Fundamenty w Kłobucku

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 434 556 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
565 422 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Kłobucku

Fundamenty Kłobuck

Szym-Bud

5 opinii

Jeżeli szukasz świetnej współpracy to specjaliści z Szym-Bud są dla Ciebie stworzeni. Tylko jeden telefon dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnej wyceny - skontaktuj się!

ITB - Najlepsze Płyty Betonowe w Kłobucku

Najlepsze Płyty Betonowe w Kłobucku

11 opinii

Firma ITB świadczy swoje usługi w bardzo przystępnej cenie. Koncentruje się na Klientach z rejonu Kłobucka i okolic. Wybierz ich numer, aby uzyskać szczegółowe informacje - nie będziesz żałować.

Firma usługowa kostan Jacek - Najlepsza Izolacja Fundamentów Kłobuck

Firma usługowa kostan Jacek

4 opinie

Atrakcyjna cena i solidna realizacja powierzonych prac to najważniejsze zalety firmy, której specjalnością jest izolacja fundamentów. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, a otrzymasz ofertę.

ITB Przedsiębiorstwo Budowlane - Doskonałe Wylewanie Fundamentów Kłobuck

ITB Przedsiębiorstwo Budowlane

1 opinia

Chesz znaleźć dobrego specjalistę z zakresu doskonałego wylewania fundamentów z Kłobucka, który pomoże wprowadzić w życie Twoje plany? Firma ITB Przedsiębiorstwo Budowlane jest do Twojej dyspozycji. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z ofertą - nie będziesz żałować.

GLOBO-INVEST SP. Z O.O. - Perfekcyjna Płyta Fundamentowa Kłobuck

Perfekcyjna Płyta Fundamentowa Kłobuck

7 opinii

Uwierz na słowo specjalistom w dziedzinie płyty fundamentowej i zatrudnij GLOBO-INVEST SP. Z O.O.. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

Dariusz Matyja Firma Handlowo Usługowa "MAT-BUD" - Perfekcyjne Płyty Betonowe Kłobuck

Perfekcyjne Płyty Betonowe Kłobuck

1 opinia

Zrealizowanie płyt betonowych będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. Dariusz Matyja Firma Handlowo Usługowa MAT-BUD ma doświadczenie w branży, które zaspokoi nawet wyjątkowo wymagających. Mają propozycję dla każdego - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

Osoba prywatna - Znakomite Płyty Betonowe Kłobuck

Osoba prywatna

1 opinia

Firma Osoba prywatna świadczy swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku. Skupia się na Klientach z Kłobucka oraz przyległych powiatów. Zadzwoń i otrzymaj niewiążącą propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

QUBUS Arkadiusz Kubicki - Staranne Płyty Betonowe Kłobuck

Staranne Płyty Betonowe

1 opinia

Jeszcze szukasz profesjonalistów od płyt betonowych? Wykorzystaj kompetencje QUBUS Arkadiusz Kubicki. Dodatkowe informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

Easy Finish-Glazurnictwo i Wykończenia Wnętrz - Perfekcyjne Fundamenty Kłobuck

Perfekcyjne Fundamenty

5 opinii

Easy Finish-Glazurnictwo i Wykończenia Wnętrz świadczy swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy. Koncentruje się na Klientach z rejonu Kłobucka i okolic. Realizują oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

MARCIN BUJAK AQUAINVEST - Porządny Fundament Kłobuck

MARCIN BUJAK AQUAINVEST

1 opinia

Na wypadek jeśli potrzebujesz dobrej firmy od fundamentu to trafiłeś w dobre miejsce - MARCIN BUJAK AQUAINVEST jest do Twoich usług. Kłobuck i pobliske miasta to teren, na którym koncentrują swoje działania. Zadzwoń jeszcze dzisiaj.

Najnowsze z 31 zleceń na fundamenty w Kłobucku

Rewelacyjne Konstrukcje Betonowe Kłobuck

Podjęcie decyzji o wyborze konstrukcji betonowych nie jest proste, dlatego nie zwlekaj - jako profesjonalista udziel rad i znajdź uszyte na miarę rozwiązanie dla Klienta, który napisał - Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 159m². Zadzwoń jeszcze dzisiaj.

 • Panki

2023-01-30 do 2023-02-07
dodano 6 dni temu

Najlepsza Budowa Fundamentów Kłobuck

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: Fundament pod pompę ciepła Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 2m² Informacje dodatkowe: Zbudowanie fundamentu pod pompę ciepła Termin rozpoczęcia prac: najbliższy woln...

 • Grodzisko

2023-01-29 do 2023-02-06
dodano 7 dni temu

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Przystajń

Ten Klient myśli, że staranne fundamenty to nieprosty temat. Napisał zgłoszenie o treści "Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako specjalista pomożesz mu i znajdziesz uszyte na miarę rozwiązanie. Pokaż dobrą ofertę temu Klientowi - zadzwoń jak najszybciej.

 • Przystajń

2023-01-11 do 2023-01-19

Dobre Usługi Wykonania Fundamentów Kłobuck

Oferując usługi wykonania fundamentów od wielu lat, głównie na obszarze miejscowości Opatów, ale także pobliskich powiatów możesz skontaktować się w odpowiedzi na to zlecenie. Przedłóż dopasowaną ofertę dla tego Klienta - skontaktuj się niezwłocznie.

 • Opatów

2022-11-21 do 2022-11-21

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 190m², Parzymiechy

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 190m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Parzymiechy

2022-11-01 do 2022-11-09

Wykonanie Fundamentów Kłobuck

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: 10mx13.30m Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Nowe karmonki

2023-01-16 do 2022-11-30

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 105m², Jaworzno

Zlecający napisał zlecenie brzmiące "Zlecenie na wykonanie fundamentów, 105m²". Jako wiarygodny specjalista w dziedzinie fundamentów daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Gorąco zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem.

 • Jaworzno

2022-10-26 do 2022-11-03

Rzetelne Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 113m² Informacje dodatkowe: projekt z8d Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Częstochowa

2022-09-02 do 2022-09-10

Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 70m², Częstochowa

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 70m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Częstochowa

2022-08-31 do 2022-09-08

Znakomite Fundamenty Kłobuck

Poszukiwane są znakomite usługi wykonania fundamentów w dobrej cenie. Zlecenie brzmi - Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 205m². Jako firma od lat działająca w branży, mająca niezbędne przygotowanie do realizacji wymagań Klienta z dziedziny fundamentów, zapoznaj się ze szczegółami zlecenia. Nie zwlekaj - skontaktuj się i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

 • Częstochowa

2022-12-29 do 2023-01-06

Najlepsza Budowa Fundamentów

Zrealizuj prace dotyczące najlepszej budowy fundamentów od sprawdzonych Zleceniodawców zainteresowanych zatrudnieniem na terenie Częstochowy lub okolicy. Dokładne informacje prześlij po kontakcie.

 • Częstochowa

2023-01-05 do 2023-01-13

Szukam firmy na wykonanie fundamentów, do 100m², Częstochowa

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Częstochowa

2022-12-10 do 2022-12-18

Fundamenty

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: Obiekt inżynieryjny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Informacje dodatkowe: Montaż zbrojenia na wiadukcie Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Częstochowa

2023-02-01 do 2023-02-09
dodano 4 dni temu

Fundamenty

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Częstochowa

2023-01-24 do 2023-02-01

Solidne Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Informacje dodatkowe: odkopanie fundamenty 20 mb 0,5 szer,05 glebokosci..zabezpieczenie przed wilgocia ,za...

 • Częstochowa

2023-01-05 do 2023-01-05

Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 70m², Częstochowa

Jako firma zajmująca się usługami z zakresu budowy fundamentów wykonaj zlecenie na budowa fundamentów. Zapoznaj się ze zleceniem - Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 70m². Nie trać czasu - umów się z nim na rozmowę, aby stworzyć dopasowaną ofertę.

 • Częstochowa

2022-11-08 do 2022-11-16

Dobre Konstrukcje Betonowe

Zdecydowanie o wyborze konstrukcji betonowych nie jest prostą sprawą, dlatego nie zwlekaj - jako profesjonalista daj wskazówki i znajdź uszyte na miarę rozwiązanie dla Klienta, który pisze - Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 19m². Nie trać czasu - umów się z nim na rozmowę, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Aleksandria

2023-02-04 do 2023-02-12
dodano wczoraj o 22:42

Rewelacyjne Wykonanie Fundamentów

Szukasz zlecenia jako ekspert od rewelacyjnego wykonania fundamentów w rejonie Konina lub w pobliskich powiatach? Już teraz zadzwoń do niego, aby uzyskać więcej informacji.

 • Konin

2022-11-02 do 2022-11-10

Zapotrzebowanie na wykonanie ławy fundamentowej, 88m², Kruszyna

Dla Zleceniodawcy, który pisze - Zapotrzebowanie na wykonanie ławy fundamentowej, 88m², dotarcie do świetnych konstrukcji betonowych może być trudne, ale Ty będziesz na pewno w stanie mu pomóc w znalezieniu adekwatnego produktu. Dzięki temu, że spełniasz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Kruszyna

2022-09-19 do 2022-09-27

Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, 150m², Praszka

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 150m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Praszka

2023-02-04 do 2023-02-12
dodano wczoraj o 18:06

Solidna Budowa Fundamentów

Pragniesz znaleźć Klienta jako godny zaufania specjalista? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Zleceniodawcy. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Umów się na rozmowę jeszcze dziś.

 • Wachowice

2022-10-28 do 2022-11-05

Zlecę wykonanie fundamentów, 400m², Poczesna

Będąc w branży usług wykonania fundamentów od wielu lat, głównie na obszarze miejscowości Śląskie, ale także pobliskich powiatów możesz skontaktować się w odpowiedzi na to zlecenie. Ustal pasujący termin już teraz!

 • Poczesna

2022-09-26 do 2022-10-04

Doskonałe Wykonanie Fundamentów

Usługi wykonania fundamentów nie mają dla Ciebie żadnych tajemnic? Polegając na solidnym doświadczeniu, pokaż chęć, by doradzić każdemu Klientowi w zakresie wykonania fundamentów. Zapoznaj się z treścią zlecenia, które brzmi "Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m²". Zaledwie krok dzieli Cię od uzyskania świetnego zlecenia - skontaktuj się od razu!

 • Kośmidry

2022-10-22 do 2022-10-30

Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 35m², Brusiek

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Brusiek

2022-09-18 do 2022-09-26

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-200m², Rząśnia

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: kiwi 4, strop tradycyjny Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Rząśnia

2022-11-22 do 2022-11-30

Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 201-300m², Lubliniec

Zlecający poszukuje doskonałej ceny usług względem jakości wykonania, pisząc - Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 201-300m². To ogłoszenie perfekcyjnie pasuje do profesjonalisty takiego, jak Ty. Zdecyduj się od razu - przedzwoń i otrzymaj ofertę współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

 • Lubliniec

2022-11-30 do 2022-12-08

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Wieluń

Poszukiwane są pierwszorzędne usługi wykonania fundamentów w dobrej cenie. Zlecenie ma treść - Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m². Jako firma od lat działająca w branży, mająca najlepszych specjalistów do realizacji wymagań Klienta z zakresu fundamentów, wyraź gotowość do przyjęcia zlecenia. Zaproponuj termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Wieluń

2023-01-25 do 2023-02-02

Tanie Usługi Wykonania Fundamentów

Usługi wykonania fundamentów nie mają dla Ciebie żadnych tajemnic? Polegając na doskonałym doświadczeniu, pokaż chęć, by pomóc każdemu Klientowi. Przeanalizuj szczegóły zapytania, które ma treść "Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 48m²". Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby zaprezentować ofertę.

 • Wieluń

2022-07-21 do 2022-07-29

Najwyższej Klasy Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 50m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Kłomnice

2022-09-02 do 2022-09-10

Solidna Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 40m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Kłomnice

2022-09-02 do 2022-09-10

Rewelacyjne Usługi Wykonania Fundamentów

Usługi wykonania fundamentów w wykonaniu Twojej firmy to prawdziwy majstersztyk? Jako idealny partner do powierzenia wykonania fundamentów poznaj szczegóły zlecenia o treści - Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, 75m². Dłużej nie czekaj i zadzwoń teraz - nie zawiedziesz się!

 • Olsztyn

2023-01-26 do 2023-01-26

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów