Fundamenty w Rudzie Śląskiej

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 388 023 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 096 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Rudzie Śląskiej

Fundamenty Ruda Śląska

Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K.

137 opinii

Konkurencyjna cena i rzetelna realizacja powierzonych zadań to główne walory przedsiębiorcy, którego specjalnością jest wykonanie fundamentów. Dłużej nie zwlekaj i zadzwoń od razu - na pewno będziesz zadowolony!

Krzysztof Ślaga ECO INWEST - Perfekcyjny Fundament Ruda Śląska

Perfekcyjny Fundament Ruda Śląska

43 opinie

Uważasz, że perfekcyjny fundament to niełatwe zagadnienie? Oszczędź sobie nerwów - fachowcy z Krzysztof Ślaga ECO INWEST pomogą Ci i znajdą najlepsze rozwiązanie. Aby uzyskać ofertę skontaktuj się od razu - naprawdę warto.

INTECH - Perfekcyjna Płyta Fundamentowa Ruda Śląska

INTECH

15 opinii

Na wypadek jeśli poszukujesz dobrej firmy od płyty fundamentowej to skorzystaj z kwalifikacji INTECH. Ruda Śląska to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Ażeby otrzymać dopasowaną ofertę skontaktuj się jeszcze dziś - możesz tylko zyskać.

ASKORP - Profesjonalne Ławy Fundamentowe Ruda Śląska

ASKORP

9 opinii

W dalszym ciągu poszukujesz specjalisty od ław fundamentowych? Skorzystaj z doświadczenia ASKORP. Aby otrzymać szczegółowe informacje skontaktuj się od razu - to Ci się opłaci.

BudBurczak - Znakomity Fundament Ruda Śląska

BudBurczak

3 opinie

Uwierz na słowo ekspertom w dziedzinie fundamentu i zatrudnij BudBurczak. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci wszystkich. Nie czekaj - zatelefonuj i otrzymaj wycenę, która spełni Twoje wymagania.

MAX BUD S.C. - Perfekcyjne Kopanie Fundamentów Ruda Śląska

Perfekcyjne Kopanie Fundamentów Ruda Śląska

2 opinie

Pragniesz znaleźć godnego zaufania fachowca z zakresu perfekcyjnego kopania fundamentów z Rudy Śląskiej, dzięki któremu szybko zrealizujesz swoje cele? Firma MAX BUD S.C. jest gotowa Ci pomóc. Realizują oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

Wyburzenia Smarszcz - Doskonałej Jakości Fundamenty Ruda Śląska

Wyburzenia Smarszcz

1 opinia

Wciąż szukasz profesjonalistów od fundamentów? Powierz tę kwestię specjalistom z Wyburzenia Smarszcz. Z pewnością dołączysz do grona zadowolonych Klientów. Więcej informacji możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

P. H. U. MEDIA-KOP Aleksandra Nawrat - Perfekcyjne Fundamenty Pod Dom Ruda Śląska

P. H. U. MEDIA-KOP Aleksandra Nawrat

2 opinie

Wciąż poszukujesz dobrej firmy od fundamentu? Skorzystaj z kwalifikacji P. H. U. MEDIA-KOP Aleksandra Nawrat. Z pewnością dołączysz do grona zadowolonych Klientów. Podejmij decyzję bez zwłoki - zatelefonuj i otrzymaj wstępną wycenę, która Cię usatysfakcjonuje.

RIAN - Najlepszy Fundament w Rudzie Śląskiej

Najlepszy Fundament w Rudzie Śląskiej

2 opinie

RIAN oferuje swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy. Koncentruje się na Klientach z rejonu Rudy Śląskiej oraz przyległych powiatów. Zadzwoń, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

BRAJAN PARUZEL - Doskonały Fundament Ruda Śląska

BRAJAN PARUZEL

1 opinia

Jeśli w dalszym ciągu poszukujesz profesjonalistów od fundamentu to powierz tę kwestię specjalistom z BRAJAN PARUZEL. Ruda Śląska i pobliske miasta - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Jeśli chcesz uzyskać ofertę skontaktuj się jeszcze dziś - naprawdę warto.

Najnowsze z 27 zleceń na fundamenty w Rudzie Śląskiej

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², Ruda Śląska

Pracując w branży usług wykonania fundamentów od kilkunastu lat, zwłaszcza na obszarze Rudy Śląskiej, ale także pobliskich powiatów możesz nawiązać współpracę w odpowiedzi na to zlecenie. Podejmij decyzję bez zwłoki - przedzwoń i otrzymaj propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

 • Ruda Śląska

2023-01-17 do 2023-01-25

Korzystne Konstrukcje Betonowe Ruda Śląska

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Ruda Śląska

2022-11-19 do 2022-11-27

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², Ruda Śląska

Jeśli usługi wykonania fundamentów na najwyższym poziomie to sfera działania Twojej firmy to skontaktuj się z tym Klientem i pokaż, że jesteś gotowy do podjęcia nowego zlecenia. Zleceniodawca napisał "Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m²". Wyczerpującą ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

 • Ruda Śląska

2022-11-15 do 2022-11-16

Świetne Fundamenty Ruda Śląska

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 140m² Termin rozpoczęcia prac: 2023-07-01...

 • Ruda Śląska

2022-10-01 do 2022-10-09

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Chorzów

Szukane są rzetelne usługi wykonania fundamentów w dobrej cenie. Zlecenie brzmi - Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m². Jako firma od lat działająca w branży, mająca najlepszych specjalistów do sprostania oczekiwaniom Klientów z dziedziny fundamentów, wyraź gotowość do przyjęcia zlecenia. Zdecyduj się szybko - przedzwoń i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

 • Chorzów

2022-10-08 do 2022-10-15

Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, do 100m², Chorzów

Chcesz przyjąć zlecenie na wykonanie fundamentów, a nie znalazłeś Klienta? Odpowiedź na zlecenie o treści Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, do 100m² to wspaniały pomysł. Skontaktuj się z nimi od razu.

 • Chorzów

2022-11-21 do 2022-11-29

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 1600m², Chorzów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 1600m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Chorzów

2022-09-19 do 2022-09-27

Najlepsza Budowa Fundamentów Ruda Śląska

Planujesz wykonać zlecenie na budowa fundamentów, a nie znalazłeś Klienta? Nawiązanie kontaktu w odpowiedzi na zlecenie o treści Zlecenie na wykonanie fundamentów, do 100m² to dobry pomysł. Dłużej nie zwlekaj i zadzwoń teraz - nie zawiedziesz się!

 • Chorzów

2022-11-21 do 2022-11-29

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Chorzów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Informacje dodatkowe: Zrobienie stropu parteru pod piętro wraz z schodami strop o wymiarach 8,5x10...

 • Chorzów

2022-08-25 do 2022-09-02

Budowa Fundamentów

Jako ekspert z branży najwyższej klasy usług wykonania fundamentów i budowy fundamentów, świadczący usługi dla Klientów z Śląskiego i sąsiednich powiatów - przeanalizuj zapytanie o treści "Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 75m²". Jeszcze dzisiaj umów się z nim na rozmowę i przedstaw ofertę.

 • Paniówki

2022-07-24 do 2022-08-01

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Paniówki

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Informacje dodatkowe: Inwestycje: Paniówki, Bębło, Pogwizdów Termin rozpoczęcia prac: możliwy od ...

 • Paniówki

2022-10-05 do 2022-10-13

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 70m², Chudów

W przypadku, gdy interesuje Cię zlecenie na najlepsza budowa fundamentów w rejonie Śląskiego i świadczysz usługi z najwyższej półki to skontaktuj się ze zleceniodawcą. Klient, który napisał zapytanie o treści "Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 70m²", jest gotowy powierzyć zlecone prace specjalistom z Twojej niezawodnej firmy. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz i poznaj dopasowanego Klienta.

 • Chudów

2023-01-23 do 2023-01-31
dodano 4 dni temu

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 54m², Zabrze

Ten Zleceniodawca jeszcze potrzebuje profesjonalistów od fundamentów. Napisał ogłoszenie o treści - Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 54m², chcąc skorzystać z wykwalifikowanej kadry. Napisz krótko co możesz zaoferować, aby otrzymać dobrego Zleceniodawcę.

 • Zabrze

2022-09-14 do 2022-09-15

Zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 150m², Zabrze

Dla Klienta, który pisze - Zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 150m², znalezienie doskonałych konstrukcji betonowych może być bardziej skomplikowane niż się oczekiwało, ale Twoja firma będzie na 100% w stanie mu pomóc w znalezieniu dobrego rozwiązania. Zdecyduj się szybko - przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą ofertę współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

 • Zabrze

2022-08-24 do 2022-09-01

Idealne Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 70m² Informacje dodatkowe: https:/www.tooba.pl/projekt-domu-Amon-TZV-812?mirrorView=1 Termin rozpoczęcia p...

 • Zabrze

2022-07-18 do 2022-07-26

Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m², Zabrze

Ten Klient wprowadził zapytanie "Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m²". Zrealizuj usługę fantastycznej budowy fundamentów jako fachowiec w tej branży. Zadeklaruj gotowość do podjęcia zleceń z okolic Zabrza i przyległych miast. Jeśli chcesz uzyskać informacje o budżecie skontaktuj się - warto.

 • Zabrze

2023-01-09 do 2023-01-17

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 191m², Mikołów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 191m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Mikołów

2022-08-09 do 2022-08-17

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 70m², Mikołów

Ten Klient, który nadal nie znalazł konstrukcji betonowych, mimo iż poszukuje od sam nie wiesz jak dawna, wysłał nam zapytanie o treści - Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 70m². To właśnie Twoja oferta może być wybawieniem z problemu Zleceniodawcy. Zapraszamy do zadawania pytań - to Ci się opłaci.

 • Mikołów

2022-10-16 do 2022-10-24

Bezkonkurencyjne Konstrukcje Betonowe

Dla Zlecającego, który nadesłał zlecenie o treści - Potrzebna ekipa na wykonanie ławy fundamentowej, 352m², wybranie bezkonkurencyjnych konstrukcji betonowych może być bardziej skomplikowane niż się oczekiwało, jednak Twoja firma będzie na sto procent w stanie mu pomóc w znalezieniu adekwatnego produktu. Przedzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje - naprawdę warto.

 • Mikołów

2022-08-24 do 2022-09-01

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 53m², Mikołów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 53m² Informacje dodatkowe: Plyta fundamentowa pod blaszak 7.3x7.3 Termin rozpoczęcia prac: w c...

 • Mikołów

2022-09-14 do 2022-09-22

Pierwszorzędne Wykonanie Fundamentów Ruda Śląska

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: pod zbiornik gazów technicznych Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 14m² Informacje dodatkowe: istnieje projekt. teren trudny wyrobiska pocegielniane Termin roz...

 • Mikołów

2022-10-04 do 2022-10-12

Najwyższej Klasy Usługi Wykonania Fundamentów Ruda Śląska

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Mikołów

2022-11-22 do 2022-11-30

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Przyszowice

W przypadku, gdy interesuje Cię zlecenie na rewelacyjne wykonanie fundamentów w rejonie Śląskiego i świadczysz usługi z najwyższej półki to znalazłeś dobre miejsce. Klient, który napisał zlecenie o treści "Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m²", jest gotowy wybrać ofertę Twojej fachowej firmy. Podejmij decyzję od razu - zadzwoń i otrzymaj prośbę o wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

 • Przyszowice

2022-09-13 do 2022-09-21

Zlecenie na wykonanie fundamentów, do 100m², Orzesze,

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Informacje dodatkowe: Dom wymiary ok. 8.5x10.5. W trakcie załatwiania formalnosci . Termin rozpoczęcia pr...

 • Orzesze,

2022-07-13 do 2022-07-21

Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Bytom

2023-01-08 do 2023-01-16

Staranne Fundamenty

Ten Klient uważa, że staranne fundamenty to skomplikowane zagadnienie. Wysłał zgłoszenie o treści "Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 20m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako profesjonalista poradzisz mu i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Dopasowaną ofertę prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

 • Bytom

2022-08-19 do 2022-08-27

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-200m², Bytom

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom typu bliźniak lub szeregowy Podpiwniczenie: tak Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Bytom

2022-10-31 do 2022-10-31

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów