Fundamenty w Jaworznie

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 9 968 583 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
653 323 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Jaworznie

Fundamenty Jaworzno

Znakomite Wzmacnianie Fundamentów w Jaworznie

141 opinii

Jeżeli nadal szukasz ekspertów od wzmacniania fundamentów to skorzystaj z wykwalifikowanej kadry Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K.. Jaworzno - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Wyczerpującą ofertę otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

EKO INTECH SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ - Świetne Wzmacnianie Fundamentów Jaworzno

Świetne Wzmacnianie Fundamentów Jaworzno

27 opinii

Według Ciebie świetne wzmacnianie fundamentów to nieprosty temat? Oszczędź sobie nerwów - profesjonaliści z EKO INTECH SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ posłużą radą i znajdą dostosowane do Twoich wymagań rozwiązanie. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Multidom M-S - Doskonałe Wzmacnianie Fundamentów Jaworzno

Doskonałe Wzmacnianie Fundamentów Jaworzno

12 opinii

Na wypadek jeśli w dalszym ciągu szukasz ekspertów od wzmacniania fundamentów to skorzystaj z wykwalifikowanej kadry Multidom M-S. Jaworzno i pobliske miasta - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Przedzwoń i poznaj ofertę.

PB Konstbud Marian Zawadka - Rewelacyjny Fundament Jaworzno

PB Konstbud Marian Zawadka

6 opinii

Jesteś zdania, że rewelacyjny fundament to niełatwy temat? Nic bardziej mylnego - fachowcy z tej firmy pomogą Ci i znajdą dostosowane do Twoich wymagań rozwiązanie. Zadzwoń, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

Paweł Cholerzyński - Pierwszorzędny Fundament Jaworzno

Pierwszorzędny Fundament

14 opinii

Wciąż poszukujesz profesjonalistów od fundamentu? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom Paweł Cholerzyński. Spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

ASKORP - Staranne Ławy Fundamentowe Jaworzno

ASKORP

9 opinii

Według Ciebie pierwszorzędny fundament to niełatwe zagadnienie? Oszczędź sobie nerwów - profesjonaliści z tej firmy pomogą Ci i znajdą dostosowane do Twoich wymagań rozwiązanie. Przedzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów - naprawdę warto.

GoWin Tomasz Gowin - Rewelacyjna Izolacja Fundamentów Jaworzno

Rewelacyjna Izolacja Fundamentów

8 opinii

Firma GoWin Tomasz Gowin oferuje swoje usługi na atrakcyjnych warunkach. Koncentruje się na Klientach z miejscowości Jaworzno oraz przyległych powiatów. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz, aby otrzymać dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Budimaks Robert Wójtowicz - Doskonałe Kopanie Fundamentów Jaworzno

Budimaks Robert Wójtowicz

1 opinia

Po prostu zleć prace dotyczące kopania fundamentów ekspertom z miejscowości Jaworzno. Zadziwią Cię swoim zaangażowaniem i dokładnością. W okolicy Jaworzna są w ścisłej czołówce. Tylko chwila dzieli Cię od uzyskania świetnej wyceny - zadzwoń!

Coreltb Builders Sp. z o.o. - Perfekcyjna Płyta Fundamentowa Jaworzno

Coreltb Builders Sp. z o.o.

4 opinie

Jeszcze potrzebujesz profesjonalistów od płyty fundamentowej? Skorzystaj z doświadczenia Coreltb Builders Sp. z o.o.. Osobiście dowiesz się za co chwalą ich Klienci. Przedzwoń, aby otrzymać ofertę - nie pożałujesz.

Gama Sp. z o.o. - Najwyższej Klasy Kopanie Fundamentów Jaworzno

Najwyższej Klasy Kopanie Fundamentów

4 opinie

Myślisz, że rewelacyjny fundament to trudny temat? Nic bardziej mylnego - specjaliści z tej firmy pomogą Ci i znajdą dopasowne rozwiązanie. Już teraz określ na czym Ci zależy i poznaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Najnowsze z 24 zleceń na fundamenty w Jaworznie

Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 71-100m², Jaworzno

Pragniesz znaleźć zlecenia do wykonania jako solidny fachowiec od pierwszorzędnych usług wykonania fundamentów z Jaworzna? Zrealizuj zaplanowane przez Klienta działania zapoznając się z jego zleceniem, które brzmi "XYZ". Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz i poznaj dobrego Zleceniodawcę.

 • Jaworzno

2024-07-07 do 2024-07-15

Wyjątkowa Budowa Fundamentów Jaworzno

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Informacje dodatkowe: Płyta prostokątna pod dom parterowy Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Jaworzno

2024-06-22 do 2024-06-30

Pierwszorzędna Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: garaż lub budynek gospodarczy Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Informacje dodatkowe: Witam Mam do wykonania płytę fundamentową Płyta żelbetowa o grubości 20...

 • Jaworzno

2024-06-18 do 2024-06-26

Profesjonalne Wykonanie Fundamentów Jaworzno

Wybór tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i na pewno Zleceniodawca, który napisał - "Zlecę wykonanie fundamentów, 30m²", nie będzie żałował współpracy ze specjalistą takim, jak Ty. Przedzwoń i prześlij ofertę - nie będziesz żałować.

 • Jaworzno

2024-06-13 do 2024-06-21

Pierwszorzędne Konstrukcje Betonowe Jaworzno

Zlecający poszukuje rewelacyjnej jakości wykonywanych usług i pisze - Zlecenie na wykonanie fundamentów, do 35m². To ogłoszenie perfekcyjnie pasuje do profesjonalisty takiego, jak Ty. Dokładne informacje prześlij po kontakcie.

 • Jaworzno

2024-06-12 do 2024-06-20

Zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 71-100m², Jaworzno

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Jaworzno

2024-05-06 do 2024-05-14

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 201-300m², Jaworzno

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 201-300m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Jaworzno

2024-05-05 do 2024-05-13

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 151-200m², Jaworzno

Pragniesz znaleźć Klienta jako godny uwagi fachowiec? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Zleceniodawcy. Przyczyń się do realizacji jego celów. Aby uzyskać dokładne informacje skontaktuj się już teraz - warto.

 • Jaworzno

2024-05-04 do 2024-05-12

Profesjonalna Budowa Fundamentów

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: handlowo-usługowy Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 800 Termin rozpoczęcia prac: 2024-05-20...

 • Jaworzno

2024-04-26 do 2024-05-04

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 800m², Jaworzno

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: handlowo-usługowy Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 800 Termin rozpoczęcia prac: 2024-05-20...

 • Jaworzno

2024-04-26 do 2024-05-04

Zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 101-150m², Jaworzno

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Jaworzno

2024-04-21 do 2024-04-29

Dobre Konstrukcje Betonowe

Udowodnij Zlecającemu, że równie dobrej oferty konstrukcji betonowych prędko nie znajdzie w miejscowości Jaworzno i okolicy, więc jeśli szuka dobrych konstrukcji betonowych to natychmiast powinien wybrać Twoją Firmę. Umów się na rozmowę jak najszybciej i prześlij ofertę.

 • Jaworzno

2024-04-20 do 2024-04-28

Zlecę wykonanie fundamentów, do 35m², Jaworzno

Pokaż Zlecającemu, że takiej propozycji konstrukcji betonowych nie znajdzie w miejscowości Jaworzno i okolicy, więc jeżeli poszukuje najwyższej klasy konstrukcji betonowych to bez wahania powinien sprawdzić Twoją Firmę. Określ jaką ofertą dysponujesz i otrzymaj dopasowanego Zleceniodawcę.

 • Jaworzno

2024-04-11 do 2024-04-14

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m², Jaworzno

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Jaworzno

2024-04-07 do 2024-04-15

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m², Jaworzno

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Jaworzno

2024-04-07 do 2024-04-15

Zlecę wykonanie ławy fundamentowej, 800m², Jaworzno

Zlecający napisał zlecenie brzmiące "Zlecę wykonanie ławy fundamentowej, 800m²". Jako wiarygodny specjalista w dziedzinie fundamentów daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Gorąco zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem.

 • Jaworzno

2024-04-01 do 2024-04-09

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, do 35m², Jaworzno

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: letniskowy lub rekreacyjny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: do 35m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Jaworzno

2024-03-28 do 2024-04-05

Zlecę wykonanie fundamentów, do 35m², Jaworzno

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: do 35m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Jaworzno

2024-03-11 do 2024-03-12

Rewelacyjne Konstrukcje Betonowe

Powiedz Klientowi, że równie dobrej oferty konstrukcji betonowych szybko nie znajdzie na terenie Jaworzna, więc jeżeli poszukuje rewelacyjnych konstrukcji betonowych to bezzwłocznie powinien wybrać Twoją Firmę. Podejmij decyzję od razu - przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą ofertę współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

 • Jaworzno

2024-02-26 do 2024-03-05

Wykonanie Fundamentów

Jeśli bezkonkurencyjna cena i rzetelna realizacja powierzonych prac to Twoje główne walory jako fachowca od wykonania fundamentów to wykonaj zlecenie - Zapytanie o wykonanie fundamentów, 101-150m². Dopasowaną ofertę prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

 • Jaworzno

2024-01-03 do 2024-01-11

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m², Chrzanów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Informacje dodatkowe: Witam. Jakie przybliżony koszt płyty fundamentowej 50 m² (10x5) cały materiał po mojej ...

 • Chrzanów

2024-04-17 do 2024-04-25

Potrzebna ekipa na wykonanie ławy fundamentowej, 71-100m², Chrzanów

Jeśli jako profesjonalista od fundamentów potrzebujesz pracy to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Potrzebna ekipa na wykonanie ławy fundamentowej, 71-100m². Prowadząc firmę jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca bez wątpienia dowiedziesz Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Już teraz zadzwoń do niego, aby uzyskać więcej informacji.

 • Chrzanów

2024-04-11 do 2024-04-17

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-150m², Chrzanów

Upewnij się, że Klienci zlecający wykonanie fundamentów są dobrej jakości. Wyślij ofertę jako specjalista od wykonania fundamentów. Wybierz numer, aby przedstawić ofertę.

 • Chrzanów

2024-06-07 do 2024-06-15

Dam zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, do 35m², Chrzanów

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: w zabudowie bliźniaczej Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: do 35m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Chrzanów

2024-01-08 do 2024-01-16

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów