Fundamenty w Myszkowie

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 397 381 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 564 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Myszkowie

Fundamenty Myszków

Najlepsze Kopanie Fundamentów w Myszkowie

137 opinii

Powierz zadanie najlepszego kopania fundamentów fachowcom z firmy Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K.. Ich praca jest ceniona przez Klientów z miejscowości Myszków i pobliskich powiatów. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - skontaktuj się i sprawdź.

Parati Sp. z o.o. - Staranny Fundament Myszków

Staranny Fundament

20 opinii

Gdy szukasz dobrej jakości wykonywanych usług to specjaliści z Parati Sp. z o.o. są dla Ciebie stworzeni. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, a otrzymasz ofertę.

KOMPLEKSOWE USŁUGI OGÓLNOBUDOWLANE MARIUSZ MUCHA - Znakomite Ławy Fundamentowe Myszków

KOMPLEKSOWE USŁUGI OGÓLNOBUDOWLANE MARIUSZ MUCHA

8 opinii

Poszukujesz specjalisty od ław fundamentowych? Powierz tę kwestię specjalistom z KOMPLEKSOWE USŁUGI OGÓLNOBUDOWLANE MARIUSZ MUCHA. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Wybierz ich numer teraz i poznaj ofertę - nie będziesz żałować.

Pogotowie Budowlane - Znakomity Fundament Myszków

Pogotowie Budowlane

8 opinii

Uwierz na słowo ekspertom w dziedzinie fundamentu i zatrudnij Pogotowie Budowlane. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci wszystkich. Nie czekaj - zatelefonuj i otrzymaj wycenę, która spełni Twoje wymagania.

PB Konstbud Marian Zawadka - Pierwszorzędne Fundamenty Pod Dom Myszków

Pierwszorzędne Fundamenty Pod Dom

6 opinii

Przygotowanie fundamentów pod dom będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych specjalistów. PB Konstbud Marian Zawadka ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do nich, aby otrzymać dopasowaną ofertę.

ADBUD Adrian Dorobisz - Solidne Wykonanie Fundamentów Myszków

ADBUD Adrian Dorobisz

2 opinie

Pragniesz znaleźć wartego zaufania fachowca z zakresu solidnego wykonania fundamentów, dzięki któremu szybko zrealizujesz swoje cele? Firma ADBUD Adrian Dorobisz jest Twoim rozwiązaniem. Szczegółową wycenę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

PPUH jura-Invest - Pierwszorzędna Izolacja Fundamentów Myszków

Pierwszorzędna Izolacja Fundamentów Myszków

1 opinia

Chesz znaleźć godnego zaufania specjalistę z zakresu pierwszorzędnej izolacji fundamentów, dzięki któremu szybko zrealizujesz swoje cele? Firma PPUH jura-Invest jest do Twojej dyspozycji. Otrzymaj propozycję dopasowaną do Twoich potrzeb i przekonaj się co firma może Ci zaproponować.

P.P.H.U "JÓKA" - Doskonałej Jakości Płyta Fundamentowa Myszków

Doskonałej Jakości Płyta Fundamentowa Myszków

20 opinii

Według Ciebie doskonałej jakości płyta fundamentowa to trudny temat? Oszczędź sobie nerwów - fachowcy z tej firmy posłużą radą i znajdą dopasowne rozwiązanie. Przedzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje - naprawdę warto.

Raktex - Porządne Fundamenty Pod Dom Myszków

Raktex

2 opinie

Chcesz znaleźć wartego uwagi specjalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Raktex z Myszkowa będzie najszybszą drogą. Realizują wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów.

PROJEKT G JADWIGA GOSEK - Najlepsze Płyty Betonowe Myszków

Najlepsze Płyty Betonowe

6 opinii

W dalszym ciągu potrzebujesz profesjonalistów od płyt betonowych? Wykorzystaj doświadczenie PROJEKT G JADWIGA GOSEK. Poproś o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma ma do zaoferowania.

Najnowsze z 25 zleceń na fundamenty w Myszkowie

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 144m², Jaworznik

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 144m² Informacje dodatkowe: szerokość 8m, długość 18 m Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Jaworznik

2023-01-16 do 2023-01-24

Profesjonalne Wykonanie Fundamentów Myszków

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 144m² Informacje dodatkowe: długość 18 m szerokość 8 m Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Jaworznik

2023-01-16 do 2023-01-24

Profesjonalne Fundamenty Myszków

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Informacje dodatkowe: Wymiary budynku 7m na 5m,dom szkieletowy całoroczny z antresola Termin rozpoczę...

 • Myszków

2022-12-27 do 2023-01-04

Budowa Fundamentów Myszków

Upewnij się, że Klienci zlecający budowa fundamentów są rzetelni. Prześlij Klientowi dane kontaktowe jako profesjonalista od budowy fundamentów. Żeby uzyskać Klienta skontaktuj się już teraz - możesz tylko zyskać.

 • Przybynów

2022-12-11 do 2022-12-19

Dam zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m², Przybynów

Usługi wykonania fundamentów nie mają dla Ciebie żadnych tajemnic? Opierając się na wieloletnim doświadczeniu, pokaż chęć, by doradzić każdemu Klientowi w zakresie budowy fundamentów. Przeanalizuj szczegóły zlecenia o treści "Dam zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m²". Umów się na rozmowę od razu, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Przybynów

2022-11-24 do 2022-12-02

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 70m², Myszków

Wybierz zapytanie dotyczące najwyższej klasy budowy fundamentów od sprawdzonych Zleceniodawców zainteresowanych daniem pracy na terenie Myszkowa lub okolicy. Dłużej nie zwlekaj i zadzwoń od razu - gwarancja zadowolenia!

 • Myszków

2022-10-16 do 2022-10-24

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 40m², Myszków

Dzięki precyzji wykonania usługi wykonania fundamentów Twoja firma wyróżnia się w swoim rejonie. Reputacja, którą budujesz sprawia, że jesteś w stanie zachwycić Klientów. Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Myszków

2022-08-23 do 2022-08-31

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², Żarki-Letnisko

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Żarki-Letnisko

2022-08-08 do 2022-08-16

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 120m², Bliżyce

Ten Klient uważa, że świetne fundamenty to trudny temat. Napisał zgłoszenie o treści "Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 120m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako fachowiec pomożesz mu i znajdziesz najlepsze rozwiązanie. Napisz krótko co możesz zaoferować i poznaj dopasowanego Klienta.

 • Bliżyce

2022-07-30 do 2022-08-07

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 301-500m², Choroń

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: budynek biurowy Podpiwniczenie: tak Powierzchnia budynku: 301-500m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Choroń

2022-07-18 do 2022-07-26

Fundamenty

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: Domek letniskowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Termin rozpoczęcia prac: 2022-07-30...

 • Poraj

2022-07-18 do 2022-07-26

Solidne Fundamenty

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 150m² Informacje dodatkowe: Witam, zlecę wykonanie fundamentów dla parterowego domu jednorodzinnego położonego w mi...

 • Skałka

2022-08-26 do 2022-09-03

Fundamenty

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 75m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Olsztyn

2023-01-26 do 2023-01-26

Zlecę wykonanie fundamentów, 400m², Poczesna

Szukasz klienta jako fachowiec od wyjątkowego wykonania fundamentów w rejonie Śląskiego lub w pobliskich miastach? Zdecyduj się od razu - zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą prośbę o wycenę, która spełni Twoje wymagania.

 • Poczesna

2022-09-26 do 2022-10-04

Fundamenty

Przygotowanie fundamentów z tego zlecenia będzie banalnie łatwe. Zlecenie ma treść - Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 201-300m². Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaoferować.

 • Zawiercie

2022-09-01 do 2022-09-09

Perfekcyjna Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 6954m² Informacje dodatkowe: Zlecę wykonanie fundamentów (ławy, stopy, płyty fundamentowe) wraz z ścianami ...

 • Zawiercie

2022-12-16 do 2022-12-24

Zlecenie na wykonanie fundamentów, do 100m², Zawiercie

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Informacje dodatkowe: Dom do 70m2 na zgłoszenie Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Zawiercie

2023-01-19 do 2023-01-27

Pierwszorzędne Fundamenty

Jeszcze jesteś w stanie nawiązać kontakt w odpowiedzi na zlecenie Klienta jako profesjonalista od fundamentów. Pozwól Zlecającym skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do niego, aby uzyskać więcej informacji.

 • Zawiercie

2022-11-08 do 2022-11-16

Idealne Konstrukcje Betonowe Myszków

Daj znać Zlecającemu, że równie dobrej propozycji konstrukcji betonowych nie znajdzie na terenie Zawiercia, więc jeżeli szuka idealnych konstrukcji betonowych to niezwłocznie powinien wybrać Twoją Firmę. Dokładne informacje prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

 • Zawiercie

2022-11-13 do 2022-11-21

Profesjonalne Fundamenty

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom typu bliźniak lub szeregowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Zawiercie

2022-11-26 do 2022-12-04

Porządne Fundamenty

Przygotowanie fundamentów dla tego Klienta będzie banalnie łatwe. Ogłoszenie ma treść - Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m². Odpowiedz na nie jako fachowiec mający doświadczenie w branży, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Brudzowice

2022-11-21 do 2022-11-29

Doskonałe Wykonanie Fundamentów

Zleceniodawca wprowadził zapytanie "Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 101-200m²". Wykonaj zlecenie doskonałego wykonania fundamentów jako fachowiec w tej dziedzinie. Poinformuj Klienta o chęci do wykonania zleceń z okolic Śląskiego i sąsiednich powiatów. Dzięki temu, że spełniasz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Siewierz

2022-09-05 do 2022-09-13

Budowa Fundamentów

Potrzebujesz pracy jako specjalista od wysokiej klasy budowy fundamentów w rejonie Śląskiego lub w okolicznych miastach? Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co możesz zaproponować.

 • Siewierz

2022-08-09 do 2022-08-17

Pierwszorzędne Usługi Wykonania Fundamentów Myszków

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 15m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Kroczyce

2022-07-23 do 2022-07-31

Rzetelne Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Mitręga

2022-09-20 do 2022-09-28

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów