Fundamenty w Chorzowie

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 434 348 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
565 409 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Chorzowie

Fundamenty Chorzów

INTECH

15 opinii

Zaufaj fachowcom w dziedzinie fundamentu i zatrudnij INTECH. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli każdego. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Płyty - Najlepszy Fundament Chorzów

Najlepszy Fundament Chorzów

11 opinii

Płyty oferuje swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy. Koncentruje się na Klientach z rejonu Chorzowa oraz przyległych powiatów. Zadzwoń, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Stal-bud Alicja Wojciechowska - Perfekcyjne Wykonanie Fundamentów w Chorzowie

Perfekcyjne Wykonanie Fundamentów w Chorzowie

4 opinie

Właśnie wybierasz wartego zaufania specjalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Stal-bud Alicja Wojciechowska z Chorzowa będzie najszybszą drogą. Zapytaj o ofertę już teraz i przekonaj się co firma może Ci zaproponować.

PBGM Sp. z o.o. - Rewelacyjne Płyty Betonowe Chorzów

PBGM Sp. z o.o.

4 opinie

Potrzebujesz specjalisty od fundamentu? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom PBGM Sp. z o.o.. Określ na czym Ci zależy i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Wal-Wat Investment Sp. z o.o. - Znakomite Płyty Betonowe Chorzów

Wal-Wat Investment Sp. z o.o.

5 opinii

Przygotowanie płyt betonowych będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych specjalistów. Wal-Wat Investment Sp. z o.o. ma indywidualne podejście do każdego klienta, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Zadzwoń i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

Adrian Dominiczak Energo-Had - Staranna Płyta Fundamentowa Chorzów

Staranna Płyta Fundamentowa

1 opinia

Chcesz znaleźć wartego zaufania partnera do realizacji swoich planów? Adrian Dominiczak Energo-Had z Chorzowa jest na to najlepszym rozwiązaniem. Tylko jeden telefon dzieli Cię od dostania świetnej wyceny - zadzwoń!

Luk-bruk - Porządne Ławy Fundamentowe Chorzów

Porządne Ławy Fundamentowe Chorzów

2 opinie

Zaufaj specjalistom w dziedzinie ław fundamentowych i zatrudnij Luk-bruk. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje każdego. Zapytaj o wycenę już teraz i zobacz co firma może zaoferować.

Przedsiębiorstwo Inżynieryjno-Budowlane TULLA-bud - Perfekcyjne Wzmacnianie Fundamentów Chorzów

Przedsiębiorstwo Inżynieryjno-Budowlane TULLA-bud

1 opinia

Zaufaj fachowcom w dziedzinie wzmacniania fundamentów i zatrudnij Przedsiębiorstwo Inżynieryjno-Budowlane TULLA-bud. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli najbardziej wymagających. Ledwie chwila dzieli Cię od dostania atrakcyjnej wyceny - zobacz!

Firam remontowo budowlane - Pierwszorzędna Izolacja Fundamentów Chorzów

Firam remontowo budowlane

2 opinie

Zleć usługę izolacji fundamentów ekspertom firmy Firam remontowo budowlane z miejscowości Chorzów. Zdobędą Cię swoim zaangażowaniem i fachowością. W okolicy Chorzowa nie mają sobie równych. Jeszcze dziś zadzwoń do nich, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Viva2 - Porządny Fundament Chorzów

Viva2

1 opinia

Wykonanie fundamentu będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych specjalistów. Viva2 ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zaspokoi najbardziej wymagających. Zaledwie chwila dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej propozycji - sprawdź!

Najnowsze z 31 zleceń na fundamenty w Chorzowie

Tanie Konstrukcje Betonowe Chorzów

Spraw, że konstrukcje betonowe nie będzie dla Zleceniodawcy kłopotem i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako profesjonalny pracownik z dziedziny konstrukcji betonowych stwórz skrojoną na miarę ofertę pod zlecenie - Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, do 100m². Przedłóż dobrą ofertę temu Klientowi - nawiąż współpracę niezwłocznie.

 • Chorzów

2022-11-21 do 2022-11-29

Fantastyczne Usługi Wykonania Fundamentów Chorzów

Poprzez przykładanie dużej wagi do szczegółów usługi wykonania fundamentów Twoja firma wyróżnia się w swoim rejonie. Marka, którą tworzysz powoduje, że jesteś w stanie zadowolić odbiorców. Jeszcze dziś skontaktuj się z nim, aby uzyskać więcej informacji.

 • Chorzów

2022-11-21 do 2022-11-29

Wykonanie Fundamentów Chorzów

Najlepsze wykonanie fundamentów to Twoja życiowa pasja? Wykonaj zapytanie jako jeden z najlepszych w tej dziedzinie. Umów się na rozmowę od razu, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Chorzów

2022-10-08 do 2022-10-15

Budowa Fundamentów Chorzów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 1600m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Chorzów

2022-09-19 do 2022-09-27

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Chorzów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Informacje dodatkowe: Zrobienie stropu parteru pod piętro wraz z schodami strop o wymiarach 8,5x10...

 • Chorzów

2022-08-25 do 2022-09-02

Tanie Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Siemianowice Śląskie

2022-10-31 do 2022-11-08

Doskonałe Wykonanie Fundamentów

Usługi wykonania fundamentów nie mają dla Twojej firmy żadnych tajemnic? Polegając na wieloletnim doświadczeniu, pokaż chęć, by pomóc każdemu Klientowi w zakresie wykonania fundamentów. Poznaj szczegóły zgłoszenia o treści "Szukam firmy na wykonanie fundamentów, do 100m²". Dłużej nie czekaj i sporządź wycenę - gwarancja zadowolenia!

 • Siemianowice Śląskie

2022-09-14 do 2022-09-22

Profesjonalne Usługi Wykonania Fundamentów

Pracując w branży usług wykonania fundamentów od kilkunastu lat, głównie na obszarze miejscowości Siemianowice Śląskie, ale także pobliskich miast możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na to zlecenie. Nie trać czasu - umów się z nim na rozmowę.

 • Siemianowice Śląskie

2022-12-05 do 2022-12-13

Najwyższej Klasy Wykonanie Fundamentów

Wykonanie fundamentów to Twoja specjalność? Wykonaj zapytanie jako prawdziwy ekspert w branży. Poproś o więcej informacji, stwórz dopasowaną ofertę i zaprezentuj co możesz zaoferować.

 • Siemianowice Śląskie

2022-08-16 do 2022-08-24

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Siemianowice Śląskie

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Siemianowice Śląskie

2022-09-13 do 2022-09-13

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 85m², Siemianowice Śląskie

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 85m² Informacje dodatkowe: Szukam firmy do wykonania ławy lub płyty fundamentowej pod 14 garaży...

 • Siemianowice Śląskie

2022-12-05 do 2022-12-13

Dam zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 35m², Siemianowice Śląskie

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dobudówka do połowy bliźniaka Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Informacje dodatkowe: Prace połączone z dociepleniem fundamentów na pozostałej części budyn...

 • Siemianowice Śląskie

2023-02-04 do 2023-02-12
dodano wczoraj o 13:17

Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 125m², Siemianowice Śląskie

Doprowadź do tego, że konstrukcje betonowe nie będzie dla Klienta kłopotem i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako profesjonalny specjalista z zakresu konstrukcji betonowych sporządź skrojoną na miarę ofertę pod ogłoszenie - Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 125m². Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Siemianowice Śląskie

2022-08-26 do 2022-09-03

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-200m², Siemianowice Śląskie

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Siemianowice Śląskie

2023-01-10 do 2023-01-18

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², Ruda Śląska

Na wypadek jeśli jeszcze jako profesjonalista od fundamentów poszukujesz zleceń to zainteresuj się zleceniem o treści - Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m². Prowadząc firmę jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca z miejscowości Ruda Śląska z pewnością dowiedziesz Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dobrego Klienta.

 • Ruda Śląska

2023-01-17 do 2023-01-25

Doskonałe Wykonanie Fundamentów

Zleceniodawca wprowadził zapytanie "Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m²". Wykonaj zlecenie doskonałego wykonania fundamentów jako fachowiec w tej dziedzinie. Poinformuj Klienta o chęci do wykonania zleceń z okolic Rudy Śląskiej i sąsiednich powiatów. Dzięki temu, że spełniasz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Ruda Śląska

2022-11-15 do 2022-11-16

Fantastyczne Wykonanie Fundamentów

Zleceniodawca wprowadził zapytanie "Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 140m²". Wykonaj zlecenie fantastycznego wykonania fundamentów jako profesjonalista w tej branży. Zadeklaruj gotowość do realizacji prac z okolic Rudy Śląskiej i okolicznych miast. Zaproponuj termin bez zbędnej zwłoki!

 • Ruda Śląska

2022-10-01 do 2022-10-09

Budowa Fundamentów

Masz zamiar przyjąć zlecenie na budowa fundamentów, a nie masz Klienta? Nawiązanie kontaktu w odpowiedzi na ogłoszenie o treści Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m² to wspaniały wybór. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby dopasować ofertę do wymagań.

 • Ruda Śląska

2022-11-19 do 2022-11-27

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Katowice

Poszukujesz pracy jako fachowiec od wysokiej klasy wykonania fundamentów w miejscowości Katowice lub w pobliskich powiatach? Zachęcamy do kontaktu - nie będziesz żałować.

 • Katowice

2022-07-25 do 2022-08-02

Konstrukcje Betonowe

Dla Zlecającego, który pisze - Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², znalezienie tanich konstrukcji betonowych jest trudniejsze niż może się wydawać, ale Twoja firma będzie na sto procent w stanie mu pomóc w znalezieniu adekwatnego produktu. Skontaktuj się, aby uzyskać więcej szczegółów - nie pożałujesz.

 • Katowice

2022-07-22 do 2022-07-30

Zapytanie o wykonanie fundamentów, do 100m², Katowice

Zleceniodawca, który potrzebuje rzetelnej usługi wykonania fundamentów powinien już teraz zgłosić się do specjalisty takiego, jak Ty i poznać świetne ceny oraz prace wykonane dla innych Klientów. Dopasowaną ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

 • Katowice

2022-08-11 do 2022-08-19

Tanie Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 1400m² Termin rozpoczęcia prac: 2023-04-15...

 • Katowice

2022-12-10 do 2022-12-18

Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 150m², Katowice

Starasz się odnaleźć zlecenia jako warty zaufania fachowiec z zakresu najwyższej klasy budowy fundamentów z Katowic? Przyczyń się do realizacji celów Klienta zapoznając się z jego zleceniem, które ma treść "XYZ". Szczegółową ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

 • Katowice

2022-09-22 do 2022-09-30

Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, do 100m², Katowice

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Katowice

2022-10-02 do 2022-10-10

Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 1000m², Katowice

Usługi wykonania fundamentów w wykonaniu Twojej firmy to autentyczny majstersztyk? Jako idealny partner do powierzenia wykonania fundamentów nawiąż współpracę po zapoznaniu się ze zleceniem, które ma treść - Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 1000m². Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby uzyskać szczegółowe informacje.

 • Katowice

2022-11-28 do 2022-12-06

Dam zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m², Katowice

Szukane są dobre usługi wykonania fundamentów w dobrej cenie. Zlecenie brzmi - Dam zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m². Jako firma od lat działająca w branży, mająca niezbędne przygotowanie do realizacji zleceń z zakresu budowy fundamentów, wyraź gotowość do przyjęcia zlecenia. Przez to, że spełniasz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Katowice

2023-01-18 do 2023-01-26

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Katowice

Jako znakomici pracownicy możecie spełnić oczekiwania z zakresu usług wykonania fundamentów. Zapytanie brzmi "Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m²". Skontaktuj się i otrzymaj wstępną ofertę współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

 • Katowice

2022-11-04 do 2022-11-12

Pierwszorzędne Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 106m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Katowice

2023-01-06 do 2023-01-14

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 60m², Katowice

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: obiekt handlowo-usługowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 60m² Informacje dodatkowe: 7×8 płyta pod garaż Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Katowice

2023-01-17 do 2023-01-25

Budowa Fundamentów

Zrealizuj zapytanie dotyczące wysokiej klasy budowy fundamentów od wiarygodnych Konsumentów zainteresowanych zatrudnieniem na terenie Katowic. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań - bez wątpienia warto.

 • Katowice

2023-01-30 do 2023-02-07
dodano 6 dni temu

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 30m², Katowice

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: Wiata drewniana. Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 30m² Informacje dodatkowe: Wylewka pod wiatę dwu-stanowiskową o wymiarach 5x6. Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnie...

 • Katowice

2023-01-18 do 2023-01-26

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów