. Konkretną wycenę prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

 • Tychy

2022-08-01 do 2022-08-09

Wysokiej Klasy Wykonanie Fundamentów

Planujesz przyjąć zlecenie na wykonanie fundamentów, a nie znalazłeś Klienta? Nawiązanie współpracy w odpowiedzi na ogłoszenie o treści Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 750m² to wspaniały pomysł. Zadzwoń i prześlij ofertę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

 • Tychy

2022-12-01 do 2022-12-09

Fundamenty

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Tychy

2022-10-15 do 2022-10-23

Fantastyczne Usługi Wykonania Fundamentów

Jako wybitny specjalista z branży fantastycznych usług wykonania fundamentów, obsługujący Klientów z Tychów i sąsiednich miast - przeanalizuj zapytanie o treści "Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 70m²". Wybierz numer, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Tychy

2023-01-10 do 2023-01-18

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 101-200m², Tychy

Możesz zaoferować propozycję dotyczącą konstrukcji betonowych? Na pewno pomożesz temu Zleceniodawcy mając w swojej ofercie szeroki wachlarz produktów dopasowanych do jego oczekiwań. Przedłóż dopasowaną propozycję temu Zleceniodawcy - skontaktuj się jak najszybciej.

 • Tychy

2023-01-29 do 2023-02-06

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów