Fundamenty w Zabrzu

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 724 170 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
576 996 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Zabrzu

Fundamenty Zabrze

Staranne Fundamenty Pod Dom

1 opinia

Uwierz na słowo fachowcom w dziedzinie fundamentów pod dom i zatrudnij DASCON SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy każdego. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą - to Ci się opłaci.

Damspaw Sergiusz Dorf - Najwyższej Klasy Wylewanie Fundamentów Zabrze

Damspaw Sergiusz Dorf

1 opinia

Zatrudnij firmę Damspaw Sergiusz Dorf jeśli szukasz odpowiednich ludzi do najwyższej klasy wylewania fundamentów na terenie Zabrza lub okolicy. Zadzwoń i dowiedz się więcej - nie pożałujesz.

Hytech Tomasz Olsza - Perfekcyjne Płyty Betonowe Zabrze

Perfekcyjne Płyty Betonowe

1 opinia

Uważasz, że perfekcyjne płyty betonowe to trudny temat? W takim razie nie trać czasu - specjaliści z Hytech Tomasz Olsza doradzą Ci i znajdą dostosowane do Twoich wymagań rozwiązanie. Już teraz skontaktuj się z nimi, aby uzyskać szczegółową wycenę.

TRAM-BUD - Pierwszorzędne Płyty Betonowe Zabrze

Pierwszorzędne Płyty Betonowe

10 opinii

Firma TRAM-BUD oferuje swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy. Skupia się na Klientach z rejonu Zabrza i okolic. Zarezerwuj termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

FUH Piotr Ptasiski - Porządne Płyty Betonowe Zabrze

FUH Piotr Ptasiski

7 opinii

Potrzebujesz profesjonalistów od płyt betonowych? Zaufaj doświadczeniu FUH Piotr Ptasiski. Osobiście dowiesz się za co chwalą ich Klienci. Dokładne informacje otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

MatBud Mateusz Filocha - Profesjonalna Izolacja Fundamentów Zabrze

Profesjonalna Izolacja Fundamentów Zabrze

1 opinia

Powierz prace dotyczące izolacji fundamentów specjalistom firmy MatBud Mateusz Filocha z miejscowości Zabrze. Podbiją Cię swoimi kompetencjami i fachowością. Na terenie Zabrza są w ścisłej czołówce. Nie czekaj - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

PIO-MAR Piotr Paszkowski Mariusz Żak s.c - Rewelacyjny Fundament Zabrze

Rewelacyjny Fundament Zabrze

3 opinie

Gdy poszukujesz doskonałej jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z PIO-MAR Piotr Paszkowski Mariusz Żak s.c perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Mają propozycję dla każdego - skontaktuj się i sprawdź.

F.U.BAKS-BUD - Znakomite Wzmacnianie Fundamentów w Zabrzu

Znakomite Wzmacnianie Fundamentów w Zabrzu

2 opinie

Jeżeli nadal szukasz ekspertów od wzmacniania fundamentów to skorzystaj z wykwalifikowanej kadry F.U.BAKS-BUD. Zabrze - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Wyczerpującą ofertę otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

Firma usługowo handlowa RADMAR Radosław Łabęda - Wyjątkowe Wylewanie Fundamentów Zabrze

Wyjątkowe Wylewanie Fundamentów

2 opinie

Starasz się odnaleźć solidnego fachowca z zakresu wyjątkowego wylewania fundamentów z Zabrza, który pomoże wprowadzić w życie Twoje plany? Firma Firma usługowo handlowa RADMAR Radosław Łabęda jest Twoim rozwiązaniem. Poproś o ofertę już teraz i przekonaj się co firma może Ci zaproponować.

Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe MANABUD Marek Napiórkowski - Rewelacyjne Wzmacnianie Fundamentów Zabrze

Rewelacyjne Wzmacnianie Fundamentów

1 opinia

Jeszcze poszukujesz dobrej firmy od wzmacniania fundamentów? Wykorzystaj kompetencje Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe MANABUD Marek Napiórkowski. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Już nie zwlekaj i skontaktuj się od razu - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Najnowsze z 26 zleceń na fundamenty w Zabrzu

Solidne Fundamenty Zabrze

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 70m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Zabrze

2023-03-01 do 2023-03-09

Świetne Konstrukcje Betonowe Zabrze

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 33m² Informacje dodatkowe: Fundament pod garaż wymiary szerokość 435 cm x długość 760 cm Termi...

 • Zabrze

2023-02-06 do 2023-02-14

Fundamenty

Ten Klient jeszcze poszukuje specjalisty od fundamentów. Napisał zlecenie o treści - Zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m², chcąc skorzystać z doświadczenia ekspertów. Jeśli chcesz otrzymać Klienta skontaktuj się od razu - warto.

 • Zabrze

2023-01-29 do 2023-02-06

Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m², Zabrze

Będąc obecnym w branży usług wykonania fundamentów od kilku lat, przede wszystkim na obszarze Zabrza, ale także przyległych miast możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na to zlecenie. Złóż dobrą ofertę temu Zleceniodawcy - skontaktuj się niezwłocznie, nie pożałujesz.

 • Zabrze

2023-01-09 do 2023-01-17

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 54m², Zabrze

Starasz się odnaleźć Klienta jako warty uwagi fachowiec? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Klienta z Zabrza. Przyczyń się do realizacji jego celów. Przedzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje.

 • Zabrze

2022-09-14 do 2022-09-15

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², Ruda Śląska

Na wypadek jeśli jeszcze jako profesjonalista od fundamentów poszukujesz zleceń to zainteresuj się zleceniem o treści - Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m². Prowadząc firmę jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca z miejscowości Ruda Śląska z pewnością dowiedziesz Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dobrego Klienta.

 • Ruda Śląska

2023-01-17 do 2023-01-25

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², Ruda Śląska

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Ruda Śląska

2022-11-15 do 2022-11-16

Fundamenty

Próbujesz znaleźć zlecenie do wykonania jako warty uwagi specjalista? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Klienta. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Dodatkowe informacje prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

 • Ruda Śląska

2022-11-19 do 2022-11-27

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 140m², Ruda Śląska

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 140m² Termin rozpoczęcia prac: 2023-07-01...

 • Ruda Śląska

2022-10-01 do 2022-10-09

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 180m², Ruda Śląska

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 180m² Informacje dodatkowe: Wykonanie płyty fundamentowej plus ławy pod taras Termin rozpoczęcia prac: w c...

 • Ruda Śląska

2023-03-21 do 2023-03-29

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², Ruda Śląska

Usługi wykonania fundamentów w Twoim wykonaniu to,w pełnym tego słowa znaczeniu, majstersztyk? Jako najlepszy partner do współpracy poznaj szczegóły zlecenia, które brzmi - Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m². Zdecyduj się szybko - zatelefonuj i otrzymaj wstępną prośbę o wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

 • Ruda Śląska

2023-03-24 do 2023-04-01
dodano 6 dni temu

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², Ruda Śląska

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Ruda Śląska

2023-03-30 do 2023-03-30

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², Przyszowice

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Przyszowice

2023-03-28 do 2023-04-05
dodano 3 dni temu

Tanie Konstrukcje Betonowe

Możesz zaoferować korzystną propozycję dotyczącą konstrukcji betonowych? Na pewno pomożesz temu Zleceniodawcy mając w swojej ofercie szeroki wachlarz produktów dopasowanych do jego oczekiwań. Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i zaprezentuj co możesz zaproponować.

 • Przyszowice

2022-09-13 do 2022-09-21

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 2000m², Gliwice

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: obiekt handlowo-usługowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 2000m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Gliwice

2023-02-24 do 2023-03-04

Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Gliwice

To zapytanie o treści - Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, do 100m² jest skierowane do fachowca, który oferuje swoje usługi w bardzo przystępnej cenie oraz koncentruje się na Klientach z rejonu Gliwic i okolic. Żeby uzyskać informacje o budżecie skontaktuj się od razu - to Ci się opłaci.

 • Gliwice

2023-02-15 do 2023-02-23

Najlepsza Budowa Fundamentów Zabrze

Jeśli konkurencyjna cena i solidna realizacja powierzonych prac to Twoje najważniejsze mocne strony jako fachowca od budowy fundamentów to zrealizuj zlecenie - Zlecenie na wykonanie fundamentów, do 100m². Przedzwoń natychmiast po więcej szczegółów - nie pożałujesz.

 • Gliwice

2023-02-16 do 2023-02-24

Wysokiej Klasy Wykonanie Fundamentów Zabrze

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Gliwice

2023-01-30 do 2023-02-07

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 70m², Gliwice

Zleceniodawca wprowadził zapytanie "Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 70m²". Wykonaj zadanie wyjątkowego wykonania fundamentów jako ekspert w tej dziedzinie. Poinformuj Klienta o chęci do podjęcia prac z Gliwic i sąsiednich miast. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz i poznaj dobrego Klienta.

 • Gliwice

2023-02-10 do 2023-02-18

Fantastyczne Usługi Wykonania Fundamentów Zabrze

Jako wybitny specjalista z branży fantastycznych usług wykonania fundamentów, obsługujący Klientów z Gliwic i sąsiednich miast - przeanalizuj zapytanie o treści "Szukam firmy na wykonanie fundamentów, do 100m²". Wybierz numer, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Gliwice

2023-02-26 do 2023-03-06

Rzetelne Usługi Wykonania Fundamentów

Jeśli usługi wykonania fundamentów nie mają dla Ciebie żadnych tajemnic to to zapytanie jest dla Ciebie. Bazując na swoim solidnym doświadczeniu, pokaż chęć, by doradzić każdemu Klientowi. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań - bez wątpienia warto.

 • Gliwice

2022-10-28 do 2022-10-28

Staranne Fundamenty

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Gliwice

2023-03-18 do 2023-03-26

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 40m², Gliwice

Wybranie tego zlecenia da Ci same korzyści i na pewno Klient, który zleca - "Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 40m²", nie będzie żałował współpracy ze specjalistą takim, jak Ty. Jeśli chcesz otrzymać dokładne informacje skontaktuj się od razu - naprawdę warto.

 • Gliwice

2022-09-28 do 2022-10-06

Najwyższej Klasy Wykonanie Fundamentów

Wykonanie fundamentów to Twoja specjalność? Wykonaj zapytanie jako prawdziwy ekspert w branży. Poproś o więcej informacji, stwórz dopasowaną ofertę i zaprezentuj co możesz zaoferować.

 • Gliwice

2023-01-03 do 2023-01-11

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 180m², Gliwice

Usługi wykonania fundamentów nie mają dla Ciebie żadnych tajemnic? Opierając się na solidnym doświadczeniu, pokaż chęć, by poradzić każdemu Klientowi. Poznaj szczegóły zapytania, które ma treść "Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 180m²". Umów się na konkretny termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Gliwice

2023-02-16 do 2023-02-16

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 1000m², Gliwice

Jeżeli realizujesz zlecenia na najlepsza budowa fundamentów w rejonie Gliwic i szukasz najlepszych zleceń to znalazłeś dobre miejsce. Klient, który napisał zlecenie o treści "Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 1000m²", jest gotowy skorzystać z usług Twojej doświadczonej firmy. Konkretną wycenę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

 • Gliwice

2022-11-08 do 2022-11-16

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów