Fundamenty w Mikołowie

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 418 606 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 887 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Mikołowie

Fundamenty Mikołów

Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K.

137 opinii

Jeszcze szukasz profesjonalistów od fundamentu? Wykorzystaj doświadczenie Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K.. Zadzwoń, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

Krzysztof Ślaga ECO INWEST - Doskonałe Płyty Betonowe Mikołów

Krzysztof Ślaga ECO INWEST

43 opinie

Firma Krzysztof Ślaga ECO INWEST świadczy swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy. Skupia się na Klientach z Mikołowa i z sąsiednich miast. Ażeby uzyskać szczegółowe informacje skontaktuj się od razu - naprawdę warto.

Parati Sp. z o.o. - Doskonałej Jakości Fundament Mikołów

Doskonałej Jakości Fundament Mikołów

20 opinii

Myślisz, że doskonałej jakości fundament to nieprosty temat? Oszczędź sobie nerwów - profesjonaliści z tej firmy dadzą wskazówki i znajdą spełniające Twoje wymagania rozwiązanie. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnej oferty - sprawdź!

INTECH - Profesjonalne Wykonanie Fundamentów Mikołów

INTECH

15 opinii

Wykonanie fundamentów to najważniejszy temat dla tych profesjonalistów - są jednymi z najlepszych w branży. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

Creative Business Center - Profesjonalne Ławy Fundamentowe Mikołów

Creative Business Center

11 opinii

W dalszym ciągu poszukujesz specjalisty od ław fundamentowych? Skorzystaj z doświadczenia Creative Business Center. Aby otrzymać szczegółowe informacje skontaktuj się od razu - to Ci się opłaci.

ASKORP - Świetne Fundamenty Pod Dom w Mikołowie

Świetne Fundamenty Pod Dom w Mikołowie

9 opinii

Jesteś zdania, że świetne fundamenty pod dom to skomplikowane zagadnienie? Oszczędź sobie nerwów - fachowcy z ASKORP pomogą Ci i znajdą spełniające Twoje wymagania rozwiązanie. Realizują oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów.

LEGALETT POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALN - Wysokiej Klasy Wylewanie Fundamentów Mikołów

LEGALETT POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALN

5 opinii

Chcesz znaleźć sprawdzonego profesjonalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? LEGALETT POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALN jest na to najlepszym rozwiązaniem. Jeszcze dzisiaj umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać więcej szczegółów.

Raf-bud - Doskonałe Wylewanie Fundamentów Mikołów

Raf-bud

4 opinie

Chesz znaleźć dobrego specjalistę z zakresu doskonałego wylewania fundamentów z Mikołowa, który pomoże wprowadzić w życie Twoje plany? Firma Raf-bud jest do Twojej dyspozycji. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z ofertą - nie będziesz żałować.

DASCON SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ - Fantastyczne Kopanie Fundamentów Mikołów

Fantastyczne Kopanie Fundamentów Mikołów

1 opinia

Planujesz wybrać solidnego specjalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? DASCON SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z Mikołowa jest na to skuteczną metodą. Żeby poznać dopasowaną ofertę skontaktuj się od razu - warto.

GIEROŃ BUDOWNICTWO mgr inż. Michał Gieroń - Pierwszorzędne Wzmacnianie Fundamentów Mikołów

GIEROŃ BUDOWNICTWO mgr inż. Michał Gieroń

1 opinia

Wciąż potrzebujesz specjalisty od wzmacniania fundamentów? Wykorzystaj kompetencje GIEROŃ BUDOWNICTWO mgr inż. Michał Gieroń. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Zaledwie krok dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnej propozycji - sprawdź!

Najnowsze z 29 zleceń na fundamenty w Mikołowie

Dobre Konstrukcje Betonowe Mikołów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 97m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Orzesze

2023-01-25 do 2023-02-02
dodano 7 dni temu

Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 28m², Gostyń

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: Basen Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 28m² Informacje dodatkowe: Wykop pod basen 1,7x7x4 oraz wykonanie płyty fundamentowej 0,2x 4x7 Termin rozpoczęcia prac...

 • Gostyń

2023-01-07 do 2023-01-07

Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 70m², Orzesze

Szukane są dobre usługi wykonania fundamentów w dobrej cenie. Zlecenie brzmi - Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 70m². Jako firma od lat działająca w branży, mająca niezbędne przygotowanie do realizacji zleceń z zakresu budowy fundamentów, wyraź gotowość do przyjęcia zlecenia. Przez to, że spełniasz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Orzesze

2023-01-02 do 2023-01-10

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-200m², Mikołów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Mikołów

2022-11-22 do 2022-11-30

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 70m², Mikołów

Szukasz klienta jako fachowiec od wyjątkowego wykonania fundamentów w rejonie Mikołowa lub w pobliskich miastach? Zdecyduj się od razu - zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą prośbę o wycenę, która spełni Twoje wymagania.

 • Mikołów

2022-10-16 do 2022-10-24

Wysokiej Klasy Budowa Fundamentów Mikołów

Usługi wykonania fundamentów w Twoim wykonaniu to istny majstersztyk? Jako idealny partner do powierzenia budowy fundamentów skontaktuj się w odpowiedzi na zlecenie, które ma treść - Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m². Jeśli chcesz uzyskać dopasowanego Klienta skontaktuj się dziś - to Ci się opłaci.

 • Orzesze

2022-10-07 do 2022-10-15

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 14m², Mikołów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: pod zbiornik gazów technicznych Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 14m² Informacje dodatkowe: istnieje projekt. teren trudny wyrobiska pocegielniane Termin roz...

 • Mikołów

2022-10-04 do 2022-10-12

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 220m², Gostyń

Chcesz znaleźć Klienta jako warty uwagi profesjonalista z zakresu profesjonalnej budowy fundamentów z Twojego rejonu? Pomóż Klientowi wprowadzić w życie plany zgłębiając detale jego zgłoszenia o treści "XYZ". Napisz krótko co możesz zaoferować i otrzymaj dopasowanego Zleceniodawcę.

 • Gostyń

2022-10-03 do 2022-10-11

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 220m², Gostyń

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 220m² Informacje dodatkowe: Projekt indywidulany. Przygotowany jest projekt na zwykłe fundamenty, jednak in...

 • Gostyń

2022-10-03 do 2022-10-11

Rewelacyjne Usługi Wykonania Fundamentów Mikołów

Usługi wykonania fundamentów w Twoim wykonaniu to majstersztyk? Jako najlepszy partner do współpracy nawiąż współpracę po zapoznaniu się ze zleceniem, które brzmi - Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 53m². Przedstaw dopasowaną propozycję temu Klientowi - skontaktuj się niezwłocznie.

 • Mikołów

2022-09-14 do 2022-09-22

Najwyższej Klasy Wykonanie Fundamentów Mikołów

Klient napisał "Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 255m²". Przyjmij usługę najwyższej klasy wykonania fundamentów jako fachowiec w tej dziedzinie. Poinformuj Klienta o chęci do podjęcia działalności z Śląskiego i przyległych powiatów. Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Łaziska Górne

2022-09-11 do 2022-09-19

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 140m², Orzesze

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 140m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Orzesze

2022-08-30 do 2022-09-02

Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 10m², Łaziska Górne

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 10m² Informacje dodatkowe: Wykonanie płyty fundamentowej pod budowę wiatrołapu 6m2 (dobudówka do istniejące...

 • Łaziska Górne

2022-08-30 do 2022-09-07

Staranne Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 352m² Informacje dodatkowe: Są to fundamenty pod dwa budynki gospodarskie. Mniejszy budynek 81,4...

 • Mikołów

2022-08-24 do 2022-09-01

Rewelacyjne Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Gostyń

2022-08-15 do 2022-08-23

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-200m², Gostyń

Usługi wykonania fundamentów w wykonaniu Twojej firmy to,w pełnym tego słowa znaczeniu, majstersztyk? Jako idealny partner do powierzenia wykonania fundamentów nawiąż współpracę po zapoznaniu się ze zleceniem, które ma treść - Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-200m². Złóż bezkonkurencyjną propozycję dla tego Klienta - nawiąż kontakt niezwłocznie, nie pożałujesz.

 • Gostyń

2022-08-13 do 2022-08-21

Najwyższej Klasy Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 191m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Mikołów

2022-08-09 do 2022-08-17

Rzetelne Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 205m² Termin rozpoczęcia prac: 2022-09-19...

 • Gostyń

2022-08-02 do 2022-08-10

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 205m², Gostyń

Chcesz znaleźć zlecenia do wykonania jako dobry specjalista z zakresu wysokiej klasy budowy fundamentów z Twojego rejonu? Pomóż Klientowi wprowadzić w życie plany poznając szczegóły jego zapytania, które brzmi "XYZ". Gorąco zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem.

 • Gostyń

2022-08-02 do 2022-08-10

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², Orzesze

Jako znakomici pracownicy możecie spełnić oczekiwania z zakresu usług wykonania fundamentów. Zapytanie brzmi "Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m²". Skontaktuj się i otrzymaj wstępną ofertę współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

 • Orzesze

2022-07-30 do 2022-08-07

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Paniówki

Wybranie tego zlecenia przyniesie Ci same korzyści i na pewno Klient, który zleca - "Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m²", nie będzie żałował współpracy z doradcą takim, jak Ty. Tylko krok dzieli Cię od dostania atrakcyjnego zapytania o ofertę - sprawdź!

 • Paniówki

2022-10-05 do 2022-10-13

Znakomite Fundamenty Mikołów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 75m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Paniówki

2022-07-24 do 2022-08-01

Opłacalne Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 70m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Chudów

2023-01-23 do 2023-01-31

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², Ruda Śląska

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Ruda Śląska

2023-01-17 do 2023-01-25

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², Ruda Śląska

Będąc obecnym w branży usług wykonania fundamentów od kilku lat, głównie na obszarze Rudy Śląskiej, ale także pobliskich powiatów możesz nawiązać współpracę w odpowiedzi na to zlecenie. Gorąco zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - to Ci się opłaci.

 • Ruda Śląska

2022-11-15 do 2022-11-16

Tanie Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 140m² Termin rozpoczęcia prac: 2023-07-01...

 • Ruda Śląska

2022-10-01 do 2022-10-09

Wykonanie Fundamentów

Szukane są najlepsze usługi wykonania fundamentów w dobrej cenie. Zlecenie brzmi - Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m². Jako firma od lat działająca w branży, mająca wykwalifikowanych fachowców do realizacji zleceń z dziedziny wykonania fundamentów, wyraź gotowość do przyjęcia zlecenia. Zaledwie chwila dzieli Cię od dostania świetnego zapytania o ofertę - zobacz!

 • Ruda Śląska

2022-11-19 do 2022-11-27

Rewelacyjne Wykonanie Fundamentów

Bądź pewny, że Konsumenci zlecający wykonanie fundamentów są pewni. Prześlij Klientowi dane kontaktowe jako ekspert od wykonania fundamentów. Zdecyduj się szybko - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą ofertę współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

 • Przyszowice

2022-09-13 do 2022-09-21

Odpowiednie Konstrukcje Betonowe

Jako firma, która zapewnia bogatą ofertę odpowiednich konstrukcji betonowych gwarantując przy tym sympatyczną obsługę, a dla chętnych też usługi dodatkowe, bez wątpienia zaciekawisz tego Zleceniodawcy, który pisze - Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m². Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania świetnego zapytania o ofertę - skontaktuj się od razu!

 • Tychy

2022-07-17 do 2022-07-25

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów