Fundamenty w Jaworznie

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 433 011 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
565 350 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Jaworznie

Fundamenty Jaworzno

Znakomite Wzmacnianie Fundamentów w Jaworznie

8 opinii

Jeżeli nadal szukasz ekspertów od wzmacniania fundamentów to skorzystaj z wykwalifikowanej kadry GoWin Tomasz Gowin. Jaworzno - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Wyczerpującą ofertę otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

ASKORP - Świetne Wzmacnianie Fundamentów Jaworzno

Świetne Wzmacnianie Fundamentów Jaworzno

9 opinii

Według Ciebie świetne wzmacnianie fundamentów to nieprosty temat? Oszczędź sobie nerwów - profesjonaliści z ASKORP posłużą radą i znajdą dostosowane do Twoich wymagań rozwiązanie. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Budimaks Robert Wójtowicz - Doskonałe Wzmacnianie Fundamentów Jaworzno

Doskonałe Wzmacnianie Fundamentów Jaworzno

1 opinia

Na wypadek jeśli w dalszym ciągu szukasz ekspertów od wzmacniania fundamentów to skorzystaj z wykwalifikowanej kadry Budimaks Robert Wójtowicz. Jaworzno i pobliske miasta - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Przedzwoń i poznaj ofertę.

Gama Sp. z o.o. - Rewelacyjny Fundament Jaworzno

Gama Sp. z o.o.

4 opinie

Jesteś zdania, że rewelacyjny fundament to niełatwy temat? Nic bardziej mylnego - fachowcy z tej firmy pomogą Ci i znajdą dostosowane do Twoich wymagań rozwiązanie. Zadzwoń, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

FM Deweloper - Pierwszorzędny Fundament Jaworzno

Pierwszorzędny Fundament

1 opinia

Wciąż poszukujesz profesjonalistów od fundamentu? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom FM Deweloper. Spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Paweł Cholerzyński - Staranne Ławy Fundamentowe Jaworzno

Paweł Cholerzyński

8 opinii

Według Ciebie pierwszorzędny fundament to niełatwe zagadnienie? Oszczędź sobie nerwów - profesjonaliści z tej firmy pomogą Ci i znajdą dostosowane do Twoich wymagań rozwiązanie. Przedzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów - naprawdę warto.

Joker A.S. - Rewelacyjna Izolacja Fundamentów Jaworzno

Rewelacyjna Izolacja Fundamentów

2 opinie

Firma Joker A.S. oferuje swoje usługi na atrakcyjnych warunkach. Koncentruje się na Klientach z miejscowości Jaworzno oraz przyległych powiatów. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz, aby otrzymać dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Konspekt - Doskonałe Kopanie Fundamentów Jaworzno

Konspekt

2 opinie

Po prostu zleć prace dotyczące kopania fundamentów ekspertom z miejscowości Jaworzno. Zadziwią Cię swoim zaangażowaniem i dokładnością. W okolicy Jaworzna są w ścisłej czołówce. Tylko chwila dzieli Cię od uzyskania świetnej wyceny - zadzwoń!

Tracz Investments Sp. z o.o. - Perfekcyjna Płyta Fundamentowa Jaworzno

Tracz Investments Sp. z o.o.

3 opinie

Jeszcze potrzebujesz profesjonalistów od płyty fundamentowej? Skorzystaj z doświadczenia Tracz Investments Sp. z o.o.. Osobiście dowiesz się za co chwalą ich Klienci. Przedzwoń, aby otrzymać ofertę - nie pożałujesz.

USŁUGI BUDOWLANE MK MICHAŁ KOŁACZ - Najwyższej Klasy Kopanie Fundamentów Jaworzno

Najwyższej Klasy Kopanie Fundamentów

9 opinii

Myślisz, że rewelacyjny fundament to trudny temat? Nic bardziej mylnego - specjaliści z tej firmy pomogą Ci i znajdą dopasowne rozwiązanie. Już teraz określ na czym Ci zależy i poznaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Najnowsze z 27 zleceń na fundamenty w Jaworznie

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, do 100m², Jaworzno

Jeśli oferujesz solidne usługi wykonania fundamentów i wykonanie fundamentów na terenie Jaworzna oraz sąsiednich powiatów to to ogłoszenie jest skierowane do właśnie Ciebie. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby zaprezentować ofertę.

 • Jaworzno

2023-01-16 do 2023-01-24

Znakomite Usługi Wykonania Fundamentów Jaworzno

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 88m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Jaworzno

2022-10-23 do 2022-10-31

Znakomite Konstrukcje Betonowe Jaworzno

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 80m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Jaworzno

2022-10-08 do 2022-10-16

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 130m², Jaworzno

Zlecający szuka doskonałej jakości wykonywanych usług i pisze - Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 130m². To ogłoszenie jest idealne dla specjalisty takiego, jak Ty. Jeszcze dziś umów się z nim na rozmowę, aby sporządzić dopasowaną ofertę.

 • Jaworzno

2022-09-21 do 2022-09-25

Znakomite Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Jaworzno

2022-09-12 do 2022-09-20

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 15m², Jaworzno

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 15m² Informacje dodatkowe: Garaż 3 m na 5 m Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Jaworzno

2022-08-18 do 2022-08-26

Fundamenty Jaworzno

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 130m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Jaworzno

2022-08-07 do 2022-08-15

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Jaworzno

Oszczędź czas i wybierz zapytanie o pierwszorzędne wykonanie fundamentów z Jaworzna. Przez to, że spełniasz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Jaworzno

2022-07-30 do 2022-08-07

Zapotrzebowanie na wykonanie ławy fundamentowej, 130m², Jaworzno

Klient, który poszukuje pierwszorzędnej usługi wykonania fundamentów powinien zgłosić się do Ciebie i poznać atrakcyjne ceny oraz pozytywne opinie zebrane od Klientów. Ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

 • Jaworzno

2022-07-27 do 2022-08-04

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 600m², Chrzanów

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: budynek użyteczności publicznej Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 600m² Informacje dodatkowe: podkład betonowy - 18m3...

 • Chrzanów

2022-11-15 do 2022-11-23

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 120m², Chrzanów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 120m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Chrzanów

2023-01-06 do 2023-01-14

Fachowe Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Chrzanów

2022-08-13 do 2022-08-21

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Chrzanów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Chrzanów

2022-08-22 do 2022-08-30

Perfekcyjne Fundamenty

Zlecający napisał zgłoszenie o treści "Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 101-200m²". Jako rzetelny specjalista w dziedzinie fundamentów daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Dzięki temu, że spełniasz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Chrzanów

2023-01-08 do 2023-01-16

Zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 140m², Chrzanów

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 140m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Chrzanów

2023-01-19 do 2023-01-27

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 35m², Chrzanów

Jeśli jako profesjonalista od fundamentów potrzebujesz pracy to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 35m². Prowadząc firmę jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca bez wątpienia dowiedziesz Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Już teraz zadzwoń do niego, aby uzyskać więcej informacji.

 • Chrzanów

2022-08-22 do 2022-08-30

Wyjątkowe Wykonanie Fundamentów Jaworzno

Jeśli świadczysz wyjątkowe usługi wykonania fundamentów i wykonanie fundamentów na terenie miejscowości Mysłowice oraz okolicznych miast to to zapytanie ofertowe jest zorientowane na Ciebie. Zachęcamy do kontaktu - nie pożałujesz.

 • Mysłowice

2022-08-10 do 2022-08-18

Wyjątkowa Budowa Fundamentów Jaworzno

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Informacje dodatkowe: Budynek który stoi jest budynkiem gospodarczym, trzeba go przekwalifikować na mieszk...

 • Mysłowice

2022-08-10 do 2022-08-18

Wyjątkowa Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 50m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Mysłowice

2023-01-17 do 2023-01-25

Pierwszorzędne Wykonanie Fundamentów

Jeśli jesteś fachowcem z wieloletnim stażem i świadczysz usługi z zakresu pierwszorzędnego wykonania fundamentów wykonaj zlecenie, które ma treść - Zlecenie na wykonanie fundamentów, 50m² i zostało napisane przez pewnego Konsumenta. Zapytaj o szczegóły zlecenia, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co możesz zaproponować.

 • Mysłowice

2023-01-09 do 2023-01-17

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Mysłowice

Jeśli dobra cena i godna podziwu realizacja powierzonych prac to Twoje najważniejsze zalety jako fachowca od wykonania fundamentów to wykonaj zlecenie - Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m². Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Mysłowice

2022-08-03 do 2022-08-11

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, do 100m², Mysłowice

Zdecyduj się na zapytanie dotyczące najlepszego wykonania fundamentów od wiarygodnych Zleceniodawców zainteresowanych zatrudnieniem w miejscowości Mysłowice lub sąsiednim mieście. Dłużej nie zwlekaj i skontaktuj się teraz - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

 • Mysłowice

2022-10-24 do 2022-11-01

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 140m², Mysłowice

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: tak Powierzchnia budynku: 140m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Mysłowice

2022-09-06 do 2022-09-14

Dam zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 50m², Mysłowice

Zlecający, który potrzebuje najlepszej usługi wykonania fundamentów powinien już dziś zgłosić się do Ciebie i zobaczyć na własne oczy niskie ceny oraz pozytywne opinie zebrane od Klientów. Pokaż propozycję temu Zleceniodawcy - zadzwoń jak najszybciej, nie pożałujesz.

 • Mysłowice

2022-09-26 do 2022-10-04

Perfekcyjna Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 50m² Informacje dodatkowe: prądnik 7.5x7.5 bez piwnic Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Mysłowice

2023-01-09 do 2023-01-17

Pierwszorzędna Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 116m² Informacje dodatkowe: wymiar domu 8,5m x 10m Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Trzebinia

2023-01-27 do 2023-02-04
dodano 8 dni temu

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², Trzebinia

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Trzebinia

2022-12-26 do 2023-01-03

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów