Fundamenty w Rybniku

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 9 529 651 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
639 168 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Rybniku

Fundamenty Rybnik

Perfekcyjna Płyta Fundamentowa

48 opinii

Zrealizowanie płyty fundamentowej będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. Krzysztof Ślaga ECO INWEST ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zachwyci najbardziej wymagających. Umów się na rozmowę od razu, a otrzymasz ofertę.

TIK PRO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ - Znakomity Fundament Rybnik

TIK PRO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

34 opinie

Uwierz fachowcom w dziedzinie fundamentu i zatrudnij TIK PRO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci najbardziej wymagających. Spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

EKO INTECH SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ - Doskonałe Wzmacnianie Fundamentów Rybnik

Doskonałe Wzmacnianie Fundamentów Rybnik

27 opinii

Wciąż poszukujesz dobrej firmy od wzmacniania fundamentów? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry EKO INTECH SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. Z pewnością dołączysz do grona zadowolonych Klientów. Mają propozycję dla każdego - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

ETHOMM Sp. z o.o. - Porządne Płyty Betonowe Rybnik

ETHOMM Sp. z o.o.

24 opinie

Potrzebujesz profesjonalistów od płyt betonowych? Zaufaj doświadczeniu ETHOMM Sp. z o.o.. Osobiście dowiesz się za co chwalą ich Klienci. Dokładne informacje otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

Prestige House Sp. z o.o. - Staranne Płyty Betonowe Rybnik

Staranne Płyty Betonowe Rybnik

19 opinii

W dalszym ciągu poszukujesz profesjonalistów od płyt betonowych? Skorzystaj z kwalifikacji Prestige House Sp. z o.o.. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań - to Ci się opłaci.

R Klawe Home firma budowlana Robert Klawe - Porządna Płyta Fundamentowa Rybnik

R Klawe Home firma budowlana Robert Klawe

18 opinii

Gdy szukasz jakości wykonywanych usług to eksperci z R Klawe Home firma budowlana Robert Klawe są dla Ciebie stworzeni. Żeby uzyskać wycenę skontaktuj się już teraz - naprawdę warto.

Lismarc Sp z o.o. Budujemy jak dla siebie - Doskonałej Jakości Wzmacnianie Fundamentów Rybnik

Lismarc Sp z o.o. Budujemy jak dla siebie

16 opinii

Jeszcze potrzebujesz dobrej firmy od wzmacniania fundamentów? Wykorzystaj kompetencje Lismarc Sp z o.o. Budujemy jak dla siebie. Zapytaj o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma ma do zaoferowania.

AMH BUD MYKHAILO HLOVA - Fantastyczne Kopanie Fundamentów w Rybniku

Fantastyczne Kopanie Fundamentów w Rybniku

11 opinii

Planujesz wybrać solidnego specjalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? AMH BUD MYKHAILO HLOVA z Rybnika jest na to skuteczną metodą. Żeby poznać dopasowaną ofertę skontaktuj się od razu - warto.

DULBAS Mateusz Dulba, Łukasz Dulba s.c. - Doskonały Fundament Rybnik

Doskonały Fundament

6 opinii

Jesteś zdania, że doskonały fundament to nieprosty temat? Oszczędź sobie nerwów - specjaliści z DULBAS Mateusz Dulba Łukasz Dulba s.c. poradzą Ci i znajdą spełniające Twoje oczekiwania rozwiązanie. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

MEGADOM.PL Rybnik - Doskonałej Jakości Fundament Rybnik

MEGADOM.PL Rybnik

10 opinii

Planujesz wybrać sprawdzonego partnera, dzięki któremu osiągniesz swój cel? MEGADOM.PL Rybnik będzie najszybszą drogą. Jeszcze dziś skontaktuj się z nimi, aby otrzymać dopasowaną ofertę.

Najnowsze z 33 zleceń na fundamenty w Rybniku

Bezkonkurencyjne Konstrukcje Betonowe Rybnik

Dla Zlecającego, który nadesłał zlecenie o treści - Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m², wybranie bezkonkurencyjnych konstrukcji betonowych może być bardziej skomplikowane niż się oczekiwało, jednak Twoja firma będzie na sto procent w stanie mu pomóc w znalezieniu adekwatnego produktu. Przedzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje - naprawdę warto.

 • Rybnik

2024-04-08 do 2024-04-16
dodano 7 dni temu

Potrzebna ekipa na wykonanie ławy fundamentowej, 101-150m², Rybnik

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Rybnik

2024-04-04 do 2024-04-12

Znakomite Fundamenty Rybnik

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Rybnik

2024-04-03 do 2024-04-03

Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 36-70m², Rybnik

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Informacje dodatkowe: Posadowaienie budynku mieszkalnego jednorodzinnego bezpośrednie za pomocą żelbetonowych ław i s...

 • Rybnik

2024-03-29 do 2024-04-06

Dam zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 101-150m², Rybnik

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Rybnik

2024-03-26 do 2024-04-03

Fachowe Usługi Wykonania Fundamentów Rybnik

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Informacje dodatkowe: Nie chcę teraz Termin rozpoczęcia p...

 • Rybnik

2024-03-18 do 2024-03-26

Fantastyczna Budowa Fundamentów Rybnik

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 151-200m² Informacje dodatkowe: W tym garaż o powierzchni 63m2 dom parterowy z poddaszem użytkowym Termin rozpoczęci...

 • Rybnik

2024-03-10 do 2024-03-18

Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Informacje dodatkowe: Powierzchnia płyty to 130m2. Nie jestem do końca przekonany do ogrzewania w płycie i ...

 • Rybnik

2024-03-10 do 2024-03-18

Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, do 35m², Rybnik

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: garaż lub budynek gospodarczy Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: do 35m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Rybnik

2024-03-06 do 2024-03-14

Potrzebna ekipa do wykonania fundamentów, 16m², Rybnik

Zakres prac: wylewka pod garaż blaszany 3x5m Rodzaj budynku: garaż blaszany 3x5m Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 16 Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Rybnik

2024-03-05 do 2024-03-13

Rzetelne Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: do 35m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Rybnik

2024-03-04 do 2024-03-12

Zlecę wykonanie fundamentów, do 35m², Rybnik

Zleceniodawca napisał zgłoszenie o treści "Zlecę wykonanie fundamentów, do 35m²". Jako rzetelny ekspert w dziedzinie fundamentów wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co możesz zaproponować.

 • Rybnik

2024-03-04 do 2024-03-12

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 71-100m², Rybnik

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: tak Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Rybnik

2024-03-01 do 2024-03-09

Konstrukcje Betonowe

Jako firma, która zapewnia bogatą ofertę korzystnych konstrukcji betonowych gwarantując przy tym sympatyczną obsługę, a dla zainteresowanych też usługi dodatkowe, na pewno zaciekawisz tego Zleceniodawcy, który napisał - Zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 1200m². Przedstaw propozycję temu Zleceniodawcy - skontaktuj się niezwłocznie, nie pożałujesz.

 • Rybnik

2024-02-13 do 2024-02-21

Najlepsza Budowa Fundamentów

Jeśli konkurencyjna cena i solidna realizacja powierzonych prac to Twoje najważniejsze mocne strony jako fachowca od budowy fundamentów to zrealizuj zlecenie - Zlecę wykonanie fundamentów, 36-70m². Przedzwoń natychmiast po więcej szczegółów - nie pożałujesz.

 • Rybnik

2024-02-12 do 2024-02-20

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 36-70m², Rybnik

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Rybnik

2024-02-06 do 2024-02-14

Najwyższej Klasy Wykonanie Fundamentów Rybnik

Wykonanie fundamentów to Twoja specjalność? Wykonaj zapytanie jako prawdziwy ekspert w branży. Poproś o więcej informacji, stwórz dopasowaną ofertę i zaprezentuj co możesz zaoferować.

 • Rybnik

2024-02-02 do 2024-02-02

Najwyższej Klasy Wykonanie Fundamentów

Najwyższej klasy wykonanie fundamentów to Twoja życiowa pasja? Wykonaj powierzone prace jako jeden z najlepszych w branży. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki!

 • Rybnik

2024-01-22 do 2024-01-30

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 151-200m², Rybnik

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: tak Powierzchnia zabudowy: 151-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Rybnik

2024-01-22 do 2024-01-30

Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 101-150m², Rybnik

Dzięki precyzji wykonania usługi wykonania fundamentów Twoja firma wyróżnia się w swoim rejonie. Reputacja, którą budujesz sprawia, że jesteś w stanie zachwycić Klientów. Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Rybnik

2024-01-17 do 2024-01-25

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m², Rybnik

Doprowadź do tego, że konstrukcje betonowe nie będzie dla Klienta skomplikowaną kwestią i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako doświadczony konsultant z dziedziny konstrukcji betonowych stwórz idealną ofertę pod zlecenie - Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m². Ustal pasujący termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Rybnik

2024-01-05 do 2024-01-13

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 151-200m², Rybnik

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 151-200m² Informacje dodatkowe: Możliwa dalsza współpraca Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Rybnik

2023-12-28 do 2024-01-05

Pierwszorzędne Konstrukcje Betonowe

Możesz zaoferować godną uwagi propozycję dotyczącą konstrukcji betonowych? Na pewno pomożesz Zleceniodawcy mając w swojej ofercie szeroki wachlarz produktów dopasowanych do jego oczekiwań. Jeśli chcesz otrzymać informacje o budżecie skontaktuj się już teraz - to Ci się opłaci.

 • Rybnik

2023-12-17 do 2023-12-18

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 101-150m², Rybnik

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Rybnik

2023-12-16 do 2023-12-24

Tanie Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: do 35m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Rybnik

2023-12-12 do 2023-12-20

Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m², Rybnik

Chcesz znaleźć zlecenia jako sprawdzony fachowiec? Twoja firma to najlepszy kandydat dla autora zapytania. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Jeszcze dziś umów się z nim na rozmowę, aby stworzyć dopasowaną ofertę.

 • Rybnik

2023-12-08 do 2023-12-16

Świetne Fundamenty

Ten Klient w dalszym ciągu poszukuje specjalisty od fundamentów. Napisał ogłoszenie o treści - Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 101-150m², chcąc skorzystać z doświadczenia ekspertów. Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co możesz zaoferować.

 • Rybnik

2023-12-07 do 2023-12-15

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 151-200m², Rybnik

Upewnij się, że Zleceniodawcy zlecający wykonanie fundamentów są pewni. Skontaktuj się z nim jako specjalista od wykonania fundamentów. Zapytaj o szczegóły, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co możesz zaproponować.

 • Rybnik

2023-11-02 do 2023-11-10

Budowa Fundamentów

Chcesz przyjąć zlecenie na budowa fundamentów, a nie masz Klienta? Odpowiedź na ogłoszenie o treści Zlecenie na wykonanie fundamentów, 71-100m² to dobry pomysł. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby uzyskać szczegółowe informacje.

 • Rybnik

2023-10-27 do 2023-11-04

Wysokiej Klasy Budowa Fundamentów

Zdecyduj się na zapytanie dotyczące wysokiej klasy budowy fundamentów od wiarygodnych Konsumentów zainteresowanych daniem pracy na terenie Rybnika. Już teraz zadzwoń do niego.

 • Rybnik

2023-10-24 do 2023-11-01

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 71-100m², Rybnik

Na wypadek jeśli jeszcze jako dobra firma od fundamentów potrzebujesz Klientów to zainteresuj się zleceniem o treści - Zapytanie o wykonanie fundamentów, 71-100m². Prowadząc firmę jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca z Rybnika na pewno uzasadnisz Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Przedstaw propozycję temu Klientowi - nawiąż współpracę już dziś, nie pożałujesz.

 • Rybnik

2023-10-19 do 2023-10-27

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów