Fundamenty w Rudzie Śląskiej

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 9 974 279 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
653 504 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Rudzie Śląskiej

Fundamenty Ruda Śląska

Krzysztof Ślaga ECO INWEST

50 opinii

Konkurencyjna cena i rzetelna realizacja powierzonych zadań to główne walory przedsiębiorcy, którego specjalnością jest wykonanie fundamentów. Dłużej nie zwlekaj i zadzwoń od razu - na pewno będziesz zadowolony!

EKO INTECH SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ - Perfekcyjny Fundament Ruda Śląska

Perfekcyjny Fundament Ruda Śląska

27 opinii

Uważasz, że perfekcyjny fundament to niełatwe zagadnienie? Oszczędź sobie nerwów - fachowcy z EKO INTECH SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ pomogą Ci i znajdą najlepsze rozwiązanie. Aby uzyskać ofertę skontaktuj się od razu - naprawdę warto.

PB Konstbud Marian Zawadka - Perfekcyjna Płyta Fundamentowa Ruda Śląska

PB Konstbud Marian Zawadka

6 opinii

Na wypadek jeśli poszukujesz dobrej firmy od płyty fundamentowej to skorzystaj z kwalifikacji PB Konstbud Marian Zawadka. Ruda Śląska to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Ażeby otrzymać dopasowaną ofertę skontaktuj się jeszcze dziś - możesz tylko zyskać.

BTS Leszek Szymała - Profesjonalne Ławy Fundamentowe Ruda Śląska

BTS Leszek Szymała

10 opinii

W dalszym ciągu poszukujesz specjalisty od ław fundamentowych? Skorzystaj z doświadczenia BTS Leszek Szymała. Aby otrzymać szczegółowe informacje skontaktuj się od razu - to Ci się opłaci.

MAX BUD S.C. - Znakomity Fundament Ruda Śląska

MAX BUD S.C.

2 opinie

Uwierz na słowo ekspertom w dziedzinie fundamentu i zatrudnij MAX BUD S.C.. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci wszystkich. Nie czekaj - zatelefonuj i otrzymaj wycenę, która spełni Twoje wymagania.

Kam-Bud Budowa domów od podstaw - Perfekcyjne Kopanie Fundamentów Ruda Śląska

Perfekcyjne Kopanie Fundamentów Ruda Śląska

3 opinie

Pragniesz znaleźć godnego zaufania fachowca z zakresu perfekcyjnego kopania fundamentów z Rudy Śląskiej, dzięki któremu szybko zrealizujesz swoje cele? Firma Kam-Bud Budowa domów od podstaw jest gotowa Ci pomóc. Realizują oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

Wyburzenia Smarszcz - Doskonałej Jakości Fundamenty Ruda Śląska

Wyburzenia Smarszcz

1 opinia

Wciąż szukasz profesjonalistów od fundamentów? Powierz tę kwestię specjalistom z Wyburzenia Smarszcz. Z pewnością dołączysz do grona zadowolonych Klientów. Więcej informacji możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

RIAN - Perfekcyjne Fundamenty Pod Dom Ruda Śląska

RIAN

2 opinie

Wciąż poszukujesz dobrej firmy od fundamentu? Skorzystaj z kwalifikacji RIAN. Z pewnością dołączysz do grona zadowolonych Klientów. Podejmij decyzję bez zwłoki - zatelefonuj i otrzymaj wstępną wycenę, która Cię usatysfakcjonuje.

P. H. U. MEDIA-KOP Aleksandra Nawrat - Najlepszy Fundament w Rudzie Śląskiej

Najlepszy Fundament w Rudzie Śląskiej

2 opinie

P. H. U. MEDIA-KOP Aleksandra Nawrat oferuje swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy. Koncentruje się na Klientach z rejonu Rudy Śląskiej oraz przyległych powiatów. Zadzwoń, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

F.H.U.ADAMSKI - Doskonały Fundament Ruda Śląska

F.H.U.ADAMSKI

6 opinii

Jeśli w dalszym ciągu poszukujesz profesjonalistów od fundamentu to powierz tę kwestię specjalistom z F.H.U.ADAMSKI. Ruda Śląska i pobliske miasta - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Jeśli chcesz uzyskać ofertę skontaktuj się jeszcze dziś - naprawdę warto.

Najnowsze z 25 zleceń na fundamenty w Rudzie Śląskiej

Fundamenty Ruda Śląska

Zakres prac: Podbicie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Ruda Śląska

2024-07-18 do 2024-07-19

Budowa Fundamentów Ruda Śląska

Wykonaj usługę pierwszorzędnej budowy fundamentów o treści "Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 151-200m²", jako profesjonalista z miejscowości Ruda Śląska. Zdobądź klientów swoimi kompetencjami i doświadczeniem. Pokaż, że w okolicy Rudy Śląskiej jesteś jednym z najlepszych. Już teraz umów się z nim na rozmowę i przedstaw ofertę.

 • Ruda Śląska

2024-06-09 do 2024-06-17

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 151-200m², Ruda Śląska

Dla Zleceniodawcy, który nadesłał zlecenie o treści - Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 151-200m², znalezienie idealnych konstrukcji betonowych jest niełatwe, jednak Ty będziesz na pewno w stanie mu pomóc w znalezieniu adekwatnego rozwiązania. Zapytaj o szczegóły, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaoferować.

 • Ruda Śląska

2024-06-05 do 2024-06-13

Fantastyczne Wykonanie Fundamentów Ruda Śląska

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Ruda Śląska

2024-05-14 do 2024-05-22

Potrzebna ekipa do wykonania fundamentów, 101-150m², Ruda Śląska

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Ruda Śląska

2024-05-12 do 2024-05-20

Doskonała Budowa Fundamentów

Jeśli kusząca cena i solidna realizacja powierzonych zleceń to Twoje najważniejsze mocne strony jako fachowca od budowy fundamentów to wykonaj zlecenie - Zapotrzebowanie na fundamenty, do 35m². Już teraz skontaktuj się z nim.

 • Ruda Śląska

2024-04-18 do 2024-04-26

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 101-150m², Ruda Śląska

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Ruda Śląska

2024-04-14 do 2024-04-22

Szukam firmy do wykonania fundamentów, 30000m², Ruda Śląska

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Zakres prac: wykonanie stóp fundamentowych Rodzaj budynku: handlowo-usługowy Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 30000 Informacje dodatkowe: witam szukam brygady zbrojarzy do z...

 • Ruda Śląska

2024-03-20 do 2024-03-28

Profesjonalna Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Ruda Śląska

2024-03-11 do 2024-03-11

Fundamenty

Zlecający napisał zlecenie brzmiące "Potrzebna ekipa do wykonania fundamentów, 36-70m²". Jako zaufany fachowiec w dziedzinie fundamentów wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Wyczerpującą ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

 • Ruda Śląska

2024-03-07 do 2024-03-15

Fundamenty

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: murek oporowy Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: do 35m² Informacje dodatkowe: dzien dobry zlecenie dotyczy wybudowania murku zbrojonego oporowego przy tarasie szer 4m wy...

 • Ruda Śląska

2024-02-16 do 2024-02-24

Potrzebna ekipa na wykonanie ławy fundamentowej, 101-150m², Ruda Śląska

Ten Klient uważa, że rewelacyjne fundamenty to skomplikowany temat. Napisał zgłoszenie o treści "Potrzebna ekipa na wykonanie ławy fundamentowej, 101-150m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako specjalista udzielisz mu rad i znajdziesz dopasowane rozwiązanie. Dzięki temu, że spełniasz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

 • Ruda Śląska

2024-02-09 do 2024-02-17

Wysokiej Klasy Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Informacje dodatkowe: Budowa domu jednorodzinnego, budynek parterowy, murowany, wzmocnione fundamenty, budowa do SS...

 • Ruda Śląska

2024-01-28 do 2024-02-05

Konstrukcje Betonowe Ruda Śląska

Jako profesjonalista przedstaw najlepszą ofertę konstrukcji betonowych. Masz na swoim koncie wiele dobrych referencji od Klientów, którzy potwierdzili o Twoim dużym doświadczeniu. Z pewnością zapytanie o treści "Zlecę wykonanie fundamentów, 36-70m²" jest stworzone dla Ciebie. Jeśli chcesz otrzymać dokładne informacje skontaktuj się - możesz tylko zyskać.

 • Ruda Śląska

2024-01-18 do 2024-01-18

Dobre Usługi Wykonania Fundamentów Ruda Śląska

Zleceniodawca, który potrzebuje dobrej usługi wykonania fundamentów winien zgłosić się do Twojej firmy i zobaczyć na własne oczy niskie ceny oraz pozytywne opinie zebrane od Klientów. Konkretną wycenę prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

 • Świętochłowice

2024-07-05 do 2024-07-13

Tanie Usługi Wykonania Fundamentów

Usługi wykonania fundamentów nie mają dla Ciebie żadnych tajemnic? Polegając na doskonałym doświadczeniu, pokaż chęć, by pomóc każdemu Klientowi. Przeanalizuj szczegóły zapytania, które ma treść "Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 101-150m²". Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby zaprezentować ofertę.

 • Świętochłowice

2024-02-29 do 2024-03-08

Solidne Fundamenty

Zakres prac: Podbicia fundamentów Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Piwnica: tak Powierzchnia zabudowy: 400 Informacje dodatkowe: Podbicie fundamentów pod zwiększenie wysokości pomieszczeń na poziomie piwnicy pod częścią b...

 • Świętochłowice

2024-07-05 do 2024-07-13

Zapotrzebowanie na fundamenty, 101-150m², Świętochłowice

Jako solidny specjalista, który świadczy usługi wykonania fundamentów na bardzo wysokim poziomie zrealizuj zadanie powierzone przez Klienta, który jest rzetelny. Już nie trać czasu i poproś o szczegóły - gwarancja zadowolenia!

 • Świętochłowice

2024-04-29 do 2024-05-07

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 24m², Świętochłowice

Jeszcze jesteś w stanie złożyć ofertę w odpowiedzi na zapotrzebowanie Zleceniodawcy jako profesjonalista od fundamentów. Pozwól Zlecającym wykorzystać Twoje kompetencje i dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Zadzwoń i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Świętochłowice

2024-07-19 do 2024-07-27
dodano 3 dni temu

Solidne Usługi Wykonania Fundamentów

Szukane są solidne usługi wykonania fundamentów w dobrej cenie. Zlecenie ma treść - Zlecę wykonanie fundamentów, do 35m². Jako firma od lat działająca w branży, mająca wykwalifikowanych fachowców do realizacji zleceń z dziedziny fundamentów, poznaj szczegóły zlecenia. Zaproponuj termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Chorzów

2024-03-02 do 2024-03-10

Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: letniskowy lub rekreacyjny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Chorzów

2024-01-29 do 2024-02-06

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 36-70m², Chorzów

Zdecydowanie o wyborze konstrukcji betonowych nie jest prostą sprawą, dlatego nie zwlekaj - jako specjalista udziel rad i dobierz dopasowane rozwiązanie dla Zleceniodawcy, który pisze - Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 36-70m². Gorąco zachęcamy do kontaktu.

 • Chorzów

2024-05-07 do 2024-05-15

Świetne Fundamenty

Zlecający szuka doskonałej ceny usług względem jakości wykonania i pisze - Szukam firmy do wykonania fundamentów, 101-150m². To ogłoszenie perfekcyjnie pasuje do specjalisty takiego, jak Ty. Umów się na rozmowę już teraz, aby uzyskać więcej informacji.

 • Chorzów

2024-05-01 do 2024-05-09

Fundamenty

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: letniskowy lub rekreacyjny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: do 35m² Orientacyjna data: 15.08.2024...

 • Chorzów

2024-06-17 do 2024-06-25

Zapotrzebowanie na fundamenty, 4070m², Chorzów

Dla Zleceniodawcy, który napisał - Zapotrzebowanie na fundamenty, 4070m², znalezienie dobrych konstrukcji betonowych może być bardziej skomplikowane niż się oczekiwało, ale Ty będziesz na pewno w stanie mu pomóc w znalezieniu najlepszego rozwiązania. Zadzwoń i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Chorzów

2024-01-16 do 2024-01-24

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów