Fundamenty w Siemianowicach Śląskich

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 448 567 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
566 067 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Siemianowicach Śląskich

Fundamenty Siemianowice Śląskie

INTECH

15 opinii

Przygotowanie fundamentu będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych ekspertów. INTECH ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zachwyci nawet wyjątkowo wymagających. Aby poznać szczegółowe informacje skontaktuj się - warto.

KOMPLEKSOWE USŁUGI OGÓLNOBUDOWLANE MARIUSZ MUCHA - Znakomity Fundament Siemianowice Śląskie

KOMPLEKSOWE USŁUGI OGÓLNOBUDOWLANE MARIUSZ MUCHA

8 opinii

Właśnie wybierasz rzetelnego partnera, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? KOMPLEKSOWE USŁUGI OGÓLNOBUDOWLANE MARIUSZ MUCHA jest na to skuteczną metodą. Nie trać czasu - umów się z nimi na rozmowę i poznaj ofertę.

CKW - Rewelacyjne Wylewanie Fundamentów Siemianowice Śląskie

Rewelacyjne Wylewanie Fundamentów

Starasz się odnaleźć godnego zaufania specjalistę z zakresu rewelacyjnego wylewania fundamentów z Siemianowic Śląskich do realizacji zaplanowanych działań? Firma CKW jest gotowa Ci pomóc. Zdecyduj się od razu - skontaktuj się i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

Schubert budownictwo - Wysokiej Klasy Wylewanie Fundamentów Siemianowice Śląskie

Schubert budownictwo

Od lat pracownicy firmy Schubert budownictwo oferują usługi z zakresu wylewania fundamentów, dzięki temu są stale gotowi obsłużyć wszystkich Klientów potrzebujących specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Zapytaj o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i przekonaj się co firma ma do zaoferowania.

Sławomira Płatek - Profesjonalne Wylewanie Fundamentów w Siemianowicach Śląskich

Profesjonalne Wylewanie Fundamentów w Siemianowicach Śląskich

Pragniesz znaleźć solidnego profesjonalistę z zakresu profesjonalnego wylewania fundamentów z Twojego rejonu do realizacji zaplanowanych działań? Firma Sławomira Płatek jest gotowa Ci pomóc. Zarezerwuj termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Mateusz Michalik ZbroWent - Świetne Płyty Betonowe Siemianowice Śląskie

Świetne Płyty Betonowe Siemianowice Śląskie

Zaufaj specjalistom w dziedzinie płyt betonowych i zatrudnij Mateusz Michalik ZbroWent. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli każdego. Poproś o ofertę już teraz i zobacz co firma ma do zaoferowania.

ELIPSA S.C. - Solidne Wzmacnianie Fundamentów Siemianowice Śląskie

ELIPSA S.C.

Nadal potrzebujesz specjalisty od wzmacniania fundamentów? Wykorzystaj doświadczenie ELIPSA S.C.. Zarezerwuj termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

PHU VMG - Doskonałe Kopanie Fundamentów Siemianowice Śląskie

PHU VMG

Pragniesz znaleźć dobrego specjalistę z zakresu doskonałego kopania fundamentów z Siemianowic Śląskich, który pomoże wprowadzić w życie Twoje plany? Firma PHU VMG jest gotowa Ci pomóc. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, a otrzymasz ofertę.

Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe ''Wysocki'' Sebastian Wysocki - Wysokiej Klasy Wykonanie Fundamentów Siemianowice Śląskie

Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe ''Wysocki'' Sebastian Wysocki

Po prostu zleć usługę wykonania fundamentów specjalistom firmy Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Wysocki Sebastian Wysocki z miejscowości Siemianowice Śląskie. Przekonają Cię swoim zaangażowaniem i rzetelnością. W okolicy Siemianowic Śląskich nie mają sobie równych. Dokładne informacje otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

Remonty-Inwestycje - Perfekcyjny Fundament Siemianowice Śląskie

Perfekcyjny Fundament Siemianowice Śląskie

Wciąż poszukujesz dobrej firmy od fundamentu? Skorzystaj z kwalifikacji Remonty-Inwestycje. Z pewnością dołączysz do grona zadowolonych Klientów. Podejmij decyzję bez zwłoki - zatelefonuj i otrzymaj wstępną wycenę, która Cię usatysfakcjonuje.

Najnowsze z 27 zleceń na fundamenty w Siemianowicach Śląskich

Budowa Fundamentów Siemianowice Śląskie

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dobudówka do połowy bliźniaka Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Informacje dodatkowe: Prace połączone z dociepleniem fundamentów na pozostałej części budyn...

 • Siemianowice Śląskie

2023-02-04 do 2023-02-12
dodano 3 dni temu

Pierwszorzędne Fundamenty Siemianowice Śląskie

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Siemianowice Śląskie

2023-01-10 do 2023-01-18

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 85m², Siemianowice Śląskie

W przypadku, gdy wykonujesz zlecenia na wyjątkowa budowa fundamentów w rejonie Siemianowic Śląskich i świadczysz usługi z najwyższej półki to skontaktuj się ze zleceniodawcą. Klient, który napisał zapytanie o treści "Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 85m²", jest gotowy powierzyć zlecone prace specjalistom z Twojej kompetentnej firmy. Tylko jeden telefon dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnego zapytania o ofertę - sprawdź!

 • Siemianowice Śląskie

2022-12-05 do 2022-12-13

Konstrukcje Betonowe Siemianowice Śląskie

Ten Zleceniodawca, który w dalszym ciągu nie znalazł konstrukcji betonowych, mimo że próbuje znaleźć od wielu dni, zgłosił nam zapytanie o treści - Zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 85m². To właśnie Twoja oferta może zakończyć problem Klienta. Zachęcamy do kontaktu - nie pożałujesz.

 • Siemianowice Śląskie

2022-12-05 do 2022-12-13

Fantastyczne Wykonanie Fundamentów Siemianowice Śląskie

Wykonaj prace dotyczące fantastycznego wykonania fundamentów od sprawdzonych Konsumentów zainteresowanych zatrudnieniem na terenie Siemianowic Śląskich lub okolicy. Określ co możesz zaoferować, aby otrzymać dopasowanego Zleceniodawcę.

 • Siemianowice Śląskie

2022-10-31 do 2022-11-08

Szukam firmy na wykonanie fundamentów, do 100m², Siemianowice Śląskie

W przypadku, gdy interesuje Cię zlecenie na najlepsza budowa fundamentów w rejonie Siemianowic Śląskich i świadczysz usługi z najwyższej półki to skontaktuj się ze zleceniodawcą. Klient, który napisał zapytanie o treści "Szukam firmy na wykonanie fundamentów, do 100m²", jest gotowy powierzyć zlecone prace specjalistom z Twojej niezawodnej firmy. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz i poznaj dopasowanego Klienta.

 • Siemianowice Śląskie

2022-09-14 do 2022-09-22

Solidne Usługi Wykonania Fundamentów Siemianowice Śląskie

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Siemianowice Śląskie

2022-09-13 do 2022-09-13

Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 125m², Siemianowice Śląskie

Zleceniodawca szuka rewelacyjnej współpracy, pisząc - Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 125m². To zapytanie o ofertę jest idealne dla specjalisty takiego, jak Ty. Już nie czekaj i skontaktuj się od razu - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

 • Siemianowice Śląskie

2022-08-26 do 2022-09-03

Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Siemianowice Śląskie

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Informacje dodatkowe: Diwie podpory żelbetonowe o wysokości ok. 8m pod łącznik o długości ok. 20m...

 • Siemianowice Śląskie

2022-08-16 do 2022-08-24

Wyjątkowe Wykonanie Fundamentów

Poszukujesz zleceniodawcy jako specjalista od wyjątkowego wykonania fundamentów w miejscowości Śląskie lub w rejonie powiatu? Zadzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów - nie pożałujesz.

 • Czeladź

2022-08-12 do 2022-08-20

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Chorzów

Zlecający poszukuje świetnej współpracy i pisze - Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m². To zlecenie jest stworzone dla specjalisty takiego, jak Ty. Zachęcamy do kontaktu - nie pożałujesz.

 • Chorzów

2022-10-08 do 2022-10-15

Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, do 100m², Chorzów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: Fundament pod maszynę Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Informacje dodatkowe: Fundamenty pod maszynę wg projektu budowlanego Termin rozpoczęcia prac: możliwy...

 • Chorzów

2022-11-21 do 2022-11-29

Staranne Fundamenty

Klient napisał zlecenie o treści "Zapytanie o wykonanie fundamentów, 1600m²". Jako rzetelny fachowiec w dziedzinie fundamentów wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Zaprezentuj wyjątkową ofertę temu Klientowi - skontaktuj się jak najszybciej.

 • Chorzów

2022-09-19 do 2022-09-27

Zlecenie na wykonanie fundamentów, do 100m², Chorzów

Szukasz zlecenia jako sprawdzony fachowiec od profesjonalnych usług wykonania fundamentów? Zrealizuj zaplanowane przez Klienta działania poznając szczegóły jego zapytania, które brzmi "XYZ". Jeszcze dziś zadzwoń do niego, aby uzyskać szczegółowe informacje.

 • Chorzów

2022-11-21 do 2022-11-29

Rewelacyjne Wykonanie Fundamentów

W przypadku, gdy interesuje Cię zlecenie na rewelacyjne wykonanie fundamentów w rejonie Chorzowa i oczekujesz rzetelnego klienta to trafiłeś w dobre miejsce. Klient, który napisał zapytanie o treści "Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, do 100m²", jest gotowy wybrać ofertę Twojej kompetentnej firmy. Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Chorzów

2022-08-25 do 2022-09-02

Pierwszorzędne Usługi Wykonania Fundamentów

Przez zapewnianie pierwszorzędnej usługi wykonania fundamentów Twoja firma wybija się w branży. Reputacja, którą tworzysz sprawia, że jesteś w stanie zachwycić Klientów. Przedzwoń i prześlij ofertę - nie pożałujesz.

 • Wojkowice

2022-08-14 do 2022-08-22

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 35m², Rogoźnik

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Rogoźnik

2022-12-02 do 2022-12-10

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 32m2, Będzin

Zakres zlecenia: wykonanie płyty fundamentowej Dodatkowo: stanowisko myjni Powierzchnia: około 32m2 Dostawca materiałów: materiał zapewnia Wykonawca Termin skorzystania z oferty: jak najszybszy możliwy...

 • Będzin

2023-01-31 do 2023-02-08
dodano 7 dni temu

Najwyższej Klasy Budowa Fundamentów

Zakres zlecenia: wykonanie płyty fundamentowej pod myjnię silników Powierzchnia: ok. 32m2 płyty Dodatkowo: - przyłącze kanalizacji, - roboty ziemne i montażowe, - wykonanie płyty fundamentowej, - wykonanie podjazdów. ...

 • Będzin

2022-08-16 do 2022-08-24

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², Katowice

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Katowice

2022-07-22 do 2022-07-30

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Katowice

Klient szuka świetnej jakości wykonywanych usług i pisze - Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m². To ogłoszenie perfekcyjnie pasuje do specjalisty takiego, jak Ty. Dlatego, że realizujesz wymagania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Katowice

2022-07-25 do 2022-08-02

Rewelacyjne Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Katowice

2022-08-11 do 2022-08-19

Najlepsze Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Katowice

2022-10-02 do 2022-10-10

Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 150m², Katowice

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom typu bliźniak lub szeregowy Podpiwniczenie: tak Powierzchnia budynku: 150m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Katowice

2022-09-22 do 2022-09-30

Doskonałe Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 1400m² Termin rozpoczęcia prac: 2023-04-15...

 • Katowice

2022-12-10 do 2022-12-18

Najlepsze Wykonanie Fundamentów

Zlecenie o treści - Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 1000m² jest skierowane do specjalisty, który świadczy swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy oraz skupia się na Klientach z Katowic i okolic. Ofertę prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

 • Katowice

2022-11-28 do 2022-12-06

Perfekcyjna Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Katowice

2023-01-18 do 2023-01-26

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów