Fundamenty w Będzinie

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 434 556 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
565 422 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Będzinie

Fundamenty Będzin

Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K.

137 opinii

Chesz znaleźć solidnego fachowca z zakresu perfekcyjnego wylewania fundamentów z Będzina, który pomoże zrealizować Ci Twoje zlecenie? Firma Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K. jest Twoim rozwiązaniem. Umów się na rozmowę już teraz, aby uzyskać więcej szczegółów.

Installsolid - Doskonałej Jakości Wzmacnianie Fundamentów Będzin

Doskonałej Jakości Wzmacnianie Fundamentów

23 opinie

Wykonanie wzmacniania fundamentów będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. Installsolid ma doświadczenie w branży, które zachwyci najbardziej wymagających. Zadzwoń teraz i poznaj ofertę - nie pożałujesz.

Parati Sp. z o.o. - Perfekcyjna Płyta Fundamentowa Będzin

Parati Sp. z o.o.

20 opinii

Jeszcze potrzebujesz profesjonalistów od płyty fundamentowej? Skorzystaj z doświadczenia Parati Sp. z o.o.. Osobiście dowiesz się za co chwalą ich Klienci. Przedzwoń, aby otrzymać ofertę - nie pożałujesz.

INTECH - Solidne Fundamenty Pod Dom Będzin

INTECH

15 opinii

Zrealizowanie fundamentów pod dom będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych specjalistów. INTECH ma indywidualne podejście do każdego klienta, które ustatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Realizują oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

PB Konstbud Marian Zawadka - Najlepsze Wykonanie Fundamentów Będzin

PB Konstbud Marian Zawadka

6 opinii

Zleć usługę najlepszego wykonania fundamentów fachowcom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z Będzina i przyległych miast. Nie trać czasu - skontaktuj się z nimi, aby otrzymać dopasowaną ofertę.

BudMasters Krzysztof Wikar - Pierwszorzędna Płyta Fundamentowa Będzin

Pierwszorzędna Płyta Fundamentowa Będzin

3 opinie

Uważasz, że pierwszorzędna płyta fundamentowa to niełatwe zagadnienie? Oszczędź sobie nerwów - specjaliści z tej firmy pomogą Ci i znajdą spełniające Twoje wymagania rozwiązanie. Zapraszamy do zadawania pytań - nie pożałujesz.

SZYC-BUD - Znakomity Fundament w Będzinie

Znakomity Fundament w Będzinie

2 opinie

Jeżeli szukasz dobrej współpracy to specjaliści z SZYC-BUD są dla Ciebie idealni. Realizują wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Firma Konstrukcyjno-Budowlana - Najlepszy Fundament Będzin

Najlepszy Fundament Będzin

1 opinia

Gdy szukasz doskonałej ceny usług względem jakości wykonania to eksperci z Firma Konstrukcyjno-Budowlana są dla Ciebie stworzeni. Ażeby uzyskać szczegółową wycenę skontaktuj się dziś - możesz tylko zyskać.

DASCON SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ - Wyjątkowa Izolacja Fundamentów Będzin

Wyjątkowa Izolacja Fundamentów

1 opinia

Właśnie wybierasz sprawdzonego partnera, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? DASCON SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z Będzina jest na to najlepszym rozwiązaniem. Dłużej nie zwlekaj i zadzwoń teraz - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

PROBET Konstrukcje - Doskonałej Jakości Fundament Będzin

Doskonałej Jakości Fundament

1 opinia

Zaufaj fachowcom w dziedzinie fundamentu i zatrudnij PROBET Konstrukcje. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli wszystkich. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

Najnowsze z 31 zleceń na fundamenty w Będzinie

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 32m2, Będzin

Zakres zlecenia: wykonanie płyty fundamentowej Dodatkowo: stanowisko myjni Powierzchnia: około 32m2 Dostawca materiałów: materiał zapewnia Wykonawca Termin skorzystania z oferty: jak najszybszy możliwy...

 • Będzin

2023-01-31 do 2023-02-08
dodano 5 dni temu

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², Wojkowice Kościelne

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Wojkowice Kościelne

2022-12-28 do 2023-01-05

Rewelacyjne Konstrukcje Betonowe Będzin

Jako specjalista przedstaw najlepszą ofertę konstrukcji betonowych. Masz na swoim koncie wiele dobrych opinii od Klientów, którzy poświadczyli o Twoim przywiązaniu do obowiązków. Niewątpliwie zapytanie o treści "Zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 20m²" jest idealne dla Twojej firmy. Zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - nie będziesz żałować.

 • Mierzęcice

2022-12-17 do 2022-12-25

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 35m², Rogoźnik

Zleceniodawca, który potrzebuje rzetelnej usługi wykonania fundamentów powinien już teraz zgłosić się do specjalisty takiego, jak Ty i poznać świetne ceny oraz prace wykonane dla innych Klientów. Dopasowaną ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

 • Rogoźnik

2022-12-02 do 2022-12-10

Rewelacyjne Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Brudzowice

2022-11-21 do 2022-11-29

Fantastyczne Wykonanie Fundamentów Będzin

Wykonaj prace dotyczące fantastycznego wykonania fundamentów od sprawdzonych Konsumentów zainteresowanych zatrudnieniem na terenie Śląskiego lub okolicy. Określ co możesz zaoferować, aby otrzymać dopasowanego Zleceniodawcę.

 • Bobrowniki będzińskie

2022-11-14 do 2022-11-22

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 18m², Tuliszów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: basen Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 18m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Tuliszów

2022-10-11 do 2022-10-19

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 126m², Wojkowice Kościelne

Klient, który planuje zakup doskonałej usługi wykonania fundamentów musi już dziś zgłosić się do Ciebie i poznać niskie ceny oraz oferowaną jakość. Złóż propozycję dla tego Klienta - skontaktuj się już dziś, nie pożałujesz.

 • Wojkowice Kościelne

2022-09-08 do 2022-09-16

Fundamenty Będzin

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: 2022-10-30...

 • Siewierz

2022-09-05 do 2022-09-13

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 201-300m², Mierzęcice

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 201-300m² Informacje dodatkowe: Domu w aurorach 15 (G2) Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Mierzęcice

2022-08-19 do 2022-08-27

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 32m2, Będzin

Zakres zlecenia: wykonanie płyty fundamentowej pod myjnię silników Powierzchnia: ok. 32m2 płyty Dodatkowo: - przyłącze kanalizacji, - roboty ziemne i montażowe, - wykonanie płyty fundamentowej, - wykonanie podjazdów. ...

 • Będzin

2022-08-16 do 2022-08-24

Szukam firmy na wykonanie ławy fundamentowej, 18m², Wojkowice

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: Ogrodzenie Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 18m² Informacje dodatkowe: Ogrodzenie frontowe Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Wojkowice

2022-08-14 do 2022-08-22

Staranne Usługi Wykonania Fundamentów Będzin

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 108m² Informacje dodatkowe: Projekt Aleksandria rex Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Czeladź

2022-08-12 do 2022-08-20

Budowa Fundamentów Będzin

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 60m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Siewierz

2022-08-09 do 2022-08-17

Konstrukcje Betonowe

Jako profesjonalista przedstaw najlepszą ofertę konstrukcji betonowych. Masz na swoim koncie wiele dobrych referencji od Klientów, którzy potwierdzili o Twoim dużym doświadczeniu. Z pewnością zapytanie o treści "Zlecenie na wykonanie fundamentów, 10m²" jest stworzone dla Ciebie. Jeśli chcesz otrzymać dokładne informacje skontaktuj się - możesz tylko zyskać.

 • Bobrowniki

2022-08-04 do 2022-08-12

Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 15m², Sosnowiec

Doprowadź do tego, że konstrukcje betonowe nie będzie dla Klienta problemem i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako wykwalifikowany ekspert z branży konstrukcji betonowych stwórz skrojoną na miarę ofertę pod ogłoszenie - Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 15m². Zaprezentuj dopasowaną ofertę temu Zleceniodawcy - nawiąż współpracę jak najszybciej, nie pożałujesz.

 • Sosnowiec

2022-12-18 do 2022-12-26

Dam zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 180m², Sosnowiec

Wybranie tego zlecenia da Ci same korzyści i na pewno Klient, który zleca - "Dam zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 180m²", nie pożałuje współpracy z doradcą takim, jak Ty. Poproś o więcej informacji, stwórz dopasowaną ofertę i zaprezentuj co możesz zaoferować.

 • Sosnowiec

2022-07-22 do 2022-07-30

Staranne Fundamenty

Ten Klient myśli, że staranne fundamenty to skomplikowane zagadnienie. Wysłał zgłoszenie o treści "Dam zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, do 100m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako specjalista doradzisz mu i znajdziesz najlepsze rozwiązanie. Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Sosnowiec

2022-11-17 do 2022-11-25

Porządne Fundamenty

Przygotowanie fundamentów dla tego Klienta będzie banalnie łatwe. Ogłoszenie ma treść - Potrzebna ekipa na wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m². Odpowiedz na nie jako fachowiec mający doświadczenie w branży, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Sosnowiec

2022-12-11 do 2022-12-19

Wykonanie Fundamentów

Klient napisał "Potrzebna ekipa na wykonanie ławy fundamentowej, 180m²". Wykonaj zadanie najlepszego wykonania fundamentów jako specjalista w tej dziedzinie. Poinformuj Klienta o chęci do wykonania prac z Sosnowca i pobliskich miast. Ustal pasujący termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Sosnowiec

2022-07-22 do 2022-07-30

Rewelacyjne Fundamenty

Zleceniodawca napisał zlecenie brzmiące "Szukam firmy na wykonanie ławy fundamentowej, 35m²". Jako rzetelny specjalista w dziedzinie fundamentów daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Żeby poznać więcej informacji skontaktuj się już teraz - warto.

 • Sosnowiec

2023-01-14 do 2023-01-22

Staranne Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Siemianowice Śląskie

2022-10-31 do 2022-11-08

Budowa Fundamentów

Wykonaj zapytanie dotyczące pierwszorzędnej budowy fundamentów od wiarygodnych Zleceniodawców zainteresowanych daniem pracy w miejscowości Siemianowice Śląskie lub sąsiednim mieście. Ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

 • Siemianowice Śląskie

2022-09-14 do 2022-09-22

Profesjonalne Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 85m² Informacje dodatkowe: Szukam firmy do wykonania ławy lub płyty fundamentowej dla 14 garaży ...

 • Siemianowice Śląskie

2022-12-05 do 2022-12-13

Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Informacje dodatkowe: Diwie podpory żelbetonowe o wysokości ok. 8m pod łącznik o długości ok. 20m...

 • Siemianowice Śląskie

2022-08-16 do 2022-08-24

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Siemianowice Śląskie

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Siemianowice Śląskie

2022-09-13 do 2022-09-13

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 85m², Siemianowice Śląskie

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 85m² Informacje dodatkowe: Szukam firmy do wykonania ławy lub płyty fundamentowej pod 14 garaży...

 • Siemianowice Śląskie

2022-12-05 do 2022-12-13

Dam zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 35m², Siemianowice Śląskie

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dobudówka do połowy bliźniaka Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Informacje dodatkowe: Prace połączone z dociepleniem fundamentów na pozostałej części budyn...

 • Siemianowice Śląskie

2023-02-04 do 2023-02-12
dodano wczoraj o 13:17

Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 125m², Siemianowice Śląskie

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 125m² Informacje dodatkowe: Espoo lipińscy Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Siemianowice Śląskie

2022-08-26 do 2022-09-03

Świetne Fundamenty

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Siemianowice Śląskie

2023-01-10 do 2023-01-18

Świetne Fundamenty

Przygotowanie fundamentów z tego zlecenia będzie dziecinnie proste. Zlecenie ma treść - Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 301-500m². Odpowiedz na nie jako specjalista mający doświadczenie w branży, które zaspokoi najbardziej wymagających. Zapytaj o szczegóły, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co możesz zaproponować.

 • Dąbrowa Górnicza

2022-12-15 do 2022-12-23

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów