Fundamenty w Żywcu

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 433 103 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
565 355 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Żywcu

Fundamenty Żywiec

Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K.

137 opinii

Bez oporów zleć zadanie fantastycznej izolacji fundamentów ekspertom z firmy Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K.. Ich praca jest ceniona przez Klientów z miejscowości Żywiec i sąsiednich powiatów. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą - nie pożałujesz.

LignumHome - Budownictwo Szkieletowe - Doskonałe Wzmacnianie Fundamentów Żywiec

Doskonałe Wzmacnianie Fundamentów

21 opinii

Na wypadek jeśli w dalszym ciągu szukasz ekspertów od wzmacniania fundamentów to skorzystaj z wykwalifikowanej kadry LignumHome - Budownictwo Szkieletowe. Żywiec i pobliske miasta - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Przedzwoń i poznaj ofertę.

fundamenty - Doskonałe Kopanie Fundamentów Żywiec

fundamenty

5 opinii

Już od kilku lat pracownicy fundamenty realizują usługi z zakresu kopania fundamentów, dzięki temu są stale gotowi obsłużyć każdego Klienta szukającego specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Jeszcze dziś umów się z nimi na rozmowę.

Usługi Ogólnobudowlane KOMPLEX-BUD Bogusław Hubka - Najlepsza Płyta Fundamentowa Żywiec

Najlepsza Płyta Fundamentowa Żywiec

2 opinie

Jeżeli poszukujesz ceny usług względem jakości wykonania to specjaliści z Usługi Ogólnobudowlane KOMPLEX-BUD Bogusław Hubka są dla Ciebie idealni. Zapytaj o wycenę już teraz i zobacz co firma ma do zaoferowania.

Uslugi remontowo budowlane - Najlepsze Ławy Fundamentowe Żywiec

Uslugi remontowo budowlane

2 opinie

Planujesz wybrać rzetelnego profesjonalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Uslugi remontowo budowlane z Żywca jest na to skuteczną metodą. Już teraz określ na czym Ci zależy i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Wellbud - Wysokiej Klasy Wykonanie Fundamentów Żywiec

Wellbud

4 opinie

Szukasz specjalistów od wysokiej klasy wykonania fundamentów w miejscowości Żywiec lub w przyległych powiatach? Żeby poznać ofertę skontaktuj się dziś - naprawdę warto.

PB House Sp. z o.o. - Wyjątkowe Kopanie Fundamentów Żywiec

PB House Sp. z o.o.

2 opinie

Chcesz znaleźć sprawdzonego profesjonalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? PB House Sp. z o.o. z Żywca jest na to skuteczną metodą. Ustal pasujący termin od razu!

Przedsiebiorstwo Usługowo-Handlowe Miroslaw Laszczak - Rewelacyjne Wylewanie Fundamentów Żywiec

Rewelacyjne Wylewanie Fundamentów Żywiec

1 opinia

Zleć zadanie wylewania fundamentów fachowcom firmy Przedsiebiorstwo Usługowo-Handlowe Miroslaw Laszczak z miejscowości Żywiec. Podbiją Cię swoimi kwalifikacjami i dokładnością. W okolicy Żywca nie mają sobie równych. Skontaktuj się i otrzymaj wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

F.P.H.U. "KRYSZTAŁ" Tomasz Cebrat - Najlepsze Fundamenty Pod Dom Żywiec

Najlepsze Fundamenty Pod Dom

3 opinie

Gdy szukasz doskonałej ceny usług względem jakości wykonania to eksperci z F.P.H.U. KRYSZTAŁ Tomasz Cebrat są dla Ciebie idealni. Konkretną wycenę otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

M-bud - Znakomity Fundament w Żywcu

Znakomity Fundament w Żywcu

2 opinie

Właśnie wybierasz sprawdzonego partnera, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? M-bud z Żywca jest na to skuteczną metodą. Mają ofertę dla każdego.

Najnowsze z 42 zleceń na fundamenty w Żywcu

Perfekcyjna Budowa Fundamentów Żywiec

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: tak Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Żywiec

2023-02-04 do 2023-02-12
dodano 9 godzin temu

Wykonanie Fundamentów Żywiec

Zleceniodawca szuka świetnej współpracy, pisząc - Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 45m². To ogłoszenie jest idealne dla eksperta takiego, jak Ty. Zaledwie krok dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnego zlecenia - zobacz!

 • Kamesznica

2023-01-28 do 2023-02-05
dodano 7 dni temu

Solidne Usługi Wykonania Fundamentów Żywiec

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Żywiec

2023-01-10 do 2023-01-18

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, do 100m², Żywiec

Planujesz wykonać zlecenie na budowa fundamentów, a nie znalazłeś Klienta? Nawiązanie kontaktu w odpowiedzi na zlecenie o treści Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, do 100m² to dobry pomysł. Zapytaj o szczegóły zlecenia, stwórz dopasowaną ofertę i zaprezentuj co możesz zaoferować.

 • Żywiec

2023-01-03 do 2023-01-11

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 42m², Korbielów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 42m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Korbielów

2023-01-01 do 2023-01-09

Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 51m², Pewel Wielka

Jako firma zajmująca się usługami z zakresu budowy fundamentów wykonaj zlecenie na budowa fundamentów. Zapoznaj się ze zleceniem - Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 51m². Nie trać czasu - umów się z nim na rozmowę, aby stworzyć dopasowaną ofertę.

 • Pewel wielka

2022-12-26 do 2023-01-03

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 50m², Pewel Wielka

Jeśli rewelacyjne usługi wykonania fundamentów na najwyższym poziomie to obszar działania Twojej firmy to złóż ofertę temu Klientowi oraz pokaż, że jesteś gotowy do podjęcia współpracy. Ten składający zapytanie napisał "Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 50m²". Zaproponuj termin bez zbędnej zwłoki!

 • Pewel wielka

2022-12-26 do 2023-01-03

Zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 132m², Żywiec

Jeśli usługi wykonania fundamentów na najwyższym poziomie to sfera działania Twojej firmy to skontaktuj się z tym Klientem i pokaż, że jesteś gotowy do podjęcia nowego zlecenia. Zleceniodawca napisał "Zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 132m²". Wyczerpującą ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

 • Żywiec

2022-12-21 do 2022-12-29

Najlepsze Fundamenty Żywiec

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Żywiec

2022-12-16 do 2022-12-24

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 70m², Lipowa

Zapytanie o treści - Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 70m² jest zaadresowane do specjalisty, który oferuje swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji oraz skupia się na Klientach z Śląskiego oraz przyległych powiatów. Jeszcze dziś skontaktuj się z nim, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Lipowa

2022-12-06 do 2022-12-14

Fachowe Usługi Wykonania Fundamentów

Szukasz Klienta jako warty uwagi specjalista od fachowych usług wykonania fundamentów z Śląskiego? Zrealizuj zaplanowane przez Klienta działania zapoznając się z jego zleceniem, które ma treść "XYZ". Nie czekaj - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą ofertę współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

 • Milówka

2022-12-04 do 2022-12-12

Najlepsza Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Informacje dodatkowe: płyta fundamentowa pod dom drewniany 35 m2. Płyta już z izolacją, aby uniknąć do...

 • Jeleśnia

2022-12-03 do 2022-12-11

Rzetelne Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: Dom jednorodzinny razem z garazem w Lodygowicach, woj. Slaskie. Pow. uzytkow...

 • Łodygowice

2022-11-20 do 2022-11-28

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, do 100m², Jeleśnia

Jako profesjonalista przedstaw bezkonkurencyjną ofertę konstrukcji betonowych. Masz na swoim koncie wiele dobrych referencji od Klientów, którzy potwierdzili o Twoim dużym doświadczeniu. Bez wątpliwości zlecenie o treści "Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, do 100m²" jest idealne dla Ciebie. Umów się na konkretny termin od razu!

 • Jeleśnia

2022-11-14 do 2022-11-22

Wyjątkowe Wykonanie Fundamentów

Jeśli świadczysz wyjątkowe usługi wykonania fundamentów i wykonanie fundamentów na terenie miejscowości Śląskie oraz okolicznych miast to to zapytanie ofertowe jest zorientowane na Ciebie. Zachęcamy do kontaktu - nie pożałujesz.

 • Lipowa koło Żywca

2022-11-13 do 2022-11-21

Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 70m², Leśna

Jako firma zajmująca się usługami z zakresu wykonania fundamentów przyjmij zlecenie na wykonanie fundamentów. Dowiedz się jakie potrzeby ma Klient, który pisze - Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 70m². Zachęcamy do zadawania pytań.

 • Leśna

2022-11-10 do 2022-11-18

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 70m², Leśna

Doprowadź do tego, że konstrukcje betonowe nie będzie dla Klienta tajemnicą i skorzysta on z oferty Twojej firmy. Jako wykwalifikowany pracownik z zakresu konstrukcji betonowych sporządź skrojoną na miarę ofertę pod zlecenie - Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 70m². Zapytaj o szczegóły, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co możesz zaproponować.

 • Leśna

2022-11-08 do 2022-11-16

Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 35m², Laliki

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Informacje dodatkowe: Wykonanaie płyty na utwardzonym terenie , szalowanie ,szbrojenie sia...

 • Laliki

2022-11-04 do 2022-11-12

Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 30m², Żywiec

Na wypadek jeśli wciąż jako ekspert od fundamentów szukasz zleceń to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 30m². Prowadząc działalność jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca z rejonu Żywca bez wątpienia dasz dowód Klientowi jak bezkonkurencyjna jest Twoja oferta. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby dopasować ofertę do wymagań.

 • Żywiec

2022-10-22 do 2022-10-30

Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 101-200m², Żywiec

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: Zlecę wykonanie fundamentów około 20 metrów bieżących i dobudowanie trz...

 • Żywiec

2022-10-22 do 2022-10-30

Pierwszorzędna Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 125m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Jeleśnia

2022-10-17 do 2022-10-25

Rzetelne Usługi Wykonania Fundamentów

Jeśli usługi wykonania fundamentów nie mają dla Ciebie żadnych tajemnic to to zapytanie jest dla Ciebie. Bazując na swoim solidnym doświadczeniu, pokaż chęć, by doradzić każdemu Klientowi. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań - bez wątpienia warto.

 • Milówka

2022-10-09 do 2022-10-17

Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, 83m², Szare

Jeżeli jako dobra firma od fundamentów szukasz pracy to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, 83m². Prowadząc firmę jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca z rejonu Śląskiego na pewno dasz dowód Klientowi jak wyjątkowa jest Twoja oferta. Już nie czekaj i zadzwoń teraz - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

 • Szare

2022-10-05 do 2022-10-13

Fundamenty

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: Domek letniskowy drewniany Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 44m² Informacje dodatkowe: Działka skośna - teren górski. Potrzebuję płytę o wymiarach 450 x 800 c...

 • Międzybrodzie Bialskie

2022-10-04 do 2022-10-12

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 120m², Żywiec

Ten Klient uważa, że świetne fundamenty to skomplikowane zagadnienie. Wysłał zapytanie o treści "Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 120m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako specjalista udzielisz mu rad i znajdziesz spełniające wymagania Klienta rozwiązanie. Przez to, że spełniasz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Żywiec

2022-09-18 do 2022-09-26

Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 101-200m², Żywiec

Klient, który poszukuje pierwszorzędnej usługi wykonania fundamentów powinien zgłosić się do Ciebie i poznać atrakcyjne ceny oraz pozytywne opinie zebrane od Klientów. Ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

 • Żywiec

2022-09-17 do 2022-09-25

Wykonanie Fundamentów

Klient napisał "Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 51m²". Wykonaj zadanie najlepszego wykonania fundamentów jako specjalista w tej dziedzinie. Poinformuj Klienta o chęci do wykonania prac z Żywca i pobliskich miast. Ustal pasujący termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Żywiec

2022-09-12 do 2022-09-20

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 51m², Pewel Wielka

Jeśli usługi wykonania fundamentów nie mają dla Twojej firmy żadnych tajemnic to ten Klient jest właśnie dla Ciebie. Bazując na swoim ponadprzeciętnym doświadczeniu, pokaż chęć, by pomóc każdemu Klientowi w zakresie budowy fundamentów. Zaproponuj termin już teraz!

 • Pewel wielka

2022-09-12 do 2022-09-20

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Lipowa

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Informacje dodatkowe: Erdolhaus 1 Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Lipowa

2022-09-07 do 2022-09-15

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 59m², Lipowa

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 59m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Lipowa

2022-08-28 do 2022-09-05

Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom typu bliźniak lub szeregowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: fundamenty pod domki modulowe Termin rozpoczęcia prac: możliw...

 • Lipowa

2022-08-27 do 2022-09-04

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów