Fundamenty w Rybniku

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 434 530 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
565 419 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Rybniku

Fundamenty Rybnik

Perfekcyjna Płyta Fundamentowa

137 opinii

Zrealizowanie płyty fundamentowej będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K. ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zachwyci najbardziej wymagających. Umów się na rozmowę od razu, a otrzymasz ofertę.

TIK PRO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ - Znakomity Fundament Rybnik

TIK PRO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

28 opinii

Uwierz fachowcom w dziedzinie fundamentu i zatrudnij TIK PRO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci najbardziej wymagających. Spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

INTECH - Doskonałe Wzmacnianie Fundamentów Rybnik

Doskonałe Wzmacnianie Fundamentów Rybnik

15 opinii

Wciąż poszukujesz dobrej firmy od wzmacniania fundamentów? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry INTECH. Z pewnością dołączysz do grona zadowolonych Klientów. Mają propozycję dla każdego - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

CZESŁAW-KOD-BUD CZESŁAW KAJTOCH - Porządne Płyty Betonowe Rybnik

CZESŁAW-KOD-BUD CZESŁAW KAJTOCH

8 opinii

Potrzebujesz profesjonalistów od płyt betonowych? Zaufaj doświadczeniu CZESŁAW-KOD-BUD CZESŁAW KAJTOCH. Osobiście dowiesz się za co chwalą ich Klienci. Dokładne informacje otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

Usługi Remontowo-Budowlane Marek Paleta - Staranne Płyty Betonowe Rybnik

Staranne Płyty Betonowe Rybnik

9 opinii

W dalszym ciągu poszukujesz profesjonalistów od płyt betonowych? Skorzystaj z kwalifikacji Usługi Remontowo-Budowlane Marek Paleta. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań - to Ci się opłaci.

LEGALETT POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALN - Porządna Płyta Fundamentowa Rybnik

LEGALETT POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALN

5 opinii

Gdy szukasz jakości wykonywanych usług to eksperci z LEGALETT POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALN są dla Ciebie stworzeni. Żeby uzyskać wycenę skontaktuj się już teraz - naprawdę warto.

Raf-bud - Doskonałej Jakości Wzmacnianie Fundamentów Rybnik

Raf-bud

4 opinie

Jeszcze potrzebujesz dobrej firmy od wzmacniania fundamentów? Wykorzystaj kompetencje Raf-bud. Zapytaj o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma ma do zaoferowania.

ASTECH - Fantastyczne Kopanie Fundamentów w Rybniku

Fantastyczne Kopanie Fundamentów w Rybniku

4 opinie

Planujesz wybrać solidnego specjalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? ASTECH z Rybnika jest na to skuteczną metodą. Żeby poznać dopasowaną ofertę skontaktuj się od razu - warto.

BIM-RS Sp. z o.o. - Doskonały Fundament Rybnik

Doskonały Fundament

2 opinie

Jesteś zdania, że doskonały fundament to nieprosty temat? Oszczędź sobie nerwów - specjaliści z BIM-RS Sp. z o.o. poradzą Ci i znajdą spełniające Twoje oczekiwania rozwiązanie. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

MEGADOM.PL Rybnik - Doskonałej Jakości Fundament Rybnik

MEGADOM.PL Rybnik

9 opinii

Planujesz wybrać sprawdzonego partnera, dzięki któremu osiągniesz swój cel? MEGADOM.PL Rybnik będzie najszybszą drogą. Jeszcze dziś skontaktuj się z nimi, aby otrzymać dopasowaną ofertę.

Najnowsze z 27 zleceń na fundamenty w Rybniku

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 63m², Rybnik

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 63m² Informacje dodatkowe: 7×9 budynek z instalacjami i ociepleniem Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnieni...

 • Rybnik

2023-02-02 do 2023-02-10
dodano 3 dni temu

Doskonałe Konstrukcje Betonowe Rybnik

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 140m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Rybnik

2023-01-25 do 2023-02-02

Pierwszorzędna Budowa Fundamentów Rybnik

Zleceniodawca wprowadził zapytanie "Zapytanie o wykonanie fundamentów, 101-200m²". Przyjmij usługę pierwszorzędnej budowy fundamentów jako fachowiec w tej branży. Zawiadom o gotowości do wykonania zleceń z Rybnika i pobliskich miast. Podejmij decyzję bez zwłoki - zatelefonuj i otrzymaj propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

 • Rybnik

2023-01-21 do 2023-01-29

Dam zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 57m², Rybnik

Wybranie tego zlecenia da Ci same korzyści i na 100% Klient, który napisał - "Dam zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 57m²", nie będzie żałował współpracy z profesjonalistą takim, jak Ty. Ledwie krok dzieli Cię od uzyskania świetnego zlecenia - skontaktuj się od razu!

 • Rybnik

2023-01-11 do 2023-01-19

Rzetelne Usługi Wykonania Fundamentów Rybnik

Dzięki precyzji wykonania usługi wykonania fundamentów Twoja firma przewyższa konkurentów. Renoma, którą budujesz sprawia, że jesteś w stanie spełnić oczekiwania odbiorców. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nim, aby uzyskać więcej informacji.

 • Rybnik

2022-12-29 do 2023-01-06

Rewelacyjna Budowa Fundamentów

Jeśli bezkonkurencyjna cena i solidna realizacja powierzonych zleceń to Twoje najważniejsze zalety jako eksperta od budowy fundamentów to zrealizuj zlecenie - Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m². Zadzwoń i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Rybnik

2022-12-28 do 2023-01-05

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Rybnik

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Rybnik

2022-12-02 do 2022-12-10

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 72m², Rybnik

Powiedz Zlecającemu, że lepszej propozycji konstrukcji betonowych nie znajdzie na terenie Rybnika, więc jeśli poszukuje bezkonkurencyjnych konstrukcji betonowych to koniecznie powinien sprawdzić Twoją Firmę. Przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą ofertę współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

 • Rybnik

2022-11-10 do 2022-11-18

Znakomite Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Informacje dodatkowe: https:/projekty.muratordom.pl/projekt-przejrzysty-wariant-i-c365a-3313 Term...

 • Rybnik

2022-11-04 do 2022-11-12

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 83m², Rybnik

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 83m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Rybnik

2022-09-26 do 2022-10-04

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 83m², Rybnik

Będąc obecnym w branży usług wykonania fundamentów od kilkunastu lat, szczególnie na obszarze Rybnika, ale także okolicznych powiatów możesz wysłać ofertę w odpowiedzi na to zlecenie. Jeszcze dzisiaj umów się z nim na rozmowę i przedstaw ofertę.

 • Rybnik

2022-09-14 do 2022-09-22

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 100m², Rybnik

Wciąż masz możliwość nawiązać kontakt w odpowiedzi na zlecenie Zleceniodawcy jako specjalista od fundamentów. Pozwól Klientom skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Określ jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dopasowanego Zleceniodawcę.

 • Rybnik

2022-09-14 do 2022-09-15

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 60m², Rybnik

Zrealizuj usługę wyjątkowej budowy fundamentów o treści "Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 60m²", jako fachowiec z miejscowości Rybnik. Zadziw klientów swoimi kwalifikacjami i dokładnością. Pokaż, że w okolicy Rybnika nie masz sobie równych. Umów się na konkretny termin już teraz!

 • Rybnik

2022-09-07 do 2022-09-15

Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 301-500m², Rybnik

Jako firma, która zapewnia bogatą ofertę świetnych konstrukcji betonowych gwarantując przy tym dobrą obsługę, a opcjonalnie także usługi dodatkowe, bez wątpienia zaciekawisz tego Klienta, który napisał - Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 301-500m². Gorąco zachęcamy do kontaktu.

 • Rybnik

2022-08-31 do 2022-09-08

Wykonanie Fundamentów Rybnik

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 210m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Rybnik

2022-08-30 do 2022-09-07

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 320m², Rybnik

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: tak Powierzchnia budynku: 320m² Informacje dodatkowe: Witam, zlecę ekspertyzę wraz z opracowaniem metody postępowania i z wykonawstwem. Podcz...

 • Rybnik

2022-08-26 do 2022-09-03

Wyjątkowa Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 10m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Rybnik

2022-07-26 do 2022-08-03

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², Rydułtowy

Oferujesz godną uwagi propozycję dotyczącą konstrukcji betonowych? Na pewno pomożesz Zleceniodawcy mając w swojej ofercie bogaty wybór produktów dopasowanych do jego oczekiwań. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby zaprezentować ofertę.

 • Rydułtowy

2022-09-08 do 2022-09-16

Świetne Konstrukcje Betonowe

Zdecydowanie o wyborze konstrukcji betonowych nie jest łatwą sprawą, dlatego nie zwlekaj - jako specjalista poradź i znajdź spełniające wymagania rozwiązanie dla Zleceniodawcy, który pisze - Zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-200m². Zapytaj o szczegóły, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co możesz zaoferować.

 • Rydułtowy

2022-08-16 do 2022-08-24

Pierwszorzędne Fundamenty Rybnik

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: Projekt indywidualny na podstawie tamarillo4 Termin rozpoczęcia prac: 2023-03-27...

 • Rydułtowy

2022-09-05 do 2022-09-13

Wysokiej Klasy Budowa Fundamentów

Usługi wykonania fundamentów w Twoim wykonaniu to istny majstersztyk? Jako idealny partner do powierzenia budowy fundamentów skontaktuj się w odpowiedzi na zlecenie, które ma treść - Zlecę wykonanie fundamentów, 101-200m². Jeśli chcesz uzyskać dopasowanego Klienta skontaktuj się dziś - to Ci się opłaci.

 • Rydułtowy

2022-07-25 do 2022-08-02

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², Łuków Śląski

To zapytanie o treści - Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m² jest skierowane do fachowca, który oferuje swoje usługi w bardzo przystępnej cenie oraz koncentruje się na Klientach z rejonu Śląskiego i okolic. Żeby uzyskać informacje o budżecie skontaktuj się od razu - to Ci się opłaci.

 • Łuków śląski

2022-11-09 do 2022-11-17

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 70m², Czerwionka-Leszczyny

Upewnij się, że Zleceniodawcy zlecający wykonanie fundamentów są pewni. Skontaktuj się z nim jako specjalista od wykonania fundamentów. Zapytaj o szczegóły, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co możesz zaproponować.

 • Czerwionka-Leszczyny

2022-11-15 do 2022-11-23

Rzetelne Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: 2023-04-01...

 • Czerwionka-Leszczyny

2022-12-29 do 2022-12-30

Doskonałe Usługi Wykonania Fundamentów

Jeśli usługi wykonania fundamentów na najwyższym poziomie to obszar działania Twojej firmy to prześlij ofertę temu Klientowi i pokaż, że jesteś zawsze gotowy podjąć się nowego wyzwania. Ten Klient napisał "Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 80m²". Zaproponuj termin!

 • Czerwionka-Leszczyny

2022-12-26 do 2023-01-03

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-200m², Czerwionka-Leszczyny

Na wypadek jeśli jeszcze jako dobra firma od fundamentów potrzebujesz Klientów to zainteresuj się zleceniem o treści - Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-200m². Prowadząc firmę jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca z Śląskiego na pewno uzasadnisz Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Przedstaw propozycję temu Klientowi - nawiąż współpracę już dziś, nie pożałujesz.

 • Czerwionka-Leszczyny

2022-08-04 do 2022-08-12

Perfekcyjne Usługi Wykonania Fundamentów

Przez zapewnianie perfekcyjnej usługi wykonania fundamentów Twoja firma przewyższa konkurentów. Reputacja, którą budujesz powoduje, że jesteś w stanie zadowolić zleceniodawców. Dzięki temu, że spełniasz wymagania najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

 • Wodzisław Śląski

2022-07-21 do 2022-07-29

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów